2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Dinimiz zaten hamile ve emzirenlere sonradan kazasını tutmak şartıyla tutmama izni vermiş..senin ikisi biarada kendini zorlama..sonra tutarsın inşallah

ben geçen sene hamileydim doktora sordum tutma dedi..daha 1 ay borcum var..bu yıl tuttum inşallah sütüm azalmaz Rabbim yardımcımız olsun

Orada ezan okunmasına müsaade ediyorlar mı Canım?
Ama haklısın küçükten alıştırılmak o ortamda büyümek ya da öyle bir ortamda yer almak da önemli oluyor biZde küçük çocuklar dahi oruç tutar 7 yaşında başlarlar ben de rahmetli Ablam da küçük yaştan itibaren tuttuk ben oruca çok alışkının aç kalmaya da susuzluğa da dayanmayı insan öğreniyor

Öğlene kadar bir şey yemeyeyim dedim Yok gerçekten çok kötü oldum bulantı vs gözüm karardı niyetlenmedim sadece aç durayım ne zamana kadar dayanırım diye öğlen 1e kadar dayandım hamilelikte ne zormuş oruç I ilknurrr22 seker000 borçlar birikiyor 3 yıllık borç oldu ow yandım

tutkku canım ramaZan ın tekrar kışa denk geleceği zamanlar denersin sen de tutmayı çocukken okuldan dönerken daha yolda top patlıyordu süre çok kısa oluyor gerçekten :)

Ben her zaman oynuyorm canım mutlaka aksamlari zaten yemekten sonra vutun vaktim ona ait gunduzde kahvaltı dan sonra muzik felan aciyorm cok seviyo karşılıklı oynuyorz legolarla oynuyorz saklambaç oynuyoruz bugn oynadik ama orucken hic cekilmiyo o kosusturma

Canım hic deneme kendine yazik gunah sonra odersin elbet

PembeLokum simdilik karisan yok canim okunuyor cok sukur.. sadece birkere hic unutmam lisedeyken derste ezan okudu hoca duydu basladi gulmeye neymis sarki soyluyor gibiymis vs vs abuk.subuk seyler soyledi..
Bir bilsen ne zor geliyor orda yasayamamak.
Kucuguz o zaman tabi hocaya karsi gelemedik,simdiki.aklim olsa ..

Bende onu dusundum git gite saatler azaliyor oruc icin , sonra diyorum.bahane bulma tut en azindan bi dene ..
Illa alisir tabi insan basta zor gelir ama Rabbim guc kuvvet veriyor yine
Ne diyeyim konusmayayim.en iyisi gercekten cok utaniyorum :/

I ilknurrr22 iyi oyun icin zaman buluyormussun canim
Hava guzelse zaten gunde 2 kere disari cikariyorum, gelince temizlikti.yemekti,uyutmakti.derken hep.kosturmacali.geciyor
Genelde 5 dk oynayip.mutfaga kosardim.ama artk dikkat edicem.daha cok.zaman ayiricam insallah..gec kaldim.belki ama

Sen disari cikariyosn iste ben cikarmiyorm her gyn haftada 2 3 kez oda en fazla yarim saat sabah cok erken kalkyrz canim ondan orucu dene canim tutarsin yaa bende tutamam diyodm emzryorm ya cok acikiyodm ama hic acikmiyorm susamadm bile bugun

Allah sağlık versin inşallah tutarız canım..namaz kılabiliyo musun yanlış anlama birbirimize hatırlatırız demiştik diye soruyorum

Canım haklısın insan bi şekilde çevreye uyuyor bi de alışkanlık olmayınca ..eşin de mi tutmuyor?..yanlış anlama ama bi denesen alışınca zor gelmiyo inan günah olduğunu bile bile tutmamak daha kötü yanlış anlama olur mu seni seviyorum içimden geldi yazmak

Bgn arda baya yedi oyle emmedi bile beni doğru duzgun annesini dusundu heralde
Maşallah ona o zaman.bugün eşimle k.valde de tutma sonra kaza tutarsın dediler ama geçen seneden 1 ay borcum var sonradan zor oluyor tek başına..bikaç gün deniyyim bakalım dedim

Kızlar bu arada sahurda ezana kadar yiyip içinler var ama temkinli olup sabah ezanına 20 dk kala kesmek gerekiyor yiyip içmeyi ne kadar çok kişiye söylesek iyi çünkü oruçlar tehlikeye giriyor .. bi de niyet etmeyi unutmamak lazım

Canim dun tvde hoca dediki ezan okundu elinizde bi bardak cayiniz var ben bunu iciyim mi birakiyim mi diyosunz icin ezan bitene kadar suyunuzuda cayinizda iceblrsnz dedi oyle bisy yokms yani

Canim dun tvde hoca dediki ezan okundu elinizde bi bardak cayiniz var ben bunu iciyim mi birakiyim mi diyosunz icin ezan bitene kadar suyunuzuda cayinizda iceblrsnz dedi oyle bisy yokms yani
Evet biliyorum çoğu hoca öyle diyor ama gerçekte öyle değil daha emin kaynaklar ezana kadar içmeyin diyolar yani biz de öyle yapıyoruz 20 dk için tüm gün tuttuğun orucu tehlikeye atmaya gerek yok bence:)

Evet biliyorum çoğu hoca öyle diyor ama gerçekte öyle değil daha emin kaynaklar ezana kadar içmeyin diyolar yani biz de öyle yapıyoruz 20 dk için tüm gün tuttuğun orucu tehlikeye atmaya gerek yok bence:)
Ay valla ben hep son dkya kadar su iciyorm biraz arastriyim

Arda kasimin üstüne kumandayla vurdu sisti kocaman mosmor oldu yaa bu vurma isi beni deli ediyo surekli sinirli

I ilknurrr22 seker000
Regl oldum bitince nasipse tutmaya baslasam iyi olacak kizlar, vicdanim hiiic rahat degil, iyiki yazdim buraya yoksa cesaret edemezdim.
Tutmamak icin bi sebebim yok ac kalamama disinda cok sukur onada bir sekilde sabrini verir insallah Allahim.

Ilknurcm bizimkide bu aralar cok sinirli, ama yedigi abur cuburdan diye tahmin ediyorum.
2 tarafida tembihledik artik tatli vs getirmeyin diye bakalim ne kadar sozumuz dinlenecek ama yok yani olmuyor.
Tamam vucudun tatliya ihtiyaci var ama bukadarda olmuyor simdiden cok sinirliler gercekten

Kizlar bu arada regl.sokturucu birsey onersenize bana
Sunnet stresinden herhalde hem gecikti hem afedersniz bugun az geldi ama devami yok cok sIkiyor beni

Kizlar bu arada regl.sokturucu birsey onersenize bana
Sunnet stresinden herhalde hem gecikti hem afedersniz bugun az geldi ama devami yok cok sIkiyor beni
Kuşburnu çayı duymuştum canım denemedim ama bi arkadaşım devamlı içerdi dene istersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…