2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

nerde güzelim bizde o şans. kaynanam 10 dk uzağımda, 2 tanede görümcem var. oğlum 5 aylık toplasan 5 kere anca gelmişlerdir.
ama sorarsan yere göğe koyamıyor. tek torunu bide. bir tane çorap bile almadı çocuğuma bugüne kadar.

ama belki de daha hayırlı böylesi. sürekli tepemde olsa evliliğim bozulur. kaynana kahrı çekemem hiç..

benimkide 10 dk mesafede, duyunca formaliteden sevindi konuyu kapatması 1 dk sını aldı :21: evlere şenlik bizimki :nazar:

ah be tatlım keşke sölemek için biraz daha bekleseydin ben 12.haftadan sora sölücemm... Sende sakın üzme kendini yapabildiğin kadar yap sen hamilesin 2 can taşıosun kimse sana zorla bişi yaptıramaz... biliyorum çok can sıkıcı bir durum ama bir şekilde kendini rahatlatman gerek :KK43: olmadı ne bilim orda müdürünle yada böle üst düzeyde seni anlayabilecek biri varsa onunla konuş...

ben de henüz söylemedim ama bugün hamile pantolonlarımdan giydim bile,göbeğim çıktı ne kadar daha gizleyebilirim bilmiyorum.ikinci bebekte hakkaten de çabuk beliriyomuş göbikler :44:

kızlar ev işlerini nasıl yapıyorsunuz? akşam eve gittiğimde hiç halim kalmıyor yemeği zor yapıyorum yatmak istiyorum sürekli.. çamaşır ütü ev temizliği bekliyor napcam bilmiyorum. siz nasıl yapıyorsunuz sıraya mı koymak lazım.

ben bu konunun kavgasını çok yaptım kocama karşı ama kazanan ben oldumm ve haftada yarım gün kadın gelio heryeri güzelce temizliyo ütüleri yapıyor... çalıştığım için çok zorlanıodum bi h.sonum var ondada temizlikkk yap dur yanii iyice gerilmiştim en sonunda böyle bir karar verdik.. kayınvalidemde çok yakın ama kendine hayrı yok mecbur bi bütçe ayırdım maaşımdan kadına veriyorum canım :KK43: bende hamilelik döneminde böle bişi düşünebilirsin zaten yarım gün yani 50 TL ye gelio herşeyi yapıo bide çok temiz yapıyor...

annem ogluma kendı evınde bakıyor bende sımdılık kocam yanımda olmadıgı ıcın yatmadan yatmaya gıdıytorum eve haftada bır sılıp supurup dıp kose topluyorum çamasırlarımı yıkıyorum allah razı olsunkı yemek vs ısı sımdılık olmuyor ama oncesınde aksam ısten cık yemek yap bulasık topla evı topla 2 gne bır aksam vaktı supur sıl her ıs bana bakıyodu .... bugun esım gelse olacak bu cok zor ya ınsanın canı bısı yapmak ıstemıyor ama 2 bebeklere hamıle kalınca dınlenme şansı 0 çunku ılkler ılgı beklıyo hıcbısı yapmasanda o yatana kadar yatamıyosun

8. haftama girdiğim andan itibaren bende öyle oldum hala da devam ediyor yorgunluk bitkinlik ve uyku hali.
bir de sinirli stresli oluyorsun kimse seni anlamıyor gereksiz sorular soruyormuş gibi düşünüyorsun
merak etme canım bunlarda başladığı gibi haftalar ilerledikçe yavaş yavaş azalıp yok olucaklar :KK14:

ay inşallah ya evdede bişey yapmıyorum sağolsun eşim yapmaya çalışıyor ama iş yerinde sorun oluyo kimse halden anlamıyo anlasa ne olacak işler o kadar yoğun ki gelen giden eksik olmuyor herşey bebek için napcaz çekicez böle

ben de henüz söylemedim ama bugün hamile pantolonlarımdan giydim bile,göbeğim çıktı ne kadar daha gizleyebilirim bilmiyorum.ikinci bebekte hakkaten de çabuk beliriyomuş göbikler :44:

anladım bebeimm ben normalde çok bol giyinirimmm çok severim bol giyinmeyi böyle geçen bi elbise giydim bnmde karnım çok şişmişti gaz ve kabızlık probleminden dolayı o yüzden söyleyene kadar dahada elbise giymekten vazgeçtim..
sende hamile pant. üzerine bol bluzler tuniklerle biraz idare et canım bence... soran olursa tabi yalanda söylenmez yani ama zorr işimizzz yaa resmennnn walla :KK43:

bende hamileyken öyle düşünüyodum. hemen peşinden yaparım diyodum. ama oğlum doğduktan sonra uzun bir süre istememe kararı aldım canım çok zor oluyo .inşallah yaşayıp göreceksiniz.
benim bu yaramaz kaza kurşunu yani :)
ilk doğumum sezeryandı bide düşün halimi. oğlum 5.ayını yeni doldurdu. ve 2.aylık hamileyim

ırmak hoşgeldin :KK3:

hayırlı olsun inşallah cinsiyetleri aynı olur 1 yaş arayla süper ikili kardeşler..:KK16: çok güzel bişey! benimde bir oğlum var tam altı yaş olacak aralarında..ben cesaret edemedim iş-güç-ev-bark derken zaman geçti..kısmet...

ne şanşş maşallah:nazar:
işte numune kaynanalardan ayakta alkışlar ayaklarının alıtnı operım oyle kaynanam olsa nerdeee :KK50:

Olduuu o kadar da değil ayaklarını filan öpemem :KK19: saolsun yapıyo ama arada laflarıda kazık gibi sokuyo o yüzden mesafe var aramızda ama ütülerimi yapar :KK49:

Olduuu o kadar da değil ayaklarını filan öpemem :KK19: saolsun yapıyo ama arada laflarıda kazık gibi sokuyo o yüzden mesafe var aramızda ama ütülerimi yapar :KK49:

şuaaan koptummmm ahahahhahaha :) sende sok arada kız şakayla karışıkk ben yapıormmm wallaa napimmm...
amannn daha ii mesafe olsunda ütüleride yapsın yaniiii en sevdiğim tarzzz :KK52::KK52:

Valla ben sadece yemek yapıyorum kocam sağ olsun evin bütün işlerini hallediyor :21: bana bişey yaptırmıyo :KK14: kaynanamda gelip ütülerimi yapıo ohhh missss :KK16:

ben evi ufak ufak toparlıyorum, temizlik yapıorm ama bi anda hepsini yapmorum kısım kısım.. eşim sağolsun yemek hazırlıodu akşamları bi heves, benim midem çok bulandığından :KK49: mide bulantım tam gaz devam ediyor ama az evel eşim aradı akşama yemek yaparsın artık di mi diye kinayeli kinayeli :emir_bebek: :emir_bebek: öldürecek bu adam beni :KK9:halbuki ben 2 günde bir yemek mecburen yapıorum aç kalmayalım diye :)) sadece ortaya getirio :nazar:

kaynana kısmına bayıldım :KK9: benimki geçen hafta cam sildiriodu bana nerdeyse :KK1:oğlu sildi :KK35:

Valla ben sadece yemek yapıyorum kocam sağ olsun evin bütün işlerini hallediyor :21: bana bişey yaptırmıyo :KK14: kaynanamda gelip ütülerimi yapıo ohhh missss :KK16:
maşşallah şanslıymışsın canım:)
ne yemek yapıyorum ne ev işi annem 2 günde bir geliyor herşeyimi yapıp gidiyor
akşamlarıda işten gelince eşim yemekleri hazırlıyor kaldırıyor vallahi
çünkü mutfağın önünden geçerken bile midem bulanıyor benim
zor bir hamilelik geçiriyorum en iyi günümde bile en az 4 kere istifra ediyorum
evet zor bir hamilelikmiş. ben şimdiye kadar daha bir kere kustum. bulantımda az oluyor ama çok halsizim ve uykum geliyor.
ben bu konunun kavgasını çok yaptım kocama karşı ama kazanan ben oldumm ve haftada yarım gün kadın gelio heryeri güzelce temizliyo ütüleri yapıyor... çalıştığım için çok zorlanıodum bi h.sonum var ondada temizlikkk yap dur yanii iyice gerilmiştim en sonunda böyle bir karar verdik.. kayınvalidemde çok yakın ama kendine hayrı yok mecbur bi bütçe ayırdım maaşımdan kadına veriyorum canım :KK43: bende hamilelik döneminde böle bişi düşünebilirsin zaten yarım gün yani 50 TL ye gelio herşeyi yapıo bide çok temiz yapıyor...

benim kv uzakta annemde rahatsız destek alamam ondan yazık.. eşim bişeyler yapmaya çalışıyor ama hem çok beceremiyor hemde habire şu işde var bu işde var diye hatırlatmam lazım. en iyisi ayda bir tamgün bi kadın aliyim dip köşe halletsin bari..

kızlar ev işlerini nasıl yapıyorsunuz? akşam eve gittiğimde hiç halim kalmıyor yemeği zor yapıyorum yatmak istiyorum sürekli.. çamaşır ütü ev temizliği bekliyor napcam bilmiyorum. siz nasıl yapıyorsunuz sıraya mı koymak lazım.

ayyy hiç sorma tatlım benim ev de paçalarını sıva gir modunda :KK17:

her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyo,oğlumla ilgilenmeye çalışıyorum iş:26: kalıyo.sağolsun eşim yardımcı oluyo ama yine beraber bi el atmamız gerek.

şuaaan koptummmm ahahahhahaha :) sende sok arada kız şakayla karışıkk ben yapıormmm wallaa napimmm...
amannn daha ii mesafe olsunda ütüleride yapsın yaniiii en sevdiğim tarzzz :KK52::KK52:

Aaaa sokmaz olurmuyum aynı onun gibi çok masum yapıyorum kendimi masum masum laflarımı sokuyorum :KK55: yapıyo işte ütülerimi birazda güzel yapsa daha iyi olucak :KK37:

ayyy hiç sorma tatlım benim ev de paçalarını sıva gir modunda :KK17:

her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyo,oğlumla ilgilenmeye çalışıyorum iş:26: kalıyo.sağolsun eşim yardımcı oluyo ama yine beraber bi el atmamız gerek.

Ben de çalıştığım için hafta içi ev işi yapmıyorum. sadece sofrayı kuruyorum, ufak tefek yemek hazırlıklarını yapıyorum o kadar. Cumartesi günleri eşim süpürüyor, ben peşinden siliyorum. toz alıyorum. bu arada çamaşırlar yıkanıyor, bende kurutma makinesi var asma derdim de yok. sadece çıkarıp katlıyorum o kadar. pazar günü de yemeğimi yapıyorum hafta içi için. bir şekilde dönüyor yani çok şükür...

ben evi ufak ufak toparlıyorum, temizlik yapıorm ama bi anda hepsini yapmorum kısım kısım.. eşim sağolsun yemek hazırlıodu akşamları bi heves, benim midem çok bulandığından :KK49: mide bulantım tam gaz devam ediyor ama az evel eşim aradı akşama yemek yaparsın artık di mi diye kinayeli kinayeli :emir_bebek: :emir_bebek: öldürecek bu adam beni :KK9:halbuki ben 2 günde bir yemek mecburen yapıorum aç kalmayalım diye :)) sadece ortaya getirio :nazar:

kaynana kısmına bayıldım :KK9: benimki geçen hafta cam sildiriodu bana nerdeyse :KK1:oğlu sildi :KK35:

Hiiiiç karışamaz bana öyle onun demesiyle cam filan silmem zaten benim kusmam hiç olmadı çok şükür :nazar: arada öğürüyorum o kadar :26: kocam da öyle ay şu yemek olsun bu yemek olsun yiyelim diyen tiplerden değildir olsa bile bana kıyamaz istemez peynir ekmek yiyelim der maşallah diyin :KK20::nazar: o yüzden hamdolsun şanslıyım :KK16:

canım hoşgeldın aramıza aramızdakı en hızlı anne adayı sectım senı masallah ne gusel sevıncle karsılayabılmen ben kabullene kadar epey zaman aldı :KK43: oğlum 2 yasına gırcek 1 ay sonra ve ben hala ogluma bakıp bakıp aglıyorum kıyamıyorum o daha bebek ıkıncıye nasıl bakıcam bakalım allah yardımcın olsun gercekten mucıze doktorumun kullakları cınlasın hamıle kalmak bır o kadar zor ama bır o kadarda kolay bıseymıs bazen senelerce ugrasırsın bazende 1 tek sperm hamıle kalmana yeter der:)) sanırım senınkıde ole olmus allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın

kesınlıkle aynen bu tabır devamlı suçlaryıp agzına gelenı soyleyen bır aıleye sahıp doldurup doldurup kocamıda kendılerıne benzetmeyı basardılar....
aynen cnm rabbım tez zamanda akıl mantık ve azıcık merhamet versın:KK24:

CANIM beni bütün sülale bütün alem en hızlı anne adayı seçti. böyle arası az olanlarla dalga geçerdim. iyi çalışmış diye. ben onlardan beter oldum. sezeryan olacağım için 2.bebiş doğduğunda oğlum 1.yaşını bile doldurmamış olacak. vay halime.
böyle sevinçli gözüktüğüme bakma. 1 hafta oldu öğreneli. bir haftadır ağlıyorum. üzüntüden yataklara düştüm.
oğlumu emzirememek en acısı. ona kıyamıyorum. ona haksızlık yaptım gibi geliyo.bazı risklerde var.
1 kaç ay sonra oğlumu kucağıma bile alamayacağım. off off hiç sorma derdim çok ama ne yapayım.
Rabbim bunu bana nasip etmiş. bir mucize vermiş. geri çevirmek olur mu hiç ?
nasıl kıyarım ona ikisi de evlat :KK43:

maşşallah şanslıymışsın canım:)

evet zor bir hamilelikmiş. ben şimdiye kadar daha bir kere kustum. bulantımda az oluyor ama çok halsizim ve uykum geliyor.

benim kv uzakta annemde rahatsız destek alamam ondan yazık.. eşim bişeyler yapmaya çalışıyor ama hem çok beceremiyor hemde habire şu işde var bu işde var diye hatırlatmam lazım. en iyisi ayda bir tamgün bi kadın aliyim dip köşe halletsin bari..

en mantıklısı canım benim yani şu durumda yoksa bide ev temizliğini düşünüp insan kendini strese sokuooo. zaten bnm eşim çok yardımcı olmaz ölee yani bikere geçen çok kötüydüm çamaşır astı şoka girdimm :)
Kadın olunca kafan rahat oluo istediğin gibi yaptırıosunda yanii..

kızlar bişey sorcam ilk 3 ay içerisinde doktorlarınızın yaptırdığı testler varmı yaptırdıysanız neler oluyo

Ben de çalıştığım için hafta içi ev işi yapmıyorum. sadece sofrayı kuruyorum, ufak tefek yemek hazırlıklarını yapıyorum o kadar. Cumartesi günleri eşim süpürüyor, ben peşinden siliyorum. toz alıyorum. bu arada çamaşırlar yıkanıyor, bende kurutma makinesi var asma derdim de yok. sadece çıkarıp katlıyorum o kadar. pazar günü de yemeğimi yapıyorum hafta içi için. bir şekilde dönüyor yani çok şükür...

cnm sende kendımı gördüm sanki:KK1: aynı şey bizde de çalışıyoruz pazar yemek yapıyorum, hafta içi dermanım olmadığından sadece sofra kurma artık yemeğin yanına salata bile yapamıyorum kafam yastıkta sürekli, her gun duş alırdım artık buna bıle dıkkat edemiyorum çok fenayım:KK17:
kurutma makınası çok kırıştırsa da bende onu kullanıyorum.

X