2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bende ciddi ciddi üzülüyorsun sandım ne bileyim kuzum hadi hayırlısı ben gitmedim daha 5+0 haftalık oldu bu gün sadece gögüsümde hafif dolgunluk başkada bir belirti yok senin nasıl geciyor canım birde doktorun ne zaman cagırdı tekrardan alttan mı baktı ne cok soru soordum demi:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

sor hayatım zevkle cevaplıyorum, karnımdan baktı küçük bi kese var dedi,haftaya gel kalp atışına bakalım dedi bende kontrol dönemi bitmeden gidicem en geç çarşambaya giderim inş. kalp atışınıda duyarım.peki sen ne zaman gitmeyi planlıyosun ?

cok gecmiş olsun canım cok zor günler gecirmişsin bende bebegimi kaybettim kalbi durdu 12 ci haftada ilk gebeligim oldugu icin araştırma yapılmıyor denildi şuan yine hamileyim tam 5+0 haftalık şuan allahım inşallah sorunsuz saglıklı bir gebelik nasip etsin hepimize kimsenin kucagı boş kalmasın canım allah yardımcımız olsuun senin araştırıldı sanırım kan pıhtıllaşması cıkmış sennde bende bu konudan şüpeleniyorum inşallah böyle bişe yoktur bunuda kaybetmekden korkuyorum 16 aydır kuucagımıza bir türlü almayı nasip etmedi rabbim inşallah bu bebeklerimizi kucagımıza alırız

Canım dr biliyor mu bu durumu herhangi bir ilaç vermedi mi

canım inş. bebişimiz içimizde büyüsün birlikte gülücez bu korkularımıza belkide bizim bebişlerimiz minyon tipli olur :KK52:

Canım hayırlısı artık beklemekten başka çarem yok

evet gerçektend çok zor yaşamayan bilmior. ben kaç doktor gezdim. izmirde ne kadar ümlü prof dr varsa aradım. ama olmayınca olmuyor. 6aylıktı kocamandı ve normal doğum sancısı çekip kucağı boş dönmek inan çok zor oldu. kaç ay kendıme gelemedim. hergün ağlıyordum. ben gittim şimdi kalp atışı için bebeği görmek için gitcez stres yapmaktan dudğım uçukladı. ağzımın içinde yaralar çıktı. şu 3gün bi geçse.

Canım inşallah bir daha yaşamazsın sağ salim alırsın kucağına

canım benim sanda cok gecmiş olsun yaşadıklarımız benziyor benimde 12 haftada kalbi durdu kürtaj oldum agustos ayında doktorum araştırmadı sizinki ne güzel araştırılmış en az 3 kayıp olması lazımmış bizim pskolojimizi düşünen yok hic nedemek 3 kayıp yaşamak allahım korusun şimdi ben 5 haftalık hamileyim korkuyorum canım neden kaybettigimi bilmiyorum bebegimi bunda da aynısnı yaşıycam diye panik icindeyim

Canım 3 kayıp için beklemen gerek yok özel hastaneler yapıyor bu testi paralı

kızlar merhaba ben geçen hafta perşembe günü kan tahlili yaptırdım cuma günü sağlık ocağını aradım gebesin dedi ebe.pazartesi gel kaydedelim dedi.bende bugun gittim hiçbişey yapmadı ne kilo ya baktı ne bişey..bende keseyi görmek için ne zaman gideyim dedim.2.5 aylık olunca git dedi.o zamana kadar bekleyim mi ?bir problem olursa zaten belli olur dedi .siz ne diyorsunuz ne yapayım?
Önce sorsan hemen git derim bugün ki psikolojimle bekle biraz derim gidiyorsun yok keseyi göremedik diyorlar canın sıkılıyor tekrar gidiyorsun yok kalp atışını duyamadık diyorlar canın sıkılıyor 8. haftaya kadar sürüyor böyle sen bilirsin en iyisini
yok kız kafaya taktığımdan değil arkaaşım kafaya takıyordu benikide küçük boş ver diyorum ben dün gittim 10.8 mm miş 5 haftalığa uyumlu geç döllenmedir demişti bana:KK52:

Canım senin geç döllenme ihtimalin olabilir benimki değil günü belli döllenmenin, benim hiç aklımda yoktu kese boyutu dr da bir şey demedi bana burda bir arkadaş yazmıştı kusura bakmasın kafam bugün çok karışık normalde unutmam dr küçük demişya o zaman panik yaptım:KK43:

:):) az buçuk deneyim sahibi olduk canım :):) ama şu aralar biraz sıkıntılarım oldu akışta görmüşsündür neyseki sımdı iyiyiz

Görmemiştim ama simdi baktım. Kalbini ferah tut, bir arkadaşımın da öyle olmuştu ama gecti cok sükür. Bu durumda dinlemek sart. Gözlemle ama kafana da takma olur mu bitanem. Herşey cok güzel olacak inşallah. Rabbim tüm hamileleri korusun

sor hayatım zevkle cevaplıyorum, karnımdan baktı küçük bi kese var dedi,haftaya gel kalp atışına bakalım dedi bende kontrol dönemi bitmeden gidicem en geç çarşambaya giderim inş. kalp atışınıda duyarım.peki sen ne zaman gitmeyi planlıyosun ?

canım ben 2 hafta bekliycem demiştim daha erken diye gitmiyorum kanda ve idrardan ögreneli bu gün 8 gün olmuş oluyor bi 8 gün daha beklemeyi düşünüyorum doktora gitmeden önce aile hekimine gidip tüm tahlillerimi yapıp gitmek isitiiyorum sonuclarınıda doktora gösteririm olmaz mı sence bende guatır vardı tahlilerde gerci hic yok gibi cıkıyor diyor doktor ama filim cekildiginde bogazımın hafif sag tarafında oldugu orata cıkıyor kanda normal cıkıyor sana zararı yok deniliyor ama ben yinede bakılsın istiyorum

Canım dr biliyor mu bu durumu herhangi bir ilaç vermedi mi

Canım hayırlısı artık beklemekten başka çarem yok

Canım 3 kayıp için beklemen gerek yok özel hastaneler yapıyor bu testi paralı

evet yapıyormuşş canım sanırım cok pahalıymış fiyatını bilen varmı acabba biraz sıkıntımız varda maddii:26::26::26::26:

Canım dr biliyor mu bu durumu herhangi bir ilaç vermed

vermedi bana canım ama bu ikinci hamilelgimde henüz gitmedim biraz beklmek iyi oluyor kücük henüz

inşallah canım amiiiinnnnn allahım herkese nasip etsin saglıkla kucagın almayı

birde kan pıhtılaşması icin özelde yapılıyormuş ne kadar oldugunu bilen varmı acaba cok pahalı oldugunu söylüyorlardı ama net olarak bi bilgim yok yaşadıgım yerde özel hastane olmadıgından başka yere gitmem gerek bunun icin bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz:26::26::26::26::26::26::26::26::26::26::26:

evet yapıyormuşş canım sanırım cok pahalıymış fiyatını bilen varmı acabba biraz sıkıntımız varda maddii:26::26::26::26:

Canım yanlış hatırlamıyorsam 700 lira falandı ben yaptırmadım duydum

canım ben 2 hafta bekliycem demiştim daha erken diye gitmiyorum kanda ve idrardan ögreneli bu gün 8 gün olmuş oluyor bi 8 gün daha beklemeyi düşünüyorum doktora gitmeden önce aile hekimine gidip tüm tahlillerimi yapıp gitmek isitiiyorum sonuclarınıda doktora gösteririm olmaz mı sence bende guatır vardı tahlilerde gerci hic yok gibi cıkıyor diyor doktor ama filim cekildiginde bogazımın hafif sag tarafında oldugu orata cıkıyor kanda normal cıkıyor sana zararı yok deniliyor ama ben yinede bakılsın istiyorum

canım seninle bayağı konuştuk ama çok kişiyle aynı konuları konştuğumuz için karıştırabiliyorum mazur gör.dayanabilirsen bekle ben 11. gün gimiştim kesyi gördük,muhtemelen 8 gün beklrsen benim ikinci gidişimde kalp atışını duyarken sende her ikisini birden duyup görüceksin gibi....

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 22-08-2014

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla

Anne Adayı:KK49:YaşŞehirKaçıncı Bebiş:emir_bebek:Son adet tarihiB.D.T.Gebelik DurumuCinsiyetimiz:KK69:
aycaaaaaaa24Bursaikinci03.11.201310.08.2014
Kays_29Ankara01.11.201308.08.2014
Elt27Ağrı01.11.201308.08.2014
Hilaltuğ29İzmitilk31.10.201307.08.2014
diğeryarim25Konya24.10.201301.08.2014
Halozzy29İstanbul31.09.201307.08.2014
Silentgirl8924ikinci02.10.201310.08.2014
Serçem8924ilk10.11.201316.08.2014
pearl848727İstanbul29.10.201306.08.2014
Tepeler30İstanbul29.10.201305.08.2014
Işıl25İstanbul09.11.201317.08.2014
hazan8627İstanbul29.10.201306.08.2013
eflalim30ikinci25.10.201302.08.2013
damlaaaaaa23İstanbul29.10.201305.08.2014
hukukcu_3028.10.201304.08.2014
ece90ya21ilk27.10.201303.08.2014
23melis28İzmir09.11.201317.08.2014
la_nina24Rizeilk27.10.201312.08.2014
Mehtaptok26K.denizilk05.11.201312.08.2014
efsanur32İzmirikinci30.10.201306.08.2014
zeynep293020.10.201306.08.2014
onyediocak28.10.201304.08.2014
acun8726İstanbulilk01.11.201308.08.2014
basakela31İstanbul28.10.201304.08.2014
nudem833027.10.201304.08.2014
serap41Kocaeliikinci30.10.201306.08.2014
çilek30İstanbulikinci30.10.201306.08.2014
huzurevindeki huzursuz26Adanaikinci25.10.201302.08.2014

Benide ekleyin listeye yaşım 31 son bat 07/11/2013 muhtemel doğum tarihi 14/08/2014 ( ay yazarken heyecanlandım) ve benim ilk çocuğum olacak minik yumurtam :)))):KK49: Yaşadığım şehir ise İzmir :))

Son düzenleme:
iyi değil demek doğru değil,yapılmasında bir sakınca yok sonucta bebeğın oldugu yere kadar ulaşmıyor ama tabı sık sık yaptırmak tehlıkelı olabılıyor,içinizi rahat tutun:)

yaa aslında başımdan geçen kötü olaydan etkilendm ben ondan sanırım bana sakıncalı geliyor.. psikolojik yanii..

kizlar kan degerim 247 kac haftalik
sat 08.11.2014
cooooooooooooooooooooooooooooooook mutluyum
insallah sagsalim dogacagi gunude gorurum evladimin
cok mutluyum inanin
sizce degerim nasil:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

canım değerin düşük biraz ama geç döllenme olmuş olabilir.. sen takipte kal.. mesela 2 gün sonra tekrarla testi..

Benide ekleyin listeye yaşım 31 son bat 07/11/2013 muhtemel doğum tarihi 14/08/2014 ( ay yazarken heyecanlandım) ve benim ilk çocuğum olacak minik yumurtam :)))):KK49: Yaşadığım şehir ise İzmir :))

hemşerim hg. ekledim :))

canım seninle bayağı konuştuk ama çok kişiyle aynı konuları konştuğumuz için karıştırabiliyorum mazur gör.dayanabilirsen bekle ben 11. gün gimiştim kesyi gördük,muhtemelen 8 gün beklrsen benim ikinci gidişimde kalp atışını duyarken sende her ikisini birden duyup görüceksin gibi....

bende onu istiyorum işte her ikisini bi anda görmek diger gebeligimdede beekledim gittigim de her ikisini birden gördüm sabretmeye calışıcam canım hastane bana cok uzak zaten sabırlı olmam lazım benim 1bucuk saat uzak yere gidicem senle inşallah aynı zamanda duymuş görmüş oluruz burda hemen paylaşırız :KK34::KK34::KK34:inşallah hayırlı sonuclarla geliriz

bende onu istiyorum işte her ikisini bi anda görmek diger gebeligimdede beekledim gittigim de her ikisini birden gördüm sabretmeye calışıcam canım hastane bana cok uzak zaten sabırlı olmam lazım benim 1bucuk saat uzak yere gidicem senle inşallah aynı zamanda duymuş görmüş oluruz burda hemen paylaşırız :KK34::KK34::KK34:inşallah hayırlı sonuclarla geliriz

mehtap kaçında gitçen sne?

kizlar kan degerim 247 kac haftalik
sat 08.11.2014
cooooooooooooooooooooooooooooooook mutluyum
insallah sagsalim dogacagi gunude gorurum evladimin
cok mutluyum inanin
sizce degerim nasil:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Canım benim sat 7/11 ama hcg 188 çıktı. Benimki geç döllenme mesela ben biliyorum bir yada 2 hafta geriden gelecek seninkide belki öyle olmuştur. Benim doktorum bir sorun bulmadı 2 gün sonra tekrar kan tahlili yaptır dedi sadece o kadar. Herhengi bir ilaç kullanmıyorum progestan başlıycam ama çok düşük değil değerim 18 amaç 20 - 25 arası yapmak. Bunun dışında sadece folik acid ve balık yağı kapsülü alıyorum hergün.:KK9:

seninki baya büyük oldugu icin seni daha cok etkilemiştir artık hareketlerini hissede biliyordun allah sana peygamber sabrı versin canım 3 gün kalmış inşallah güzel haberlerle dönersin gelir gelmez doktor dan haber ver tatlım

veririm cnm. inşallah gzl mutlu huzurlu bi hamileliğim olur. ilkinde çok yıprandım ne amniyon sentez ne kordon sentez . kocamandı ama minnacıkta olsa onun varlığını bilip kaybettim çok kötü. herikiside aynı acı.

Şimdiki umutlarımızı Allah kucaklarımıza versin... gerçekten ne kadar zor olduğunu biliyorum. ben de ilk bebeğimi 12 haftalıkken karnımda kaybettim. kürtajdan sonra çikolata kisti çıktı ve doktorumu değiştirdim, o tüm testleri yaptı ve kan pıhtılaşması çıktı. şimdi 20 gündür iğne vurduruyorum ve 9 ay daha kullanacağım inşallah.
aslında çok şükür diyorum, en azından çaresi var. ancak geçen cumadan bu yana ne iştahım var, ne mide bulantısı, ne şişlik.... sadece göğüslerimdeki dolgunluk duruyor. geçen hafta keseyi gördük 10 mm. cumartesi kalp atışlarını duyacağız inşallah.... kaldı 4 gün... iyi haberler almak istiyorum, benim için dua edin olur mu:KK43:(
Allah hayırlısı ile her isteyenin kucağını doldursun...

yazını okuyunca kendımı buldum içimde. İnşallah umudumuz olur kucaklarımıza alırız. bende 20gündür iğne vuruyorum gittiğimdee 4+1 di 6mm falandı kese yanlış hatırlamıorsam. bendede kan pıhtılaşması var. Allah yardımcımız olsun. ben perşemvbe gitcem ama çok sabırsızlanıorum

mehtap kaçında gitçen sne?

canım ayın 19 yada 20 si gibi gitmeyi düşünüyorum eşimin iş durumuna göre bakıcaz artık canım birde kayıp yaşadım ya ben kan pıhtılaşmasındanda şüpe ediyorum özel pahalıymış cok net bir bilgi duymadım gerci ama ne yapacam bilmiyorum alammda kaybetmişti benden önce olabilme ihtimali var gibi geliyor araştırma hastaneleride yapmak pek istemiyor 3 kayıp yaşamadan yalanmı söylemem gerek acaba ne götü durum yaaa....neyse canım sen ne zaman gidiceksin konturole

canım ayın 19 yada 20 si gibi gitmeyi düşünüyorum eşimin iş durumuna göre bakıcaz artık canım birde kayıp yaşadım ya ben kan pıhtılaşmasındanda şüpe ediyorum özel pahalıymış cok net bir bilgi duymadım gerci ama ne yapacam bilmiyorum alammda kaybetmişti benden önce olabilme ihtimali var gibi geliyor araştırma hastaneleride yapmak pek istemiyor 3 kayıp yaşamadan yalanmı söylemem gerek acaba ne götü durum yaaa....neyse canım sen ne zaman gidiceksin konturole

bende 20 sinde gitmeyi düşünüyorum canım..
desene senin işler karışık..
eğer yakınında güzel bi devlet hastanesi varsa git canım..
bana çok yakın var devlet hastanesi ama radevu alamıyorum ki ben..
aslında birine kimyasal gebelik diyebilirsin :KK37:

X