2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

slm arkadaşlar bende kısmetse ağustos ayında doğum yapıcam şuan tahminim 6 haftalığız hafta sonu kontrole gidicem.6 haftalıkken karından bakıldığında görülebiliyormu bide kalp atışları duyulur mu erken mi yoksa.kusura bakmayın ilk hamileliğimde

Merhaba tüm annelere ve bebişlerine,

Bende inş. Ağustos annesi olacağım. Bir kaç haftadır bu topici takip ediyorum anca bugün yazmaya fırsatım oldu. O kadar güzel bir paylaşım alanı olmuşki herkesn heyecanını okurken hissedebiliyorum. Hepimiz sağlıkla kucaklarız bebeklerimizi inşallah.

9+0 haftalığız şu an :) 10 gün önce kalp atışlarını duydum. Önümüzdeki hafta kontrole gideceğim. Bulantım aşermem yok fakat midemde hazımsızlık çok rahatsız ediyor sırf bu yüzden bişey yemek gelmiyor içimden. Bide tabi akşamları geğirme faslı başlıyor Allah'tan gündüzleri iş yerinde olmuyor

ay şansa bakk bebeim yaaa olsun amaa bi şekilde kombinlemeye çalışırsın yaza daha var hamile pantolonu çok rahatmışş. ben biraz daha sabredicem bakalım kilom ne olucak ona göre karnım şişmeye başlayınca alıyım dedim..
hımm anladım tabi souk olunca insan donar öle elbiseyle ama son aylarda o sıcaklarda böle karnımız büyüyünce hayal ettim kendimi çiçekli elbiselerin içindee ya tabi şuan hayal ettiğim şuanki kilomla sadece karnım büyümüşş ama gel görki nası olcaz bilmem ahahahahaha

Adaşız seninle galiba ismin merve mi hayırlı olsun bebeğin allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım

aynen bu hafta ıcı kuzenımın bebege alısverıse gıtcem havuzlu hana :)))
belkı benımkınede bıberon emzık turu seyler alabılırım cınsıyetle alakası yok nasılsa
kesınlıkle ılk aylar ıcın 7 kat ust 7 kat alt yetıyo cunku gaz cıkıyorlar agızdan degısımlık olması lazım bebek mevludunde ve gecmıs olsuna gelenler zaten bı dolu sey getırıyolar sagolsunlar 2-3 yasına bıle gıyılecek seylerı var oglumun mevlute 100 kısıden fazlaydık ne cok sevenım varmıs dedım ....genelde 3-6 ay kıyafetlerı agırlıkta almakta fayda var cunku 0-3 aylar cok cabuk kuculuyoo
Ben de biraz beklemek istiyorum aslında ama sen de böyle deyince şimdi kafam karıştı. Ama ne bileyim erken almak pek iyi değil derler ya.
aman onu dıyen eskılermıs ıcını curutme allaha dua et sımdıkı aklım olsa dememek ıcın erken başla ortak renkte seyler bıle alabılırısn bebek arabası en pahalı olanı bence onlardan baslayın fıstıklar

Cinsiyetleri belli olsun, duramayız alırız bişeyler bence :) ama ben de senin gibi az az alma taraftarıyım, nasıl tutarım kendimi bilmiyorum. Allah kısmet ederse bizim ki iki tarafında ilk torunu olacak, arkadaş çevremizde de ilk bebiş :) getireni de çok olacak gibi, şimdiden başlayanlar var gördüğünü almaya, örmeye ben sık sık acelesi yok almayın, aldıysanız da bana getirmeyin, görmemeyim diyorum...

Tecrübelilerden en zaruri olanları en çok lazım olanları öğreniriz.

Hayırlı olsun canım öncelikle. Duyulabilir de duyulamayabilir de canım, eğer geç döllenme olduysa belki duymakta zorlanır karından. Vajinal baktırman daha kesin sonuç verir..

alt ust olarak fazla kullanılmıyo derlı toplu tulumları sevıyorum ben 7-8 takım alıp koydun mu yelek ıclıkpıjama ıc zıbın bunlar lazım patık :))) bıberon emzık nazal burun aspiratoru hımm aklıma gelmıyo fazla 2 hastane cıkısı bır polar battanıye bır pelus battanıye kafı gelıyo ılk zamanlara

tecrübeli anne işte, yol göster bize :)
Mart-nisan gibi cinsiyetini de öğrenmiş oluruz, havalar da biraz daha iyi olur, rahatça gezilir eminönü'nde.
Ne alacağımı, nereden başlayacağımı kestiremiyorum. Hediye gelen çok olur dediğin gibi, bizim bol bol iç çamaşırı, tulum,zıbın filan almamız lazım onu kimse almıyor :)

teşekkür ederim ecmel tecrübe başka tabi
ben henüz başıma ne geleceğini bilmediğimden
dediğin gibi abartmamak kaydıyla kış indirimi başlayınca unisex bişiler alayım o zaman
body tulum vs alırım başta sonrasına bakarım
bu arada cidden o bebek arabaları ne öyle yaa
geçen 2.750 yazıyordu bir tanesinde
üzerine biraz para koyup normal araba alayım daha iyi

ben altı haftalıkken gittim
karından bakmadı canım
aşağı kısımdan çok kısa bakacağım diyip baktı
tahminim toplam 3 dk falan sürdü
keseye bebişe ve kalbine baktı çekti
hatta kalbini çok kısa göstercem

Hımm sağolasın valla daha sorarız sana, kusura bakma biraz uğraşacaksın bizimle :)

2 hastane çıkışı mı ? Ben onu sadece ilk günlerde kullanır sanıyordum :)

hahah aynen marta nısana kalmaz kız ocak sonu ogrenmeye baslarız cınsıyetlerı :))
ama emınonu bu konuda muthıs uygun ve kalıtelı hele en alt katında bır magaza var herseyını al cık ordan denebılcek sekılde %10 ındırımlerıde var
dedıgın gıbı gelenler daha cok gezmelık seyler getırıyolar anneanne babanne alabılıyo ole zıbın vs gorduklerınde dayanamadıkları ıcın :)
aynen ole al bencede bısıler dursun kosede goz cıkarmaz....
bebek arabaları konusunda altı cızılı bısı soylıycem bende onları cok pahalı buluyodum senın gıbı gıttım normal sevıyede duzgun bır bebek arabası aldım oglumda ama sımdılerde satmaya cabalaıyorum alacaksanız kesınlıkle paraya kıyın ve travel sıstem kullanıslı bır araba bakın cıddı anlamda ınanılmaz kullanıslı ve rahatlar .... bebek 2 buklum olmuyo ve en ufak sarsıntıda yaygarayı koparmıyo ben satarsam kraf twist rxl alcam yada concerd neo kararsızım 2750 lık olarka fazla lux bana da 1000-1500 gozden cıkarmak lazım elı ayagı oluyo ınsanın pusetler arabada oto koltugu gıbıde kullanıyo yanı her harukarda parasının karsılıgını alıyosunuz ağzı yanmış bırı olaraktan dıyebılecegım bu

Hımm sağolasın valla daha sorarız sana, kusura bakma biraz uğraşacaksın bizimle :)

2 hastane çıkışı mı ? Ben onu sadece ilk günlerde kullanır sanıyordum :)
ılk 3 ay rahatlıkla kullanılıyo onlar cnm hem battanıyelı fılan setlı oluyolar hemde rahat oluyo hastanede 2 takımda gerekıyo kusarsa kaka yaparsa tasabılıyo totolarını yedıklerım

yok zaten mart nisanda kesin öğrenmiş oluruz demeye çalıştım yoksa 3 hafta sonra babamdan öğreneceğim ben cinsiyeti Allah izin verirse :)
Eminönü'nde hangi mağazadan bahsediyosun? Not edeyim de gittiğimde direkt oraya giderim :)

Valla şubat sonuna kadar herkes öğrenmiş olur sanıyorum, ben 18 ocakta doktoruma ısrar edeceğim bakması için, 12. haftada oluyoruz, bilenler olabiliyormuş çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…