2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

cok yaşayım bennnnn demiii :KK9:

O bise degilde insallah cidden dudumuzdan cıkar yani ben oyle karından marından cıksın istemiyom bu bebiş.Adam gibi cıkması gerektigi yerden cıksın yoksa cıkartmam :KK33:

Saka bi tarafa bugun normal dogum yapan bi arkadasımın yanındaydım daha 20 gun olmus ama karın dumduz kalmıs masallah ablama bakıyom sezeryan 3 ay gecti hala gobek duruyo :26: Bide sanki sezeryanda butun pislikler icinde kalıyomus gibi hissediyorum ben.:KK52:

çok yaşa tabi :KK1:
ama göbek mevzuunda bi durcan canımcım. orada bi sürü etken faktör var. ablan bebişten önce kilolu muydu? göbişi zaten var mıydı? gebelikte kaç kilo aldı?? bunların cevabını istiyorum!! (ben normal doğumdan korkuyorum da):KK30:

kızlar mrb bugün çok kötü bir gün geçirdim okuldan eve geldim lavaboya gittim ve çamaşırımda bozuk para büyüklüğünde kahverengi bi lekenin olduğunu gördüm bir kaç gündür de akıntım artmıştı zaten o an ne hissettiğimi anlatmak mümkün değil hemen doktora koştuk doktor ultrasonla baktı bi süre hiç konuşmadı o süre bana yıl gibi geldi ve bebeğimi kaybettiğime inandım :KK43: daha sonra makineyi bana çevirdi ve bebişimin kalbi çok şükür atıyodu pıt pıt Allahım nasıl büyük bi mutluluktu, akıntımın sebebi yoğun şekilde iltihap olmasıymış rahim ağzında, kahverengi akıntı için de ilk 3 ayda yoğun olmamak şartıyla olabilir dedi rahim genişlediği için ve bebek yerleştiği için ara ara olabiliyormuş... fitil verdi 6 gün kullanacakmışım kısacası evlat hakkaten başka birşeymiş Rabbim hiç ama hiç kimseye böyle bi acı yaşatmasın yaşayanlara da sabır versin.....

Canım çok geçmiş olsun sonucu guzel olmuş bak pıt pıt atıyor kalbi.

totondan erkek cıktı ama bakalım dudundan ne cıkıcak :KK64:

Evde kahkaha attım kocam noluyo dedi. Çok yaşa emi sende mercimeğinde :)))

Kizlar.slm.simdi soyleyeceklerime buda sorun mu diyeniniz olabilir ama sinirim cok bozuldu.biraz once bebisimin durumunu soylemek icin gorumcemi aradim.oyle anlattim iste.cinsiyeti ne zaman belli olcak dedi.bende erkekse iki uc hafta sonra belli olabilir isminide bulduk dedim.ben cok eskiden beri bebisimin kiz olsada erkek olsada iki ismi olsun istemisimdr.neyse esimde babasiinin ismini cok begendigi icin ismi yusuf olsun istiyo.konustuk yusuf eymen olur erkek olursa dedik.bende iste bole dusundugumuzu soyledim.neymis bu onlarin adetlerine olmazmis.babasinin isminin kicina basina bi sey eklersek olmazmis.onlarin orda elalem ne dermis.bunlar esimle bizim kultur farkimizdan oluyomus hep.falan falan.saydida saydi.moralim cok kptu.agliycam nerdeyse.bi akil verin .isin kptusi esim ablasinin lafini cok dinler.simdiden cok erken diyceksiniz belki ama ben basima gelcekleri anladim simdiden.iki yillik evliyiz.bu hep bole oldu.offfffff

Canım sıkma o güzel canını. Eşin ablasının lafını ne kadar dînlerse dinlesin her insanın bir zayıf bir yanı vardır.
Eşin ağlamaya zorlamaya dayanamıyordur muhtemelen gözyaşlarını kullan cnm.

çorumlular cnm 3 gun ocesıne kadar konuyoduk 3 gundur arayıp sormuyo hıcbısıde yazmıyo whatsapptan taktık yapıo kendınce...Insallah cnm bılmıyorum bole uzak kalabılcek yapıda değildi ama....:26:

ahh guselım sen ne konusuyosun gecen defa dogum parama kadar ben bırıktırıp koydum koseye kaynanam bu kadar pahalı hastaneye ne gerek vardı pahdısah kızımısın sen demezmı pardonda sıze ne oluyo dedım kendım calıstım kendım oduyorum sıze mı soracam hangı hastanede doguracagımı .... kadın bu kadar yuzsuz arkadasım ben daha evlendıgıımden berı dogru duzgun kazandıgımı bıle harcamadım evın mobılya masraflarına gıttı calıstıklarım .......

ne dese begenırsın annem canım balım şap şup yapısır bırak o terbıyesızsse sende mı terbıyesız olcan halbukı ben agzımı acmamısımdır sınırden kudururm oldugum yerde :KK47::KK47::KK47:

Yemekteydım canlar anca geldım kuzumla sevıstım uyuttum geldım

Ya ecmelcim sen çok iyi gelinsin benim kaynana öyle küfür etse onu kazıklara oturturum valla 😃😃
Ben eli maşalıyımdır azıcık

ilk etapta grup kurunca listeden arkadaş eklemek gerekiyor canım. 2014 ağustos anneleri diye gizli grup kurmaya kalktım sen deyince sonuç :) kendi listemde gebe yok ki kimseyi eklemeden de açılmıyorrr :KK1::KK1: önce faceten birbirimizi eklememiz gerek sanırım ki grup kurabilelim..

ilk etapta grup kurunca listeden arkadaş eklemek gerekiyor canım. 2014 ağustos anneleri diye gizli grup kurmaya kalktım sen deyince sonuç :) kendi listemde gebe yok ki kimseyi eklemeden de açılmıyorrr :KK1::KK1: önce faceten birbirimizi eklememiz gerek sanırım ki grup kurabilelim..

bilen biri varsa grubu kursa ne güzel olur :KK49:

canım önce birbirimizi bir kaç kişi faceden eklememiz gerekiyor. sana ekle beni diye mesaj attım ama mesaj kutun doluymuş ayçacım. kızlar özelden isimlerinizi msj atarsanız ben açayım grubu.

ama göbek mevzuunda bi durcan canımcım. orada bi sürü etken faktör var. ablan bebişten önce kilolu muydu? göbişi zaten var mıydı? gebelikte kaç kilo aldı?? bunların cevabını istiyorum!! (ben normal doğumdan korkuyorum da):KK30:

Ya gobisi vardı ama 2.bebekten sonra baya baya kaldı.gebelikte de 10 kilo falan aldı.Ama zaten ilkide sezeryandı ve gobek baya kaldı.Hemsire ablam sezeryan oldugu icin gobek ister istemez kalıyo.Ama normal dogumda hic degilse o karınla ilgili icindeki hersey cıkıyo.Ablam bu sezeryandan sonra karnına bastırıyolarki kanaması gelsin asagıdan die ama oyle pek bi kanamalı lohusalık gecirmedi.Ne varsa normal dogumda var bence.Yaradan orayı ona gore programlamıs bence hic korkma catın guzelse ve acılmada varsa bagırırız avazımız cıktıgı kadar nolcak :KK70:

herkesi güldürdün kız bi lafınla:)bende telefonla konuşuyodum daha yeni gördüm yazdıklarını,ne çok güldüm yarabbim yaaa:KK70:D

Canım çok geçmiş olsun sonucu guzel olmuş bak pıt pıt atıyor kalbi.

Evde kahkaha attım kocam noluyo dedi. Çok yaşa emi sende mercimeğinde :)))

Amaninnnnn kocislere caktırmayın anammm rezil etmeyin beni :))):KK52: :KK1:

Ewettttt guzeller.
Kontrolumuz super gecti boyumuz selvi gibi masallah :) 17 mm :)
Kalp atisimiz dk da 175 cok heycanliyiz sanirimmm :)
Simdi size soru tahminlerinizi bekliyorum kalp atisina gore yigeninizin cinsiyeti nedir sizce :)

Ikili test sonucu krsin sonuc derim fhcg degeri 50 nin altondaysa erkek ustindeyse kiz bn 16. Hafamda ogrendm ama 12. Haftafa belli olanda cok ozell erkekler

Ewettttt guzeller.
Kontrolumuz super gecti boyumuz selvi gibi masallah :) 17 mm :)
Kalp atisimiz dk da 175 cok heycanliyiz sanirimmm :)
Simdi size soru tahminlerinizi bekliyorum kalp atisina gore yigeninizin cinsiyeti nedir sizce :)

kıjjjjjjjjj kıjjj kııjj geliyorr bence :KK16::KK16::KK16: nerde okudum hatırlamıyorum ama kalp atışı yüksekse kız daha azsa erkek diye bir bilgi kırıntısı var aklımda, ya da hurafe kırıntısı:KK53:

kocam da tutturdu erkek bu ekşi yeyip çocuğun kafasını karıştırma diye :KK4:
rahmetli kpimin adını koycakmışız erkek olursa.. hüseyin.. milleti de alıştırdı hüseyin diye. geçen kardeşim yanıma geldi, oğlum hüsoo naapıyon diye karnımı seviyordu :KK53::KK53::KK53: iyi isim güzel isim de olum hüsooo ne yaaa... ikinci adı olabilir ama ilki başka olsun yine de dimi..
bir de isimlerin kaderlerine inanır mısınız?
allahım koptummm ama canım sendın sanırım ben oglumda delı gıbı eksı yedım ve sonuc oglan eksı yıyınce kız oluyo dıye bısı yokmus hatta annem her ultrasona gırdıgımde kıızm gordunuzmu yıne emın mı doktor derdı :) dogana kadar kımse erkek olduguna ınanmadı kuzumun
Güzel anneler canım anneler :KK76:

Eslerinize soyleyin aksam bi koltugun minderinin altına makas birininkine de bıcak koysun.Siz gormeyin sonra girin istediginize oturun.Makas kız bıcak erkekmiss.Elticigim bana yaptı kız cıktı.Maksat muhabbet onun kocası yapmıs 3ünde de tuttu diyo.Herkes bi yaptırsın yazsın bakalım :92:
ahaha bunu babanneme yaptırmam gerek :KK9:
cok yaşayım bennnnn demiii :KK9:

O bise degilde insallah cidden dudumuzdan cıkar yani ben oyle karından marından cıksın istemiyom bu bebiş.Adam gibi cıkması gerektigi yerden cıksın yoksa cıkartmam :KK33:

Saka bi tarafa bugun normal dogum yapan bi arkadasımın yanındaydım daha 20 gun olmus ama karın dumduz kalmıs masallah ablama bakıyom sezeryan 3 ay gecti hala gobek duruyo :26: Bide sanki sezeryanda butun pislikler icinde kalıyomus gibi hissediyorum ben.:KK52:
inşallah canım sen yeterkı kalbınden ıste ve korkma allah yardım edıyo rahımın acılması ıcın sıze bır bıtkı solıycem alın derım mutlaka fatma anamızın elı ben oglumda kullandım sancım tutunca suya attım o bıtkı acıldıkca allah tarafından rahımınızde acılıyo tabı ınanarak yapacaksınız kendınıze nıyetle atıyosunuz suya 2-3 dogumda daha kullanılıyor... medınede cogu kadın bu bıtkıyle evde doguruyormus....İstanbul fatih çarşamba semtınde aktarlarda var bılgınıze...
çatın dar dıyen doktorum sagolsun 12 cm acılmayla dogumum gerceklestı ve bıtkı sonrasında sudan cıkarıp bı yere asınca kendılıgınden kapanıyor....
$fatma ana elý.jpg bu 30tlye almıstım
kız normal dogumdan korkulurmu o kadar zor olsaydı gecmıste herkes normal yapmazdı cok korkuyosan epıdural yapın sancıyı hıssetmeyın olsun bıtsın yanı zor bı yanı yok buyuk wcnı yapar gıbı ıkıncan 4-5 ıkınmada cıkıyo hepsı buu bende evel ezel sezeryandan korkarım katman katman derıyı kesıp o dıkısı atarlar cevremdekı kendı ıstegıyle yapılan sezeryanları goruyorum kambur gıbı yuruyemıyolar 2 hafta yazık gunah ezıyet bır anneye kendı acısından cocougunu bıle emzıremıyo dogru durust halbukı 2 saat kadar sancıya dayansa ... 2 saat cok sıddetlı oluyo oda dayanılmayacak gıbı degıl... saglıcakla alacak kucagına ben eve geldıgımde mekık cekıyodum valla :nazar: tavsıye ederım kesınlıkle normal rabbım verdıgı nmetden faydalanın
Ya gobisi vardı ama 2.bebekten sonra baya baya kaldı.gebelikte de 10 kilo falan aldı.Ama zaten ilkide sezeryandı ve gobek baya kaldı.Hemsire ablam sezeryan oldugu icin gobek ister istemez kalıyo.Ama normal dogumda hic degilse o karınla ilgili icindeki hersey cıkıyo.Ablam bu sezeryandan sonra karnına bastırıyolarki kanaması gelsin asagıdan die ama oyle pek bi kanamalı lohusalık gecirmedi.Ne varsa normal dogumda var bence.Yaradan orayı ona gore programlamıs bence hic korkma catın guzelse ve acılmada varsa bagırırız avazımız cıktıgı kadar nolcak :KK70:
evet kalıyo alt komsum 2 yıde sezeryanla yaptı ılkındekı gobek gıtmemıstı sımdı ne halt etcem dıye agladı yazık ....
2.dogumu daha zor olmus aynı yerı kesıp tekrar dıkıs atılınca daha zorlanılıyormus kı kız 50-52 kg cıvarındaydı onda ne gobegı olcaksa sız dususnun

ecmel1987:Kız
Atazan:Kız
İlkem5534:Erkek
hazan86: Erkek
la_nina:Erkek
sosyolog_35:Erkek
Ozgok85:Erkek
sercem89:Kız
ece90ya:Kız
nutez:Kız
jolyjoker:kız
eylül166:erkek
hazan86:erkek
kuzeynep:kız
foreveryour:kız
İnsanbul:kız
hüsnam:erkek
KARAY07:erkek
mvkrs:erkek
mehmetelif:erkek
seraphazal:erkek
aycaaaa:kız
gıda_pınar:kız
mabel_la:erkek
sessiz86:erkek
dexter:erkek

Hastanedeyız. Sıramızı bekliyoruz. Azsonra pıtpıtlarımızı duyacagız inşallah... Öpütorum hepinizi. Grip olanları hariç :))

X