2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Cok gecmis olsun kizlar seker000 I ilknurrr22 Simdi nasil arda daha iyimi

Sekerim bizimde oksuruk 3 haftaya yakin surdu. En son kuş burnu marmeladi denedik masallah ayni aksam etkisini gostermeye basladi. Cayinifa yapinca cok hafiflemisti
Varsa denemediysen bi dene bakalim

Evet canim babam bakiyor. Beni soruyormus hep ve uyurken asil zorlugu o zaman cikariyormus icini ceke ceke agliyormus ama masallah yemek yedurebiliyo en azindan, disarda gezerken aliyomus yanina cok sukur. Ac kalir yemez diye endiseleniyordum.

PembeLokum canim ig de okumustum aslinda bunlar genel normal cocuk davranisi. Biz aileler buna sebdrom olarak bakmamaliymisiz.
Disleri huzursuz ediyordur , e buyuyor , ilgi cekmek.istiyor.
Hepsi ayni inan. Disari cikarken giyinmelerimiz ozellikle ahh yalvara yalvara hep..
Kendini yere atmalarini ise saymiyorum yapamadimnm beceremedim diye herseye agliyor yapmak icin ugrasmiyor hep boyle kendi huyu herhalde sendrom olsa yani gecerdi bu

Ben cok yorgunum ya asiri yorgun. Calisan anneleri ayata alkislamak gerek.
Hadi gel.git okul yormuyoda su dersleri hazirlamak ve ezberlemek.. her an ogretmenlerimiz kontrole gelecek korkusu vs strestenb bittim.
Gecen gece artk ders yazmaktan en son bi fenalik geldi bayilacaktim . Canimdan onemlimi diyip yattim hemen.
Bir bitseydi.
Arkadasima sabah gelmisler kobtrole herseyi guzel yapmis ama duygusuzmus cok dersi islerken o yuzden dusuk not yazmislar. Resmen kusur aramak icin ugradiyolar. 2 en dusuk not burda ona 3 yazmislar
Saka gibi..

Ben de hep okurdum hani 2 yaş civarı çocukların nasıl değiştiğini ama kabulleneceğiz sanırım zamanla bu durumu, ben geçecek diye düşünüyordum

Baya sıkı tutuyorlar herhalde orda işleri ya, inşallah güzel bir not alırsın kaç gün kaldı? Hikayelerine bakıyorum geçen dans ediyordu Çocuklar dans mı öğretiyorsunuz :)

İki çocuklu olmanın bir yönü de iki çocuğun da aynı anda hasta olması ya büyükten küçüğe bulaşıyor

Bizimki bayadir devam ediyo bugun beni isirdi derim soyulmus valla dayanamadm vurdum cok canim acidi o refleksle beraber arda duzelmedi ben hasta oldm esimde hasta hepimiz hastayiz smdide pipim aciyo diyo bugun yine gittik hastaneye kani cok dusuk 1 kilo vermis zaten zayif pipisi pismis krem verdi surdurmuyo doktor sunnet derisini nasl cikardi ben yapamıyorum onu ben yaptigim kadar cikiyo saniyodm cok kotuyuz yaa biktim valla cocuk mahvoldu dilinde pamukcuk olms ishal hepsi bir geldi yani

Yok canim ishal lavman yaptik onun etkisi mi hala bilmiyorm cocuk eridi bitti resmen bugun tekrar gittik hastaneye dilinde pamukcuk olmus pipisi pisik olmus dudaklarinin ustu alerji gibi kizardi hepsi bir arada esim hasta kusuyo bende oyle hepimiz mahvolduk
Sunnetide onermedi yasi gecmis 5 yasini bekliceksnz dedi sen sunnet derisini siyirabiliyo muydin canim ben yaptigimi saniyodum meger yapamiyomusum doktor bugun bi cikardi ucunu ilk gordm yani oyle evde deneyim dedi kanadi zorlamak istemedm

Allahım bazen diyorum rahat mı battı da böyle çocuk sahibi olma sorumluluğu aldık eskiler nasıl büyütüyormuş ya bitmiyor hastalıkları derdi tasası

Öksürüğü çok şükür daha iyi ama gribi geçmedi boğazı da afedersin balgam dolu tükürmeyi bilmiyor.. tamamiyle yemekten kesildi ciddi ciddi hiç ama hiç bişi yemiyor napıcanı şaşırdım. .bu arada benimki de bişi yapamadığı zaman ağlıyor pes ediyor

Canım yaa sıkma kendini bu kadar inşallahh geçersin Allah yardımcın olsun

Ayy benimki de geçen 10 defa ayakabıyı giydirip çıkarttırdı sabır gösteriyorum oyun oynuyor resmen bunların hepsi aynı demek..

Aynı durumdayız canım aile boyu hastayız eşim de grip oldu..desiğin gibi hepsi aynı anda bugün baktım bi dişi çıkmak üzere ishal olmuş 2 kilo verdi sanırım çünkü resmen oruç tutuyor yediği 2 lokma bişidi onları da yemiyo artık Allah şifa versin hepimize inşallahh..

Bu arada ben sünnet derisini hiç çıkarmıyorum yani denedim bikez olmadı korktum dıştan siliyorum sadece

Sagol canim sizede
Bende hafif ucunu siluyodum cikardigimi saniyodum o kadar cikiyo saniyodum yapmak gerekiyomus canim ici pislik dolms bizim o kadar da yikiyorm kaka yaptigi zaman hep yikiyorm gunde 2 3 kez sirkeli suyla sunneti zor olurmus eger temizlemezsek

Allahım bazen diyorum rahat mı battı da böyle çocuk sahibi olma sorumluluğu aldık eskiler nasıl büyütüyormuş ya bitmiyor hastalıkları derdi tasası
Iyi olsunlarda tek allah basimizdan eksik etmesin.
Onlarda böyle buyutmus elbet ama cok cocuk iste kalabalik ev ortami ee bide hersey dogaldi önceden biz panigiz hemen hastanr yollarina dusuyorz bisey olsun

PembeLokum seker000 I ilknurrr22
Cook gecmis olsun kizlar hepinize.
Eve bir girdimmi herkesi yakalamadan cikmaz ki zaten o grip..
Opmesek bile ayni ortamda bulunmak yetiyor.

2 ay once kari meyve sIkacagi aldik kizlar,meyveyi tek tek yedirmeye calisinca biliyorsunuz ne kadar yeniyor . Her gun 1 2 bardak icirmeye calisiyorum, ayni sekilde bizde iciyoruz. Masallah diyeyim cok fark var sanki . Tuketmedigim kadar meyve tuketmis oldum bu kış .
Belki sizde sıkiyorsunuzdur varsa evde ustune olup her gun icirmeye calisin bagidikligi icin baya iyi geliyor.
Gecen kis her ayin sonunda hastaydik her ay hemde.

Ilknurum bende oyle yaptigimi saniyordum ama sunnet olurken dr o kadar pislik cikardi ki icinden biz şok olduk.
Cok farkli yapiyor dr lar galiba,biz canlari acir diye pek dokunamiyoruz.

Lokumum prova yapiyorlardi dun anneler gunu icin kutlamalari vardi ona hazirlikti onlar.
Yarin nasipse okuldan ogretmen gelecekmis ban kontrole. Dusuk not alirsam tee kasim ayina kaliyorum yine insallah begenir 3 alsam yetecek ya.
O kadar yogunum ki otobuste girmeye firsatom oluyor . Haftaya cuma nasipse son

Bizimki cisini tuvalete yapalim dedigimde pantolonunu bile indirmiyodu tutuyordu elleriyle izin vermiyordu canim. Denemistim bir kac kez reddetmisti.
Denizden donunce 2,3 hfta sonra birden cisim var tuvalete yapalimmi falan dediydi yalnis hatirlamiyorsam.
Ben tabi bi sevin bi sevin :) o zamandan beri cok sukur soyluyor tabi bazen altina kacirip oyle soyluyor cisim var diye oyuna dalinca falan.

Yani denizde bezsiz gezdi onun etkisi var herhalde oyle ozel egitim vs vermedim.
Ama gece bezini cekemedik daha ona hiiiiiic bir fikrim yok

Sağol canim
Allah kolaylik versin sanada bende narenciye sikacagi var ondan yokta arda surekli portakal mandalina suyu iciyo haftada 4 portakali ardaiciyo biz 1 2 tane yersek yiyorz bu ishal olayi cok canimi skti kanida cok dusuk oda genetik buyuk ihtimalle dedi doktor ben talasemi tasiyicisiyim arda da kesin yani onun icin gotrcem bide iste bakalim nolcak

Sagol canim.
Hepsi ust uste gelmis ya kiyamam. Iyi iciyormus yine. Bende portakal, mandalina,havuc,elma , kivi ne varsa hrpsini karistiriyorum ondan iciyorniste 1 2 bardak.
Daha erken almadigima pismanim.

Ishal kac gundur devam ediyorki. Susuz kalmasin canim vucudu dikkat et.
Kizilcik kompostosu yokmu, veya denemissindir birseyler ama olmadi ilac verseniz ishal icin

Pazar gununden beri devam ediyo canim ishali doktor onun icin damla verdi probiyotik maflor diye bi onu kullaniyorum bakalim daha tam etkisini gostermedi yaa suyu cok iciyo zaten allahtan o konuda sknti yok kansizliginada bi baktiriyimda insallah yoktur arda da tasiyiciligi genetik kesin gecmistir dedi doktor ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…