2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

duman91 duman91 canim instagramda gezerken gordm söyleyim dedim inek sutu hakkinda doktor 18 aydan once verme demis kansizlik ve demir eksikligine neden olduğu icin
Tamam canım ben vermiyorum ama hafta sonu bi tanıdığa rast geldim oğlu 7 aylık mama yerine inek sütü veriyormuş.. Ben şookk tabi.. Sakın vermesin dedim kızına söyle, herkes 1 yaşından sonra bile vermiyor seninki daha 7 aylıkmış dedim

Tamam canım ben vermiyorum ama hafta sonu bi tanıdığa rast geldim oğlu 7 aylık mama yerine inek sütü veriyormuş.. Ben şookk tabi.. Sakın vermesin dedim kızına söyle, herkes 1 yaşından sonra bile vermiyor seninki daha 7 aylıkmış dedim
Benim kuzenimede yengem hepninek sutu icirmis sulandirarak benle yasit dogdugundan beri dusun

duman91 duman91 kolay gelsin canim.

Inek sutunu cok erken baslamis o ne oyle sindiremezki yavrucak onu :/

I ilknurrr22 seninkinin disleri erken cikti masallah. Bizim 5. 6..disler gecen yeni cikti daha kopek disleri cikiyor yani.
Aylardir yeni disi yoktu hic

duman91 duman91 kolay gelsin canim.

Inek sutunu cok erken baslamis o ne oyle sindiremezki yavrucak onu :/

I ilknurrr22 seninkinin disleri erken cikti masallah. Bizim 5. 6..disler gecen yeni cikti daha kopek disleri cikiyor yani.
Aylardir yeni disi yoktu hic
Aynen ya mahvetti beni kac aydir uykusuz kendide oyle uyku uyumuyo doğru duzgun zaten surekli hareket halinde

Bence sen bi sor dr canim.
Veya dislere surmeye jel gibi bisiler var rahatlatir,uyusturuyor dis etlerini.
Biz bi ara kullanmistik
Geceb gun agri kesici verdm gece bi kez uyandi sadece demekki agrisi var ama emiyoda aslinfa daha fazla yemek istiyo ama begenmedigi icin yemiyo bsy yerken gorunce hemen agzini acıyo ac tadina bakiyo begenirse yiyo

Geceb gun agri kesici verdm gece bi kez uyandi sadece demekki agrisi var ama emiyoda aslinfa daha fazla yemek istiyo ama begenmedigi icin yemiyo bsy yerken gorunce hemen agzini acıyo ac tadina bakiyo begenirse yiyo

Kiyamam agrisi var canim.
Belki yemek yerkende agriyorsa bazen korkudanda yemezdir agricak diye.
Veya cok sicak seyler verme, corbalari bile soguk ver sicak olunca dis etlerini iyice acitiyor.
Sanirim ardanin tek sorunu disleriyle canim hem uyku,hem yemek . Disciye goturwbilirsin aslinda cunki baya etkileniyor baksana, dis etlerine bi baksin kizariksa zaten kesinlikle agri yapar

Kiyamam agrisi var canim.
Belki yemek yerkende agriyorsa bazen korkudanda yemezdir agricak diye.
Veya cok sicak seyler verme, corbalari bile soguk ver sicak olunca dis etlerini iyice acitiyor.
Sanirim ardanin tek sorunu disleriyle canim hem uyku,hem yemek . Disciye goturwbilirsin aslinda cunki baya etkileniyor baksana, dis etlerine bi baksin kizariksa zaten kesinlikle agri yapar
Sicak hix vermedim zaten canim yogurdu cok guzel yiyo onuda dolaptann çıkarır çıkarmaz veriyorum soguk soguk iyi mi geliyo napiyo corbayida ilik soguga yakin nerdeyse valla ben alttan cikiyo diye bekliyodm patlamis cunku ucu çıkmak uzere gecen gulerken bi baktim üstten cikmis ucu kucucuk 3 altta 3 ustte olcak ikiser ikiser ciksriyo oda zor oluyo heralde

Sicak hix vermedim zaten canim yogurdu cok guzel yiyo onuda dolaptann çıkarır çıkarmaz veriyorum soguk soguk iyi mi geliyo napiyo corbayida ilik soguga yakin nerdeyse valla ben alttan cikiyo diye bekliyodm patlamis cunku ucu çıkmak uzere gecen gulerken bi baktim üstten cikmis ucu kucucuk 3 altta 3 ustte olcak ikiser ikiser ciksriyo oda zor oluyo heralde

Evet soguk cok iyi geliyodur . Ikiser tane cikinca evrt daha cok zorluyor.

Dun kasim anneleri topiginde okudum disleri curumeye baslamis cok sasirdim . Cok erken degilmi.
Temizliyomusun dislerini, dis fircasi aldik gecen ben fircalarken vruyorum eline ugrasiyo ama temizletmez kesinlikle agzina degince firca bi garip oluyor yuz ifadesi :)
Temizlemek gerek aslinda ya

Evet soguk cok iyi geliyodur . Ikiser tane cikinca evrt daha cok zorluyor.

Dun kasim anneleri topiginde okudum disleri curumeye baslamis cok sasirdim . Cok erken degilmi.
Temizliyomusun dislerini, dis fircasi aldik gecen ben fircalarken vruyorum eline ugrasiyo ama temizletmez kesinlikle agzina degince firca bi garip oluyor yuz ifadesi :)
Temizlemek gerek aslinda ya
Evet canim su verdikleri demr damlasi curutuyo malesef bazen agiz beziyle siliyorum dislerini

Sahi evet curutuyomus, cok sacma :/
Ben hic demir damlasi vermedim daha. Pek veren yok burda, bakalim 1 yas tahlilinde gerek olmazsa yine vermezler insallah
Daha yaptrmadin mi tahlil burda direk baslatiyolar bende unutyrm ya tekrar her gun vermeye baslamstm sonra kirildi bi dahada almadim

Meraba kızlar nasılsınız..benim canım yine sıkkın sebepsiz yere sıkkın belki de içimde biriktirdiklerimden dolayı..

Nasilsiniz kizlar :KK68:
pek gelen giden yok artik buralara ya :KK51:

Canım haklısınn gelemiyorum avukatlar bebek hayırlamaya gelecekler cuma günü inan 1 haftadır evi derlemeye toplamaya çalışıyorum :KK70: başedemedim yardıma bir bayan çağırdık o yardım ediyor şu an 20 kişi gelecekmiş ikramlık hazırlayamayacağım birilerine yaptıracağım öyle yoğunumm:)

I ilknurrr22 1 yas asisi yaptirmadan tahlil yaptirmiyolar canim.
Asisini daha gecen yaptirabildik, bugun gittik tahlilleri yaptirdik,cok sukur iyi cikti hersey.

seker000 seker000 hayirdir canim. Bizimle paylasmak istersen burdayiz :KK68:
Sorun ne bilmiyorum ama saalllla gitsin :)

PembeLokum PembeLokum 20 mi oo masallah :) hepsi birdan gelimce huzursuz olmaz insallah minnak .
Iyi olmus yardimci cagirmissiniz canim, hem ev genel olarak derlenip toparlanmis olur biraz.

Cok ugrasma dicem ama kalabalik olunca bi kahve,bi atistirmalikla gonderemiyor insan misafirleri iyi olur baskasina yaptirman

I ilknurrr22 1 yas asisi yaptirmadan tahlil yaptirmiyolar canim.
Asisini daha gecen yaptirabildik, bugun gittik tahlilleri yaptirdik,cok sukur iyi cikti hersey.

seker000 seker000 hayirdir canim. Bizimle paylasmak istersen burdayiz :KK68:
Sorun ne bilmiyorum ama saalllla gitsin :)

PembeLokum PembeLokum 20 mi oo masallah :) hepsi birdan gelimce huzursuz olmaz insallah minnak .
Iyi olmus yardimci cagirmissiniz canim, hem ev genel olarak derlenip toparlanmis olur biraz.

Cok ugrasma dicem ama kalabalik olunca bi kahve,bi atistirmalikla gonderemiyor insan misafirleri iyi olur baskasina yaptirman

Annemle teyzem de yarın gelecek ztn cnm hem bebeğimle ilginelecekler hem de servis yapacaklar :)

Ev temizliği iyi de temizlik maddesi kokusundan bunaldım artık bugün full organik ekolojik temizlik maddeleri spiatiş verdim

Gıda için de bulabildiğim kadar organik kullanıyorum

Organik hayata geçiyorum:confused:

X