2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

seninde hayırlı olsun bebişin inşallah hayırlısıyla kucağına almayı nasip eder Rabbim.
ilk mi senin ?

Saol canım hepimizin ki sağlıklı olur inşallah :nazar: evet ilk bebeğim hemen hemen 3 yıl sonra kavuştum o kadar tedavi sonucunda kendiliğinden gebe kalmak çok güzel bir duygu Allah'ım isteyipte olmayan ne kadar kişi varsa hepsine nasip etsin inşallah :KK16:

ayyy kızlar örgü örmem siparişlerimi yapmam gerek ama canım hiç istemiyor ne yapcaz bu işi böyle yaaa

aaaaa hoşgeldin cnm yaaa hayırlı ugurlu olsun hayalımde ki de bu valla benim ilk 6-7 ay emzirip bi tane daha peşine yapmayı düşünüyorum ikisi bir büyüsün valla helal sana

evet aynen öyle yaa hep okuyorlar cvp vermiyorlar şu anda en aktif benim herhalde çalışıyor arkadaşların çocu iş güç firsat bulamıyorlar yazmaya

bende hamileyken öyle düşünüyodum. hemen peşinden yaparım diyodum. ama oğlum doğduktan sonra uzun bir süre istememe kararı aldım canım çok zor oluyo .inşallah yaşayıp göreceksiniz.
benim bu yaramaz kaza kurşunu yani :)
ilk doğumum sezeryandı bide düşün halimi. oğlum 5.ayını yeni doldurdu. ve 2.aylık hamileyim

bende hamileyken öyle düşünüyodum. hemen peşinden yaparım diyodum. ama oğlum doğduktan sonra uzun bir süre istememe kararı aldım canım çok zor oluyo .inşallah yaşayıp göreceksiniz.
ilk doğumum sezeryandı bide düşün halimi. oğlum 5.ayını yeni doldurdu. ve 2.aylık hamileyim

Allah yardımcın olsun anacım valla çok zor halin

Kız Allah seni naapmasın kaşıntınız var mı diyince kahkaha attım :KK9: benim yok çok şükür:nazar: başımda normalde çok ağrırdı önceden ama şükürler olsun ki hamileliğimi öğrendiğimden beri olmadı bugün öğlen bi ağrı saplantı o da şimdi hafifledi hamdolsun:nazar: sana çok geçmiş olsun canım benim Allah şifa versin :KK16:

:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17: yaaaaa napiiiiiiimmmmmm :KK17: şimdi bu bana özelmi???? pek de özelmişimmm :KK37:
sen bunu doktora söylemeyi gör :KK53: içerde sırada 2kişi oturuyo üstelik ben girince kayınvalide de yanımda olucak o zaman nasıl söyliycem :KK37: dk hanım kaşıntım var diyeeeeee :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

onuda 2 ay once yaptım hayatım çok sevdıgımız aıle dostlarımız var esıyle esım cok ıyı anlasır
ne dese begenırsın arayıp agzına gelenı soledı esım vay efendım aile sırlarımızı neden vermısım
cocugunda kalbını kırmıs ınsan ınsan olmayınca ..... ne yapsan boş elle tutulur bır tarafı yokta
ben burda hala duzelır umuduyla savaş veriyorum nereye kadar bakalım

Allahım sana dabır versin arkadaşım laf ebeliğiyle suç bastırmak diyoruz biz buna her şeyi bu ladar iyi bliuorsa yavrusunun ve eşinin ona ihtiyacı olduğunu biliyordur diye düşünüyorum Allahım biran önce aklını başına getirsin inşallah...

off zor olmaz mı :KK53: umarım yardımcı olabilecek ailelerden biri yakın oturuyordur, tercih sebebi sizin anneniz tabii ki de bazı kayınvalideler var parmak ısırtır cinsten içten gelerek çok ilgileniyorlar :KK51:
nerdee bizde o şans

aynen bana da oluyir bazen, hatta bundan 1 saat once fln oldu, istifra ettim biraz gazimda vardi, nefesim daraldi, kalbim sıkıstı sanki, kotu oldum, ama iyiyim simdi...bazen oluyor oyle...nefes daralmasinin sebebi bence biraz gaz problemi, biraz da; hamileler normal insanlara gore daha cok oksijene ihtyac duyarlarmis, sanki aldigim nefes yetmiyor gibi oluyor, bence bu yuzden...disari cıkıp havayı derın derın ıcıme cekıp rahatlıyorum ancak...:KK34::KK49:

demek o yüzden bana basıyolar sürekli ya, o kadar hava almaya ihtiyaç duyuyorum ki.. kapalı bir alanda çalışıyorum, çok havasız burası. öğlen yemeğe çıkınca kendime geliyorum, içeri girince yine daralıyorum. serviste de boğulcak gibi oluyorum. demek ki bebişimin oksijene ihtiyacı var :)

Saol canım hepimizin ki sağlıklı olur inşallah :nazar: evet ilk bebeğim hemen hemen 3 yıl sonra kavuştum o kadar tedavi sonucunda kendiliğinden gebe kalmak çok güzel bir duygu Allah'ım isteyipte olmayan ne kadar kişi varsa hepsine nasip etsin inşallah :KK16:

aynı benim gibisin evlendikten sonra 3 yıl uğraştık. tedavi gördük.olmadı. tam oluruna bıraktık. kendiliğimden hamile kaldım. şimdi de ona güvendim zaten. herkes korun dedi.
aman 3 yıl uğraştık şans eseri 1 tane oldu. bir daha tutmaz dedim.
40 ım çıkar çıkmaz hamile kaldım düşün yani.:)

aynı benim gibisin evlendikten sonra 3 yıl uğraştık. tedavi gördük.olmadı. tam oluruna bıraktık. kendiliğimden hamile kaldım. şimdi de ona güvendim zaten. herkes korun dedi.
aman 3 yıl uğraştık şans eseri 1 tane oldu. bir daha tutmaz dedim.
40 ım çıkar çıkmaz hamile kaldım düşün yani.:)

Anaammm kız benimde gözüm korktu valla şimdi :KK53:

Birisi baş agrısı mı dediiiiiiiiii????? :18::18::18:
amannnnn 3gün kafamı çarpmaya yer aradım sabahları kesiliyodu öyleden sonra duvara vurasım geliyodu bu gün şükürler olsun yok qalibaaa :26: İnşallah gelmez :18::18::18: geceleri kocamı da uyutmuyooodum başım agrıyo uyuyamıyorum sen de uyuma diye :KK53::KK53::KK53: çogumuzda olduguna göre hamilelikten herhalll :26::26::26:

ya kızlar bişey sorucam kaşıntınız varmı??? :26: ben normal tedavimle beraber mantar tedavisi de gördüm öyle hamile kaldım üstelik geçen haftaya kadar iltihapa karşı iyne kullandım bi kaş gündür kaşıntım var :KK37: kesin matar mı ki bu? ama o kadar tedavi ve geçen haftaya kadar iynem vardı :26:

Kaşıntı bende var artık şişti Allahım gebelikte bu çok olur diye duydum ekstra özen gösterdim pamukludan başka çamaşır giymedim sık sık sık yıkadım ama ilk günler akıntım çoktu herhalde o ıslaklıktan oldu diye düşünüyorum dokuz eylüldeki asistan doktora söyledim hemen fitil yazdı sonra aile hekiminde uzman doktora sordum oda sakın ilaç kullanma dedi açık kalsın etek giy hava alsın dedi ama ben onuda yapamıyorum günah işliyormuşum gibi geliyor :) 12. Haftaya kadar dayancaz ha gayret...

kızlar ben çok fenayım ya çok yorgun bitkin bezgin hissediyorum kendimi işyerinde herkes soruyo senin neyin var diye söyleyemiyorum da tabi hamileyim diye gelen vatandaşada kötü davranıyorum nolacak benim bu halimm

kızlar ben çok fenayım ya çok yorgun bitkin bezgin hissediyorum kendimi işyerinde herkes soruyo senin neyin var diye söyleyemiyorum da tabi hamileyim diye gelen vatandaşada kötü davranıyorum nolacak benim bu halimm

8. haftama girdiğim andan itibaren bende öyle oldum hala da devam ediyor yorgunluk bitkinlik ve uyku hali.
bir de sinirli stresli oluyorsun kimse seni anlamıyor gereksiz sorular soruyormuş gibi düşünüyorsun
merak etme canım bunlarda başladığı gibi haftalar ilerledikçe yavaş yavaş azalıp yok olucaklar :KK14:

kızlar ev işlerini nasıl yapıyorsunuz? akşam eve gittiğimde hiç halim kalmıyor yemeği zor yapıyorum yatmak istiyorum sürekli.. çamaşır ütü ev temizliği bekliyor napcam bilmiyorum. siz nasıl yapıyorsunuz sıraya mı koymak lazım.

off zor olmaz mı :KK53: umarım yardımcı olabilecek ailelerden biri yakın oturuyordur, tercih sebebi sizin anneniz tabii ki de bazı kayınvalideler var parmak ısırtır cinsten içten gelerek çok ilgileniyorlar :KK51:
nerdee bizde o şans

nerde güzelim bizde o şans. kaynanam 10 dk uzağımda, 2 tanede görümcem var. oğlum 5 aylık toplasan 5 kere anca gelmişlerdir.
ama sorarsan yere göğe koyamıyor. tek torunu bide. bir tane çorap bile almadı çocuğuma bugüne kadar.

ama belki de daha hayırlı böylesi. sürekli tepemde olsa evliliğim bozulur. kaynana kahrı çekemem hiç..

kızlar ev işlerini nasıl yapıyorsunuz? akşam eve gittiğimde hiç halim kalmıyor yemeği zor yapıyorum yatmak istiyorum sürekli.. çamaşır ütü ev temizliği bekliyor napcam bilmiyorum. siz nasıl yapıyorsunuz sıraya mı koymak lazım.

Valla ben sadece yemek yapıyorum kocam sağ olsun evin bütün işlerini hallediyor :21: bana bişey yaptırmıyo :KK14: kaynanamda gelip ütülerimi yapıo ohhh missss :KK16:

canım hoşgeldın aramıza aramızdakı en hızlı anne adayı sectım senı masallah ne gusel sevıncle karsılayabılmen ben kabullene kadar epey zaman aldı :KK43: oğlum 2 yasına gırcek 1 ay sonra ve ben hala ogluma bakıp bakıp aglıyorum kıyamıyorum o daha bebek ıkıncıye nasıl bakıcam bakalım allah yardımcın olsun gercekten mucıze doktorumun kullakları cınlasın hamıle kalmak bır o kadar zor ama bır o kadarda kolay bıseymıs bazen senelerce ugrasırsın bazende 1 tek sperm hamıle kalmana yeter der:)) sanırım senınkıde ole olmus allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın
Allahım sana dabır versin arkadaşım laf ebeliğiyle suç bastırmak diyoruz biz buna her şeyi bu ladar iyi bliuorsa yavrusunun ve eşinin ona ihtiyacı olduğunu biliyordur diye düşünüyorum Allahım biran önce aklını başına getirsin inşallah...
kesınlıkle aynen bu tabır devamlı suçlaryıp agzına gelenı soyleyen bır aıleye sahıp doldurup doldurup kocamıda kendılerıne benzetmeyı basardılar....
aynen cnm rabbım tez zamanda akıl mantık ve azıcık merhamet versın:KK24:

ne yemek yapıyorum ne ev işi annem 2 günde bir geliyor herşeyimi yapıp gidiyor
akşamlarıda işten gelince eşim yemekleri hazırlıyor kaldırıyor vallahi
çünkü mutfağın önünden geçerken bile midem bulanıyor benim
zor bir hamilelik geçiriyorum en iyi günümde bile en az 4 kere istifra ediyorum

Valla ben sadece yemek yapıyorum kocam sağ olsun evin bütün işlerini hallediyor :21: bana bişey yaptırmıyo :KK14: kaynanamda gelip ütülerimi yapıo ohhh missss :KK16:
ne şanşş maşallah:nazar:
işte numune kaynanalardan ayakta alkışlar ayaklarının alıtnı operım oyle kaynanam olsa nerdeee :KK50:

X