2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kız zaten minnacık bişey küçük kadın ben kocamanım onun yanında :KK52: benim kızanımada babanesi bakıcak bakalım neler yaşıycaz :KK37:

ahahaahah akıllı olsun yanii :)
oofff aynen walla bilmiyorum biraz sıkıntılı bi süreç olabilir kreş yaşına gelene kadar :) ben bide sinirli bi tipimdir hee.. oda bildiği için ilk 2 ay annesi mi gelse demiş eşime koooptum hee annem gelicek tabi dedimmm :KK70: ahahahaha

Ecmel sabahtan beri senin konularını okuyorum ancak bitirebildim. Hiç atlamadan hepsini okudum. Gerçekten azimli buldum seni. İzmir' e gitmeye karar vermişken hamile olduğunu öğrenmişsin. ''Sizin şer gördüğünüzde hayır, hayır gördüğünüzde şer olabilir; Allah bilir, siz bilmezsiniz'' diye ayet geçer Bakara suresinde. Çok dini bütün biri değilimdir ama böyle şeyleri bilirim ve her şeyde hayır olduğuna inanırım. Hayatta yaşadığımız her şey aslında bizi her zaman bir sonra ki adımlara hazırlıyor. Bunu ancak üzerinde düşünürsek bulabiliyoruz. Bazıları da düşünmeden gelişigüzel yaşamayı seçer. Tepkilerinden ve yorumlarından anladığım kadarıyla mantıklı düşünen ve hareket etmek isteyen birisin ancak bir yandan da duyguların seni karıştırıyor. Tam bu karışıklık aşamasında hamile olduğunu öğrenmişsin... Sen İzmir' e gitmeye çok zorlu süreçlerden sonra karar vermişken veya vermeye çalışırken bir güç buna engel oldu ve seni tuttu... Eminim ki bu hayırlı olandı çünkü gitmemen gerekiyordu. Benim sana tavsiyem eşin olsun kim olursa olsun kimse için kendi planlarını kendi hayatını alt üst etme... Ki eşin fedakarlık fln yapmamış bence kolay olanı seçmiş. Şu anda 2. bebeğin gelecek ve yalnız da değilsin ailen yanında. Şu ülkede senin yaşadıklarını yaşayıp da bir de üstüne ailesinden destek göremediği için hayatları alt üst olan çok kötü şeyler yaşayan bir sürü kadın var maalesef ki... Bu ülkede bazı kafalar değişmedikçe olan hep kadınlara olacak ancak ben kadınlara da kızıyorum çünkü kadınlar da ataerkil yaşamayı küçük yaşlardan beri ailelerinden öğrendikleri için çok normal karşılıyorlar. İki cinsin bir arada medeni bir şekilde yaşayabilmesi için erkeğin veya kadının üstün olması gerekmiyor. Biz toplum olarak maalesef hala bu zihniyeti aşamadık ve insanlara baktığımızda ''insan'' sıfatı üzerinden değil ''kadın-erkek'' olarak cinsiyet sıfatı üzerinden anormal bir şekilde değerlendiriyoruz. Kadınların bile bu yapıyı ve ikincil planda ikinci sınıf veya ikinci cins olmayı kabullenerek yaşadığı bir toplumda erkeklerin bu zihniyetleri taşımaları, ailelerinin sözlü kışkırtmalarından tahrik olmaları ve kendilerini öncelikli karar alıcı mekanizma olarak görmeleri çok normal... İşte bütün bunları düşündüğümüzde biz kadınların yaşadıklarımızdan korkmamamız ve hayata karşı karşımıza ne gelirse içinde bulunduğumuz koşullara göre bir çözüm üreterek yaşayabilmemiz ve kendimizi kadın değil ''insan'' olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Bu hayatta senin gibi problemler yaşayan bir çok insan olumsuzluklara sürüklenirken bir kısmı da çok daha iyi hayatlara yelken açmıştır. Yani demek ki çok daha iyi bir hayatta mümkün çünkü bunu yapabilen insanlar var ! Böyle örnekler varsa bu demektir ki sen de yapabilirsin. Sadece kendini helak etmeden, gücün sende olduğunu ve bu hayatın senin olduğunu, istediğini hayatına kabul edip istediğini çıkarabilme özelliğinin sende olduğunu bil... Sen nasıl yaşarsan yaşa bu hayat bir şekilde devam edecek. o zaman neden şu sn den itibaren daha iyi devam etmesin ? Buna kim engel olabilir ve kimin ne hakkı var ? Önce kendini özne olarak kabul et ve bunun üzerinden düşün. Hele şu andan sonra bir de bebeğin olacak ve eminim hayatında yeni bir başlangıç, yeni bir sayfa ve yepyeni güzellikler olacak... Sözü çok uzattım ancak daha çooookkk da uzatabilirim :) Burada bitiriyorum. Çok Sevgiler... :)

cnm çok çok güzel ve doğru yazmışsın yüreğine sağlık...

Tam kan sayımı, TSH (TS 3-4 yani hormonlara bakıolar), bağışıklıkla ilgili ölçümler... Kan alıyorlar o şekilde bakıyorlar canım bana bunlar yapıldı yani..
Bide hamile kalmadan önce hepatit b ve tetanoz aşısı olmuştum ben önlem olarak...

teşekkür ederim canım cumartesi öğlen bende kontrole gidicemde aç karnınamı yapılıyo yani açmı gitmeliyim yoksa doktor daha sonrayamı gün verip tekrar gel der acaba bi arkadaş 350 tl yazmış senin ne kadar tuttu bu testler

sizi bulduguma çok sevindim nasıl gidiyor hamilelik ben 10.hafta içindeyim .
korktugum kadar kötü geçmiyor :))) bulantı kusma yok ama sık sık bel agrısı oluyor buna da çok şükürler olsun ...
ilk zamanlara göre sanki daha iyiye gidiyorum istahım başta hiç yoktu aç kaldığım zamanlar oldu ne yalan söyleyeyim ama şimdi düzeliyor yavaş yavaş ...
bide sizde de kasık agrıları oluyor mu ??? öpüyorum hepinizi saglıcakla kalın

korktugum kadar kötü geçmiyor :))) bulantı kusma yok ama sık sık bel agrısı oluyor buna da çok şükürler olsun ...
ilk zamanlara göre sanki daha iyiye gidiyorum istahım başta hiç yoktu aç kaldığım zamanlar oldu ne yalan söyleyeyim ama şimdi düzeliyor yavaş yavaş ...

hoşgeldin, beklenen doğum tarihimiz aynı :) ben de rahat geçiriyorum hamileliğimi çok şükür. arada bir içim bulansa da öyle öğürme kusma hiç olmadı. normal hayatıma devam ediyorum.

kasık ağrısı bugün biraz bende de var ama her zaman olmuyor..

teşekkür ederim canım cumartesi öğlen bende kontrole gidicemde aç karnınamı yapılıyo yani açmı gitmeliyim yoksa doktor daha sonrayamı gün verip tekrar gel der acaba bi arkadaş 350 tl yazmış senin ne kadar tuttu bu testler

yok aç karna yapılmıo canım ben hepsinde toktum doktor hani sölemedi aç gel tok gel die... benimkilerde o civarda tuttu canım ilk önce başka biyere gittik daha uyguna olur die orası 500 TL dedi yuh dedik ve çıktık sora kendi doktorum yönlendirdi.. 300 TL civarı tuttu canım benim...

hoşgeldin, beklenen doğum tarihimiz aynı :) ben de rahat geçiriyorum hamileliğimi çok şükür. arada bir içim bulansa da öyle öğürme kusma hiç olmadı. normal hayatıma devam ediyorum.

kasık ağrısı bugün biraz bende de var ama her zaman olmuyor..

iyi canım sevindim :))

kızlar ev işlerini nasıl yapıyorsunuz? akşam eve gittiğimde hiç halim kalmıyor yemeği zor yapıyorum yatmak istiyorum sürekli.. çamaşır ütü ev temizliği bekliyor napcam bilmiyorum. siz nasıl yapıyorsunuz sıraya mı koymak lazım.

Valla kocişim sağolsun, ütüler, yemek onda, ama bol bol yumurta yediriyor bana, hoş ben de yiyemiyorum başka şey :)
Çamaşırı yıkamak, evi toparlamak bana ama süpürme vs ona ait.

Akşamları hiçbirşey yapmıyorum desem yeri, ama önümüzdeki haftadan itibaren kadın gelmeye başlayacak, evin hali hal değil..

Günaydın annecikler Biz de Bugün öğleden sonra doktora gideceğiz. Umarım kalp pitpitlarını duyarız yavrumun...

merhaba arkadaşım. umarım iyi haberlerin vardır =)) duydunuz mu pıt pıt ları? keseyi ne zaman görmüştünüz? ben de sana yakınım tarih olarak da daha erken dedi geçen hafta doktor =( 20 ocak ta gel dedi..

Slm kizlar bende simdi doktordan geldim.sat a gore 8+5 olmasi gereekirken 9+2 cikti melegim.oysa ilk doktora gittigimizde gec dollenme demisti doktorumuz.10 gun geriden geliyodu.ataga gecti yavrum.MAASALLAH.iki hafta sonra ikili test icin tekrar cagirdi.darisi basiniza kizlarrr ......

Slm kizlar bende simdi doktordan geldim.sat a gore 8+5 olmasi gereekirken 9+2 cikti melegim.oysa ilk doktora gittigimizde gec dollenme demisti doktorumuz.10 gun geriden geliyodu.ataga gecti yavrum.MAASALLAH.iki hafta sonra ikili test icin tekrar cagirdi.darisi basiniza kizlarrr ......
Hayırlı olsun canım maşallah kuzuna eli ayağı çıkmış mıydı göründü mü ultrasonda bende haftaya 8+4 te gitcem benimkide 1 hafta geç döllenme inşallah benim bebişimde atağa geçer beslenmene dikkat ediyor musun ?

Arkadaşım sen aç git hormon testleri için aç olman gerekiyor tsh fsh... Diğer testlerde farketmiyor ama sana iki iş olur ben devlette yaptırdım 2 güne çıktı hepsi tek kurulta ödemedim ama özelde sadece toxoplazma yaptırmıştım 1 yıl önce 60 lira ödemiştim hepside 350 lira civarı demişti toplu yaptrdığımda

Arkadaşım sen aç git hormon testleri için aç olman gerekiyor tsh fsh... Diğer testlerde farketmiyor ama sana iki iş olur ben devlette yaptırdım 2 güne çıktı hepsi tek kurulta ödemedim ama özelde sadece toxoplazma yaptırmıştım 1 yıl önce 60 lira ödemiştim hepside 350 lira civarı demişti toplu yaptrdığımda

bence doktoruna sorma imkanı varsa doktoruna sorsun ben tok karna yaptırdım hemde 2 defa bi hamile kalmadan önce birde hamileyken hormonlara bakmak istedi yine yaptırdım canım ikisinde de toktum doktor biliodu...
bence farketmiodurr aç tok çünkü hormon testi bu...

Doktoruna sor bence de çünkü benim doktorda açsan yapalım testleri, toksan yarın gel dedi

aç git yaına bi simit al bence :21:

Ben yine salata yapıyorum 2 günde bir filan :) ama bulaşıkları kaldırmak eşimden :KK1: banyo yapmak bana da eziyet halini aldı. keşke hiç kirlenmesek diyorum, o kadar zor geliyor ki.. kurutma makinesinden çıkardığın anda katlayınca yine biraz daha az kırışık oluyor ama önlemiyor tabi kırışıklığı :KK19:

Benim saçlarım çok uzun bir de, yıkanmayı bırak onları kurutması bir dert, benim de en büyük sıkıntım duş oldu akşamları

X