2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

tutkku I ilknurrr22 valla kızlar bu ara ben de böyleyim canım sıkkın bizim oğlan da grip oldu.. iki gündür benim de başım bi de 20lik dişim ağrıyor yine Allah beterinden korusun. .bi de uyutma merasimi 1 saat sürünce sinirler tavan. .

Siz ne kadar sürede uyutuyorsunuz? ben bişeyleri yanlış mı yapıyorum acaba

Canim ya cektir kurtul gercekten
Evet hic kolay olmadi, iyilesmesi 2,3 haftayi buldu ama su an cok sukur rahatim.
Tabi diger 3 yirmilik dis icin cesaret 0

Ben yanina yatiyorum ne zaman uyursa canim.
Cok uykusu varsa/yorgunsa 10 15dk da uyur.
Ama cogunlukla 30-40dk yi geciyor.
Cunki sakalasiyoruz,masal va anlatiyorum,biraz sohbet ediyoruz falan anca uyuyor.

Sey yapsana boyle parmak uclarini yuzunde,kollarinda,bacaklari da gezdir nasil sakinlesiyolar.
Bir ara agzi acik kaliyordu o sekilde yapinca. Simdi hep istiyor, kaşı diyip oyle yaptiriyor sonra Zaten uykusu geliyor.

Keske kucukken yapsaymisim bunu, nette vardi boyle bilgi ama pek uzerinde durmamistim

Düşünüyorum çektirmeyi yani evet korkuyorum da bu ağrısından iyidir..ama işte antibiyotik filan verecekler ben emzirdiğim için kullanamıyorum o yüzden erteliyorum biraz bi de çekecekleri hastane 1.5 saat filan uzaklıkta.. bakalım birkaç aya sütten kesince inşallah..

İşte ben uykusu gelsin beklemiyorum 10 oldu mu gidiyoruz odaya hem meme ağzında olsun istiyor hem yüzüstü yatmak istiyor aldığımız pozisyonu sen düşün:)

mesela arkadaşım bırakır kızını ne zaman uykusu gelirse uyur diye 12 de 1 de filan zaten uykusu gelince kendilindiğinden uyuyor sabah ta 11 de kalkıyor tabii.. hangisi doğru bilemedim ..

Son düzenleme:
Canim benimki emerek uyudugu icin cokta uzun surmuyo oglen 1 1 buçuk arasi yatryorm 10 dk suruyodur en fazla aksamda 10ca yatryrm yine 7 10 dk arasi suruyo yatrma saatlerini bilerek söyledim cunku oglrn gec yatarsa yani 5 gbi uykudan kalkmış olursa aksam 10da hayatta yatmaz bu çocuklarını 1de yatiranlara zaten anlam veremiyorum 1.si o cocugn o saatte uyanik kalmamasi lazm ilerde okula baslicak şimdi nasl duzen.olusturrsan oyle gider onlar sabah gec kalktigi icin işine geliyo bence canim benm bi arkadasmda oyle cocuk sabah 11de kalkiyo oglen 3 4 gibi uyuyo 6da 6 bucukta uyanyo sonra diyoki aksam erken yatramiyorm sabah cocuk 9da kalkiyosa 1 saat ayaginda salliyoms geri uyutmak icin hem erken yatsn hem gec kalksn istyolar ama oyle olmuyo malesef

Bende antibiyotiksiz atlattim canim.
Hem mideme zarar vermesin diye, hem baska nedenden dolayi kullanmadim.
Agrisi ve enfeksiyonu en cok temizleyen zerdecal oldu aklinda bulunsun.
1 tatli kasigi kadar zerdecali ,az suya karistirip agzimda calkaladim gunde 2 3 kez. Cok cok faydasini gordum iyi geliyor

Bu arada oyle gec yatan cocuk konusu tabiki yanlis canim.
Bu aralar mesela biz yaz modundan cikamadik hala.
Yazin 10 11 gibi yatiyordu.
Simdi yine ayni saatlerde yatiyor cunki ogle uykusunu 2 gibi anca uyuyor. E uyanmasi 4 gibi olursa haliyle aksam uykusu geçe kaliyor.
Ama diyorum gecen yil bakis buyudu, yani uyanik kalma suresi illa uzayacak ondanmidir diyorum.

Seninki emiyor ya,belki eme eme oyun kuruyor, keyif yapa yapa uyuyordur.

PembeLokum bu gec yatma konusunda senin kuzuya degil lafim canim, seninki duzenle ve emmekle alakali :)

I ilknurrr22 aynen gunesi gorur gormez moralim tavan yapiyor resmen.
Profildeki senmisin canim

Bugum gunesliydi nasl enerjiktm valla
Evet canim benm

Bugum gunesliydi nasl enerjiktm valla
Evet canim benm

Masallah o zaman canim
Daha farkli kalmissin aklimda,bir ara esinle koymsutun ya foto :)

Aynen bugun burasida iyiydi. Birde yapraklar dunden beri asiri dokuluyor nasil.guzel heryer. Cikip uzun uzun yuruyesim var oyle sessiz sakin bir yerde

Benimki de ederek işte ama sakin emmiyor savaş yapıyor resmen:) demi geç yatması kötü alışkanlık olur..önceki gün dedim artık uyutmakla filan uğraşmıcam uykusu gelince kendi uyur ama işte sonra dayanamadım.. zaten şimdi de erken uyumuyor 10buçuk 11 arası

Zerdaçalı yazdım biyere sağol canım

Aynen canım yazın geceler kısa diye farklı tabii.. ben de 11 den 10a çekmeye çalışıyorum..

Zerdaçalı yazdım biyere sağol canım

Aynen canım yazın geceler kısa diye farklı tabii.. ben de 11 den 10a çekmeye çalışıyorum..

Benimde cekmem lazim ya. En azindan 10da yatakta olalim.
Veya 9.30da yatip 10da anca uyusa iyi olur.
Cocuklae kac yasina kadar ogle uykusu uyuyor acaba ya
Ana okuluna staja gittigimde 6 yasindaki grubu hala uyutmaya calisiyolardi. O cocuk uyurmu koca esek olmus.
Sinirimden aglayacaktim yalniz kalmistim cocuklarla bi gun, yok anam uyumamak icin beni deli ettiler

Masallah o zaman canim
Daha farkli kalmissin aklimda,bir ara esinle koymsutun ya foto :)

Aynen bugun burasida iyiydi. Birde yapraklar dunden beri asiri dokuluyor nasil.guzel heryer. Cikip uzun uzun yuruyesim var oyle sessiz sakin bir yerde
Ordada ayniyim aslında sadece sacim topluydu o fotografta
Bugün hava kotu benim kalkasim yok

O biraz basibosluk yaa istedigi saatte uyusun zaten ben kendim istesem de istedigi saate birakamam ki
Beni bunaltiyo arda artik aksamlari belirli bi saatte pilim bitiyo

Cidden o yaştaki çocuk uyur mu bence 4 yaşına kadar uyurlar öğle uykusuna

O biraz basibosluk yaa istedigi saatte uyusun zaten ben kendim istesem de istedigi saate birakamam ki
Beni bunaltiyo arda artik aksamlari belirli bi saatte pilim bitiyo
Aynen ben de diyorum akşam uyusun da çekirdek kola bişiler getirim o varken mümkün değil . .

Aynen ben de diyorum akşam uyusun da çekirdek kola bişiler getirim o varken mümkün değil . .
Aynen oyle arda bu ara acayip abur cubur yemeye basladi kvdelere gidelim hemen salona gidiyo sehbanin üstünde sekerler var ben kaldryrm yukari bi yere kvdeyi gotryo oda her sefernde veriyo dun 3 tane yedi kizdm attm butun sekerleri cope bu seferde kendi annem aksam yaninda otrsn diye seker veriyo kizdim sonra disi curuyunce sen yedirdin diyecekler ben blmiyo muyum ben dün cikolaya verdm diye kv konsuyo cocuga yararli bisey yedir diye kendi seker veriyo babasi aliyo bazen aninda cope atyrm sevmyrm yemesn çikolata en masumu aralarinda oda kucuk bi parca yedryrm

Ordada ayniyim aslında sadece sacim topluydu o fotografta
Bugün hava kotu benim kalkasim yok

Unutmusum demekki :)

Aynen burasida yagacak gibi ama sabah pazara ciktim, parayi çar çur edip geldim yine :)
Simdi isler beni bekliyor ama hiiiiic kalkasim yok

Bu ara sulu boyaya sardik masallah baya oyalaniyor. Onunla bende ciziyorum bi kafam dagiliyor. Gecen aksam babasinida aldik aramiza, oda pek heveslendi .

seker000 aynen 4 falan en cok yani,ondan sonrasi zor uyutmak icin

Bu aksam senin o pilavi denesem diyorum . Bana bol sanss, insallah beceririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…