2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Hiiiiç karışamaz bana öyle onun demesiyle cam filan silmem zaten benim kusmam hiç olmadı çok şükür :nazar: arada öğürüyorum o kadar :26: kocam da öyle ay şu yemek olsun bu yemek olsun yiyelim diyen tiplerden değildir olsa bile bana kıyamaz istemez peynir ekmek yiyelim der maşallah diyin :KK20::nazar: o yüzden hamdolsun şanslıyım :KK16:

Maşallah canım ama Allah razı olsun benim eşim de öyledir, normalde gurma gibi ağzının tadını çok iyi bilir ama ben yapmayınca da neden yok demez bugün akşama bisküvi yiyecez desem eyvallah der

Doktoruna sor bence de çünkü benim doktorda açsan yapalım testleri, toksan yarın gel dedi

aç git yaına bi simit al bence :21:

yaa evet belkide aç karna olucak olanda vardır onun benim yoktu. tam olarak bilmiyoruz hangi tahlilleri isticek o yüzden riske atmamak gerek.. sorma imkanı yoksa tabi...

Benim saçlarım çok uzun bir de, yıkanmayı bırak onları kurutması bir dert, benim de en büyük sıkıntım duş oldu akşamları

benim saçlar da çok uzun, belime geliyor. ben hiç kurutmam saçımı, nemliyken hafif jöle sürerim, kıvırcık çünkü. ama yaza kesinlikle kestircem asla uğraşamam sıcaklarda karnım burnumdayken :KK52:

benim saçlar da çok uzun, belime geliyor. ben hiç kurutmam saçımı, nemliyken hafif jöle sürerim, kıvırcık çünkü. ama yaza kesinlikle kestircem asla uğraşamam sıcaklarda karnım burnumdayken :KK52:

Batıl inançlara inanmam ama hamileyken saç kestirdiğinde bebeğin ömrü azalır diyorlar, saçlarımın uçları çok kırıldı kestirmemde lazım ama. sizde böyle birşey duydunuz mu? Hamilelik nasıl birşeyse bunları bile düşünür olduk :)

Annemler geldi dün kayınvalideme yemeğe gittik. sora orda konuşuldu işte annem dedi hani yarın gezeriz falan bi yenge var ona gideriz die kv de ok dedi sora sen bugün al o yengeyi anneme yani bize kahveye gel.. Allah'ım yani sinirden ölüorm şuanda.. gerçektenn yani annem misafir bide dün sölemiş sana yani biz gidelim diee.. herşeyde ben mi uyarıda bulunucam? :S böle böle yap mı dicem?? biraz düşünse yani.. gelmiş ne kadar yoldan ilgileniver bi kaç gün ölmezsin.. ahh ben bugün çalışmıcaktım onlarda geliceklerdi kiii asıl ozaman laf sokma nası oluomuş görücekti oooo...

Zaten bugünlerde aşırı sinirliyim ve sabrım yok yani.. biraz daha zorlarsa kötü olcak.. bu kadın nası bakıcak çocuğumaa yaa oofff :KK43:

ben evi ufak ufak toparlıyorum, temizlik yapıorm ama bi anda hepsini yapmorum kısım kısım.. eşim sağolsun yemek hazırlıodu akşamları bi heves, benim midem çok bulandığından :KK49: mide bulantım tam gaz devam ediyor ama az evel eşim aradı akşama yemek yaparsın artık di mi diye kinayeli kinayeli :emir_bebek: :emir_bebek: öldürecek bu adam beni :KK9:halbuki ben 2 günde bir yemek mecburen yapıorum aç kalmayalım diye :)) sadece ortaya getirio :nazar:

kaynana kısmına bayıldım :KK9: benimki geçen hafta cam sildiriodu bana nerdeyse :KK1:oğlu sildi :KK35:
ahahah olaya bak olsun kız onu yapmayan adamlarda var:)
CANIM beni bütün sülale bütün alem en hızlı anne adayı seçti. böyle arası az olanlarla dalga geçerdim. iyi çalışmış diye. ben onlardan beter oldum. sezeryan olacağım için 2.bebiş doğduğunda oğlum 1.yaşını bile doldurmamış olacak. vay halime.
böyle sevinçli gözüktüğüme bakma. 1 hafta oldu öğreneli. bir haftadır ağlıyorum. üzüntüden yataklara düştüm.
oğlumu emzirememek en acısı. ona kıyamıyorum. ona haksızlık yaptım gibi geliyo.bazı risklerde var.
1 kaç ay sonra oğlumu kucağıma bile alamayacağım. off off hiç sorma derdim çok ama ne yapayım.
Rabbim bunu bana nasip etmiş. bir mucize vermiş. geri çevirmek olur mu hiç ?
nasıl kıyarım ona ikisi de evlat :KK43:
çok haklısın bende tamda bu sebepten evladımı kabullendım ve rabbmın bır bıldıgı vardır dedım
hayırlısıyla almayı nasıp etsın sezeryan olması zor gercekten rabbım yardımcın olsun arkadasım
RABBİM iki evladına da uzun ömürler versin inşallah.
amınnn cumlemızın evlatlarına ınsallah senınde mınnacık kuzuna ve dogacak olan mınıgıne uzun ve saglıklı yıllar nasıp etsın rabbım
Ecmel sabahtan beri senin konularını okuyorum ancak bitirebildim. Hiç atlamadan hepsini okudum. Gerçekten azimli buldum seni. İzmir' e gitmeye karar vermişken hamile olduğunu öğrenmişsin. ''Sizin şer gördüğünüzde hayır, hayır gördüğünüzde şer olabilir; Allah bilir, siz bilmezsiniz'' diye ayet geçer Bakara suresinde. Çok dini bütün biri değilimdir ama böyle şeyleri bilirim ve her şeyde hayır olduğuna inanırım. Hayatta yaşadığımız her şey aslında bizi her zaman bir sonra ki adımlara hazırlıyor. Bunu ancak üzerinde düşünürsek bulabiliyoruz. Bazıları da düşünmeden gelişigüzel yaşamayı seçer. Tepkilerinden ve yorumlarından anladığım kadarıyla mantıklı düşünen ve hareket etmek isteyen birisin ancak bir yandan da duyguların seni karıştırıyor. Tam bu karışıklık aşamasında hamile olduğunu öğrenmişsin... Sen İzmir' e gitmeye çok zorlu süreçlerden sonra karar vermişken veya vermeye çalışırken bir güç buna engel oldu ve seni tuttu... Eminim ki bu hayırlı olandı çünkü gitmemen gerekiyordu. Benim sana tavsiyem eşin olsun kim olursa olsun kimse için kendi planlarını kendi hayatını alt üst etme... Ki eşin fedakarlık fln yapmamış bence kolay olanı seçmiş. Şu anda 2. bebeğin gelecek ve yalnız da değilsin ailen yanında. Şu ülkede senin yaşadıklarını yaşayıp da bir de üstüne ailesinden destek göremediği için hayatları alt üst olan çok kötü şeyler yaşayan bir sürü kadın var maalesef ki... Bu ülkede bazı kafalar değişmedikçe olan hep kadınlara olacak ancak ben kadınlara da kızıyorum çünkü kadınlar da ataerkil yaşamayı küçük yaşlardan beri ailelerinden öğrendikleri için çok normal karşılıyorlar. İki cinsin bir arada medeni bir şekilde yaşayabilmesi için erkeğin veya kadının üstün olması gerekmiyor. Biz toplum olarak maalesef hala bu zihniyeti aşamadık ve insanlara baktığımızda ''insan'' sıfatı üzerinden değil ''kadın-erkek'' olarak cinsiyet sıfatı üzerinden anormal bir şekilde değerlendiriyoruz. Kadınların bile bu yapıyı ve ikincil planda ikinci sınıf veya ikinci cins olmayı kabullenerek yaşadığı bir toplumda erkeklerin bu zihniyetleri taşımaları, ailelerinin sözlü kışkırtmalarından tahrik olmaları ve kendilerini öncelikli karar alıcı mekanizma olarak görmeleri çok normal... İşte bütün bunları düşündüğümüzde biz kadınların yaşadıklarımızdan korkmamamız ve hayata karşı karşımıza ne gelirse içinde bulunduğumuz koşullara göre bir çözüm üreterek yaşayabilmemiz ve kendimizi kadın değil ''insan'' olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Bu hayatta senin gibi problemler yaşayan bir çok insan olumsuzluklara sürüklenirken bir kısmı da çok daha iyi hayatlara yelken açmıştır. Yani demek ki çok daha iyi bir hayatta mümkün çünkü bunu yapabilen insanlar var ! Böyle örnekler varsa bu demektir ki sen de yapabilirsin. Sadece kendini helak etmeden, gücün sende olduğunu ve bu hayatın senin olduğunu, istediğini hayatına kabul edip istediğini çıkarabilme özelliğinin sende olduğunu bil... Sen nasıl yaşarsan yaşa bu hayat bir şekilde devam edecek. o zaman neden şu sn den itibaren daha iyi devam etmesin ? Buna kim engel olabilir ve kimin ne hakkı var ? Önce kendini özne olarak kabul et ve bunun üzerinden düşün. Hele şu andan sonra bir de bebeğin olacak ve eminim hayatında yeni bir başlangıç, yeni bir sayfa ve yepyeni güzellikler olacak... Sözü çok uzattım ancak daha çooookkk da uzatabilirim :) Burada bitiriyorum. Çok Sevgiler... :)
bal pamukcum sabrına hayran kaldım arkdasım keske kendını o kadar yormasaydın allah razı olsun bu bana verdıgın degerı gosterır o kadar haklısınkı bunun boyle oldugundakı hayırda burda farkındayım ama gebelıgın vermıs oldugu duygusallıga yenılıyorum sanırım ...
zor arkadasım hayat zor ...rabbımhayrılısını nasıp etsın
Batıl inançlara inanmam ama hamileyken saç kestirdiğinde bebeğin ömrü azalır diyorlar, saçlarımın uçları çok kırıldı kestirmemde lazım ama. sizde böyle birşey duydunuz mu? Hamilelik nasıl birşeyse bunları bile düşünür olduk :)
kız duymaz olurmyum ama kırıklarını 2 partı aldırdıydım ogluma gebeyken ole sacma sapan seylere bıraz olsun ınancın varsa kesınlıkle kestırme ıcını curutme bole seylere guselım

Benim annem istemiyor kestirmemi ne yapalım kestirmem vardır büyüklerin bir bildiği.Zaten eskisi gibi değilim artık örüp çıkıyorum kocacım kızıyor ama ne yapayım evde kalmaktan kurtardın beni artık ne uğraşacağım diye takılıyorum amann üşemiyorum zaten düzleştirince çok kırılıyor uçları

Ayyy neguzel haberler gelmis ilk cinsiyetimiz topigimizin erkegi ogrenilmis :) darisi basimiza kizlar :)
Offf benim bulantilar tam ga devam birde hersey kokuyoo bööööğ
Ama 2 haftaya gecer sanirim.yarin dr kontrolumuz var heycanliyiz
.
Suan sizler kadar hakim olamiyorum topige bulanti herseyden nefret getiriyor cunku ama aklim sizde arada okuyor begene tikliyorum canlar.
Kocaman opuyorum 😚😍

bende kayınpederden dertliyim anacım şimdiden plan yapmış benim adıma
doğuma oraya gidip kalacakmışımm bak bak bak:KK19:
nakış nakış okcamı işlemem lazım valla evim evim kendi evim bacılar :KK53:

ahahahahaha canım ama napim ne kadar mesafe daralırsa okadar sinir oluo insannn hemde mesafe olsun hem iş yapsın yardımcı olsunn daha ne ister bi gelinnn ahhahahah :KK70:

he walla oyle onu dogru soyledin cnm :KK34: benimki bana cok yakin oturuyo ama aramizda biraz mesafe vardir, daha dogrusu ben koymaya calisiyorum inceden, onlara kalsa bazen ayar kaciyo cunku...kotu niyetli degiller, anlasiyoruz aslinda seviyorum ama cok icli dıslı olmaya gerek yok...ben tarz olarak ta biraz mesafe severim...mesafe korunmazsa sayginin ve seviyenin giderek eriyecegini dusunuyorum cunku...sagolsun benim kayinwalidemde elinden geldigince bana yardimci olmaya calisir ama inkanlari dahilinde tabi cunku oda calisiyor ve de 2 tane de okuyan cocugu var, esimin kardesleri aralarinda baya yas farki var kucukler...bende biraz alistirmistim baslarda hep cok guzel gelinlik yaptim, bizim yetistirilme tarzimiz boyledir cunku, kiz dedigin becerikli ve buyuklerine hurmetli olur...ama zamanla baydi yani, bunun sonu yok, biraz azalttim giderek daha dozunda yapmaya basladim ama alisti ya bi kere yapinca hosuna gider bazen bekler yapayim diye, bazende kendi yapar bana elletmez..oyle oyle idare ediyoruz brbirimizi iste..ama hamile oldugumdan beri hicbisey yaptirmiyo diyebilirim, esime de tembih ediyomus kizima yardmci ol, elletme hicbiseye sen yap o dinlensin diyomus, bide ben calisiyorum ya, birtek aksamlari evimde dinlenme imkanim var yani bide haftasonlari, o zamanlar da da is yaptrma kiza diyomus kayinwalidem, esimi tembihliyomus..aferin dedim :KK34::KK35: ama esimde saolsun elinden geldigince yardimci oluyor zaten, pek elletmiyor biseye..bende fazla kasmiyorum kendimi zaten, oldugu kadar...bazen annem geliyo yardima, bazende gorumcem saolsun, gorumcemi cok severim, universiteye gidiyor, kiz kardesim gibidir, kirmaz beni elinden geleni yapar..oyle oyle surup gidiyor iste...bakalim..:KK34:

bence doktoruna sorma imkanı varsa doktoruna sorsun ben tok karna yaptırdım hemde 2 defa bi hamile kalmadan önce birde hamileyken hormonlara bakmak istedi yine yaptırdım canım ikisinde de toktum doktor biliodu...
bence farketmiodurr aç tok çünkü hormon testi bu...

Tatlım detaylı testler için aç istedi doktorum özellikle, beta hcg de vs farketmiyor ama diğer testler için aç olmamı istedi ayrıca aynı gün idrar testi de oldu

ah kızlar bi saattir yazdıklanızı okuyorum,e burası kk olunca oku oku bitmiyor yazılanlar,hepimiz bol çene tabi:KK70: benimde saçlarım belime geliyordu en sonunda dayanamadım kısacık kestirdim gitti valla:)zaten çok dökülüyodu,üzüldüm ama napim kökü bende:)bu arada eşim iş nedeniyle şehir dışında bende kayınvalidemdeyim,artık evime gitmek istiyorum çok sıkıldım ama göndermiyolar tek başıma kalmayım diye..bende arkadaşlarımı aradım çağırdım inşallah yarın gelcekler,bende o bahaneyle evime geçicem..yoksa atıcam kendimi bi yerlerden,ruhum daralıyooooo:) midem zaten bi alem bulanıp duruyo2,5 kilo verdim bişey yiyemiyorum,düşük tehlikem var diye progestan vermişti doktor o bi taraftan baş dönmesi yapıyo,zavallı ben yani:KK43:

bende kayınpederden dertliyim anacım şimdiden plan yapmış benim adıma
doğuma oraya gidip kalacakmışımm bak bak bak:KK19:
nakış nakış okcamı işlemem lazım valla evim evim kendi evim bacılar :KK53:

haydaaa adama ne bırak kadınlar düşünsün bu konuyu walla yanii hepsi ayrı bi değişikk yaa :KK70:
bencede incedeeeen canım çaktırmadan evinde rahat ediceğini söyle şimdiden sennn sora kimse bişi diemesin :KK70:

benimde saçlar belde kızlar
geçen gün kestirmeye gidecekken ablam acaba kestirmesen mi iyi olmaz derler ama deyince
içime kurt düştü,
çok saçma aslında neticede canı veren Allah alanda Allah.. bi saç mı sebep olcak diyo insan içinden
napayım bilemedim :26:

slm arkadaslar doktordan geldik cok sükür hersey yolunda bbegim elleri ayaklari kipir kipir ilk ulrasl fotomuzuda aldik 5 euro mus ya olsun artk arkadaslar doktor bir testen bahsetti dow sendromu icinmis ister yaptirin ister yaptirmayin siz bilirsiniz dedi 40 euro bende Kabul ettim yaptiralim diye bu test nedir tam anlamdim .

he walla oyle onu dogru soyledin cnm :KK34: benimki bana cok yakin oturuyo ama aramizda biraz mesafe vardir, daha dogrusu ben koymaya calisiyorum inceden, onlara kalsa bazen ayar kaciyo cunku...kotu niyetli degiller, anlasiyoruz aslinda seviyorum ama cok icli dıslı olmaya gerek yok...ben tarz olarak ta biraz mesafe severim...mesafe korunmazsa sayginin ve seviyenin giderek eriyecegini dusunuyorum cunku...sagolsun benim kayinwalidemde elinden geldigince bana yardimci olmaya calisir ama inkanlari dahilinde tabi cunku oda calisiyor ve de 2 tane de okuyan cocugu var, esimin kardesleri aralarinda baya yas farki var kucukler...bende biraz alistirmistim baslarda hep cok guzel gelinlik yaptim, bizim yetistirilme tarzimiz boyledir cunku, kiz dedigin becerikli ve buyuklerine hurmetli olur...ama zamanla baydi yani, bunun sonu yok, biraz azalttim giderek daha dozunda yapmaya basladim ama alisti ya bi kere yapinca hosuna gider bazen bekler yapayim diye, bazende kendi yapar bana elletmez..oyle oyle idare ediyoruz brbirimizi iste..ama hamile oldugumdan beri hicbisey yaptirmiyo diyebilirim, esime de tembih ediyomus kizima yardmci ol, elletme hicbiseye sen yap o dinlensin diyomus, bide ben calisiyorum ya, birtek aksamlari evimde dinlenme imkanim var yani bide haftasonlari, o zamanlar da da is yaptrma kiza diyomus kayinwalidem, esimi tembihliyomus..aferin dedim :KK34::KK35: ama esimde saolsun elinden geldigince yardimci oluyor zaten, pek elletmiyor biseye..bende fazla kasmiyorum kendimi zaten, oldugu kadar...bazen annem geliyo yardima, bazende gorumcem saolsun, gorumcemi cok severim, universiteye gidiyor, kiz kardesim gibidir, kirmaz beni elinden geleni yapar..oyle oyle surup gidiyor iste...bakalim..:KK34:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ALLAHIM RUYADAMIYIM BIRI BANA GERCEKTEN BOLE ERKEK AILELERIDE VAR DESIN :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
DİLİNİ ISIR POPONU KASI BISILER YAP YA RAB KIMIN AHINI GUNAHINI ALDIMDA INSANLIKTAN YOKSUN BIR AILE DUSTU KADERIME YA RAB 1 TANESI IYI OLUR DIMI YOK NERDE DERT SAHIBI OLMAMAK ELDE DEGIL TAS DEVRINDEN KALMA INSANLARLA BIRLIKTEYIM HERSEYI GELIN YAPAR HAMILEYKENDEDE LOGUSAYKENDE ANLATMIYIM YOK YOK INANKI DUYUNCA OZENIYORUM BOLE ....KADERDE KOLEYI AURA OLMAKTA VARMIS:KK14::KK14:UZUN ZAMANDIR GORMUSMEDIGIM ICIN HICIRIYLE EPEYDIR RAHAT KAFAM BEYNIM VUCUDUM :KK76:

canım işte sen bukadar yapıosun ama karşılığında da ilgisiz, düşüncesiz biri olunca ister istemez üzülüosun deliriosun yaniii.. ne güzel yinede maşallah canım bakk yardımcı olmaya çalışıolar benim kv bana 5 dk ama bikere bişi pişirip getirmedi.. gerçekten çok kuruldum yaaa... seninki çalışıyor ve 2 çocuk daha okutmaya çalışıo bnmkisi bütün gün yatsın evde temizlik sevmez yemekten anlamaz oooh ne güzel işşş yaaa.. kendi annemle karşılaştıramıorm bile annem atom karıca gibidir çünkü..
Allah hepimize sabırlar versin canım benim.. biraz kv lerimize merhamet :KK70:

X