2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım benim uykuda tutmaz seni bu gece şimdi benim bebegimin kalbi durdugunda hic lekelenme olmadı bende sadece hisslerim ve rüyamda gördüm öyle anlamıştım kaybettigimi lekelenme olunca ilk aklıma gelen acaba tutunmayamı çalıyor halla bilemiyorumki
Kuzenimin eşininde oldu ilk ay ertesi günü doktora gitti igne vuruldu gecmişti bebege bişe olmamıştı şuan 6 aylık oldu onunki belki bile yoktur cok stres yapma zararı olur allah korusun ayaklarının altına yastık koy uzan bir süre dinlen yanınada su al dua et ellini koy karnına dualarım seninle canım allahdan yarın gidiceksin inşallah güzel haberle gelirsin :26:
randevum öğleden sonraya idi hemen öğleden önceye aldım. tutunma lekesi olur mu ki ben hiç duymadım
inşallah öyle bişeydir mehtabım, kalbi yavaş atıyo deyince progestan vermeliydi dedi bi kaç arkadaş, o zamandan beri doktor ihmalmi etti acaba diye içim içimi yiyodu zaten
Canım sen hemen yat dinlen dedikleri gibi ayağını uzat. Minik fasülyen iyidir sen hiç merak etme. Hepimiz burada birşeyler okuyup çıkarımlar yapıyoruz sen hiçbir şey düşünme şimdi sadece fasülyenin kalbinin gümbür gümbür attığına odaklan. Senin için dua edicem ben kendim eminim ki buradaki herkes dua edecek senin için. Sen moralini yüksek tut.
çok sağolun hepiniz canım, valla elim ayağım buz, vücudum ateş..
ama kafamdan bu hissi çıkarmaya çalışıcam, duaların için Allah razı olsun, herkesin evladına sağlıklı ömür versin
ne kötü bi duyguymuş, minicikte olsa acısı büyük sanırım şimdi anlayabiliyorum o korkuyu

Arada sorunu kaçırmış olabiliriz. Tekrar yaz hemen cevap vericem bak :))))

arkadaşlar iyi akşamlar bir sorum olacaktı.ben çok soğuk bir yerde yaşıyorum.kışları soğuktan şişiyorum normalde.ama şimdi hem

hamilelik hem de soğuktan dolayı ben balon gibi oldum :18: hamileliğim beklemediğim bir anda oldu aslında kaç kilo ile hamile kaldığımı

bile bilmiyorum tahmini 50 diyorum ama tartıda 55 ve küsüre kadar çıkıyorum.daha bu haftalarda 5-6 kilo almış olamam dimi çünkü

göbeğimden başka bir yerde belirti yok.yüzüm,bcaklarım,kollarım vs. anlamadım gitti :KK31:

bunu yazmıştım.bu arada insanbuL Allahın izniyle bişey olmamıştır bebeğine ve sana.

Son düzenleme:
çok sağolun kızlar dualarınız için, Rabbim bize bağışlasın onları :KK14:
hemen uzandım korkudan zaten
10 ay sonra kavuştum ona,ilk defa gebeliği tattım, inşallah kaybetmem

Canım benim inşallah Allahım yardımcın olsun bı gece senin içinde dua edicem karnına sen ve eşin ya mubdi desin Allahın isimlerinden düşük tehlikesi olduğunda okunuyormuş bende ayetel kürsi okuyacağım senin için elinde değildir ama üzülmemeye çalış lütfen bol sıvı tüket ve ayaklarını dikip dinlen inşallah seninledir meleğin

ya bende çok daralıyorum yatakta bi o yana bi bu yana, gerçi benim kilo problemim var ama şu 2 haftaya kadar olmazdı hiç böyle şeyler :KK19: göğsüm sıkışıo içim daralıo, uyumaya çalışırken sıkıntı çekiyorum uyuduktan sonra mesele yok :18:
ben de aynen öyleyim:KK43:

kızlar kahverengi lekelenmem oldu az önce
geçen perşembe bebeğin kalbinin yavaş attığını söylemiyşti doktor
bebeğin kalbinin durma ihtimalinin fazlalığı olduğundan şuan çok tedirginim :KK14:

canım..sakin..iyi düşün ama her ne olursa da senin iyiliğine olucak unutma..kızlar dinlen demişler mutlaka dikkat ediyosundur şuan kendine..eğer okuyabiliosan Kur'an filan oku dua et..gönlüne razı olanı hakkında hayırlı, hakkında hayırlı olanı ise gönlüne razı etsin rabbim inşallah..yrn inşallah güzel hbrler werirsin..

dexter; insan bi haftafa 5 kilo almaz tabi ama bi anda okadar ödem de olur muki bilemedim..azıcığı ondan azıcığı kiloadan olmuş olabilirmiki..bol su iç ödem atmak için bi de yürü dicem ama çok souk biyer diosun..bilmiyormki nası olucak..

bunu yazmıştım.bu arada insanbuL Allahın izniyle bişey olmamıştır bebeğine ve sana.

Tamam şimdi hatırladım. Şişkinlik oluyor bazılarında ama bence 50 kilo değilde 53 54le hamile kalmış olabilirsin. Yani 5 kilo ödem bu kadar kısa zamanda olmaz diye düşünüyorum. Bol bol su iç hatta 1 litre suyu içine 1 limon sıkarak iç ödem atmana yardım eder şişliği azaltır. Çok sıvı tüketmiyorsan eğer hamilelikte şişlik daha fazla oluyormuş okuduğuma göre. Umarım yardımcı olmuşumdur.

İnsanbul arkadaşım birde adak ada ben bebeğim için kötü şeyler söylediklerinde 100 yasin adamıştım bir haftada okudum hem hızır buldum hemde Allahım için bir şey yaptım şükür ettim...

bebeğin kalbinin durma ihtimalinin fazlalığı olduğundan şuan çok tedirginim :KK14:
Canim benim insallah bisey olmaz bebegine. korkma ama sen her lekelenme bebisin kotu oldugu anlamina gelmiyor.. bir cok gebelikte lekelenme hatta kanama olabiliyormus.. Ama her sey allahtan.. Dua et hayirlisini dile Hayirlisiyla bebegin seninle olsun insallah.. Hayirli haberlerini bekliyoruz.. Sormak istedigin bisey olursa sor..

canım bir parça beyaz peynir ya da sadece bir fincan süt yanmayı geçirir derler
sütü denedim ben işe yarıyor

Ah canım en büyük korkum oldu o kazınmalar benim, 2 kere 2 gün boyu ca çektim ama dedikleri gibi süt iyi geliyor. Ilık olsun ve yudum yudum iç...
Acıkıyorsun deli gibi miden kazınıyor ama miden bulanıyor yiyemiyorsun, üzrrine bir de yanma ekleniyor... ;(( allah yardımcımız olsun.

ah ah sormayın süt içemiyorum kokusu daha da midemi bulandırıyo yoğurt yedim 2 kaşık zaten yorgundum hemen uyumuşum ama gece wc ye kalkınca aynı ynama hissi off berbattı bgn daha iyiyim ama yine de gaz,şişkinlik kabızlık bulantı yani hamileliğin bu aylarındaki belirtileri toptan yaşıyorum:KK14::KK14::KK14:

tatlım yeni gördüm Allah yardımcın olsun dikkat et dinlen belki yerleşme kanamasıdır o.sakın stres yapma o daha da tetikler hakkımızda hayırlısı de.

AMİİİNNN CANIM HEPİMİZİN BEBEKLERİNİ.....ben de birşey soriyim bari mayonez de zararlı biliyorum ama bu gün biraz yedim salatada ...sizce tehlikeli mi ya...birde maydonoz yiyomusunuz...:nazar::nazar::nazar:
Maydanoz erken doğuma sebep olur derler fazla tüketme derim ben.
Canım iyi düşün iyi olsun. Bişey olmaz inşallah. Acile falanmı gitseydin acaba.

Kızlar benimde belim çok ağrıyor ya. Sağdan sola dönemiyorum. Bel ağrısı şikayeti olanınız varmı

AMİİİNNN CANIM HEPİMİZİN BEBEKLERİNİ.....ben de birşey soriyim bari mayonez de zararlı biliyorum ama bu gün biraz yedim salatada ...sizce tehlikeli mi ya...birde maydonoz yiyomusunuz...:nazar::nazar::nazar:

yok canım bişey olmaz. ama bütün çiğ hayvan ürünlerinin tehlikesi var hamilelikte. aşısız kedilerin ve iyi yıkanmamış yeşilliklerin de. toksoplazma enfeksiyonunu artıran riskler bunlar. ama her seferinde olacak değil. yani ben 6 yıl kedi besledim. ama toksoplazma bağışıklığım çıkmadı. yani daha önce bu enfeksiyonu geçirmemişim. yine de dikkat etmek lazım =) içini ferah tut sen. maydonos u da ilk defa duydum =) çok severdim. tüketmeyim bari artık =)

Süper oldu bu :) Nilüfer'deyim ben sen neresindensin?

merhaba cnm ben de Bursa da Yıldırımdayım :)) ayy çok sevindim seni gördüğüme hiç Bursa da oturan biri yok topikte
bir arkadaş geldi kaydettirdi kendini bi daha da uğramadı :)

:KK57: arkadaş burda da mı buldun beni ya ,ben nihat doğanın sakalı gibiyim ,kestikçe yine çıkarım :KK53:

hahahaha :KK9::KK9::KK9: alemsin güldürdün beni gece gece :KK9:

bebeğim bilmiyorum dr.a gitmeden önce okurmusun ama benimde geliyor kahverengi akıntılarım..
çok şükr şimdilik bir problem yok progestan kullanıyorum
inş seninde bir problemin yoktur canım benim..
güzel haberlerini bekliyorum :KK54:

bu arada kızlar ben bugün dr.a gittim
9+2 deyiz ve maşallah kolları var bebeğimin minicik oynatıyordu miniğim benim :)
kalp atışlarını gördüm kuzumun nerdeyse ultrason ekranına yapışıp öpçektim :))
eşim gelememişti ona anlattım hemen gidelim renkli ultrasona girelim diyor :))
dr.um bol bol dinlen sıvı tüket dedi..
kan değerlerim normal çıktı çok şükür şimdilik iyi gidiyor inş hepimiz sorunsuz geçiririz bu dönemi :KK16:

9+2 deyiz ve maşallah kolları var bebeğimin minicik oynatıyordu miniğim benim :)
kan değerlerim normal çıktı çok şükür şimdilik iyi gidiyor inş hepimiz sorunsuz geçiririz bu dönemi :KK16:

hayirli günler benimde 9hafta 1 günlük hamileyim Doktor söyledimi kac cm olmus rabbim saglikli sigatli kucagimiza almayi nasip etsin benimde crsamba günü randevüm insalah bbegim saglikla gelismisdir.

adaşım maşşallah ya ,allahım bizede yaşatsın aynı duyguları,bende göreyim bebeğimi artık nolurr

insanbulum canım bebikim ,sakın korkma olurmu,akıntı kan olmadıkça ,yani rengi pembe ve kırmızıya dönmedikçe korkma ,acile git önlem için progestan versinler ,ben ilk gebeliğimi 6. Ayıma kadar şakır şakır kanamalı geçirdim ,bebişime bişey olmadı,kaldıkı seninki taze kan bile değil.

hayirli günler benimde 9hafta 1 günlük hamileyim Doktor söyledimi kac cm olmus rabbim saglikli sigatli kucagimiza almayi nasip etsin benimde crsamba günü randevüm insalah bbegim saglikla gelismisdir.

2.51 cm yazıyor kağıtta ama :)) dr. o an sölediyse bile ben onu sevmekten anlamamışım :))
çünkü 9 haftayla uyumlu falan dedi..
iri bir zeytin tanesi kadardı maşallah büyümüş meleğim :))

adaşım maşşallah ya ,allahım bizede yaşatsın aynı duyguları,bende göreyim bebeğimi artık nolurr

amin cnm Rabbim en kısa zaman da size de yaşatsın..
2. gebelik çok farklı çok tatlı herşeyi bile bile yaşamak çok keyif veriyor insana :))
her zaman söylerim tecrübe şu hayattaki en önemli şeydir diye yine haklı çıktım :KK31:

X