2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım ben de senin kadar biliyorum 20 hafta olayı yalan oldu yalnız sezeryanda artı 2 hafta oluyo heralde evet çoğu gidiyo ama ben raporla ilk dönemi kapatıcam 2. dönem de şubattan hazirana kadar 4 ay ücretsiz izin sonrasını da yine raporla kapatmayı düşünüyorum bebeğimi bıraktığımda 1 yaşını doldurmuş olsun istiyorum sen nasıl yapacaksın?

valla durum bende de aynı istifra etmekten yoruldum artık 2 gündür raporluyum bende hep öyle diyorum en azından o aylarda sadece sabah bulantıları kalır günün diğer zamanını rahat geçiririz inşallah

inşallah canım bi de ben okul önceciyim usta öğretici ya da yardımcı abla falan da yok dolayısıyla çocukların herşeyi bende kahvaltı yapıyolar tiksiniyorum tuvalete gidiyolar tiksiniyorum sarılıyorlar tiksiniyorum halbuki hiç böyle huylarım yoktu asla çocuklarımdan tiksinmezdim

aynen canım aynı yönde fikirlerim. yalnız bazı illerin doğum sonrası heyet raporu kabul etmediğini, direkt ücretsiz izne ayrılın diye zorladığını okumuştum.. o biraz tedirgin ediyor beni. ben de öğrencilerle arama azıcık mesafe koydum. bizde de grip salgını var diye.
bir de sınıfın kokusunu hiç almazdım şimdi muhakkak açık iki cam bıraktırıyorum. yoksa dayanamıyorum kokuya

hmm heyet raporu konusunu duymamıştım ama bizim burda kabul ediyorlar büyük ihtimalle çünkü okuldan bi arkadaş öyle yaptı, ben de mesafe koymaya çalışıyorum ama benim bücürler peşimi bırakmıyorlar :) sarılıyorlar öpuyorlar Allah'a emanetim :)

ohh oh maşallah kuzucuğa pardon fındığa ayy babası üzülmüştür biz daha bebişimizi bile görmedik ababsı her akşam gidelim yarın diyor ben biraz daha büyüsün daha net görelim diyorum halimiz çok komik ama

ayyy kızlar bende öyleyim çok kilolu değildim ama hep bir ayva göbeğim vardı hamile olduğumdan beri daha bir belirginleşti sanki 3-4 aylık resmen sivrildi.hatta bugün okulda öğrencilerimden biri "hocam size bişey sorabilirmiyim "dedi "sor " dedim "ama utanıyorum "dedi ben anladım hemen "o zaman sorma" dedim "siz anladınız beniii neyse hayırlı olsun"dedi ayy bakamadım bile yüzüne allahtan tahtada yazı yazıyordum o kadar belli oluyor yani

:) okurken kendi halim geldi aklıma aynen senin gibi ben de çok kilolu değilim hatta 2.5 kilo vermişim gebelikten bu yana ama benim de göbeğim sivrildi ve benim 5 yaşındaki öğrencilerim bile geçen baktım aralarında bana bakıp bişeyler fısıldaşıp gülüyorlar ne oldu dedim öğyetmenim senin karnında bebek varmış diyolar dedi o nerden çıktı dedim e karnın şişmiş ya diolar :) masum bebeklerim benim içlerine mi doğuyor nedir :)

benim tüm okul anında öğrenmiş zaten :) sağolsun bir arkadaşıma söylemiştim okuldan. o da çocuklar üzmeyin öğretmeninizi bak artık daha dikkatli olun , çok günah falan demiş :) ooooo anında anında

canim balpamuk haklisin aslinda hepiniz haklisiniz.hazir olmayi bekleye bekleye 32 yasina geldim.herseyin dort dortluk olmasini istesem omur boyu cocuk sahibi olamiycam.ve o bebegin yiyecegi ekmek varki bana gondrrildi.aslinda bunlar hep cok guzel dusunceler.ah su vesveseleri bi atsam kafamdan.ama iyiki bu formu buldum.bana cok iyi geldiniz.cok tesekur ederim balpamuk

Mrvkrs caniim benim kiyamam ben sana.herkesin kendine gore bi drrdi var.dogru diyosun ben kendime ve cocuguma bakmaliyim.dedigin gibi bebek icin yillarca hastaneletde ugrasan bi dolu para doken var.ben ilk ayda hamile kaldim ve herkes soktaydi.bi de esim normalde tembel bi insandir.ama bebek haberinden buyana delirmis gibi cok yardimci olmsya calisiyor.bu arada sen nrrde yasiyosun.izmirdeysen biseye ihtiyacin olursa benden isteyebilirsin..

Kizlar bazilariniz MELİS we KAYRA isimlerini koymayi planliyomus.fikirleriniz hakkinda bisi diyemem ama ben arastirdim bazi isimler sakincaliymis konulmasi Mesela SANEM in anlami PUT demekmis.We MELİS..KAYRA we bi kac isim daha konulmasi sakincaliymis bu yüzden iyice arastirip oyle isme karar werin tabi karar sizin..

ben dün bakarken erkek ismi olarak kayra ismini çok beğendim anlamıda güzel ama eşim beğenmedi
ayy benimde eşim başladı kayra'm diye sevmeye bizim de soy ismimize inanılmaz uyuyor.gerçi daha kız mı erkek mi belli değil ama :)

çok sevindim canım Bebişin sana ne güzel tutunmuş bak üzme kendini sağlığına moraline dikkat et sen iiyi olursan o da iyi olacak inşallah...

çok geçmiş olsun cnm inşallah herşey yolunda gider ama moralini iyi tut hemen bırakma kendini

kızlar ben geldim allahım hepinizden razı olsun dualarınız bana güç verdi .....allahıma binlerce kez şükür olsun bebişim çok iyi hatta 10+4 olmuş hareket bile ediyodu çok şükür ya rabbimmm......allahım herkeze nasip etsinnn......sizi çok seviyorum iyi akşamlarrr.....

seninkiler minikmiş ay kıyamam ama söylemek iyi olmuş yoksa ne yapacakları belli olmaz.Benimkiler lise eşek kadar bizde bebek meselesi dalga konusu oluyor ben okuldaki arkadaşlarıma bile söylemedim sadece 1-2 tanesi biliyo.

Kızlar bişey sorucam kalp atışını görenlee tam olarak ne zaman gördünüz hafta ve gün oalrak yazarmısınız..
Cuma günü doktorum çağırdı benım,bide pıhtılaşma testimi yaptırdım dün onuda götürücem cuma çıkıyor sonucları..
Daha öncedende 2 kaybım var zaten,çok tedirginim..
Cuma günü sankı gelmiyor,bi yandan sankıde günler yaklaşıyor stresim artıyo..
Doktorum sadece keseyi gördü cuma günü ve çok güzel gözüküyor kese dedi..
Off bu tedirginlik 99 ay boyunca bitmicek herhalde..
Rabbim meleğimi korusun inşş,bu sefer hayırsıyla nasip etsin..

merhaba kızlar bende muhtemelen ağıstos sonu bebişimizi kucağımıza alacağız hayırlısıyla...

Kizlar toxoplazmadan korunmak icin oncelikle yesillikleri ve salata malzemelerini iyi yiksyi ve sirkeli suda bekletin.cig kofte yemeyin.emin olmadiginiz etlere ciplak elle dokunmayin.eldiven kullanin.ben kedi besledigim icin enfeksiyon doktoruna ozellikle sormustum.o kedilerden hele adili kefilerden gecmez dedi.ama ben tedbir olarak sokaktakilere eskisi kadar yaklasmiyorum uzaktan seviyorum. Umarim hicbirimizin basina gelmez. Allahim hepimizin yavrusunu korusun.

Bende senelerdir kedi besliyorum ve şu an evimdede var ve toxoplazma negatif çıktı çok şaşırdım..
Eşimde çok tedirgin kediyi yollamayı ble düşündü ama sinir krizlerine girdim çok üzülünce tmam dedi kumunu falan elletmiyo kendi değiştiriyo..
Sonuçta aşılı yani kumuna dokunmadıktan sonra ne zararı olucakkı..
Dışarda beslediklerim varda onlarada çok yaklaşmıyrm artık..
Sadece veteriner dediki parazit aşılarını 3 ayda bir yerine her ay yapıcaz..

Herhalde bende öyle yapıcam 24 aralıkta gittim en son doktora çok oldu. :))) İkili tarama tam 12. Haftada yapiliyormus oncesi ve sonrası yanlış sonuç verebiliyormus. Tam 12 hafta hesapka canım öyle randevu al :)))

Benimkilerde sürekli sarılıyor birde 1. Sınıflar sarılmada diyemiyorum ama çokta sarılmamak gerek grip nedeniyle 1 hafta yatiriyormus bu grip (

Hep söyleniyor ama şöyle birşey var sanem türkçe değil ve tek anlamı put değil. Ablamın ismi Sanem her tartışmada ilk ona yükleniyor insanlar. Bence ismi ne amaçla koyduğunuz önemli. Ben janset koymak istiyorum kızımın adını herkes yabancı ismi çok zor kesin kötü bir anlamı var diyor. Anlamı güneşin doğuşu bolluk bereket demek ayrica nart efsanelerinde geçen bir prenses. Bence isim konusunda çok söylenenlere takılmayın. Annem Sanem adını sevdiği için koymuş bir türküde geçiyor Sanem diye.

melis neden sakıncalıymış canım ay anlamı güzel gibiydi neyse başka isimler bakarız artık miniklerimize :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…