2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

haydaaa adama ne bırak kadınlar düşünsün bu konuyu walla yanii hepsi ayrı bi değişikk yaa :KK70:
bencede incedeeeen canım çaktırmadan evinde rahat ediceğini söyle şimdiden sennn sora kimse bişi diemesin :KK70:

canım kayınvalide çok hevesli ilgili ama kayınpeder emekli, yani o yeni doğum anları yaşayan ya da görenler bilir
banyosu,lavabosu dertt insan rahat hareket etmek ister
acaba ben donla gezip rahat davransam ne olacak yani bilemiyorum şok şok şok :KK53::KK53:

slm arkadaslar doktordan geldik cok sükür hersey yolunda bbegim elleri ayaklari kipir kipir ilk ulrasl fotomuzuda aldik 5 euro mus ya olsun artk arkadaslar doktor bir testen bahsetti dow sendromu icinmis ister yaptirin ister yaptirmayin siz bilirsiniz dedi 40 euro bende kabul ettim yaptiralim diye bu test nedir tam anlamdim .
gozun aydın cnm çok sukur maşalla mınıge...keske kabul etmeseydın ...anne karnında bebegın bedensel engellı olup olmadıgının % lık dılımı aslında kesın sonuc olmamakla beraber yanlış sonuclar verıp annenın uzulmesıne yol acıyo

Batıl inançlara inanmam ama hamileyken saç kestirdiğinde bebeğin ömrü azalır diyorlar, saçlarımın uçları çok kırıldı kestirmemde lazım ama. sizde böyle birşey duydunuz mu? Hamilelik nasıl birşeyse bunları bile düşünür olduk :)

Evet canım duydum, hatta bana keşke kestirseydin önceden dediler, çok uzadılar çünkü.
Ama sanırsam ben kestireceğim, bekleyemem doğumu, uçlarından aldırmam gerek.

slm arkadaslar doktordan geldik cok sükür hersey yolunda bbegim elleri ayaklari kipir kipir ilk ulrasl fotomuzuda aldik 5 euro mus ya olsun artk arkadaslar doktor bir testen bahsetti dow sendromu icinmis ister yaptirin ister yaptirmayin siz bilirsiniz dedi 40 euro bende Kabul ettim yaptiralim diye bu test nedir tam anlamdim .

ayy ne hoşş tebrik ederim canımmm :KK9:
yicem ben bebikleri valla kıpır kıpır nasıl oluyolar :KK52:

canım kayınvalide çok hevesli ilgili ama kayınpeder emekli, yani o yeni doğum anları yaşayan ya da görenler bilir
acaba ben donla gezip rahat davransam ne olacak yani bilemiyorum şok şok şok :KK53::KK53:

puahahahah :KK70: koptum şuanda öle bi hayal ettimdeee :KK70: aynen insanın evi gibisi yok bide en nazlı dönemdeee başka şelere dikkat etmekk sıkıntılı olabilir.. kayınvalidenler gelir size yakınsa akşamda giderler yani yardımcı olmak istiolarsa eğer...

puahahahah :KK70: koptum şuanda öle bi hayal ettimdeee :KK70: aynen insanın evi gibisi yok bide en nazlı dönemdeee başka şelere dikkat etmekk sıkıntılı olabilir.. kayınvalidenler gelir size yakınsa akşamda giderler yani yardımcı olmak istiolarsa eğer...

maşallah kocalarınıza, benimki yapma dursun yarın yaparsın diyo
nan yarın yine ben yapacam onu kim yapacak alla alla :KK37:

Batıl inançlara inanmam ama hamileyken saç kestirdiğinde bebeğin ömrü azalır diyorlar, saçlarımın uçları çok kırıldı kestirmemde lazım ama. sizde böyle birşey duydunuz mu? Hamilelik nasıl birşeyse bunları bile düşünür olduk :)

Ben inanmıyorum böyle batıl şeylere ya, neye istinaden söylenmiş olabilir ki :44:

gozun aydın cnm çok sukur maşalla mınıge...keske kabul etmeseydın ...anne karnında bebegın bedensel engellı olup olmadıgının % lık dılımı aslında kesın sonuc olmamakla beraber yanlış sonuclar verıp annenın uzulmesıne yol acıyo

Allah razi olsun tesekkür edrim ayyy simdi pisman oldum neyse hayirlisi insalahh bir sorun cikmaz 6 sene sonra geln mucizemm allahin taktiri....insalahh bir sorun cikmaz.....

ben inanmıyorum böyle batıl şeylere ya, neye istinaden söylenmiş olabilir ki :44:

ben kestirdim öylee rahatım kiii.belime kadar dı kurumak bilmiyodu kıvırcık ve gür saçlarım..şimdi hemen girip çıkıyorum çok şükür daha yaza soğuk duşa gircez hamileyken yaz hiç çekilmiyo..kıyafetlerin rahatlığı hariç :KK34::KK53:

puhahahahha super olur ıyı taktık utanırda gıder belkım :))
ben ılk dogumumda 55 gun kaynana kayınvalıdeyle aynı evde yasadımm 10 gun dogumdan once 35 gun dogumdan sonra tam bır kabustu:KK47:
maşallah kocalarınıza, benimki yapma dursun yarın yaparsın diyo
nan yarın yine ben yapacam onu kim yapacak alla alla :KK37:
aynen al benımkı bole ılkınde degıldı ama adamı cınler carpı tam tersı bı kısılık oldu :) ayaklarımı yıkayan baglayan adam gıttı yemekten sonra oldugu yerden kalkmayan uyuyan benden hızmet bekleyen hanzoya dondu :KK33:gıcık suratlı gergedan yavrusu bak sınırlendım :KK47::KK47::KK47::KK47:

ah kuzum ne yakını şuan 850 km ötemdeler :KK52: doğuma bir ay kalada burdan tayinimiz çıkıyo
ama o hengame bile yıldıramaz beni, o gelsin direticem artık napalım.
bende burdaki bütün anne adaylarını donla evlerinde gezerken düşünmekisterdim ama korkunçç :KK53:
:KK14: AYY CANIM ÇEKTİ BARİ BURDAN BÖYLE İÇİİM SANAL DA OLSA..:KK14::KK14:

ne çekti canım kaçırmışım ben

Allah razi olsun tesekkür edrim ayyy simdi pisman oldum neyse hayirlisi insalahh bir sorun cikmaz 6 sene sonra geln mucizemm allahin taktiri....insalahh bir sorun cikmaz.....

Yani arkadslım bu senin tercihin ama adına burada ikili test diyorlar ense kalınlığına ge burun kemiğinin oluşup oluşmadığına bakıyorlar ayrıntılı ultrasonla birde kan alıyorlar kanlar daha çok olasılık üstğne sonuç veriyormuş hatta bebeğe dair hiçbir şey yok kanda yani ense kalınlığı normalse ve burun kemiği oluşmuşsa kan değerin kötü çıksada çok üzülme 16. Yada 17. Haftada baya ayrıntılı ultrasonla her şey belli oluyormuş burdan çoğumuz yaptıracağız o testi inşallah sağlıklıdır bebişlerimiz

Ben inanmıyorum böyle batıl şeylere ya, neye istinaden söylenmiş olabilir ki :44:

Bende inanmıyorum ama şüphe düşüyo işte, sanırım 1-2 ay sonra kestiririm uçlarından. Şekil almıyorlar artık hiç. Zaten makyaj falan yapasımda gelmiyo saçlarda böyle gezersem hepten berbat.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ALLAHIM RUYADAMIYIM BIRI BANA GERCEKTEN BOLE ERKEK AILELERIDE VAR DESIN :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
DİLİNİ ISIR POPONU KASI BISILER YAP YA RAB KIMIN AHINI GUNAHINI ALDIMDA INSANLIKTAN YOKSUN BIR AILE DUSTU KADERIME YA RAB 1 TANESI IYI OLUR DIMI YOK NERDE DERT SAHIBI OLMAMAK ELDE DEGIL TAS DEVRINDEN KALMA INSANLARLA BIRLIKTEYIM HERSEYI GELIN YAPAR HAMILEYKENDEDE LOGUSAYKENDE ANLATMIYIM YOK YOK INANKI DUYUNCA OZENIYORUM BOLE ....KADERDE KOLEYI AURA OLMAKTA VARMIS:KK14::KK14:UZUN ZAMANDIR GORMUSMEDIGIM ICIN HICIRIYLE EPEYDIR RAHAT KAFAM BEYNIM VUCUDUM :KK76:

cnm benim evet masallah diyelim allah bozmasin, cok severler beni bende onlari severim yalan yok ama bazen ufak tefek anlasmazliklar olmuyor degil, oda kasitli olmuyor aslinda dedim ya niyetleri hep iyi de kayinwalidem bazen biraz cahilliginden ufak tefek hatalar yapabiliyor, safligindan dusuncezislik yapabiliyor bazen ama cok onemli seyler degil idare ediyoruz, Allah var artilari eksilerinden coktur, hatasiz kul olmaz yani buna cok sukur diyorum, beni oz kizindan ayirmaz saolsun, bende elimden geldigince onu annemden ayirmam... bence sende uzulme cnm, seninde baska biryerden, baska birseyden bir sansin vardir, ya da olacaktir...ya kendi ailenden, ya isinden, ya evlatlarindan...ahirete inaniyorsan; biliyorsun ki bu dunya aslinda hepimize birer imtihan, sadece bakildiginda sana belki daha zor bir soru kagidi gelmis gibi duruyor olabilir bu acidan, ama ileride ona gore mukafatlandirilacaksindir bunu unutma..Hicbirimiz de bu dunyaya rahat etmeye gelmedik, simdi burdaki herkese hadi anlatin desek, kimlerden ne dertler cikar, bende de ne dertler var, herkesin derdi baska...dertsiz insan yoktur ki bu dunyada, herkesin bir sinavi var..herseye ragmen sukretmek, bardaga dolu tarafindan bakmaya calismak lazim ki sinavi kazanabilelim...hicbirzaman isyan etme, kendine baska mutluluklar bul, hayat herkese ve herseye ragmen devam ediyor, kendini sakın bırakma, her karanligin ardindan bir gunes dogar, kul sıkısmadan yaradan yetısmezmıs..bence seninde kırılma noktan cok yakında. ya hersey birden duzelecek, ya da hersey biranda kopacak..ki kopmak burda olumsuz gibi gozukse de belki de senin icin hayirli olanda kopmaktir, bunu da bilemeyiz..sen allahtan sadece hayirlisini iste, dua et ve bekle, hersey olacagina varir...alnimizda hersey yazili aslinda, neler yasayacagimiz belli, sadece biz bilmiyoruz, ve insanoglu iste sabirsiziz, biran once ne olacaksa olsun istiyoruz..biraz da tevekkul etmek lazim, alllaha birakmak, hayirlisini istemek ve sabirla beklemek...bence sen gercekten iyi ve iyi seyler hakeden bir insansin, allah seni birakmayacak, senin icin guzel gunlerin yakinda oldugunu hissediyorum, umidini yitirme...ve bu cektigin sıkıntılar aslında allah katında degerini yüceltiyor, bir nevi sabrın sınanıyor bunu da unutma tatlim.. :KK34:

X