2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

çok geçmiş olsun çok sevindim

ayy bende bilmiyorum kiii :S bağışıklığım var sanırım doktor testleri yaptı ama bişi demedi gidince bakıcam bakalım... varsa sıkıntı olmaz dimi? yinede araştırdım internetten sakın yemeyin diyor..
yok yok senlik bir durum yok sakın öle üzülme tatlım lütfen yani bende suç emin değilsen yeme dimi? ne bilim yaa dur bakim doktoru ariyim ne dicekk? :S

merhaba hamişler nasılsınız görüşmeyeli.. bakıyorum bebiş alışverişi paylaşımları son sürhat başladı :) yazdığınız paylaştığınız her şeyi netten aratıp çıkan linkleri sık kullanılanlara ekliyorum :) süpersiniz :)
ben de kendime siyah bir kazak aldım. ovvv siyahın gücü adına her gün onu giymek istiyorum desem yeridir :26:
annem de kendini bebek yeleği işine verdi. kaçıncıyı örüyor takip edemiyorum.
bebeciğim nasıl acaba onu da çok merak ediyorum. ilk haftalarda bazen haftada bir giderdik, şimdi üç hafta ara verdi doktor, yirmi gün sonra gel bu sefer dedi. dedi demesine de geçmiyor günler..
ben de kendimi kk da daha önce paylaşılmış olan doğum hikayelerini okumaya verdim.. ovvv çok sert ilkinden sonuncu okuduğuma kadar aralıksız ağladım herhalde. eşim eve geldiğinde ben dağılmıştım, çok korktu hatta ama engel olamyıorum ki kendime, hepsi ayrı bir mucizenin hikayesi.. kalkamadım başlarından. anne olacağımı farkettim.

benim arkadaşımın 5 ay devam etti canım kanamaları hemde çok sancılıydı ama nur topu gibi çok çok sağlıklı bi kızı oldu sen dinlenmene bak bol bol uzat ayaklarını yat Rabbim korur onu merak etme.bulantı içinde neden ilaç kullanmıyosun sanırım çoğu kişi bende dahil kullanıyoruz düzenli kullanınca çok rahatlatıyo ben hiç kusmuyorum artık çok şükür. progestan zaten bulantıyı arttırıyor ben metpamid içiyorum

benim favorimde sert koyu yeşil elma :) kabuğuyla yiyorum günde en az iki tane bazen abartıp 3 falan yediğim oluyor çok seviyorum midemide çok rahatlatıyor tavsiye ederim:)

özgök canım benim sen de üzülme..annemin gelme şansı pek yok.çünkü babam çalışıyoe ve bedensel engelli.evde yalnız başına çok zorlanır.ama artık üzülmiycem ben de çünkü burda sizler varsınız.insanlar birbirlerinin yüzünü görmeden destek oluyor.çok güzel bi şey bu :)

bende sık sık okuyorum mucızelerın dogum hıkayesını kendımı alamıyorum hatta cok baska cok gusel ve tarıfsız bır duygu rabbım her anneye bunu tattırsın ınsallah ilkınde sanıye sanıye o duyguyu tattım sımdıde allah nasıp etsın ınsallah

anladım canım benim aynen öle burda dertleşicezz artıkk birbirimizlee
kader ortaklığı bi nevi bizimkiii :)

angelface aslında kimseye güvenmedim biliyor musun?biliyordum böyle olacağını.aslında söyle bişey var.kayınvalidem alsancakta oturuyor.ben de daha kıyı bir semtte.burda kiralar daha makul ve benim şu an için alsancağa taşınma durumum yok.ama kayınvalidem gelebilir çünkü o da kiracı.ama kendi keyfini kaçırmamak için kıpırdamıyor. sonra da elalemin yanında konuşuyor benim gelin kedi köpek bakmaktan çocuk yapmaya fırsat bulamıyor diye.benim evimde kedilerim ve köpeğim var.ben de kırmıyayım diye sesimi çıkarmıyorum.aslında gerçekten ben bütün bunları aşarım biliyorum çünkü daha zorlarıyla baş ettim hayatta.benim için hiç bişey kolay olmadı.ama ben o kadar sıkıntı çekip uğraşıcam onlarda etrafa torunum diye caka satacaklar ya deli oluyorum.çok kızgınım ve farkındayım öfkemi bebeğimden çıkarıyorum.ben ciddi anlamda şanslıyım çünkü karar verdiğimin ilk ayında kavuştum ve şimdilik herşey normal gidiyor.iyiki buraya gelmişim.gerçekten bizi bizler anlıyoruz.iyi geliyor burası...çok teşekür eerim ayrıca moral verdiğin için. daha iyiyim gerçekten..[/QUOTE]

sende herkese hakettigi degeri verirsin olur biter, torunlarini gorebilmek icin, onun sevgisini kazanabilmek icinde birak onlar ugrassin..sen mahrum kalmazsin, kalirsa onla kalmis olurlar torunlarindan...bence hicbiseyi takma kafana, cunku gercekten insanlari degistiremiyorsun, onlar senin istedigin gibi olmuyorlarsa kendileri bilirler, sen yoluna bak, yaninda olmak isteyen olur zaten...sakin ol, allaha dua et, sen dogru ve durust, iyi niyetli ve pozitif olursan, allahta seni birakmaz, herkes eninde sonunda haketigini gorur..bence hic dusunme bile...bak mesela ben hamile oldugumu ogrendigimden beri, eger canimi sıkan birileri ya da herhangi birsey olunca eskisi kadar umursamiyorum, oyle bir hal geldi bana, kendimi daha guclu hissediyorum..sanki bebek bende, guc bendeymis gibi artik o var ya kendimi bu hayatta daha guclu hissediyorum, tutunacak bir dalim daha oldu sanki, artik yavrum var diyorum...zaten esim de yanimda saolsun herzaman, Allahta iyilerin yanindadir, kullarini korur, dualarin karsiligini verir biliyorum..o yuzden rahatim yani...cool takiliyorum gercekten annelik bir kadini daha guclu yapiyor..esimle, bebegimle, mutlu huzurlu bir ailem olsun daha ne isterim hayattan, bu guzel tabloya dahil olmak isteyenler olur, buyursunlar gelsinler herzaman kapimiz acik basimizin ustunde yerleri var..ama dahil olmak istemeyenlerde kendileri bilirler, onlar kacirir napiim... onu da ben mi dusuneyim simdi ama..

gnosis2000,

benim kayınvalidemin de inan hiç eksiği yok. zaten en başından istemedi beni. kendine yapıyor, oğluna yapıyor o ayrı. ama bana da ara ara bir sinir basmıyor değil
bebek haberini öğrendiğimizde annemlere söyledim oooo delirdiler sevinçten kıyamam. eşimde heveslendi. mutfaktayız o da annesini aradı.. havadan sudan konuştular önce. kaynanam aşure yapmış gel oğlum ye bende diye çağırdı eşimi. oncağzım da yok anne şimdi ben sana gelemem bak ne diyeceğim babanne oluyorsun dediiii.. cevap: ee e hayırlı olsun madem. peki aşure ne olcak oğlum, ben sen seviyosun diye koca tencerede yaptıydım.....
bu. tepki bu. sevinmiş gibi dahi yapmadığı gibi, sonrasında da bebeğimizle ilgili ne kadarlık olduğu da dahil hiç bir şey sormadı.. kenafir
eşimi üzdü işte... bana değil zararı..
şimdi hergün eşimi arayıp hastalık anlatıyor... benden önce doğurursa hiç şaşırmayacağım

Son düzenleme:

duydum cnm o doktoruda hafta sonu için randevu vermiyolar bende ancak hafta sonu kontrole gidebilirim eşim hafta içi çalıştığı yerden izin alamıyo bide oda görmek istiyo bende medifema hastanesi açıldı ayşe inmez diye bi doktordan randevu aldım ona gidicem şuan çok telaşlıyım bişey yoktur iyidir umarım bebeğim .miğde bulantılarım yok çok az ağrım oluyo o kadar içimde bişey var ve hissedemiyorum onu cumartesiyi iple çekiyorum

kızlar ben az sonra doktora gidicem nolur dua edin bana lütfen bebişimi sağlıklı göreyim....yoksa uyuyamıcam....dualarınızı eksik etmeyin lütfen....RABBİM HEPİMİZİN BEBEKLERİNİ BİZLERE BAĞIŞLASIN....lütfen dua edin size güzel haberlerle geliyim....

hım anladım guselım tabı sana hangısı uygunsa hangınde rahat edeceksen...

inşallah iyi haberlerle gelirsin o güzel kalp atışlarını duyarsın rabbim hepimizin bebeğini bizlere bağışlasın

tatlım sana tawsiyem kendini sewdiğin bişiylerle meşgul et..yoksa zaman geçmezz.ben bu yaz hamile olduğumu öğrendiğimde deli olduk eşimle çünkü kızım aylardır kardeş kardeş diye yalwarıyodu..bigün dışarda bi teknoloji marketteyiz,bişiyler bakıyoruz..aramızda konuşurken farketmişş..yaşasıınn kardeşim oluyoo diye bi çığlıkk inan herkes ilgilendiği şeyi bıraktı bize baktı..dans ediyo zıplıyo sewinçten filan:) sonra..hergün karnımı öpmeler okşamalar kardeşine şarkı söylemeler..1 ay böyle geçti..aklıma hiç kötü bişiy gelmiyo çünkü kızımda da ilk hamileliğimdi we mutlu son..ne olabilirdiki..doktor kontrolüne gittik beraber..anne kız süslendik püslendik mercimeği görcez ya..doktorun yüzü asıldı..kalbi durmuş meleğimin.gelişememiş minicik kalmış.. o günkü yıkıntımı anlatamam..ağlamaktan önümü göremiyorum ama en fenası beni teselli eden 4 yaşındaki kızım..ağlama annem Allah'a ben dua ederim sonra olur kardeşim diye..bi iki gün ağladım sonra birden kendime geldim..zuzuu dedim weren de O alan da..sakin..kalktım kuran okudum dua ettim içime bi ferahlık geldi..o günden sonra hızla topalrlandım..3 ay demişti doktor ama ben de hazır diildim..ileri bi tarihe atım bebek işini..tekrar aynılarını yaşama korkusuyla..üniw. snwına girmeye karar werdim oturdum ders çalıştım gece gündüz..yumurtlama düzenim şaşınca hamile kalmışım hiç farketmedim,test bile yapmadım niye geciktiki diyorum..süpriz yaptı minik:) çok uzattım ama bu ders çalışma olayı da kafamı dağıttı çok..bişeye dikkatini wermeye çalış..bi hobi..kafandan bunları uzaklaştırcak bişiyler..

bal arısımı:) çok tatlı..ipek de çok güzel..okşarken saçlarını ipeğiim dersin ne tatlı olur
o hikayeler dağıtıyo insanı..kızıma hamileyken son aylar çok okurdum..dayak yemiş gibi şişerdi ağlamaktan yüzüm gözüm:)

iyi akşamlar kızlar valla oku oku bitiremedim son sayfalara bakamadım bile ne çok yazmışsınız
bugün de evde istirahat ettim sadece tabiki bu saate kadar 5 kere de istifra ettim
hamilelikte ne kadar şey varsa hepsini yaşıyorum resmen ben
mide bulantısı karın ağrıları bel ağrıları baş ağrıları... sormayın ama benim mercimekte çok şükür hiç bir sorun yok
ve sürekli içim yanıyor su içe içe bi hal oldum zaten bişey yiyemiyorum su içtikçe su çıkarıyorum resmen
bugün ayva yedim biraz iyi geldi o eğer midesinde yanma olan varsa denesin

bebişlerine isim düşünenler olmuş ben daha cinsiyet belli olmadığı için hiç düşünmedim
kendime sürekli telkinler veriyorum sabret 2 3 hafta sonra azalıcak merak etme diyorum

cnm bende tam 6 haftalık hamileyim ve zaman zaman kasık ağrılarım oluyor bunun normal olduğunu biliyorum korkmana gerek yok rahim genişliyo bebişe yer açılıyo

cevap veren arkadaşlar çok teşekkür ederim,rahatladım biraz

güzel hbrlerle gel..mutlu mutlu gel inşallahh

dualarımız senınle guselım mutlu gel hayırlı haberlerle gel ınsallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…