2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Anlasm canim cok sukur bakalım bizim nasil cikcak

Hayirdir canim neyin var niye canin sıkkın

Meraba cnm hayırdır ne biriktiriyorsun içinde?

Bilmiyorum ki herşeyi kafama takıyorum gereksiz yere sıkıyorum canımı işte

Bilmiyorum ki herşeyi kafama takıyorum gereksiz yere sıkıyorum canımı işte
Ben takmiyorm diyodm ama iyice psikolojim bozuldu sanirim bugn ardaya oyle bi bagrdim ki ne gece uyuyo ne gundz artik butun gucum bitti aglayip duruyodu odaya biraktm kapiyi orttm iceri gittim yaninda durursam vurcam yani dayanamayıp gercekten bittim yani sonra kucağıma aldm o bi taraftan agliyo ben bi taraftan

Canım yaa böyle olmaz
Birkaç günlüğüne annenlerde kalsan olmaz mı?

I ilknurrr22 insallah iyi cikar canim.
Her seyi yemedikleri icin insanin kafasinda bir acaba olusuyor, hatta cok et vs yemedi mesela hani versem yer ama genelde sadece suyunu veriyorum hersey iyi cikinca yine aklima takildi dogrumu degil tahliller diye yanlislik olma ihtimali varmidir .
Iyice paranoyak olduk ya

PembeLokum en iyisini yaparsin canim ya. Ozellikle evet o kokulardan cok rahatsiz oluyorum. Hem temizligi kokudan yapmakta zorlaniyor insan.
Cocuga ayri zarari var zaten.

Saglikli,organik beslenmeyi becerebilirsen ayri bi iyi. Aliskankik haline getirirsen neden olmasin.
Soyle bi bahcen olacak, taze taze herseyin oh :)

seker000 bizde lohusalik bitmez bu gidisle ya :)
Buna kis depresyonu diyelim eve kapandik ya ondandir :)
Saka bi yana hava guzelse cik biraz dolas canim arada sirada, iyi gelir. Elinden geldigince takmamaya calis
Insallah sorun neyse duzelir

Canim esim evde demistin, Ardayi disari cikip gezdirse,veya evde oyalasa sen uyusan olmazmi?
Uykusuzluk insani bitiriyor resmen.

Birde kendin icin gitsen psikologa olmazmi? Karsinda seni anlayan birine derdini anlatinca daha iyi hissedersin bence kendini.

Ama toparlaman icin uyuman lazim, bilmiyorum belki yardimci oluyordur esin ama

Insallah canim bende oyle et yedirmiyorm ama kiyma yiyo

Uyuyym bak diyorm oyle bakmiyo durmaz diyo onun disinda durmayinca gezdryo biraz bakiyo

Genel olarak böyle misin yoksa evlendikten snra ya da çocuktan sonra mı böyle oldun

3.5 aydır filan böyleyim hava da çok soğuk dışarda..

Uyuyym bak diyorm oyle bakmiyo durmaz diyo onun disinda durmayinca gezdryo biraz bakiyo

Iyi etmiyor iste. Nolacak baksa 1,2 saat. Lafa gelince ne var cocuk bakmakta denir.
Hani calissa,yorgun dersin ama simdi evde olunca isler degismeli biraz.

Onlar Ardayla oynarken uzan koltuga, direk uyu. Madem insan gibi soylemekle yapmiyor . Hos gelip uyandirir seni kalk durmuyo diye orasi ayri .
Insallah ne kadar yoruldugunu anlar azicik bile yardim etse yetiyor insana

3.5 aydır filan böyleyim hava da çok soğuk dışarda..

problem neyse insallah cozulur canim.
Esinle paylassan,konussan rahatlasan dinlemezmi seni, senin biraz degisiklige ihtiyacin var bence.
Kisa bir tatil yapma olasiligi yokmu. Bebek var diye durmaz,aglar vs dusunme, onlara bile iyi geliyor bence.

Kizlar hazir tatil konusu acilmisken, minnaklarla Uludag gibi bir yere gidermiydiniz?

Usurmu,hasta olurmu diye dusunuyorum ama bilemedim ya :/

Bugn sirtim oyle bi agriyo ki canim valla aksama kadar otrmyrm 5 dk yemek yaparken yanima aliyorm butun dolapta ne var ne yok indiriyo asagi yemegi yap arkasindan kucagimda oralari topla yemek ye geri oralari topla mahvoluyorm yaa uykusuda bi duzene girmedi ne gece uyuyo ne gunduz esimde dukkana gidiyo bu aralar is bualana kadar orda idate etcej

Canim bosver isi gucu, gerekirse yemekte kolaya kac arda uyudukca sende uyu.
Veya yemegi bir kac gun disardan siyleyin uyu yani baska yapck pek birseyin yok .:/

Canim bosver isi gucu, gerekirse yemekte kolaya kac arda uyudukca sende uyu.
Veya yemegi bir kac gun disardan siyleyin uyu yani baska yapck pek birseyin yok .:/
Uyuyunxa yatyrm ama o kadar az uyuyo ki canim bugn yattm yarim saat sonra kalkti ee zaten ben anca uykuya daliyorum

Özetle bebeklerimizin ilk 1 yıl içinde inek sütü almaları sonucu:

1- “Demir eksikliği anemisi” riskinin önemli derecede artmasına,

2- “İnek sütü proteini alerjisine”

3- İyot eksikliğine bağlı olarak “zekagelişiminin geri kalmasına”, Bebeklerde iyot eksikliği akranlarına göre zeka düzeyinin en az 13 puan düşük olmasına sebep olmaktadır.

4- Barsakta “gizli kanamalara”,

5- Yüksek orandaki protein,sodyum,potasyumve klor nedeniyle “vücutta su kaybına”,

6- Sindirimi güç olduğu için “gaz ve kabızlık sorununa” neden olabilir..

Bebeğin günlük demir ihtiyacını karşılamak için 28 litre ,
D vitamini ihtiyacını karşılamak için 110 litre,
iyot ihtiyacını karşılamak için 3 litre inek sütü içmesi gerekmektedir. SİZCE BU MÜMKÜNMÜDÜR ???

Ayrıca bir dananın vücut ağırlığı 40-50 gün sonra doğum ağırlığının iki katınaulaşır,halbuki insan yavrusu bebeklerimiz için bu süre 3 kat daha uzun olup 5 aylık olunca doğum ağırlığının iki katına ulaşırlar.Yani özetle bir dana ile bir bebek aynı kefeyekonmamalıdır, vede her canlıya kendi türünün sütü veya o süte en çok yaklaştırılmış formula mamalar verilmelidir, İNEK SÜTÜDEĞİL...
@duman91 canim bak ocak annelerinde paylasmislar cogu kisinin doktoruda demis sut verme diye ondan alcagi kalsiyumu diger sut urunlerinden fazlasiyla alir diye

Eşimin ailesi artık bağ bahçeyle uğraşıyor ya arada limon portakal yumurta fln geliyor hiç değilse bi o faydaları var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…