2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım zararlı diye biliyorum yazı ekliyim okursunuz, canım benim üçüncü gidişim oldu ve çok pişman oldum beklemediğime bu haftada kalp atışını bebeği görmesi lazımdı ultrason aleti çok eskiydi güya özel hastane, ilk gittim kan verdim zaten 10 gün sonra çağırdı ücret alınmadı bu üçüncü gidişim ücret verdik 2 hafta sonra gel dedi sırf ücret almak için anlıycan o yüzden devlette bir dr var onu çok övüyorlar 2 hafta önceden randevu alamıyorsun öyle dolu ona aldım 23 üne bilemiyorum ne yapsam kararsızım bende kendi doktorumu arayıp içim rahat değil mi desem bir hafta sonra gitsem inan başım ağrıdı stresten kesem küçük moralim bozuk:KK43:

ultrason aleti bile eski olan bi yer ne kadar özel olabilir gerçektende...
valla canım git bir dene devlet hastanesini de.. aslında bir tanıdık olsa süper ilgilenirlerde varmıdır tanıdığın bilemem..
kesen küçük diye bişey olmaz demiş arkadaşlar ama benim o konuda bilgim yok canım..
yaşadığın yerde başka özel hastane varsa oraya gidebilirsin ya da..
çünkü hastaneler arası çok farklı oluyor..
benim şimdi gittiğim yer 2 sene önce yeni bina yaptı herşeyi sıfır hastanenin mesela..
hemde uygun 45 tl ye muyane ya da kan tahlili yaptılar mesela ondan para almadılar..

kızlar s.a bişey soracam sizde böylemisinz... ya ben hiç bi değişiklik hissetmiyorum gebeliğe dair yani sırada bi gün sanki daha görmedik öndenmi acaba ... klasik gebelik belirtileride yok

bugün kontrolüm vardı. ikinci gidişimizdi bugün.. kalp atışlarını az da olsa duyabildik :) ultrasonda pırlayan bir şey vardı, bebeciğimin kalbiymiişşş :) ağlamadan nasıl durdum bilmiyorum ama halaa çok ağlayasım var :) kızıyorlar beni ağlarken görünce ama bu aralar duygular şelale :)
tahlillerimiz de iyi çıktı. geçen gece hafif pembe bir akıntı geldi tuvaletten çıkarken peçeteye ve takip ettim yaklaşık 3 dakika kadar devam etti, korkudan çıldıracaktım. normalmiş. eğer adet kanı gibiyse ve aralıksızgelmeye başlarsa o kötüymüş. kahverengi lekelenmeler de görmek normalmiş hatta çok sık karşılaşıldığından görürsün sende dedi. bir de idrar yollarımda enfeksiyon var diye eşim hemen monurol şase yazmıştı, ama gebelikteki değerler, normal değerlerden daha farklı oluyormuş.. ayrıca idrar yolları enfeksiyonları da mutlaka tedavi edilmeliymiş, bakayııımmm başkaa da beslenmede dikkat edilmesi gerekenler, egzersiz olarak yürüyüş, uçağa ilk trimaster sonuna kadar binilmemesi, uzun yol yasağı, maydanoz ve adaçayı tüketiminin yasak olduğunu, her ikisinin de düşükleri tetiklediğini, ıhlamuru istediğimiz kadar içebileceğimizi, günde 3 tane meyve(bazıları abarttığı için sayı verdi), bol balık, hamurişini bırak,....
bunlar aklıma gelen tavsiyeleriydi..
:KK49:

kızlar ya benim hiçbiiirrr belirtim yoktu takison2güne kadar.
2gün önce bebeğin oluşumu oldu zannederim kalp atışları 2gün önce başladı
ve daha istifra etmedim ama çook fena midem mutfağın kapısını kapattım
aman kokusu gelmesin diye.midem bişey almıyor.bitek çorba içesim var
ama ben mutfağa girip çorba yapamam dün eşim yaptı ama bu nereye kadar
sizlerdede mide bulantısı başlayan varmı ve nasıl yemek yapıyorsunuz

canım benimde bugün hafif hafif içim bulandı yemek eğır geldi.. tost yaptım yağsız o iyi geldi..
birde eşime çıbık kraker aldrıdım azcık ondan yedim iyi geldi.. eğer baktın olmuyor bi kaç gün evde yemek pişirme..
ya aperatif şeyler ye ya da güvendiğin bir yer de çorba içebilirsin dışarda ya da yemek yiyebilirsin..
eğer benim ilkinde olduğu gibi aşırı olursa ben öle yapmayı planlıyorum..

sa arkadşlar nasılsınz?

hg cnm iiyiyiz sen nasılsın?

arkadaslar belim cok agriyor yaaaaaaaaa
neden agriyor korkuyorum ya bebegim nolur uzme anneyi
normalmi acaba?:KK14:

tatlım bel ağrısı geçen gn den dede oldu çok felaketti sanki vücudum ikiye ayrılıyordu..
ben sezeyanın etkileri d,iye düşündüm.. kanama olmazsa bişey olmaz kendini üzmee :)

Beni ekleyebilirsiniz listeye :)
Yaş 25 / İstanbul
Sat:09/11/2013 BDT:16.08.2014

Son düzenleme:
kızlar s.a bişey soracam sizde böylemisinz... ya ben hiç bi değişiklik hissetmiyorum gebeliğe dair yani sırada bi gün sanki daha görmedik öndenmi acaba ... klasik gebelik belirtileride yok

canım ben bugün yavaş yavaş hissetmeye başladım..
bide bende çok yorgunluk oluyor halsizim sürekli..
uykuluyum ama uyuyamıyorum..
ilk hamileliğimde 1.5 ay bişey hissetmemiştim..

bugün kontrolüm vardı. ikinci gidişimizdi bugün.. kalp atışlarını az da olsa duyabildik :) ultrasonda pırlayan bir şey vardı, bebeciğimin kalbiymiişşş :) ağlamadan nasıl durdum bilmiyorum ama halaa çok ağlayasım var :) kızıyorlar beni ağlarken görünce ama bu aralar duygular şelale :)
tahlillerimiz de iyi çıktı. geçen gece hafif pembe bir akıntı geldi tuvaletten çıkarken peçeteye ve takip ettim yaklaşık 3 dakika kadar devam etti, korkudan çıldıracaktım. normalmiş. eğer adet kanı gibiyse ve aralıksızgelmeye başlarsa o kötüymüş. kahverengi lekelenmeler de görmek normalmiş hatta çok sık karşılaşıldığından görürsün sende dedi. bir de idrar yollarımda enfeksiyon var diye eşim hemen monurol şase yazmıştı, ama gebelikteki değerler, normal değerlerden daha farklı oluyormuş.. ayrıca idrar yolları enfeksiyonları da mutlaka tedavi edilmeliymiş, bakayııımmm başkaa da beslenmede dikkat edilmesi gerekenler, egzersiz olarak yürüyüş, uçağa ilk trimaster sonuna kadar binilmemesi, uzun yol yasağı, maydanoz ve adaçayı tüketiminin yasak olduğunu, her ikisinin de düşükleri tetiklediğini, ıhlamuru istediğimiz kadar içebileceğimizi, günde 3 tane meyve(bazıları abarttığı için sayı verdi), bol balık, hamurişini bırak,....

bunları dr.unla konuştuysan yada o sana anlattıysa ne kadar şanslısın en ince ayrıntısına kadar anlatmışş
bizde faydalandık sağolsun :KK1:

canım ben bugün yavaş yavaş hissetmeye başladım..
bide bende çok yorgunluk oluyor halsizim sürekli..
uykuluyum ama uyuyamıyorum..
ilk hamileliğimde 1.5 ay bişey hissetmemiştim..

bende uykuluyum ama uyuyamıyorum, uyuyorum saçma sapan vakitlerde kalkıyorum, gece ha bire tuvalete kalkıyorum, bölük pörçük uykum. bir de ha bire bir şişkinlik hissim var benim o sizlerde de var mı? hani afedersiniz tuvalete uzun süre çıkamayınca yada koca tabak hamurişini yeyince olur ya, onun gibi işte :) oysa doğru düzgün yiyemiyorumda bu şişkinlikten dolayı... mide bulantısı pek sayılmaz ama bazı şeyleri içim istemiyor, mesela etçil ben etten ikrah ettim...
bir de bir soru daha, göğüslerim çook ağrıyor, südyeni çıkartamıyorum hiç, hamilelik südyeni gibi bir şey var mıdır?

bunları dr.unla konuştuysan yada o sana anlattıysa ne kadar şanslısın en ince ayrıntısına kadar anlatmışş
bizde faydalandık sağolsun :KK1:

sen söyleyene kadar farketmemiştim, galiba şanslıyım.. umarım Allah hepimizin şansını bahtını talihini açık eder canım.. kocaman oldum yaşım 30 ama bazı şeyler hakkında hiç bir bilgim yok. kendimi sudan çıkmış balık gibi hissediyorum biraz. ailem uzakta, burada yaşadığım şehirde bir eşim, bir de ben varız. şimdi biz iki garipcana bir can daha eklenecek inşallah.. Allah isteyen herkese versin inşallah..
kız ben saç boyamayı bile sordum bu arada :) 4. aydan sonra boyatabilirsin, ilk dört ay kesinlikle en bitkiseli bile yasak dedi :)

bende uykuluyum ama uyuyamıyorum, uyuyorum saçma sapan vakitlerde kalkıyorum, gece ha bire tuvalete kalkıyorum, bölük pörçük uykum. bir de ha bire bir şişkinlik hissim var benim o sizlerde de var mı? hani afedersiniz tuvalete uzun süre çıkamayınca yada koca tabak hamurişini yeyince olur ya, onun gibi işte :) oysa doğru düzgün yiyemiyorumda bu şişkinlikten dolayı... mide bulantısı pek sayılmaz ama bazı şeyleri içim istemiyor, mesela etçil ben etten ikrah ettim...
bir de bir soru daha, göğüslerim çook ağrıyor, südyeni çıkartamıyorum hiç, hamilelik südyeni gibi bir şey var mıdır?
.

canımm sütyeni çıkarınca olan o ağrı 1-2 dk. sonra geçer merak etme.. sürekli sütyenli durma normalde bile zararlı bir durum bu..
biraz daha büyük sütyen alırsan çok rahat edersin...
şişkinlik hissi bende yok cnm.. ama benimde bu gn yemek istemedi canım ağır geldi :120:

Benide yazin kizlaarrr keseyi gordük dün, kalp atislarinida gorduk duymadik ama gorduk cok şükürrrrrr:):)

canım hg hayırlı olsun.. bilgilerini yaz kaydedeyim senide listeye..

sen söyleyene kadar farketmemiştim, galiba şanslıyım.. umarım Allah hepimizin şansını bahtını talihini açık eder canım.. kocaman oldum yaşım 30 ama bazı şeyler hakkında hiç bir bilgim yok. kendimi sudan çıkmış balık gibi hissediyorum biraz. ailem uzakta, burada yaşadığım şehirde bir eşim, bir de ben varız. şimdi biz iki garipcana bir can daha eklenecek inşallah.. Allah isteyen herkese versin inşallah..
kız ben saç boyamayı bile sordum bu arada :) 4. aydan sonra boyatabilirsin, ilk dört ay kesinlikle en bitkiseli bile yasak dedi :)

süper valla hehe :KK1:

canım benimde bugün hafif hafif içim bulandı yemek eğır geldi.. tost yaptım yağsız o iyi geldi..
birde eşime çıbık kraker aldrıdım azcık ondan yedim iyi geldi.. eğer baktın olmuyor bi kaç gün evde yemek pişirme..
ya aperatif şeyler ye ya da güvendiğin bir yer de çorba içebilirsin dışarda ya da yemek yiyebilirsin..
eğer benim ilkinde olduğu gibi aşırı olursa ben öle yapmayı planlıyorum..

hg cnm iiyiyiz sen nasılsın?

tatlım bel ağrısı geçen gn den dede oldu çok felaketti sanki vücudum ikiye ayrılıyordu..
ben sezeyanın etkileri d,iye düşündüm.. kanama olmazsa bişey olmaz kendini üzmee :)
ay Allah senden razi olsun canimsin icim rahatladi yok sukurler olsun kanamam yok olmasin ya Rabbim
tum sorulara cevab bu yazida
bende boyani dusunuyordum yanitini aldim
arkadasim ayni benim gibisin
bende esimle yalniz basimiza rusyalardayik
burda kimimz kimsemiz yok
sukur Rabbim bizi 3 kisi yapti 8 ay sonra evim senlenicek simdiden senlendi
sanki tum akrabalar annen babam hepsi burda :KK16:
benim de ilk evladim bende hic birsey bilmiyorum en ufak seye bile panik yapiyorum:KK1:
Rabbim evlatlarimizi korusun aminnnnnnnnnnnn

merhaba güzel anneler anne adayları yeni katılıyorum aranıza aslında 2014 mart annesi olacaktım ama kısmet değilmiş 2010 mayıs annesiyim 1 kızım var :nazar: regl günüm 3 gün geçti idrar testi yaptım silikte olsa çıktı.perşembe randevu aldım inşallah bu sefer rabbim korur kısmet eder bana. sizlere de dua edicem Allah hepimizin yüzünü güldürsün..

.

canımm sütyeni çıkarınca olan o ağrı 1-2 dk. sonra geçer merak etme.. sürekli sütyenli durma normalde bile zararlı bir durum bu..
biraz daha büyük sütyen alırsan çok rahat edersin...
şişkinlik hissi bende yok cnm.. ama benimde bu gn yemek istemedi canım ağır geldi :120:

canım hg hayırlı olsun.. bilgilerini yaz kaydedeyim senide listeye..

süper valla hehe :KK1:

Sat 31 ekim, muhtemel dogum 7 agustos, ilk gebellik,yasim 29 hepinizi öperim:)

merhaba annişler..bugün muayenem vardı. doktor keseyi gayet net gördü.6 haftalık dedi.ama kesenin yanında hafif bir kanama var dedi.canım çok sıkıldı. aslında hiç normal olarak kanama gelmior ama kesenin yanında hemen gördü.düşük tehdidi var dedi. aşırı derecede üzüldüm.. ama doktor böyle şeylerin olabileceğini söyledi ve kan ve idrar testleri istedi.hiç bir sorun yok biraz progestronun eksik dedi ve iğne verdi.ve cinsel ilşki asla yaşamayacaksın dedi.haftaya aynı gün çağırdı. bununla karşılasan arkadaşımız varmı acaba aranızda..bu arada mutlu haberlerleri alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum alamayan arkadaşlarımızada umarım tez vakitte hayırlısı nasip olur diyorum..

ultrason aleti bile eski olan bi yer ne kadar özel olabilir gerçektende...
valla canım git bir dene devlet hastanesini de.. aslında bir tanıdık olsa süper ilgilenirlerde varmıdır tanıdığın bilemem..
kesen küçük diye bişey olmaz demiş arkadaşlar ama benim o konuda bilgim yok canım..
yaşadığın yerde başka özel hastane varsa oraya gidebilirsin ya da..
çünkü hastaneler arası çok farklı oluyor..
benim şimdi gittiğim yer 2 sene önce yeni bina yaptı herşeyi sıfır hastanenin mesela..
hemde uygun 45 tl ye muyane ya da kan tahlili yaptılar mesela ondan para almadılar..

Canım hastane 7 yıllık tek özel hastane tıp merkezleri var ama bilemiyorum oralara gitmem, aslında ilk gebeliğimde şanslıydım eşim hastanede memurdu her işim rahat görülüyordu, endişelerimi eşimle paylaşmadım dr zaten olumsuz bir şey söylemedi gayet ılımlı bir dr öyle panikleten biri değil ben burada okuyunca kese boyutunu endişelendim ama cihazada pek güvenemiyorum, şimdi ayın 23 üne randevu aldığım dr devlette ve çok övülen bir dr iki hafta önceden randevu alamıyorsun ful dolu inşallah güzel ilgilenii iki hafta beklemek en doğrusu sorun varsa erken gitmem bir şey değiştimiyecek keşke hiç görmeseydim kese byutunu aklımda olmayan bir şeydi:KK43: birde bizim özel hastaneninde ücreti az 37 lira tahlile vs ek ücret alınmıyor burda da

gözün aydın darısı başımıza bizde görürüz inşaallah

merhaba annişler..bugün muayenem vardı. doktor keseyi gayet net gördü.6 haftalık dedi.ama kesenin yanında hafif bir kanama var dedi.canım çok sıkıldı. aslında hiç normal olarak kanama gelmior ama kesenin yanında hemen gördü.düşük tehdidi var dedi. aşırı derecede üzüldüm.. ama doktor böyle şeylerin olabileceğini söyledi ve kan ve idrar testleri istedi.hiç bir sorun yok biraz progestronun eksik dedi ve iğne verdi.ve cinsel ilşki asla yaşamayacaksın dedi.haftaya aynı gün çağırdı. bununla karşılasan arkadaşımız varmı acaba aranızda..bu arada mutlu haberlerleri alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum alamayan arkadaşlarımızada umarım tez vakitte hayırlısı nasip olur diyorum..
doktorunun dediklerini yap bolca yat iş yapma dinlenmek çok önemli inşallah bir şey olmaz için rahat olsun

Canim gunaydin, ilk dr ziyaretimiz 4 haftanin icindeyken oldu, keseyi cok az gordu ve kenarda kanama varnama yerlesme kanamasi leke gelirse sakin korkma dedi doktorum.
Leke falan gelmedi, 5 haftalik oldugunda gittim, keseyi gorduk, kanama yoktu.
Sen bol bol dinlen, yorma kendini, insallah gecer gider

kizlar bnm kasiklarim cok agriyo. ayni adet sancisi gibi, zorluyo bazen beni. bi sikinti var midir acaba. doktora 2 hafta sonra gitmeyi planliyodum ..

X