2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

karnımızı doyurmaya gıdıyoruz teyzoslar gorusuruz :KK3:
buyuk sıpamıda yemek molasındayken sevmıs mıncıklamıs oluyorum
uyutup bırakıyorum :emir_bebek: ayy bu konuda sanslıyım galıba evımle ısım altlı ustlu :21:

Çin takvimine göre erkek görünüyor bizim eli ayağı düzgün olsun sağlıklı olsun tabi ama babası erkek istiyor ben kız istiyorum :) aslında ikiz olsun çok istiyorum bakalım belki bugün 2 kese görürüz haurlısıyls

Merhaba arkadaşlar ben de ağustos annesi olacağım kısmetse. Birazdan kan tahlili sonuçlarımı almaya gideceğim inşallah bir terslik yoktur.
Anne olmayı düşündüğümden beri takip ediyorum birilerinin de benim gibi olması çok iyi geldi.3 kez test yaptım farklı markalardan pozitif çıkıyor ama her birinde çok silik çıktı hatta ilk yaptığımdan daha silikti burdan okuduğum kadarıyla giderek koyulaşırmış o yüzden bir an önce almak istiyorum kan tahlili sonuçlarını

aaa hadi bakalım inş. kese görünür cnm bnm...
evet ya bende 1 hafta nası beklicem bilmiyorum walla :S neyse bu hafta bitti sayılır... Bu arada doktora giden arkadaşlar lütfen buraya yazsınlar ne konuştular ne tavsiyede bulundu en azından karşılaştırırız olur mu? :)
Canımmm çok iyi olur aslnda.. bende merak içindeym beni bekleyen ne ? yarın doktora gdicem cok heycanlıym yaa.. :KK52::KK49:

kızlar
midesi bulanan yok mu yaaaa
benim henüz yok canım ya :)
bu dedıklerın bılımsel gercek ama acıkcası ben bu sekıl dusunmuyorum ınsan ıcınde bısıler oldugunu hıssedıyor ozellıklede sakınce yatarken kendını dınleren bu bebek hareketı degıl elbette ama ıcınde bısılerın oldugunu farkedıyosun bu bır hıss bu konudada o yazılanları kendımce hıc dıkkate almadım 12 haftada tek tuk gobek seyırtısı baslıyo hafıften sonra sonra ıcınde bısıler oynadıgını cok ama cok rahat hıssedıyosun ya benım ıc karnım asırı dar oldugu ıcın cabuk hıssettım yada gercekten boyle
canım ilk bebeğinmi bilemiyorum ama senin haftanda bu çok zor çünki okadar küçükki bir susam tanesi yada fasulye sana bir kesenin içinden ne hissettirebilirki .2. oğlumda kendimi dinledimim bir anda 10 haftalık kadardım biraz bişey hissettiğimde:) senin hissettiğin gazdır muhtemelen ve şuanda içimizde tabiricahizse inşaat çalışması var diye düşün onu hissetmiş olabilirsin bu kalp yada kıpırdanma olamaz ..
canım kahverengi leke benden 1 hafta geldi bende çok endişelendim doktorada gittim doktor bişi söylemek için erken dedi 1 kafaya takmıcaksın iki bol su ile bu akıntım geçti benim şişe elimde geziyorum bol su ile atlattım çok şükür sende dene bi istersen
aynen canım bol su dedi dr umda hiçde semem ama mecbur içmeye çalışıyorum :KK43:

kızlar hamileyken okunacak sureleri yazıyorum

1.2.3. Aylar yusuf suresi(suret güzelliği için)
4.aydan sonra insan suresi (ahlak güzelliği için)
6.ay meryem suresi ve inşikak suresi (doğum kolaylığı için)
7.ay ibrahim suresi(bebeğin uslu durması için)

Son düzenleme:
kızlarr çin takvimi zımbırtısına bakıpta bebegın cınsıyetıne bakan oldumu %90 oranla tutan bır tesaduf dıyorum allahtan baskası bılemez tabı
bırımız not alalım herkes o takvıme baksın bebegının gorunen cınsıyetını solesın adet tarıhıne gore cınsıyetlerı acıklanıncada karsılastırmıs oluruz boylelıkle ne dersınız???sırın bı ugras olmaz mı ???

Benım baktıgım tabloya gore kasımda kız gözukuyor:emir_bebek:

bende baktım kasım erkek ama aralık kız bnmde aslında döllenme tarihim 1 aralık gibi ahahahhaha kız istiyorum ama herşeyden önce tabikide sağlıklı olmasııı :)

Benim de ilk hamileliğimin ilk haftaları böyleydi sonraki haftalar uyku hali 20 saate yakın uyuduğumu bilirim..
Ben hamileliğim boyunca hiç mide bulantısı yaşamadım karnımın şişmesi haricinde 9 ay ciddi bir sıkıntı yaşamadım..
Sadece son haftalarda inanılmaz bir mide yanması vardı gece yarısı ağladığımı bilirim saçlı çocuk olur derler ya
benim bebeğim doğduğunda saçına toka taksan takılırdı o derece çok ve uzun saçı vardı..

Ben de ilk doğumumu suni sancıyla normal olarak beklenen doğum tarihine 2 gün kala yaptım..

Biz 2013 Haziran anneleri olarak bu süreci çok keyifli geçirmiştir ve çok güzel dostluklar kurduk hala da görüşürüz..
umarım burada da aynı sıcaklık yaşanır insanın çok ihtiyacı oluyor..
Doğumdan sonra gaz ve uyku sorunları katı gıdaya geçiş aşılar diş çıkarmalar böyle sürüp gidiyor..

Süpersim minikuss deneyimlerini paylaştığın için çook teşekkür ederim bu ikinci hamileliğin süper olmalı daha tecrübelisin

Canımmm çok iyi olur aslnda.. bende merak içindeym beni bekleyen ne ? yarın doktora gdicem cok heycanlıym yaa.. :KK52::KK49:

ayy hadi bakalım cnm bnm dönüşte mutlaka yazz bize h.sonu pek giremeyebilirim ama mutlaka geçmişe bakarımmm :KK70:
güzel heyecanlarrr bunlarrr şu ilk 3 ayı atlatsak sağlıklaa güzelceee sorada daha güzell rahat :KK49::KK49::KK49:

kızlar bende yarın doktora gidiyorum. çok heyecanlıyım.inşallah bir terslik olmaz.:nazar: umarım sizlerinde doktor kontrolleri iyi sonuçlar verir.

kızlar hamileyken okunacak sureleri yazıyorum

1.2.3. Aylar yusuf suresi(suret güzelliği için)
4.aydan sonra insan suresi (ahlak güzelliği için)
6.ay meryem suresi ve inşikak suresi (doğum kolaylığı için)
7.ay inrahim suresi(bebeğin uslu durması için)

Çok güzel bi paylaşım tşkler
ben oğlumda Yusuf suresini okudum gerçektende allah çok güzel bir evlat nasip etti bana

kızlar benim kardeşim denedi oda deneyenlerden duyup denedi ve denenmiş tutmuş birbilgi bende yapıcam paylaşayım istedim sizinle ayrıca zararı yok denemekten bişey çıkmaz :)
bebek doğar doğmaz size odaya geldiğinde daha meme vermeden birkaç damla nar tanesinin suyunu damlatıyoruz ağzına :) gaz namına bişey olmuyormuş bebekte :)

bu dedıklerın bılımsel gercek ama acıkcası ben bu sekıl dusunmuyorum ınsan ıcınde bısıler oldugunu hıssedıyor ozellıklede sakınce yatarken kendını dınleren bu bebek hareketı degıl elbette ama ıcınde bısılerın oldugunu farkedıyosun bu bır hıss bu konudada o yazılanları kendımce hıc dıkkate almadım 12 haftada tek tuk gobek seyırtısı baslıyo hafıften sonra sonra ıcınde bısıler oynadıgını cok ama cok rahat hıssedıyosun ya benım ıc karnım asırı dar oldugu ıcın cabuk hıssettım yada gercekten boyle

dedim zaten googledan baktımm canım merak edip ama senin deneyimlerin önemliii....
aaaa süperrrrmişşşş :) allahım insan çok değişik hissediyodur eminimmmm :KK49:

ben hastaneye çarşamba günü gittim beta hcg 3000 küsür çıktı, alttan baktı kese yeni oluşmaya başlamış dedi :) haftaya tekrar çağırdı :KK49:

Çok fazla bulantım oluyor ama iştahım her zamanki gibi kesilmiyor :18: sancım çok fazla, sancı ve kramp şeklinde ve sanki karnımda açılma gibi bi gerilme var ya da bana psikolojik olarak öyle geliyor olabilir :KK53: 3 ay evel düşük yaptığım hamileliğimde de oluyordu, bunda da oluyor sanki içimden doğalgaz boru hattı geçiyor. toplasak hayatım boyunca bu kadar gazım olmadı :KK17: gece yatarken sıcak basıyor, gündüz üşüyorum :KK37:

X