2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Benide ekleyin listeye yaşım 31 son bat 07/11/2013 muhtemel doğum tarihi 14/08/2014 ( ay yazarken heyecanlandım) ve benim ilk çocuğum olacak minik yumurtam :)))):KK49: Yaşadığım şehir ise İzmir :))

hoş geldin hayırlı olsun

Canım benim sat 7/11 ama hcg 188 çıktı. Benimki geç döllenme mesela ben biliyorum bir yada 2 hafta geriden gelecek seninkide belki öyle olmuştur. Benim doktorum bir sorun bulmadı 2 gün sonra tekrar kan tahlili yaptır dedi sadece o kadar. Herhengi bir ilaç kullanmıyorum progestan başlıycam ama çok düşük değil değerim 18 amaç 20 - 25 arası yapmak. Bunun dışında sadece folik acid ve balık yağı kapsülü alıyorum hergün.:KK9:

balık yağında a vitamini yok değil mi dikkat ediyorsundur

bende 20 sinde gitmeyi düşünüyorum canım..
desene senin işler karışık..
eğer yakınında güzel bi devlet hastanesi varsa git canım..
bana çok yakın var devlet hastanesi ama radevu alamıyorum ki ben..
aslında birine kimyasal gebelik diyebilirsin :KK37:

bende 23 üne devlete aldım bu sefer randevu canım çok sıkıldı dün keseyi gördüm bebeği göremedi para için iki hafta sonra gel dedi soğudum doktordan kesemde küçük gerçi dr bir şey demedi ama canım sıkkın, sende kalp atışı için gideceksin değil mi?

bende folik asid kullaniyorum doktorumu aradim birde dupaston dedi ic metformin dedi 20 gun ic degerin normal dedi insallah kat kat katlanir insallah seninkide ttabi

azmiiiiii
canim sence ne yapsam bol sumu icmeliyim ya cok saskinim
belimde agri var
birde sabahlari sol tarafimda agri oluyor bu normalmi?

Canım değerin güzel benim adetten 2 gün önce 57 çıktı adetim bir gün geçti yaptırdım 287 çıktı önemli olan artış olması

sizce keseyi nezaman gorurum en tez kizlar
cok sagolun cok iyisiniz
ben biraz suyu az icenlerdenim hatda icmesem hatirlamam bile
bugun itibariyle bol bol icicem
2 gun sonra yine giderim kana mutlaka insallah

Canım su çok önemli en az 2 litre olacak ben 3 litre içtiğim halde dr suyun azalmış demişti düşün

selam herkes bende 5 gün önce öğrendim idrar testiyle hamiş olduğumu 2 gün sonra doktora kontrole gidiyorum 5+2 günlük olacak gittiğimde inşallah kesemide bebişimide görürüm. oğlumda 5+1 ken görmüştüm oğlumu 6+2 olduğunda da kalp atışını duyduk. inşallah ağustos annesi olucam bende hayırlısıyla. benim de doğumduğum ay ağustos bebişiminde öyle olacak inşallah. aslan bebekleri uslu oluyormuş bu arada erkeğide kızıda etraf öyle söylüyor :KK9: hayırlı evlatlar olsunlar inşallah.:KK16:
hayırlı olsun hoşgeldin
aa ne güzel haber bu demek aslan bebekleri uslu oluyor :))
bu arada ilk defa burç konusunu düşündüm şimdi bak ben alışkın değilim öle değişik burçlara :))

annem,babam, kardeşim, ben, oğlum kova olunca :))
bu sefer aslan ayy ne değişik oldum :))
hemen gidip araştırayım azcık hehe :KK53:

ben söylüyüm aslanlar dediğim dediktir:))

Arkadaşlar bende doktora gitmedim kızımda günüm geçtiği gün koşmuştum bu sefer kalp atışını duyacak kadar beklemek istiyorum hepsi aradan çıksın diyorum ama bi yandan da sorun varmıdır gitsem m diye içim içimi yiyor:18:

Arkadaşlar bende doktora gitmedim kızımda günüm geçtiği gün koşmuştum bu sefer kalp atışını duyacak kadar beklemek istiyorum hepsi aradan çıksın diyorum ama bi yandan da sorun varmıdır gitsem m diye içim içimi yiyor:18:

Canım bencede bekle ben gittiğime pişman oldum mesela

balık yağında a vitamini yok değil mi dikkat ediyorsundur.

bende 23 üne devlete aldım bu sefer randevu canım çok sıkıldı dün keseyi gördüm bebeği göremedi para için iki hafta sonra gel dedi soğudum doktordan kesemde küçük gerçi dr bir şey demedi ama canım sıkkın, sende kalp atışı için gideceksin değil mi?

ben söylüyüm aslanlar dediğim dediktir:))

öncelikle a vitamini zararlımı canım?

evet kalp atışı birde ilk dr. randevum olcak.. ama 10 gn içinde olanlardan ücret alınmıyor benim bildiğim kadarıyla..
yani sen gitsen desen dr. muayene ye çağırdı diye almazlar ücret bence..

evet dediğim dedik ve lider özellikli oluyorlarmış.. her yerde aynı şey yazıyor :))
birde ille kendilerini sevdirirlermiş :KK1:

canım yaa kötü şeyler getirme aklına ALLAH a emanetizz :KK34:

görürşüz kızlar herkese iyi akşamlar ben kacar eşim gelmeden yapayım öptüm hepinizi ayrı ayrı allaha emanet olun akşama görüşüz :KK3::KK3::KK3::KK55::KK55::KK55::KK55::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

öncelikle a vitamini zararlımı canım?

evet kalp atışı birde ilk dr. randevum olcak.. ama 10 gn içinde olanlardan ücret alınmıyor benim bildiğim kadarıyla..
yani sen gitsen desen dr. muayene ye çağırdı diye almazlar ücret bence..

evet dediğim dedik ve lider özellikli oluyorlarmış.. her yerde aynı şey yazıyor :))
birde ille kendilerini sevdirirlermiş :KK1:

canım yaa kötü şeyler getirme aklına ALLAH a emanetizz :KK34:

canım zararlı diye biliyorum yazı ekliyim okursunuz, canım benim üçüncü gidişim oldu ve çok pişman oldum beklemediğime bu haftada kalp atışını bebeği görmesi lazımdı ultrason aleti çok eskiydi güya özel hastane, ilk gittim kan verdim zaten 10 gün sonra çağırdı ücret alınmadı bu üçüncü gidişim ücret verdik 2 hafta sonra gel dedi sırf ücret almak için anlıycan o yüzden devlette bir dr var onu çok övüyorlar 2 hafta önceden randevu alamıyorsun öyle dolu ona aldım 23 üne bilemiyorum ne yapsam kararsızım bende kendi doktorumu arayıp içim rahat değil mi desem bir hafta sonra gitsem inan başım ağrıdı stresten kesem küçük moralim bozuk:KK43:

Hamilelikte A Vitamini Kullanımına Dikkat!

hamilelikte a vitamini, a vitamini, hamilelik, gebelik, a vitamininin hamilelere zararı, hamilelikte vitamin hapı kullanımı, a vitaminin zararları

Hamilelikte A vitamini alınmamaması gereken bir vitamin… Gebe kadınların A vitamini veya bu vitamini içeren multivitamin tabletleri tüketmemesi gerekiyor. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre; hamilelik döneminde kullanılan A vitamini anne karnındaki bebeğin organ yapısına zarar veriyor.

Meyve ve sebzeler aracılığıyla alınan A vitamininde sorun yok ama özellikle tablet olarak almak zararlı ve mutlaka doktora danışılmalı. A vitaminini doz aşımında çocukta sağlık sorunları yaşanma ihtimali de artıyor. Aşırı miktarda A vitamini alan hamilelerin diğerlerine göre 5 kat daha riskli bir doğum yapma ihtimalini göz önünde bulundurması gerekiyor.

canım zararlı diye biliyorum yazı ekliyim okursunuz, canım benim üçüncü gidişim oldu ve çok pişman oldum beklemediğime bu haftada kalp atışını bebeği görmesi lazımdı ultrason aleti çok eskiydi güya özel hastane, ilk gittim kan verdim zaten 10 gün sonra çağırdı ücret alınmadı bu üçüncü gidişim ücret verdik 2 hafta sonra gel dedi sırf ücret almak için anlıycan o yüzden devlette bir dr var onu çok övüyorlar 2 hafta önceden randevu alamıyorsun öyle dolu ona aldım 23 üne bilemiyorum ne yapsam kararsızım bende kendi doktorumu arayıp içim rahat değil mi desem bir hafta sonra gitsem inan başım ağrıdı stresten kesem küçük moralim bozuk:KK43:

canım ya bu kese olayını ben sokmadım inşallah kafana.. bana da adet gününe 6 altı haftalıksın ama ultrasyonda 5 haftalık görülüyor deyince doktor panikledim ve sora sora seni de paniklettim sanırım.. ama çok araştırdım ben ilk haftalarda o tarz farklılıklar olabiliyormuş.. aletten alete bile fark ediyormuş kesenin boyu.. o yüzden takma kafana.. sen mutlu ol ki bebeğin de mutlu olsun inşallah.. dua et.. içini rahat tut.. sonuçta her şey olacağına varır.. ve inşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza..

canım ya bu kese olayını ben sokmadım inşallah kafana.. bana da adet gününe 6 altı haftalıksın ama ultrasyonda 5 haftalık görülüyor deyince doktor panikledim ve sora sora seni de paniklettim sanırım.. ama çok araştırdım ben ilk haftalarda o tarz farklılıklar olabiliyormuş.. aletten alete bile fark ediyormuş kesenin boyu.. o yüzden takma kafana.. sen mutlu ol ki bebeğin de mutlu olsun inşallah.. dua et.. içini rahat tut.. sonuçta her şey olacağına varır.. ve inşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza..

Canım yazan senmiydin normalde unutmam kim ne yazmış:) bugün üzüntüden tuhafım ondan kusura bakma,bilmiyorum dr bir şey demedi zaten normal yani ben yazını okuyunca panik oldum birde benimki geç döllenme değil bunu bilince taktım kafaya hayırlısı artık bakalım.

Canım yazan senmiydin normalde unutmam kim ne yazmış:) bugün üzüntüden tuhafım ondan kusura bakma,bilmiyorum dr bir şey demedi zaten normal yani ben yazını okuyunca panik oldum birde benimki geç döllenme değil bunu bilince taktım kafaya hayırlısı artık bakalım.

ya çok üzgünüm seni de paniklettiğim için.. :KK43: ama dediğim gibi çok araştırdım normalmiş böyle şeyler.. hem anormal bir durum olsa doktor mutlaka söylerdi.. benimki de geç döllenme değil ama çoğu kişinin olması gerekenden küçük çıkabiliyormuş bu haftalarda.. o yüzden takma kafana.. her şey güzel olacak inşallah.. kusura da bakma.. ne yapayım ben de paniklemiştim ama rahatladım şimdi..

ya çok üzgünüm seni de paniklettiğim için.. :KK43: ama dediğim gibi çok araştırdım normalmiş böyle şeyler.. hem anormal bir durum olsa doktor mutlaka söylerdi.. benimki de geç döllenme değil ama çoğu kişinin olması gerekenden küçük çıkabiliyormuş bu haftalarda.. o yüzden takma kafana.. her şey güzel olacak inşallah.. kusura da bakma.. ne yapayım ben de paniklemiştim ama rahatladım şimdi..

Canım ne kusuru yazacaksın tabi benim panikliyeceğim varmış:) dediğin gibi sorun olsa dr söylerdi benim kesem seninkinden de küçük 9 mm dedi

kızlar ya benim hiçbiiirrr belirtim yoktu takison2güne kadar.
2gün önce bebeğin oluşumu oldu zannederim kalp atışları 2gün önce başladı
ve daha istifra etmedim ama çook fena midem mutfağın kapısını kapattım
aman kokusu gelmesin diye.midem bişey almıyor.bitek çorba içesim var
ama ben mutfağa girip çorba yapamam dün eşim yaptı ama bu nereye kadar
sizlerdede mide bulantısı başlayan varmı ve nasıl yemek yapıyorsunuz

İki buçuk ay çok bence. Yaklaşık 7 haftalıkken kalp atışı duyuluyormuş. Onun için mutlaka gitmen gerekiyor.
Bence git hastaneye belki vitamin eksikliğin var ne malum. Bana beş buçuk haftalıksın dedi dr keseyi gördü. Haftaya da kalp atışı için gel dedi.

bende öyle düşündüm ,birde bana telefonda gel kayıt yapalım dedi şimdide sağlık ocağında 4 aylıkken kontrol yapılacakmış.bende zaten kansızlık vardı 2 aydır kan hapı içiyorum.kanım 9 du 12ye yükselmiş.

ne 2.5 aylğı 6 haftadan sonra git canım dinlem sen onları......

7.8. haftada rahat duyulur (karından) 5-6. haftada vajinal usgde duyulabilir ben karından 6+2 de duydum ama 9.10. haftada duyanda biliyorum :) sıkıntı olmaz merak etme 8. haftada git bence

teşekkür derim kızlar en iyisi ben iki hafta sonra gidiyim şimdi 6 haftalık :)

bende daha başlamadı bulantı.zaten kızımda da 1.5 aylıkken başlamıştı 4 aylığa kadar devam etmişti.çok kötü bulantı ya bilmiyorum inşAllah bana öyle olmaz.

benimde 2 yaşındaa bir kızım var senin kızın kaç yaşında?bende kızımda hemen gitmemiştim.pişman değilim bundada 8.haftayı bekleyeceğim.Allah herşeyin hayırlısını versin.inşAllah sağlıklı olur.

canım öncelikle gözün aydın bu süre cok uzun degilmi ilk kez böyle bişe duydum ben 7 ci ve 8 haftada gitmen gerek bebegin kalbi kesesi buna bakılması lazım canım cok gec dedigi süre senden kan testleri istiycektir hormonlarına bakmak icin herşey yolundamı diye sen bence 7 veya 8 haftada doktora görün canım

teşekkür ederim ,seninde gözün aydın .banada uzun geldi şaşırdım hemen git diyecek sandım .ben iki haftadan gidiyim zaten merak ederim.

benimde bulantim yok belirtim de az belim cok agriyor birtek

arkadaslar belim cok agriyor yaaaaaaaaa
neden agriyor korkuyorum ya bebegim nolur uzme anneyi
normalmi acaba?:KK14:

X