2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Güzel anneler canım anneler :KK76:

Eslerinize soyleyin aksam bi koltugun minderinin altına makas birininkine de bıcak koysun.Siz gormeyin sonra girin istediginize oturun.Makas kız bıcak erkekmiss.Elticigim bana yaptı kız cıktı.Maksat muhabbet onun kocası yapmıs 3ünde de tuttu diyo.Herkes bi yaptırsın yazsın bakalım :92:

:KK53: ben bunu çok önceden duymuştum eşime gırgırına yapalım dediğimde bana uzaydan gelmişim gbi baktı :KK53:

Ayy kizlar duydunuz mu ESRA EROL bu aksam bebegini düsürmüs cok üzüldm

Güzel anneler canım anneler :KK76:

Eslerinize soyleyin aksam bi koltugun minderinin altına makas birininkine de bıcak koysun.Siz gormeyin sonra girin istediginize oturun.Makas kız bıcak erkekmiss.Elticigim bana yaptı kız cıktı.Maksat muhabbet onun kocası yapmıs 3ünde de tuttu diyo.Herkes bi yaptırsın yazsın bakalım :92:

bana da halam yaptı bıçak çıktı totomdan,erkek demekki:)inanmam böyle şeylere ama bütün oklar erkek gösteriyo yediklerim dışında:)

kızlar mrb bugün çok kötü bir gün geçirdim okuldan eve geldim lavaboya gittim ve çamaşırımda bozuk para büyüklüğünde kahverengi bi lekenin olduğunu gördüm bir kaç gündür de akıntım artmıştı zaten o an ne hissettiğimi anlatmak mümkün değil hemen doktora koştuk doktor ultrasonla baktı bi süre hiç konuşmadı o süre bana yıl gibi geldi ve bebeğimi kaybettiğime inandım :KK43: daha sonra makineyi bana çevirdi ve bebişimin kalbi çok şükür atıyodu pıt pıt Allahım nasıl büyük bi mutluluktu, akıntımın sebebi yoğun şekilde iltihap olmasıymış rahim ağzında, kahverengi akıntı için de ilk 3 ayda yoğun olmamak şartıyla olabilir dedi rahim genişlediği için ve bebek yerleştiği için ara ara olabiliyormuş... fitil verdi 6 gün kullanacakmışım kısacası evlat hakkaten başka birşeymiş Rabbim hiç ama hiç kimseye böyle bi acı yaşatmasın yaşayanlara da sabır versin.....

kızlar mrb bugün çok kötü bir gün geçirdim okuldan eve geldim lavaboya gittim ve çamaşırımda bozuk para büyüklüğünde kahverengi bi lekenin olduğunu gördüm bir kaç gündür de akıntım artmıştı zaten o an ne hissettiğimi anlatmak mümkün değil hemen doktora koştuk doktor ultrasonla baktı bi süre hiç konuşmadı o süre bana yıl gibi geldi ve bebeğimi kaybettiğime inandım :KK43: daha sonra makineyi bana çevirdi ve bebişimin kalbi çok şükür atıyodu pıt pıt Allahım nasıl büyük bi mutluluktu, akıntımın sebebi yoğun şekilde iltihap olmasıymış rahim ağzında, kahverengi akıntı için de ilk 3 ayda yoğun olmamak şartıyla olabilir dedi rahim genişlediği için ve bebek yerleştiği için ara ara olabiliyormuş... fitil verdi 6 gün kullanacakmışım kısacası evlat hakkaten başka birşeymiş Rabbim hiç ama hiç kimseye böyle bi acı yaşatmasın yaşayanlara da sabır versin.....

off canıım geçmiş olsun.. okurken benim bile içim cız etti çok şükür yazısını görene kadar.. ben de 6 ya da 7. haftamda pembe bir akıntıyla karşılaşmıştım, elim ayağım boşanmıştı.. Allaha emanet bebeciklerimiz.. Allah korusun canım benim. çok sevimdim sağ sağlim seninle olmasına :nazar::nazar::nazar:

off canıım geçmiş olsun.. okurken benim bile içim cız etti çok şükür yazısını görene kadar.. ben de 6 ya da 7. haftamda pembe bir akıntıyla karşılaşmıştım, elim ayağım boşanmıştı.. Allaha emanet bebeciklerimiz.. Allah korusun canım benim. çok sevimdim sağ sağlim seninle olmasına :nazar::nazar::nazar:

çok sağol canımm sana da çok geçmiş olsun gerçekten çok zorr ya bide ben pcos olduğum için ilk 3 ay benim için daha riskli ondan da çok korkuyorum ama o minicik kalbinin pıt pıt atışını görmek nasıl bişey yaaa çıkarıp sevesim geliyo :))

Geçmiş olsun canım.Allah yasatmasın kotu seyler. :KK30:

benim de vardı azıcık azıcık sık sık yiyerek çözümü buldum şimdilik canım. geçen haftam perişandı benim. Açım açııım açım ben yaa diye utanmadan ağlayacaktım. artı bir de ayva da çok iyi geliyor. bastırıyor canım. hem ye hem yanağına sür :KK9: batıl inançların böyle keyifli olanlarını seviyom yaaa :KK1:
bu hafta da gerçi bu pek bu haftalık değil en başından beri ekşi ekşi şeyler, ekşili şeyler, ya da ferah ferah hafif yiyecekler yiyorum. ayşe geliyoooo galiba :13:

ewet ewet aysedir kesi o:)saol canım teşekkürler..

çok geçmiş olsun..inşallah tekrar etmez..korkusu bile yeter insana:KK43:

çok grçmiş olsun Allahım bir daha yaşatmasın böyle kötü bir şeyi inşallah sağlıkla doğdun miniklerimiz :)

ewet ewet aysedir kesi o:)saol canım teşekkürler..

çok geçmiş olsun..inşallah tekrar etmez..korkusu bile yeter insana:KK43:

çok grçmiş olsun Allahım bir daha yaşatmasın böyle kötü bir şeyi inşallah sağlıkla doğdun miniklerimiz :)

çok teşekkür ederim kızlarr evet gerçeğini bırakın korkusunu bile yaşatmasın Rabbim inşallah hiçbirinize...

Bu arada gecmis olsun aycacım.Valla yakalanma dikkat et ben gecen hafta hep yattım oksuruk mahvediyo.Biri gecen oksururken kaburgası kırılmıs o derece :18: Bol bol ellerini yıka olmadan onlem al ıhlamur ic :KK37:

sağol cnm dikkat ediyorum.. evet sürekli ellerimi yıkıyorum ve yediklerime dikkat ediyorum..

kocam da tutturdu erkek bu ekşi yeyip çocuğun kafasını karıştırma diye :KK4:
rahmetli kpimin adını koycakmışız erkek olursa.. hüseyin.. milleti de alıştırdı hüseyin diye. geçen kardeşim yanıma geldi, oğlum hüsoo naapıyon diye karnımı seviyordu :KK53::KK53::KK53: iyi isim güzel isim de olum hüsooo ne yaaa... ikinci adı olabilir ama ilki başka olsun yine de dimi..
bir de isimlerin kaderlerine inanır mısınız?

ben isimlerin kaderlerine kesinlikle çok inanırım canım :)

geçmiş olsun tatlım kıyamam oglusunada sanada op yerıme gecmıs olsun allah acıl sıfa versın salgın var herkes dıkkat etsın bızım ofıstede bı abı hasta korkuyorum:18:

teşekkür ederim canım yaa.. sende dikkat et ozaman yaklaşma o adama :)

çok geçmiş olsun iğne olayı fena..bi de 6 tane..Allah kolaylık wersin:)

saol cnm.. iğneleri vurdurana kadar ne diller döküyoruz bir bilsen :)) destanlar yazıyoruz resmen :)

delüüüüü :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: ayyy walla çok güldüm ilahi nevbahar yaa :KK1:

cok yaşayım bennnnn demiii :KK9:

O bise degilde insallah cidden dudumuzdan cıkar yani ben oyle karından marından cıksın istemiyom bu bebiş.Adam gibi cıkması gerektigi yerden cıksın yoksa cıkartmam :KK33:

Saka bi tarafa bugun normal dogum yapan bi arkadasımın yanındaydım daha 20 gun olmus ama karın dumduz kalmıs masallah ablama bakıyom sezeryan 3 ay gecti hala gobek duruyo :26: Bide sanki sezeryanda butun pislikler icinde kalıyomus gibi hissediyorum ben.:KK52:

kızlar eşim boza getirmişti bende içsemmi içmesem mi diye düşünürken
internete baktım faydalımı diye bu yazıyı buldum meğer çok faydalıymış :))
seviyorsanız tavsiye ederim :))

Kış aylarının vazgeçilmez içeceği olan bozanın hamile bir kadın açısından ne kadar faydalı bir içecek olduğunu biliyor muydunuz?
Birçok besin öğesini içinde barındıran; A, B, C ve E vitaminleri bakımından da çok zengin olan boza hamileler için çok faydalıdır. Gelin hep birlikte bozanın mucizevi faydalarına göz atalım;
1. Bozanın içinde bulunan laktik asit bakterileri bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirir. Hamileler ekşi değil tatlı boza içerlerse gaz yapmaz. Tatlı bozanın anlamı yeni mayalanmış boza anlamına gelir. Bozacıda içerken ya da marketten boza alırken mutlaka tarihine dikkat edin. Ve en yeni olanını tercih edin. Aldığınız bozayı 1 hafta içinde tüketebilirsiniz fakat 2 - 3 gün içinde ekşitmeden tüketirseniz miğdeniz hiç rahatsız etmez.

2. Boza çok besleyici bir içecektir. Bir büyük bardak boza yaklaşık 200 gr. Kalori içerir. Çok fazla kilo almamak için haftada 2 ya da 3 bardak boza içmek yeterli olacaktır.

3. Tarçınsız boza olmaz... Gaz söktürücü, vücut direncini arttırıcı, gribi önleyici, kan şekeri dengeleyici ve iştah açıcı özelliklerini de gözönünde bulundurursak bol bol tarçın eklemeyi de unutmayın. Ayrıca bozaya koyacağınız bir avuç sarı leblebi de miğdeniz suyunu çeker ve hiç gaz yapmaz.

4. Doğumdan evvel düzenli olarak boza içerseniz sütünüzün artmasını sağlar.

5. Doğumdan sonra da kalorisini de gözönünde bulundurarak belli miktarlarda bebeğinize süt yapması için içmenizde fayda var.

Boza neden süt yapar?
İçeriğindeki karbonhidrat, protein ve B vitamini nedeniyle süt yapımına yardımcı olmaktadır. Afiyet olsun, bol bol bebeğinize süt olsun...

bebişim.com dan alıntıdır ..

arkadaşlar pek yazamıyorum ama izliyorum grubu. moralim çok bozuk. ne olur fikir verin. normalde de hijyene çok dikkat ederim ama şimdi daha da titizim. yani titizdim. neredeyse 3 haftadır aç yaşıyorum kusma mide bulantısı ağızda acılık işyerinde perişandım. bugün ilk kez canıım mantı istedi. istemez olaydı. gittik. yarısını yedim ki yemekleri hazırlayan kadın elinde kirli tabak çatal kaşıkla içeri girdi 3 dakikasonra da çıktı :KK43:( sordum elde mi yıkıyorsunuz yoksa diye. bulaşık makineleri yokmuş :KK43:( eve geldim çıkarayım diye kusamadım günlerdir beni sefil eden midem şimdi pek sakin kusamıyorum da. çok endişeliyim başkasının ağzına giren kaşık kimbilir ne pis bir süngerle yalandan yıkanıp önüme konmuş :KK43: yıkayan kadının elinin bile temiz olduğunu sanmıyorum. ya hepatit filan kaparsam? en basitinden maskeyle dolaşıyordum grip salgını yüzünden ya grip okursam? kendimi dövebilsem dövücem. resmen basiretim bağlandı :KK43:((((

X