2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ah kuzum ne yakını şuan 850 km ötemdeler :KK52: doğuma bir ay kalada burdan tayinimiz çıkıyo
ama o hengame bile yıldıramaz beni, o gelsin direticem artık napalım.
bende burdaki bütün anne adaylarını donla evlerinde gezerken düşünmekisterdim ama korkunçç :KK53:

ne çekti canım kaçırmışım ben
süper koca popo totoda hocaman hasta bezı vıykkk :KK30:
goren o halden kacar beaa

ah kuzum ne yakını şuan 850 km ötemdeler :KK52: Doğuma bir ay kalada burdan tayinimiz çıkıyo
Bende burdaki bütün anne adaylarını donla evlerinde gezerken düşünmekisterdim ama korkunçç :KK53:

Ne çekti canım kaçırmışım ben

tü kaka sigara bacım içmemeye çalışanlardan özür diliyorum :18:

ah kuzum ne yakını şuan 850 km ötemdeler :KK52: doğuma bir ay kalada burdan tayinimiz çıkıyo
bende burdaki bütün anne adaylarını donla evlerinde gezerken düşünmekisterdim ama korkunçç :KK53:

ne çekti canım kaçırmışım ben

olsun 850 km ötede olmasıda bi bakıma şans ahahahhaha öle düşün :) ama gelirler bence doğuma yani... gelmeliler bencede pes etme canım :) toopic olarak güveniors sanaaa :KK9:
ahahahha tontik tontikkk hepimizzz ahahahahha :KK37:

canım işte sen bukadar yapıosun ama karşılığında da ilgisiz, düşüncesiz biri olunca ister istemez üzülüosun deliriosun yaniii.. ne güzel yinede maşallah canım bakk yardımcı olmaya çalışıolar benim kv bana 5 dk ama bikere bişi pişirip getirmedi.. gerçekten çok kuruldum yaaa... seninki çalışıyor ve 2 çocuk daha okutmaya çalışıo bnmkisi bütün gün yatsın evde temizlik sevmez yemekten anlamaz oooh ne güzel işşş yaaa.. kendi annemle karşılaştıramıorm bile annem atom karıca gibidir çünkü..
Allah hepimize sabırlar versin canım benim.. biraz kv lerimize merhamet :KK70:

tabii ki karsilikli oldu mu guzel, yoksa bir anlami yok, tek kurekle kayik gitmez ki, iki taraftan asılmak lazımö yoksa aynı yerde doner durursun...bazi insanlar oyle iste, anlam veremiyorsun ama yine de yapacagi yoksa yapmiyor, insanlari degistiremiyorsun iste...degistremediklerini oyle kabullenmek gerekiyor ne yazik ki, ve ona gore tavrini koymak...en azindan annenden yana sanslisin, ben nice oz annelerde biliyorum ki; onlarin bile evlatlarina pek hayri dokunmuyor...bir insan bencilse her kosulda bencil oluyo, bazen anne bile olsa...oda ayri bir enteresan..biz de anne olucaz, hatta belki de ilerde kayinwalide olucaz, bizler nasil olucaz acaba. onu da merak ediyorum... :)

puhahahahha super olur ıyı taktık utanırda gıder belkım :))
ben ılk dogumumda 55 gun kaynana kayınvalıdeyle aynı evde yasadımm 10 gun dogumdan once 35 gun dogumdan sonra tam bır kabustu:KK47:
seni çok iyi anlıyorum, yaşadığın her şeyi ablam yaşadı. az öncede konuştuk onunla hatta,
yerde yemek yiyolar o halimde zorla oturuyodum diyo,wc ye giriyosun oturup kalkamıyosun, yardım istesen surat asıyolardı diyo
ah canım inşallah bu bebeğinde kendi istediğin gibi gider her şey inaşallahh ...
aynen al benımkı bole ılkınde degıldı ama adamı cınler carpı tam tersı bı kısılık oldu :) ayaklarımı yıkayan baglayan adam gıttı yemekten sonra oldugu yerden kalkmayan uyuyan benden hızmet bekleyen hanzoya dondu :KK33:gıcık suratlı gergedan yavrusu bak sınırlendım :KK47::KK47::KK47::KK47:

sakin ol hepsinin içinde azıcık hanzoluk oluyo :KK17:
kimisi kavfada çıkıyo, kimisi başkasının yanında, kimisi böyle anlarda
benim eşiminki lafta ilgileniyo, yapma etme dur dikkat et ama oturduğu yerden bunlar :KK37:

ah kızlar bi saattir yazdıklanızı okuyorum,e burası kk olunca oku oku bitmiyor yazılanlar,hepimiz bol çene tabi:KK70: benimde saçlarım belime geliyordu en sonunda dayanamadım kısacık kestirdim gitti valla:)zaten çok dökülüyodu,üzüldüm ama napim kökü bende:)bu arada eşim iş nedeniyle şehir dışında bende kayınvalidemdeyim,artık evime gitmek istiyorum çok sıkıldım ama göndermiyolar tek başıma kalmayım diye..bende arkadaşlarımı aradım çağırdım inşallah yarın gelcekler,bende o bahaneyle evime geçicem..yoksa atıcam kendimi bi yerlerden,ruhum daralıyooooo:) midem zaten bi alem bulanıp duruyo2,5 kilo verdim bişey yiyemiyorum,düşük tehlikem var diye progestan vermişti doktor o bi taraftan baş dönmesi yapıyo,zavallı ben yani:KK43:

Ay sennn, bekleyenler topiğinde hamile olduğunu da söylemedin, benden bir hafta sonra da hamile olmuşsun maşallah.
Hayırlıs olsun canım

cnm benim evet masallah diyelim allah bozmasin, cok severler beni bende onlari severim yalan yok ama bazen ufak tefek anlasmazliklar olmuyor degil, oda kasitli olmuyor aslinda dedim ya niyetleri hep iyi de kayinwalidem bazen biraz cahilliginden ufak tefek hatalar yapabiliyor, safligindan dusuncezislik yapabiliyor bazen ama cok onemli seyler degil idare ediyoruz, Allah var artilari eksilerinden coktur, hatasiz kul olmaz yani buna cok sukur diyorum, beni oz kizindan ayirmaz saolsun, bende elimden geldigince onu annemden ayirmam... bence sende uzulme cnm, seninde baska biryerden, baska birseyden bir sansin vardir, ya da olacaktir...ya kendi ailenden, ya isinden, ya evlatlarindan...ahirete inaniyorsan; biliyorsun ki bu dunya aslinda hepimize birer imtihan, sadece bakildiginda sana belki daha zor bir soru kagidi gelmis gibi duruyor olabilir bu acidan, ama ileride ona gore mukafatlandirilacaksindir bunu unutma..Hicbirimiz de bu dunyaya rahat etmeye gelmedik, simdi burdaki herkese hadi anlatin desek, kimlerden ne dertler cikar, bende de ne dertler var, herkesin derdi baska...dertsiz insan yoktur ki bu dunyada, herkesin bir sinavi var..herseye ragmen sukretmek, bardaga dolu tarafindan bakmaya calismak lazim ki sinavi kazanabilelim...hicbirzaman isyan etme, kendine baska mutluluklar bul, hayat herkese ve herseye ragmen devam ediyor, kendini sakın bırakma, her karanligin ardindan bir gunes dogar, kul sıkısmadan yaradan yetısmezmıs..bence seninde kırılma noktan cok yakında. ya hersey birden duzelecek, ya da hersey biranda kopacak..ki kopmak burda olumsuz gibi gozukse de belki de senin icin hayirli olanda kopmaktir, bunu da bilemeyiz..sen allahtan sadece hayirlisini iste, dua et ve bekle, hersey olacagina varir...alnimizda hersey yazili aslinda, neler yasayacagimiz belli, sadece biz bilmiyoruz, ve insanoglu iste sabirsiziz, biran once ne olacaksa olsun istiyoruz..biraz da tevekkul etmek lazim, alllaha birakmak, hayirlisini istemek ve sabirla beklemek...bence sen gercekten iyi ve iyi seyler hakeden bir insansin, allah seni birakmayacak, senin icin guzel gunlerin yakinda oldugunu hissediyorum, umidini yitirme...ve bu cektigin sıkıntılar aslında allah katında degerini yüceltiyor, bir nevi sabrın sınanıyor bunu da unutma tatlim.. :KK34:
:KK54::KK54::KK54:ayyy canım benım çok mutlu oldumm kalbınızın gusellıgı yuzunuze yansımıs hayır duaların ıcın sagol dedıgın gıbı olur ınsallah rabbım affetsın arada kendımı kaybedıyorum uzuntuden ama hepsı bır ımtıhan bılıyorum hepınızı o kadar merak edıyorum kı hayalımdekı ınsanlarımısınız acabası ??? her kes resım eklese profılıne ne kadaan gusel olur:KK49:

hasta bezi miiii? nası yaniiii? şuan şoklardayımmm :KK70:
ilk bir hafta kanama yogun oldugu ıcın hastaneden onu verıyolar cnm acıkcası cokta rahat oluyo sezeryanlılar sık sık yerınden kalkamıyo normal dogumlularda daha rahat edıyo tasma derdı olmuyo tabısı sonra azaldıkca normal pede donersın :))

ben kestirdim öylee rahatım kiii.belime kadar dı kurumak bilmiyodu kıvırcık ve gür saçlarım..şimdi hemen girip çıkıyorum çok şükür daha yaza soğuk duşa gircez hamileyken yaz hiç çekilmiyo..kıyafetlerin rahatlığı hariç :KK34::KK53:

Ben de yaza doğru kestireceğim sanırım, benimki de aynı seninki gibi gür baya, zor oluyor uğraşması...

tabii ki karsilikli oldu mu guzel, yoksa bir anlami yok, tek kurekle kayik gitmez ki, iki taraftan asılmak lazımö yoksa aynı yerde doner durursun...bazi insanlar oyle iste, anlam veremiyorsun ama yine de yapacagi yoksa yapmiyor, insanlari degistiremiyorsun iste...degistremediklerini oyle kabullenmek gerekiyor ne yazik ki, ve ona gore tavrini koymak...en azindan annenden yana sanslisin, ben nice oz annelerde biliyorum ki; onlarin bile evlatlarina pek hayri dokunmuyor...bir insan bencilse her kosulda bencil oluyo, bazen anne bile olsa...oda ayri bir enteresan..biz de anne olucaz, hatta belki de ilerde kayinwalide olucaz, bizler nasil olucaz acaba. onu da merak ediyorum... :)

Ne güzel yazmışsın tatlımm çok haklısın... tavrımı koyucam hep şans verdim şimdiye kadar yani ama artık tavrımı koyucam çnk böle enayi gibi hissedio insan kendisini.. evet Allah'a şükür annem bitanedir çok fedakardır 3 kardeşiz hepimizi ayrı ayrı düşünür...
evet ilerde bu örnekleri görüp ona göre aklımıza getirip davranalım evladımıza, gelinlerimize./damatlarımıza.. Bencil insandan nefret ederim gerçekten, iyi insan olmak varken ,iyi iyi anlaşmak varken ne bilim :KK43:

Yani arkadslım bu senin tercihin ama adına burada ikili test diyorlar ense kalınlığına ge burun kemiğinin oluşup oluşmadığına bakıyorlar ayrıntılı ultrasonla birde kan alıyorlar kanlar daha çok olasılık üstğne sonuç veriyormuş hatta bebeğe dair hiçbir şey yok kanda yani ense kalınlığı normalse ve burun kemiği oluşmuşsa kan değerin kötü çıksada çok üzülme 16. Yada 17. Haftada baya ayrıntılı ultrasonla her şey belli oluyormuş burdan çoğumuz yaptıracağız o testi inşallah sağlıklıdır bebişlerimiz

evet arastirdim biraz netten anlatigin gibi tesekkür ederim randevüyu 1 ay sonra vermislerdi bu tesicin 2 hafta sonra gel dediler olsunn yine görecegim bebegimi insallah arkadasmm bbeklerimizi sglikli sigatli kucagimiza alrz.

Ay sennn, bekleyenler topiğinde hamile olduğunu da söylemedin, benden bir hafta sonra da hamile olmuşsun maşallah.
Hayırlıs olsun canım

teşekkür ederim cnm:) söylemiştim aslında ama arada kaynadı demekki..bide ben her zaman kk ya giremiyorum,eşim iş nedeniyle sık sık şehir dışına çıkıyo bende annemde kalıyorum,müsait olamıyorum anlican..şimdi eski topiklerdeki arkadaşlar kızmışlardır bana,listeye adını yazdırdı da ortadan kayboldu diye:)

ilk bir hafta kanama yogun oldugu ıcın hastaneden onu verıyolar cnm acıkcası cokta rahat oluyo sezeryanlılar sık sık yerınden kalkamıyo normal dogumlularda daha rahat edıyo tasma derdı olmuyo tabısı sonra azaldıkca normal pede donersın :))

aaa ilk defa duydummm heee :)) neyse artık bebişim gelsinde onu takarızzz :KK70: bide rahat oluo dedin ya tamamdır bian korkmuştum çnk..
bu arada yarın fotomu koyarım ama sora kaldırırım :KK70: okadar kv hakkında atıp tuttumm sora denk gelir görür falan tam olur yuvam dağılır ahhahahahaaaa şimdide koyardımda çıkıyorum işten 5 dkya anca toparlarımmm...

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ALLAHIM RUYADAMIYIM BIRI BANA GERCEKTEN BOLE ERKEK AILELERIDE VAR DESIN :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
DİLİNİ ISIR POPONU KASI BISILER YAP YA RAB KIMIN AHINI GUNAHINI ALDIMDA INSANLIKTAN YOKSUN BIR AILE DUSTU KADERIME YA RAB 1 TANESI IYI OLUR DIMI YOK NERDE DERT SAHIBI OLMAMAK ELDE DEGIL TAS DEVRINDEN KALMA INSANLARLA BIRLIKTEYIM HERSEYI GELIN YAPAR HAMILEYKENDEDE LOGUSAYKENDE ANLATMIYIM YOK YOK INANKI DUYUNCA OZENIYORUM BOLE ....KADERDE KOLEYI AURA OLMAKTA VARMIS:KK14::KK14:UZUN ZAMANDIR GORMUSMEDIGIM ICIN HICIRIYLE EPEYDIR RAHAT KAFAM BEYNIM VUCUDUM :KK76:

Canım valla seninkiler numune, tamam kötü örnekler var ama senin anlattıklarına göre sennkiler başka, Allah sana sabır versin.
Benimkiler de gözümün içine bakarlar valla, çok şükür, kızım derler, inanın onlara gittiğimde kendi evimden rahatım diyecem ama utanırım :) Elimi hiçbirşeye sürdürmezler, ben gezerim kocamla, kadıncağız yemek yapar, bizi bekler, maşallah çok iyi, yaşı da baya genç, erken evlenmiş..
Haftaya da bana bakmaya gelecek, ben de pek sevindim, şimdiden alacağım hediyeye bakıyorum onun için.
Allah bozmasın, herkese de nasip etsin inşallah

Ben inanmıyorum böyle batıl şeylere ya, neye istinaden söylenmiş olabilir ki :44:

bende aynen inanmıyorum hatta az önce bahçeköy zekeriyaköy uskumruköy dolaştım bir tane bayan kuaför bulamadım ya sinir oldum kestireceğim sıkıldım değişiklik olsun die erkeğe kesmek mecburi resmen

herkese slm arkdşlar bnde 2014 annesi olucam inş bebeğim ağustosta doğacak allah nasip ederse...[/QUOTE
hayırlı olsun bebeikim sağlıkla sıhhatle 9 ay geçirip bebeğine kavuş inşllh

ben kestirdim öylee rahatım kiii.belime kadar dı kurumak bilmiyodu kıvırcık ve gür saçlarım..şimdi hemen girip çıkıyorum çok şükür daha yaza soğuk duşa gircez hamileyken yaz hiç çekilmiyo..kıyafetlerin rahatlığı hariç :KK34::KK53:

oh rahat etmişin ne güzel bu dönemde saçla yıka uğraş kurut resmen insanın kolları ağrıyor

puhahahahha super olur ıyı taktık utanırda gıder belkım :))
ben ılk dogumumda 55 gun kaynana kayınvalıdeyle aynı evde yasadımm 10 gun dogumdan once 35 gun dogumdan sonra tam bır kabustu:KK47:

aynen al benımkı bole ılkınde degıldı ama adamı cınler carpı tam tersı bı kısılık oldu :) ayaklarımı yıkayan baglayan adam gıttı yemekten sonra oldugu yerden kalkmayan uyuyan benden hızmet bekleyen hanzoya dondu :KK33:gıcık suratlı gergedan yavrusu bak sınırlendım :KK47::KK47::KK47::KK47:

canım benim ilk bebeğimide kaynanam sağolsun kendi kaynanasını başıma attı 3 ay tek bebekmi iki bebekmi baktım şaşırdım üstelik cahilim 19 yaşındayım aman hatırlamak istemediğim anılar var çoğunun başında böyle dengesiz tipler..
inşllh eşinle o huzurlu günlerinize dönersiniz canım

X