2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar,
C.tesi ben de bebeğimin kalp atışlarını gördüm henüz 4 mm 6+3 te ultrasonla uyumlu görünüyor.
2 hafta sonra tekrar gel dedi.
sadece elevit kullan dedi. ama elevit te domuz katkısı var diye dekavit istedim.

15-20 ağustos arası epidural sezerya doğum olacak. 1. bebekte sezeryan olduğu için zaten mecbur sezeryan olacağım.

Nasılsınızzz? C.tesi bizde pıtpıtları duydukkk rahatladık walla.. büyümüşş minnoşşş :KK70: kırık pirinçlikten terfi etmişş mercimekliğe :KK70:
25'inde birdahaki randevumuz bakalımm :KK70: heyecanla bekliyoruzz. biraz doktor kızdı bana tartınmak istemeyince ahahahhaha
geçen hafta tarttınız zaten dedimm 1 haftadan bişi olmaz gibisinden ahahahaha oda tartmadı ama şey dedi sen çok yiyiosun diye bebek büyümüo bunu bil ona göre ye dedi :KK70: ayy tartı beni strese sokuo nedense :18:
Nyse bakalım günler çabuk geçsinde görelim yine bebişlerimizii...

Oh hadi bakalım hayırlısı olsun. Bende sevmiyorum tartıyı ama şimdi haftada bir tartılıyorum toplamda 3 kilo almam lazım 9 ay boyunca doktorum öyle dedi :KK43:

ayy gozun aydın olsun balım super dımı maşallah kuzuya buyumuş :KK16:
doktor benı tartmadı daha 2,5 kg almısım gıt gıde artıyo dun hamıle kıyafetlerı satın aldım kotlarım cok sıkıyodu oturamıyodum çok gusel cıcıler var yaa :KK17: ınsanın mıdesı bulanmıyınca yıyo tatlım ama doktorlarda bazen cok bılıyo hıhhhh:KK33:

Benimde bulanmıyo midem zorlayıcı oluyor. Yemek yememek için savaş veriyorum kendimle :))) bende kilo olunca çok rahat alıyorum hamile kıyafeti :)))) etek pantolon valla rahat oluyor işe giderken :))))

bu arada allah çalışanara kolaylık versin hem hamilelik ev hanımı hemde çalışmak çok zor Allah kolaylık versin.

Amiiinn amiiin....
3-4 gündür o kadar iyiydim ki bulantılar yönünden çok şükür, ama bu sabah beni alt üst etti yine, işe geldim, bişey yapamıyorum elim ayağım tutmuyor..
İşim avrupa yakasında evim anadolu yakasında ha deyince çıkıp gidemiyorum, eşim gelip alamıyor, trafik var diye zaten ben arabayla gelemiyorum, servis kullanıyorum.
Şu zor günleri biraz atlatsaydık Allah'ın izniyle

Merhaba kızlar,
C.tesi ben de bebeğimin kalp atışlarını gördüm henüz 4 mm 6+3 te ultrasonla uyumlu görünüyor.
sadece elevit kullan dedi. ama elevit te domuz katkısı var diye dekavit istedim.

15-20 ağustos arası epidural sezerya doğum olacak. 1. bebekte sezeryan olduğu için zaten mecbur sezeryan olacağım.

bi ilaçta neden domuz katkısı olsunki? anlamadım çok ii araştırmak lazım doktoruna sordun mu kesin varmı yani? :KK43:
normalde elevit kullanmıyorum ben previt kullanıorum ama ne bilim tanıdığım çok insan kullandı...

günaydın kızlar :)

Cuma günü bahsetmiştim, babam kadın doğum uzmanı. Pazar günü annemlere gittiğimde babama ikili testle ilgili soruları sordum. Özetle, ikili test ve diğer testleri hamilelerin tercihine bıraktığını, zorunlu tutmadığını, sadece istatistik belirttiğini söyledi. Değeri yüksek çıkıp muayenehanede ağlayan çok kişi olmuş, onları renkli ultrasona göndermiş, orada sağlıklı olduğunu görmüşler. Amniyosentezin de düşükle sonuçlanabileceğini söyledi.

Aslında kendisi de yaptırmanın çok gerekli olmadığını söylüyor ama şu örneği de verdi. Bir hastası tüp bebeğe hamileymiş. İkili test değeri çok yüksek çıkmış. sonra 3 boyutlu ultrasonda bebekte 3 göz olduğu, beyninin gelişmediği ve kalbinin delik olduğu görülmüş. doğsa da yaşamayacağı için aldırmış kadıncağız. o yüzden testi yaptırıp çok da sonucuna takılmamak lazım sanırım. 3 boyutlu ultrasonda zaten ıncık cıncık tüm her şeyine bakılıyormuş.

bi ilaçta neden domuz katkısı olsunki? anlamadım çok ii araştırmak lazım doktoruna sordun mu kesin varmı yani? :KK43:
normalde elevit kullanmıyorum ben previt kullanıorum ama ne bilim tanıdığım çok insan kullandı...

internette de çok haber var bununla ilgili, bana da geçen annem söyledi elevit kullanma diye :KK43:

Ne kaa güzel büyüsün mercimek sonra mısır tanesi olucak :emir_bebek: kaç kilosun ki bende sevmiyorum tartıyı :KK37:

büyüsünleerrr tabi teysesii oyyy :KK70: ben 65 kiloyum canım ama normalde hep 60-62 arasındaydımm yani normal kilomdan biraz fazlayla hamile kaldım.. çok aşırı yedim geçen hafta ondan çekindim 1 hafta 2 kilo falan aldıysam die :KK70: çnk doktor kesin dedi ilk 3 ay kilo almak yok :KK1:

gunaydinn hamislerrr ve onlarinn tatli bebislerii :KK49: :KK16:

bizde haftasonu kalp atislarini duyduk ilk defa, daha once gormustum ama duymamistim, ilk defa duydum cok mutlu oldum. coookk guzeldi hala kulagimdan gitmiyor... :KK16:
yalniz ben simdiye kadar 3 kere dr a gittim, her dr a gittigimde benim hesaplarima gore 2-3 gun ileri atiyor dr lar ben anlamadim bu isi, neden boyle oluyor? bu normal mi? ben hangisini baz alacagimi sasirdim... :44:

günaydın kızlar :)

Cuma günü bahsetmiştim, babam kadın doğum uzmanı. Pazar günü annemlere gittiğimde babama ikili testle ilgili soruları sordum. Özetle, ikili test ve diğer testleri hamilelerin tercihine bıraktığını, zorunlu tutmadığını, sadece istatistik belirttiğini söyledi. Değeri yüksek çıkıp muayenehanede ağlayan çok kişi olmuş, onları renkli ultrasona göndermiş, orada sağlıklı olduğunu görmüşler. Amniyosentezin de düşükle sonuçlanabileceğini söyledi.

Aslında kendisi de yaptırmanın çok gerekli olmadığını söylüyor ama şu örneği de verdi. Bir hastası tüp bebeğe hamileymiş. İkili test değeri çok yüksek çıkmış. sonra 3 boyutlu ultrasonda bebekte 3 göz olduğu, beyninin gelişmediği ve kalbinin delik olduğu görülmüş. doğsa da yaşamayacağı için aldırmış kadıncağız. o yüzden testi yaptırıp çok da sonucuna takılmamak lazım sanırım. 3 boyutlu ultrasonda zaten ıncık cıncık tüm her şeyine bakılıyormuş.
aklın yolu bır tabı babacıgına sevgıler :KK42:

büyüsünleerrr tabi teysesii oyyy :KK70: ben 65 kiloyum canım ama normalde hep 60-62 arasındaydımm yani normal kilomdan biraz fazlayla hamile kaldım.. çok aşırı yedim geçen hafta ondan çekindim 1 hafta 2 kilo falan aldıysam die :KK70: çnk doktor kesin dedi ilk 3 ay kilo almak yok :KK1:

Ohooooo o da bişey mi ben 106 kg la hamile kaldım:26: ama başından beri sadece yarım kg aldım :KK49: 65 kg la tartıya çıkmaya korkar mı insan hiç:KK53:

Merhaba kızlar,

canım yanlış anlama ama eğer normal doğum yapabileydim keşke diyorsan
sezeryan sonrası normal doğum yapılabiliyormuş
ssvd diye kısaltıyorlar
sezeryan sonrası vajinal doğum olarak geçiyor
blogcuanne de okudum ben de
internetten bak istersen

kızlar bişi sorcam
benim çocuksuz bir arkadaşım
indirim dönemlerinde bence chicco ve mothercare e uğra bişiler al dedi
ben Allah korusun ama ne olur ne olmaz diye 7 aydan önce bişi almak istemiyorum
ama dediği de aklıma yattı
indirim çok olunca mothercare de chicco da epey uygun oluyor
fikriniz var mı ne dersiniz
para biriktirip birden mi alsam
dediği gibi indirimleri takip edip bişiler alsam mı
var mı bir planınız öngörünüz

ayy gozun aydın olsun balım super dımı maşallah kuzuya buyumuş :KK16:
doktor benı tartmadı daha 2,5 kg almısım gıt gıde artıyo dun hamıle kıyafetlerı satın aldım kotlarım cok sıkıyodu oturamıyodum çok gusel cıcıler var yaa :KK17: ınsanın mıdesı bulanmıyınca yıyo tatlım ama doktorlarda bazen cok bılıyo hıhhhh:KK33:

teşekkür ederim canımmmmmm bnm :) ya evet teysesi 1 cm olmuşşşş ahahahhaah çok komik...
ayyy dimi? neler var nelerrr yazaa alırız şöyle tiril tiril elbiselerrrr :KK70: dikkat et bebeim sendee ama bakk çok abartma yeme olayını :) resmen ben doymuyorum ama abartmamak için devam etmiyorum yemeğe diyorumki doyma hissimi kaybettim yani :KK70:

kızlar bişi sorcam
benim çocuksuz bir arkadaşım
indirim dönemlerinde bence chicco ve mothercare e uğra bişiler al dedi
ben Allah korusun ama ne olur ne olmaz diye 7 aydan önce bişi almak istemiyorum
ama dediği de aklıma yattı
indirim çok olunca mothercare de chicco da epey uygun oluyor
fikriniz var mı ne dersiniz
para biriktirip birden mi alsam
dediği gibi indirimleri takip edip bişiler alsam mı
var mı bir planınız öngörünüz
bence son aylara bırakma 6.aydan sonra alışverıs ezıyet oluyo 2 saatten fazla ayakta kalamıyosun
ben ılk gebelıgımı senın gıbı dusunupte yaptım alışverişi sonrasında bi çok şeyim yetişemedipğimden yarım kaldı cınsıyetı beklıyorum herseyı sırasıyla alcam 6.aya kadar bısı bırakmıycam şekerlerime kadar hazır etmeyı dusunuyorum allah utandırmasın

teşekkür ederim canımmmmmm bnm :) ya evet teysesi 1 cm olmuşşşş ahahahhaah çok komik...
ayyy dimi? neler var nelerrr yazaa alırız şöyle tiril tiril elbiselerrrr :KK70: dikkat et bebeim sendee ama bakk çok abartma yeme olayını :) resmen ben doymuyorum ama abartmamak için devam etmiyorum yemeğe diyorumki doyma hissimi kaybettim yani :KK70:
yerim ben onu...
kıyafetlerım vardı ılk gebelıgımden ama yazlık mevsımsel olarak zıt zamana denk geldı mecbur alışverış yaptım hamıle pantolarım cok buyuk geldı bu sefer sebep o zaman 73 ıle hamıle kalmıstım sımdı 66 cuval gıbı olıyo 6 aydan sonra gıycem onları :)) l bedendım m ble buyuk geldı bugun :))) gıyındım yenı cıcılerımı ben elbıse kullanamıyorum yaa calıstıgım yer buzzz yerler kalebodur dız kapaklarıma kadar donuyorum

bence son aylara bırakma 6.aydan sonra alışverıs ezıyet oluyo 2 saatten fazla ayakta kalamıyosun
ben ılk gebelıgımı senın gıbı dusunupte yaptım alışverişi sonrasında bi çok şeyim yetişemedipğimden yarım kaldı cınsıyetı beklıyorum herseyı sırasıyla alcam 6.aya kadar bısı bırakmıycam şekerlerime kadar hazır etmeyı dusunuyorum allah utandırmasın

Ben de hep 6.aydan sonra diye düşünüyorum ama dediğinde haklısın, bir de yaz sıcaklarına kalcak son aylarımız.
Ben mart-nisan gibi bir eminönü yapacağım, çok bir şey almayı da düşünmüyorum, zaten çabucak büyüyorlar. birkaç parça yeter şimdilik, sonra alınır zaten ufak ufak.

Ohooooo o da bişey mi ben 106 kg la hamile kaldım:26: ama başından beri sadece yarım kg aldım :KK49: 65 kg la tartıya çıkmaya korkar mı insan hiç:KK53:

ya ben biraz takığım o konulardaa canım ne bilim :KK43:( ii bak böyle devam et canım çok kilo almamaya çalış, zaten bebekle uğraşırken kiloları veririz inşallah :KK70: emzirmek çok kilo verdiriomuş...

Ben de biraz beklemek istiyorum aslında ama sen de böyle deyince şimdi kafam karıştı. Ama ne bileyim erken almak pek iyi değil derler ya.

X