2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

herkese hayırlı günler olsun kızlar
sabah doktora gitmeden hepinizin dualarını ve iyi dileklerini okudum ama heyecandan yazamadım
hepinizin bebeğini Rabbim korusun, hukukçu arkadaşıma da üzüntüsünü unutturacak evladı hemen versin inşallah

lekelenmem için iğne vurdular, Crınone progesteron jel verdi her gün kullanmamı istedi doktor
bebeğin kalp atışları düzelmiş gördüğünü söyledi ama 4 kez denemesine rağmen sesini duyuramadı
daha küçük duymakta güçlük çekiyoruz, ama görüyoruz sorun yok dedi.
haftasıyla uyumlu çıktı, hatta sat hesabına göre tam 7 hafta, ama ultraona göre 7+3 çıktı.
12. haftaya kadar düşük herkeste beklenir o yüzden her şeye hazırlıklı olmak lazım dedi.

biraz olsun rahatladım, inanın doktordan önce sizin yorumlarınızla rahatladım
herkesi çok sevom Eki Görüntüle 922519

Canım benim cok sevindim kuzenimin eşi gibi olmuş akşam yazdıgımı okuduysan onada igne yaptılar gecti
Demiştim şimdi 6 aylık oldu karnında beybisi ne güzel saglıklı gayet seninde inşallah öyle bir durumdur
Allahım bizlere bagışlasın yavrularımızı icim rahatladı dünden beri aklımdasın dua ettim :emir_bebek::KK49::KK16:

maşallah canım benim Allah bozmasın... evet benim kendi annem uzakta isterdimki öyle davransın bana ama hep bir böle samimiyetsizlik hissediyorum iştee ne diim :KK43: onun kızı yok işte kendi kızı olim ama ben ona kaç adım attım yok yani artık bende atmam kesinlikleee...

Canım karşıdan birşey göremiyorsan içinden gelmez zaten, oluruna bırak sen de, elbette kimse anne gibi olmaz, ama işte sonuçta biz de evlatlarıyız onların, sevseler, anlasalar ne kaybederler bilinmez..

Merhaba kızlar, uzun zamandır yoktum. Baya kötü şeyler yaşadım, uzak kaldım burdan. Önceki hafta cuma gecesi oturduğum yerde bi ıslaklık hissettim, bir baktım ki şakır şakır kanıyor. Hemen hastaneye gittik, bebeğim ordaydı. Kalp atışlarını duyduk çok şükür, ama doktorum mutlak yatak istirahati verdi. Progestan iğne yaptırdım 5 tane, şimdi de gece 2 sabah 1 tane olmak üzere hapını içiyorum. Kanamam olduğu gün bebiş 5.6 mm idi, perşembe günü gittim 10.3 mm olmuş. Fakat doktor kese arkasında kan gördü ve kanaman tekrar olucak, ağrı olmazsa sıkıntı etme dedi. 5 gündür kahverengi - siyah gibi kan geliyo. Doktor korkma dese de ben çok endişeliyim. Mide bulantılarım da başladı, mutfak kapısı açıksa önünden geçerken bile kusuyorum. Hiçbirşey işe yaramıyor. Benim gibi kanama geçiren var mı, ya da tanıdığının başına gelen? Varsa bilgilendirebilir mi beni?

çok geçmiş olsun canım, Allah bebeğini size bağışlasın.. inşallah her şey yoluna girer, ihmal etme doktorun dediklerini, ben başka bişey bilmediğim için öneremiyorum kuzum... tek bildiğim stres yapmayacaksın

İnsanbul çok geçmiş olsun Allahım bir daha yaşatmasın inşallah bana doktorum söyledi kahverengi lekelenme uyarı dedi o yüzden artık kendne daha fazla dikkat et bol sıvı al ve uzan sakın çok hareket etme bebişini yorma :)

Son düzenleme:
sabah doktora gitmeden hepinizin dualarını ve iyi dileklerini okudum ama heyecandan yazamadım
hepinizin bebeğini Rabbim korusun, hukukçu arkadaşıma da üzüntüsünü unutturacak evladı hemen versin inşallah

lekelenmem için iğne vurdular, Crınone progesteron jel verdi her gün kullanmamı istedi doktor
bebeğin kalp atışları düzelmiş gördüğünü söyledi ama 4 kez denemesine rağmen sesini duyuramadı
haftasıyla uyumlu çıktı, hatta sat hesabına göre tam 7 hafta, ama ultraona göre 7+3 çıktı.
12. haftaya kadar düşük herkeste beklenir o yüzden her şeye hazırlıklı olmak lazım dedi.

Canım çok geçmiş olsun çok sev,indim allah bebeişini ve seni korusun sabah yazdıklarını okurken benim başıma gelen anları yaşadım bende ilk bebeğimi kaybettim.Ama senin durumun düzelmiş inşallah sağlıklı kucağına alırsın.

Merhaba kızlar, uzun zamandır yoktum. Baya kötü şeyler yaşadım, uzak kaldım burdan. Önceki hafta cuma gecesi oturduğum yerde bi ıslaklık hissettim, bir baktım ki şakır şakır kanıyor. Hemen hastaneye gittik, bebeğim ordaydı. Kalp atışlarını duyduk çok şükür, ama doktorum mutlak yatak istirahati verdi. Progestan iğne yaptırdım 5 tane, şimdi de gece 2 sabah 1 tane olmak üzere hapını içiyorum. Kanamam olduğu gün bebiş 5.6 mm idi, perşembe günü gittim 10.3 mm olmuş. Fakat doktor kese arkasında kan gördü ve kanaman tekrar olucak, ağrı olmazsa sıkıntı etme dedi. 5 gündür kahverengi - siyah gibi kan geliyo. Doktor korkma dese de ben çok endişeliyim. Mide bulantılarım da başladı, mutfak kapısı açıksa önünden geçerken bile kusuyorum. Hiçbirşey işe yaramıyor. Benim gibi kanama geçiren var mı, ya da tanıdığının başına gelen? Varsa bilgilendirebilir mi beni?

Çok geçmiş olsun dikkat et, biz ilk keseyi görmeye gittiğimizde 5 haftalıkken doktor bana birazcık rahimde kan gördüm leke gelir korkma sakın demişti, birşey gelmedi çok şükür, üzerine kalbini duymaya gittik, leke falan kalmamıştı. Belki de hiç gelmeden geçer gider.
Ama sen doktorunu dinle yat, aklına olumsuz örnekleri ya da olumsuzlukları getirme, bol bol dua et, Allah yavrularımızı bağışlasın..

Canım biz Sat a göre 9+5 deyiz, senden bir gün geride, ama hala bulantılara devam, bir olmuyor bir oluyor, ama sanırım geçecek az kaldı gibi geliyor bana, inşallah :)

canım ben bulantılarım geçsin istemiyorum.....bu yüzden korkuyorum....eşimi ikna edebilirsem bu gün doktora gidicem yok merak ediyorum minigimi....bi göriyim onu sağlıklı içim rahatlıcak....panik atak hastası oldum gitti yaaa....:nazar::nazar::nazar:

aminnn canım, hepimizi korusun. çok zormuş bu duygu anlıyorum aksilik yaşayan arkadaşlarımızı

çooook teşekkür ederim... kimsecikler yaşamasın, yaşayanlara tekrarını yaşatmasın Allah

amiiiiinnn aminn amiinn
canımdan can aldılar zehir oldu kaç günüm, kolay elde etmeyince insan kahroluyo. ama herelda sizler olmasanız bu kadar bile toparlayamazdım kendimi, benim sevdiklerim çok uzaklarda.. tek başıma sizlerden ne alırsam öyle devam ediyor :KK16:

kıyamam herşey yoluna giricek güzel düşünmeye çalış... cnm bnm bilirim benim ailemde uzakta oturuyor :KK43: insanın bazen çok desteğe ihtiyacı oluyor... burdaki destekte ilaç gibi geliyor haklısın...

ohh çok şükür canım ya.. bugün hep seni aradı gözüm forumdaydım hep haber bekledik senden.. yazmayınca da endişelendim.. gözünaydın çok sevindim.. böyle durumlarda en iyisi hemen doktora gitmek çünkü beklemek çok yoruyor insanı.. tekrar gözünaydın..
nasıl güzel bi yüreğin varmış... hala burda herkese yardımcı olmaya çalışıyosun... Allah gönlünden geçenleri avuçlarına sunsun inşallah canım benim.. sende benim dualarımdasın
Geçmiş olsun canım, inşallah yaşamazsın bir daha hiçbirimiz yaşamayız.
Dinlenmeyi ihmal etme, bol bol yat, uzan, durma ayakta..
amiinn kimseler yaşamasın canım, az su içiyordum ama doktorda bunun önemini vurguladı. kimse ihmal etmesin benim gibi
Canım benim cok sevindim kuzenimin eşi gibi olmuş akşam yazdıgımı okuduysan onada igne yaptılar gecti
Demiştim şimdi 6 aylık oldu karnında beybisi ne güzel saglıklı gayet seninde inşallah öyle bir durumdur
Allahım bizlere bagışlasın yavrularımızı icim rahatladı dünden beri aklımdasın dua ettim :emir_bebek::KK49::KK16:
çok sağol mehtabım, senin dualarında bulunduğumu biliyorum zaten. yazdıklarını da okudum, arkaya atmadım herkesin dediğini yaptım inan, herkes sağlıklı evlatlara kavuşsun inşallah
İnsanbul çok geçmiş olsun Allahıö bir daha yaşatmasın inşallah bana doktorum söyledi kahverengi lekelenme uyarı dedi o yüzden artık kendne daha fazla dikkat et bol sıvı al ve uzan sakın çok hareket etme bebişini yorma :)

amiiiiin canımm, ben kendi hatalarımı biliyorum, alışveriş poşetleri, dolu dolu çamaşır sepetleri, tezgahın üzerine abanıp dolaplara ulaşmalar... naz niyaz yapmayım dedim ama dikkat edilecek şeyleri de es geçtim sanırım..
artık ev yıkılsın ben üstümdekileri iteler yatmaya devam ederim heralde :KK1:

Canım karşıdan birşey göremiyorsan içinden gelmez zaten, oluruna bırak sen de, elbette kimse anne gibi olmaz, ama işte sonuçta biz de evlatlarıyız onların, sevseler, anlasalar ne kaybederler bilinmez..

aynen öle canım o biraz ilgi gösterse inan ben ona 1000 katını gösteririmm yanii ama göremeyince eeehh ben miyim bi enayi diorm yani geçiorm... hayat zaten zor bide böle yapınca insanlar üzülüyorum walla...

merhaba arkadaslar,

benim de son bir kac gündür mide bulantilarim arti, cikarmiyorum cok sükür ama gün boyu devam eden bi bulanti var. herseyden tiksinir oldum, hangi yemek aklima gelse midem bulaniyor. Sizde de öylemi acaba?
bir de ben progestan aliyorum, aranizda progestan kullanan arkadaslar kacinci haftaya kadar kullandiniz?

Ben şanslı hamilelerdenim, bulantı yaşamıyorum çok şükür. sadece 6.haftamda akşam yemeği yiyememiştim, tost, peynir ekmekle idare etmiştim o kadar.

Progestanı ben de 3 haftadır kullanıyorum, 3.ayın sonuna kadar devam edecekmişim.

Canım çok geçmiş olsun çok sev,indim allah bebeişini ve seni korusun sabah yazdıklarını okurken benim başıma gelen anları yaşadım bende ilk bebeğimi kaybettim.Ama senin durumun düzelmiş inşallah sağlıklı kucağına alırsın.
çok sağol canım benim,, kimseye yaşatmasın Rabbim.. kendi ufak kaybı büyük eminim. sende inşallah bu bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın :KK16:
kıyamam herşey yoluna giricek güzel düşünmeye çalış... cnm bnm bilirim benim ailemde uzakta oturuyor :KK43: insanın bazen çok desteğe ihtiyacı oluyor... burdaki destekte ilaç gibi geliyor haklısın...

kesinlikle canım.... günde iki doz burayı almazsam yatakta kriz geçiriyorum ben :KK52:

çok sağol canım benim,, kimseye yaşatmasın Rabbim.. kendi ufak kaybı büyük eminim. sende inşallah bu bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın :KK16:

kesinlikle canım.... günde iki doz burayı almazsam yatakta kriz geçiriyorum ben :KK52:

ahahah aynen ya wallaa bende öleyimmm canım zaten aşağıda açık duruyor işlerime bakıyorum sora okuyorum fırsat buldukça , yazıorm bol bolll falannn :KK70:

Torbalı aşeriyorum :KK1:
aynen bende :))

torbalıya mı aşerttim sizi :))) ayyy :KK9: ama sanırım ben gercekten orayı aserdım sıddetle gıtmek
aynen öyle canımız çekti :))

Çok geçmiş olsun canım. Bundan sonra dilkatli olacaksın. Yok oyle uzanmalar anı hareketler. Allah bidaha yaşatmasın inşallah. Sağlıcakla alalım bebişlerimizi..

arkadaşlar bişey rica edicem aramızda daha önce bebişini kaybedip şimdi hamile olanlar vardı.. onlar bana birazcık bilgi verebilirler mi?.. kayıptan sonra neler yaptınız, bir daha böyle bişey olmaması için alınacak bir önlem var mı?.. düşükten/kürtajdan ne kadar sonra hamile kaldınız?..
ben bi daha hamile kalmaktan azıcık korkuyorum da..

kızlar bu cumartesi 5+3 ken ilk kontrole gittik. şükür keseyi gördük. bebek henüz görünmedi. ama doktorumu hiç sevmedim bana ne vitamin verdi ne bişey. gerek yok 5. aya kadar dedi. size vitamin verdiler mi?

arkadaşlar bişey rica edicem aramızda daha önce bebişini kaybedip şimdi hamile olanlar vardı.. onlar bana birazcık bilgi verebilirler mi?.. kayıptan sonra neler yaptınız, bir daha böyle bişey olmaması için alınacak bir önlem var mı?.. düşükten/kürtajdan ne kadar sonra hamile kaldınız?..
ben bi daha hamile kalmaktan azıcık korkuyorum da..

canım öncelikle allah sabır versin..
ben kimyasal gebelik yaşadım hiç korunmaya gerek yok dediler.
ama eğer sen ileri aşamada kaybettiysen örneğin 7-8 hafta ve üzeri genelde 1-2 ay korun diyorlar.
önlem açısından ilk düşüğe pek bir araştırma yapılmaz ama istersen genetik test ve pıhtılaşma testi yaptırabilirsin. ben yaptırmadım doktor bu da düşerse yaptır dedi :KK47:
adet döngün değişecektir. yumurtlama dönemin de değişecektir bunlar normal.
genelde kürtaj sonrası çabuk gebe kalınıyor içersi temizlendiği için.

kızlar bu cumartesi 5+3 ken ilk kontrole gittik. şükür keseyi gördük. bebek henüz görünmedi. ama doktorumu hiç sevmedim bana ne vitamin verdi ne bişey. gerek yok 5. aya kadar dedi. size vitamin verdiler mi?

canım folik asit de mi kullanmıyorsun?.. ilk 3-4 ay başka ilaç vermiyor doktorlar ama folik asit kullanmalısın..

canım ben bulantılarım geçsin istemiyorum.....bu yüzden korkuyorum....eşimi ikna edebilirsem bu gün doktora gidicem yok merak ediyorum minigimi....bi göriyim onu sağlıklı içim rahatlıcak....panik atak hastası oldum gitti yaaa....:nazar::nazar::nazar:

Canım hangimizde bu endişe yok ki, bende sürekli gideyim göreyim diyorum sonra frenliyorum kendimi.
Allah yaşatmasın, eğer başımıza gelecek birşey varsa açıp ultrasonu bağlayıp 24 saat canlı izlesek, olacak yine olacak.
Ama işte şüpheli durum varsa o zaman doktora gitmeyi ihmal etmemek gerek o ayrı.

Yapacağımız en güzel şey, midemiz bulanssa da faydası olan şeyleri tüketmeye çalışmak, uyumak ve bol bol dinlenmek.
Aklına getirme bunları, kimse getirmesin, kendimize zamanı zehir etmekten, hatta psikolojik olarak bazı şeyleri çağırmaktan başka faydası yok, Allah hepimizin yardımcısı olsun, bebeklerimizi bağışlasın..

X