2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Ust komsum gecen sevgililer gununde 2 cocugunu birakip cikmisti esi ve arkadaslariyla.
Tanidigim bir ki kisi hemen X'e bak nasil cocuklari birakip cikiyor vs vs konusmasi gecti.
Birazda su el alem yuzunden cikamiyorum, hemen bi elestiri halindeler.
Daha bugun ayazi kv deye birakip kuafore kadar gitmistim donuste birini gordum yalnizsin hayirdir tarzinda bir soru soruyor daha selam sabah yok direk o soruyu soruyor. Size ne yahu
Kucuk yerde yasamanin kotu yanı bu işte.
Halbuki bence gayet normal abartili olmadikca anne baba saati yapilmasi.
Sahsen esimle aramizdaki bagin cok yiprandigini hissediyorum bu gunlerde. Belki o da daha pozitif baksa bu konuya hersey daha rahat guzel olur ama bilmem. Sonumuz hayir olsun ne diyeyim. Basbasada istemiyorum yine ayazla gidelim o da gezsin ama esim daha rahat olabilse . Sizinkilerde oylemi o kadar pimpirikli ki, terledi , usudu, oydu buydu cocuga bi rahat vermiyor gittigimiz yer resmen zehir oluyor bize

Calisma konusundada nasipse Ayaz ana okuluna baslayip alisinca calisirim herhalde.
Ama sorun su ki daha once hic calismadim ( lisedeyken 2 ay telefon kabinlerinde calistim sadece ).
Iş hayatina atilma cesaretimde yok acikcasi evdeki rahatliga alisinca.
Siz calisiyomudunuz onceden

İstanbul’agitmekle oraya gitmek bir mi kız pasaport lazım evlendikten sonra tekrar alınıyor Türkiye’de çok pahalı

O dökülen sütten sonra o göğsümde süt kesildi çok endişeliyim 4 aylık daha oğlum

Eşim değil ben pimoirikliyim canım sürekli keyfi olarak çocuk bırakılmasına karşıyım ben de sizin gibi Zaten az kaldı okula başlayacaklar sonra ergen olacaklar bizden uzaklaşacaklar bol bol vaktimiz olacak ileride aslında ama mesela canım kuaföre giderkennde bırakman doğru çünkğ çocukların her yere de sürüklenmesi doğru değil ki erkek çocuğu bir de kuaföre de gelmeyiversin seninle

Ben kızım 3 aylık olduktan sonra cmk avukatlığı yaptım 8 aylık olup hamile kalana kadar canım ben de üçüncüden vazgeçersem kuzular kreşe başlayınca başlayacağım geri, kreşe kaç yaşında başlatmalı ya o büyük mesele çünkü küçükler hasta olunca ağır atlatıyor en az 3 yaşı beklerim sanırım kreş için

İyi pazarlar
Gözyaşlarımı tutamıyorum süt dökme olayından sonra bıçak gibi sütüm kesildi
Ya inanılır gibi değil sürekli ya süt sağıyorum ya kızımı emziriyorum zaten
Bugüne kadar evlatlarım için hep en iyisini yapmaya çalıştım
Oğlum yoğunbakıma girdi yılmadım, defalarca ölümden döndü yılmadım, nefessiz kaldı engelli kalmış olabilir dediler zamanla göreceğiz engelli kalıp kalmadığını dediler yılmadım, anne sütü lazım iyileşmesi için dediler çocuğum orda ben burda gece gündüz iki saatte bir süt sağdım Konya’ya gönderdim

Nazar değmesin diye kimseye demedim tam da oğlumu bir şekilde emzirmeye başlamıştım ki sütüm kesildi ya 3 aydır emzirmek için uğraşıp durdum tam oldu derken böyle oldu ben artık gözyaşlarımı tutamıyorum

Ben nerede hata yapıyorum neden böyle oluyor çok şey mi istedim sadece şu iki evladıma anne sütü vereyim dedim ben nerde hata yapıyorum ??? Oğlumun yarığı içim anne sütü lazım amelşyattan sonra çabuk iyileşmesi için anne sütü lazım daha 3 ay var ameliyata

Son düzenleme:
Canım benim üzme kendini nolur..sen çook iyi bir annesin öncelikle bundan emin ol..noldu da böyle birden kesildi ki acaba çok mu üzüldünbirşeye? inşallah geri gelir. .sen üzülürsen olmaz ama dua et Rabbim yardımcın olsun inşallah.. vardır bunda da bir hayır inancını kaybetme Allah büyüktür

Ben de hiç çalışmadım canım dediğin gibi biraz cesaret ister ve hem ev işi hem dışarda çalışmak çok yorar..ya eşin yardımcı olucak ortak yapılıcak herşey yada düzenli bi yardımcı gelicek başka türlü yetişilmez bence..

Sütün dökülmesine fazla üzüldüm herhalde canım o etkiledi sanırım dün eşimle 3-4 saat dışarı çıktık o iyi geldi bir göğsüm açıldı diğeri de açılır inşallah böyle yetmiyor tabi mama da vermeye başladım

PembeLokum kuzucum ya cok uzulmussun sen :/
Nolur sal kendini biraz. Sen mukemmel annesin gercekten laf olsun diye soylemiyorum.cok guclu bir annesin.
SIk sIk cikin disari o zaman eminim iyi gelir. Sekerin dedigi givi vardir bunda bir hayir. Bol bol sut yapici sey ye ic ve bol bol gezip rahatla nolur. Bak kendin soyluyorsun nelerden gecmissin, insallah buda gececek vardir bunda bir hayir gercekten

Ya haklisin unuttum pasaport isini:)

Ya evet sen calismistin, aynen kucukken cok hasta olunuyor ama bizim burda 3 yasta baslamak zorunlu.
Orda zorunlu degilse hic acele etme derim. Gulsima hasta olursa kucugede gececek falan..

seker000 alistik ev rahatligina ya o da zor geliyor bana calismaya baslarsam saglik olsun bakalim hayirlisi

Kızlar benim oğlan baya kötüleşti 2 gündür ateş kusma bi de öksürük başladı bygün doktora götürdüm geniz akıntısı var dedi..antibiyotik verdi öksürmekten uyuyamıyor kusuyor çok üzülüyorum tam huysuz oldu devamlı taşımamı istiyor kollarımın ağrısından sabaha kadar uyuyamıyorum

Aa :/ cok gecmis olsun canim. Kusarken zor gercekten yedikleri en ufak seyi cikartiyolsr hep ac duruyolar :/
Dogru antibiylotik verildiyse toparlar canim antibiyoyikle insallah. Gostermedimi etkisini biraz

Aa :/ cok gecmis olsun canim. Kusarken zor gercekten yedikleri en ufak seyi cikartiyolsr hep ac duruyolar :/
Dogru antibiylotik verildiyse toparlar canim antibiyoyikle insallah. Gostermedimi etkisini biraz
Sağol canım..yok göstermedi daha..zaten hiç birşey yemiyor inşallah düzelir biran önce. .

Sağol canım benim teşekkür ederim bir göğsüm açıldı ama diğeri daha açılmadı Belki düzelir diye bekliyorum bakalım tek yetmiyor mamayı da sevmiyor içmiyor ne olacak bakalım bu iş

Türkiye’de anasınıfı 48-66 ay arası canım anaokulu da 36-66 ay arası neden öyle anasınıfı anaokulu diye tabir ayrımı var onu bilmiyorum zorunluluk ise 52 aylık ve üstü olanlar için yani devlet okullarında okul öncesi 36aydan itibaren mümkün 52 Aydan itibaren zorunlu

ilkokula başlama yaşı da 60 ay canım 60-66 ay arası istersen dilekçe yazıp gönderiyorsun göndermek isteğe bağlı, 66-67-68 aylıklar dilekçe yazıp göndermeyebilirsin göndermemek dilekçeye bağlı, 69-70-71 aylıklar rapor alıp göndermeyebilir orda da göndermemek rapora bağlı (okula başlayamaz bu bebe daha diye rapor alınıyor hehe), 72-84 olunca başlatmak zorunlu Ama ne dilekçe ne rapor kabul görmüyor. Yani 5 yaşa çekildi ilkokula başlama yaşı ama kimse göndermiyor 72 aylık olana kadar rapor vs hallediyoelar genelde. Düşünsene 60 aylık çocukla 80 aylık çocuk aynı sınıfta olabiliyor 1. Sınıfta olabiliyor ikisi de acayip saçma bir sistem geldi gerçi kimse 5 yaşındaki çocuğunu 1. Sınıfa göndermiyor

Eskiden ne güzel 5 ve 6 iken anaokuluna 7 iken ilkokula başlanırdı iyice her şey karman çorman oldu bu ülkede dilekçeymiş rapormuş

Siz buraya gelirken pasaport gerekmiyor di mi canım sanki daha önce anlatmıştın?

Eşim işlerini toparlarsa kendi işi ya eleman sayısını arttırıp çok fazla işe gitmemeyi düşünüyor öyle olursa çocukları 4 yaşına kadar göndermeyebiliriz canım eşimle dönüşümlü bakabilirsek benim mesleğim de serbest meslek ya

Hm neyi var ki acaba tahlil yaptı mı doktor hani kamu spotu yayınlanıyor ya öksürükte antibiyotik kullanılmaz diye ondan sordum canıım

PembeLokum 5 yaş mi oo ne kadar erken :/ burdada 7 yasinda baslaniyor ilkokula. Cok nadir 6 yasinda gonderen var.
Zaten iyi degilki erken, akillari hep oyunda oluyor cunki.

Hakkinizda hayirlisi olsun canim, guzel olur evde bakilirsa cok daha iyi.
Sutun icinde kafani dagitmaya bak baska seyelrle meskul ol aklina geldikce. Insallah yavrularini doyuracak kadar sutun olur.

Turkiye AB de olmadigi icin padaportla giriyoruz canim, AB olanlara kimlike yetiyor pasaport gerekmiyor.

Bugun basladim ya staja nasil gondericez bu ckcuklari ana okuluna.
Yatma odasinda yeryok 2 cocuk oyun odasinda yatakya yatiyor. Temizlikci yerleri sildi, oyun odasi cami acik, tam karsilikli olmasada tuvaletteki camda acik.. iceriai buz gibi.. cok uzuldum cocuklarin durumuna.
Biz pamuklara saralim onlar orda... evet 1 cocuga bakmaua benzemiyor 30 cocuk baska 1 cocuk baska ama biraz daha dikkat etseler keske. Daha neler neler var.

I ilknurrr22 nerelerdesin canim

seker000 hadi ya :/ aynen tahlil yapildimi canim

Yok yapmadı tahlil.. 1 haftadır grip ilacı kullanıyoduk geçmedi geniz akıntısı olduğu için öksürüyormuş o yüzden verdi antibiyotik.. Allahım şifa versin inşallah

Burdayım canim giriyorm bildirim olmayinca çıkıyorum bu ara o kadar yogun geciyo ki girmeyi unutuyorum acikcasi arda surekli oyun oynamak istiyo benle bende telefonu elime alamiyorum haliyle kkya giriyim diye aliyorm baska biseye bakiyorum unutuyorum sonra
seker000 iyiyim canim tutkuya dedigim gibi yogun geciyo gunler ayni seyleri yapiyorum halbuki
Siz napiyosunuz kizlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…