2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Herkese iyi geceler kızlaarr.
Çoğu anniş tatlı uykusunda.
Bende artık yatayım bari :KK1:
Yarın iş güç beni bekler
Hepinizi öptüm en çokta bebişleriiiii :KK54::KK54:

O alacağını alır senden..merak etme..pek bı fıstık olur ...:KK16::KK56:

inşallah canım teşekkür ederim içime su serptin inşallah hepimiz hayırlı sağlıklı evlatları hayırlısıyla doğururuz yarın aşı olacam sizler oldunuz mu ben çok korkarım iğneden

inşallah canım teşekkür ederim içime su serptin inşallah hepimiz hayırlı sağlıklı evlatları hayırlısıyla doğururuz yarın aşı olacam sizler oldunuz mu ben çok korkarım iğneden
İlk hhamileliğimde olmuştum..devam dozunu 4. Nisan ayında olucam..kisssss pek basit bı şey...bı şe çık olmuyo..sakin korkma...hissetmiyorsunuz bile..ama o gun o kolunu fazla yorma..ustune yatma emi

Herkese günaydın, nasılsınız bugün annişler, dün aksamdan bu yana girmemiştim nete, yine neler yazılmış neler, İzmitlilerden sonra Bursalı arkadaşlar da kalabalıklaşmış,her nekadar bursada olmasam da ben de bursalıyım :) hemşehrilerime selamlar :KK34:

amin inşallah,ay sonuda şeker yüklemesiyle ölçümlü bi test daha yapılcak ya bu durumu olmayan insan lar ne yapıyor allah aşkına,her gittiğimde en az 150,200 bırakıyoruz,yazık günah vallaha,kuzu kuzu yaptırıyoruz ama çoğu gereksiz bence

kızlar ya prof felan mı gözüküyorsunuz o kadar para veriyorsunuz. ben özele gidiyorum sadece aradıki farkı veriyorum oda 12 tl. sadece 2li teste 50tl verdim o kadar. zaten devlette hiç para vermiyorum. devletteki doktorumu daha çok sevdiğim için devamlı ona gidiyorum özele nadir gidiyorum.ben ayrıntılıyıda özelde yaptırdım hiç para vermedim dediğim gibi sadece aradaki farkı verdim.

ya bide bişi dicem ben hesaplatıyorum 19+6 günlüğüm bugün.yarın daha 20+0 olcam. bana kaç gündür 21.haftadasın diyo bu takvim nasıl oluyo? yanlışlıkmı var acaba??

taki 20. haftama kadar burdaki takvim hep önden gidiyordu ama bu hafta eşitlendik sanırım benim bebekte 1 hafta önden gidiyor. ben 12 haftalıkken gittiğimde doktorda 12 dedi sonra 16 da tekrar gittiğimde doktor 17+3 olmuş dedi

Merhaba arkadaşlar. 17 haftalık hamileyim. 20. haftamda Allah nasip ederse ayrıntılı ultrason çektireceğim. Şimdiden hastane arayışına girdim çünkü kontrollere gittiğim hastanede 3 boyutlu ultrason yok. Ben ayrıntılı ultrasonda bebeğimi 3 boyutlu olarak ta görmek istiyorum. Ayrıntılı ultrason ve 3 boyutlu ultrason birbirinden farklı şeyler mi? yoksa sadece doktorun ultrason cihazının kalitesiyle mi alakalı? Ayrıntılı ultrason çektiren arkadaşlar bilgi verirlerse çok sevinirim...

daha yeni ayrıntılı yaptırım ve aynı soruyu doktoruma sordum sana hemen bilgi vereyim arkadaşım. evet farklı şeyler benim ayrıntılı utrasyonumu 3 boyutlu ultrasyonda değil de normal ultrasyonda yaptı doktor normal utrasyonda her organına tek tek baktı. sonra ben sordum 3 boyutluda daha mı iyi çıkar fark ne neden ondan bakmadınız diye cevabı söyle oldu. hayır 3 boyutluda daha iyi çıkar sadece 3 boyutluda detaylı yapılacak diye bişey yok dedi. orda sadece bebeği daha net görürüsün ve fotografları renkli olur dedi. ben şimdi 22. haftada birde ayrıntılı ultrasyonu devlette yaptırcağım çünkü bunu özlde yaptırdım özele pek güvenemiyorum bende öyle bi huy var. ama 24. haftada da 3 boyutlu yaptırmak istiyorum tekrar.

Merhaba , 22 haftalik hamileyim sizden ne gibi tetkikler istediler bayanlar ? Ornegin ayrintili ultrason istediler mi ?
evet istediler bende 21 deyim üstte yazdım ayrıntılı ile ilgili bilgileri arkadaşım.

benim inanılmaz iştahım açıldı hiç ağzım boş kalmıo ki ben normalde çok yiyemeyen biriydim midemden dolayı. yani aslında çok rahatsız diilim bu durumdan ama ne biliim kilo da çok alıcam die korkuorum:) benim gibi bariz şekilde iştahı açılan yokmu:KK55::KK55:

olmaz mı ben tabikide potansşyelim yüksek oldukça eşim hergün dalga geçiyor hatta akşam işten eve geldiğimizde bana soruyor iş yerinde neler yedin bakalım benden gizli diye evde o kontrol ediyor ya iş yerinide merak ediyor :))

olmaz mı ben tabikide potansşyelim yüksek oldukça eşim hergün dalga geçiyor hatta akşam işten eve geldiğimizde bana soruyor iş yerinde neler yedin bakalım benden gizli diye evde o kontrol ediyor ya iş yerinide merak ediyor :))

Arkadaşlar sizlerin iştahı artmış, ben önceden de zaten iştahlıydım, aynen devam ediyor, kilo sınırlarını da zorluyorum, sizler ne kadar kilo aldınız? ben 19. haftamın içindeyim ve 6 kilo aldım :KK30:

günaydın tatlı anneler ve bebekleri :)
güzel paylaşımların olduğu mutlu sağlıklı bir gün diliyorum :) hayırlı Cuma'lar olsun :)
annelite kuşum duanı okudum allah kabul etsin inşallah :)
sevgiler..

canım ben 2 hafta önce girdim,bebeğimin herşeyine bakıldı,organlarının yapısına,elllerine ,ayaklarına ,parmaklarına kadar normalmi diye,hatta resmini çektiler tıpkı babasının kopyası :))Eki Görüntüle 633356 işte çirkin oğlum :))

Benim bebegimi de bana benzetti doktor amcasi cenesinde gamze varmis diye:)burnunu da babasina benzetti:emir_bebek:

Sabahınız hayırlı olsun,Gönlünüz sevinçlerle dolsun
Sağlığınız tam olsun,Neşeniz bol olsun
Kazancınız bereketli olsun,Sıkıntılarınız yok olsun
Acılarınız mutluluğa dönüşsün,Düşmanlarınız dost olsun
Amelleriniz makbul olsun,Allah hepinizden razı olsun
Dualarınız kabul ve makbul olsun,Allah dertlerinize derman olsun
Hastalıklarınız şifa bulsun,Kalpleriniz iman ve marifet nuru dolsun
Herşey gönlünüzce olsun..
Hakkınızda hayırlı olan şeylere,Gönlünüz razı olsun..
Allah yar ve yardımcınız olsun..!
Cumanız Hayırlı Olsun..!
Sağlıklı Olun, Mutlu Olun, Huzurlu Olun, Sevgiyle Kalın..
Günaydın,Herkese..!

canlarım dualarınızı okudum,rabbim bu mübarek günde dualarımızı kabul eylesin inşallah....

Canım okudum duanı allah kabul etsin inş....

Günaydın kızlar ve minnoşları hayırlı cumalar herkese güzel sağlıklı bol bereketli bir gün diliyoruz kızımla sizlere :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :119::119::119::119:

Sabahınız hayırlı olsun,Gönlünüz sevinçlerle dolsun
Sağlığınız tam olsun,Neşeniz bol olsun
Kazancınız bereketli olsun,Sıkıntılarınız yok olsun
Acılarınız mutluluğa dönüşsün,Düşmanlarınız dost olsun
Amelleriniz makbul olsun,Allah hepinizden razı olsun
Dualarınız kabul ve makbul olsun,Allah dertlerinize derman olsun
Hastalıklarınız şifa bulsun,Kalpleriniz iman ve marifet nuru dolsun
Herşey gönlünüzce olsun..
Hakkınızda hayırlı olan şeylere,Gönlünüz razı olsun..
Allah yar ve yardımcınız olsun..!
Cumanız Hayırlı Olsun..!
Sağlıklı Olun, Mutlu Olun, Huzurlu Olun, Sevgiyle Kalın..
Günaydın,Herkese..!

Ağzına sağlık arkadaşım ne güzel hayırlı dualarda bulunuyorsun:KK9:

Bişey merak ediyorum arkadaşlar benim gibi olanınız var mı diye ben hala bir kilo bile almadım, acaba normal mi? görenler zayıflamışsın diyo ama baskül hep aynı:KK50:

kilo alma meraklısı değilim ama kilo alamadığım için bebeğim büyümüyo mu diye düşünüyorum:18:

Arkadaşlar sizlerin iştahı artmış, ben önceden de zaten iştahlıydım, aynen devam ediyor, kilo sınırlarını da zorluyorum, sizler ne kadar kilo aldınız? ben 19. haftamın içindeyim ve 6 kilo aldım :KK30:

bende 4 kilo aldım şeker :) 20. haftamdayım ayrıntılı usg mi yapan doktor fazla dedi :KK43: ama kendi doktorum normal dedi :)
gerçi benim kilolar iştah haricinde pek hareket etmiyor olmamdan kaynaklı :) yürüyüşlere başlamam gerekli ama hamilelikten önce de pek hareket etmediğim için alışkanlık yok bir türlü başlayamadım :KK43:
sen yürüyüş yada hafif spor yapabiliyor musun?

bende 3 aldım hatta 4 ü zorluyorum şu an. ama frenlemey çalışıyorum kendimi değilse alıp başını gidecek ben spora başladım yavaştan youtube'dan ebru şallının hamile platesini indirdim baya uzun biraz ondan yapıyorum hareket birazda kendim hamile kalmadan önce gitmiştim ordan yapıyorum ama çok değil akşamları yatmadan yarım saat kadar yürüyüşe çok başlayamadım kardan dolayı çıkmaya korkuyorum dışarıya. ama spor iyi geldi belim ağrımıyor birde kalçadan sol bacağıma doğru batık oluyordu o olmuyor en azından. geceleri de daha rahat uyuyorum esneme hareketleri insanı rahatlatıryor.

bende 4 kilo aldım şeker :) 20. haftamdayım ayrıntılı usg mi yapan doktor fazla dedi :KK43: ama kendi doktorum normal dedi :)
gerçi benim kilolar iştah haricinde pek hareket etmiyor olmamdan kaynaklı :) yürüyüşlere başlamam gerekli ama hamilelikten önce de pek hareket etmediğim için alışkanlık yok bir türlü başlayamadım :KK43:
sen yürüyüş yada hafif spor yapabiliyor musun?

Canım, günlük egzersiz yapıyorum yaklaşık 2 haftadır. yürüyüş sık olmamakla birlikte işte haftada 3 gün 20 şer dak. yapıyorum. benim kilom göbeğimde. 18 haftalıkken sağlık ocağındaki hemşire karnımı görünce 20 haftalık sandım dedi :KK53: :KK53:

Ağzına sağlık arkadaşım ne güzel hayırlı dualarda bulunuyorsun:KK9:

Bişey merak ediyorum arkadaşlar benim gibi olanınız var mı diye ben hala bir kilo bile almadım, acaba normal mi? görenler zayıflamışsın diyo ama baskül hep aynı:KK50:

kilo alma meraklısı değilim ama kilo alamadığım için bebeğim büyümüyo mu diye düşünüyorum:18:

rica ederim kuzum ne demek allahın duası üzerimize olsun herzaman.
bende tam tamına 9 kilo aldım:))) oldukça iştahım açık benimde.belki sen kilo almıyor olabilirsin ama yediklerin bebeşini yarıyordur o kilo alıyordur.bu konuda dr unla konuştunmu hiç bebeğin kilosu nasılmış haftasına göre

bende 3 aldım hatta 4 ü zorluyorum şu an. ama frenlemey çalışıyorum kendimi değilse alıp başını gidecek ben spora başladım yavaştan youtube'dan ebru şallının hamile platesini indirdim baya uzun biraz ondan yapıyorum hareket birazda kendim hamile kalmadan önce gitmiştim ordan yapıyorum ama çok değil akşamları yatmadan yarım saat kadar yürüyüşe çok başlayamadım kardan dolayı çıkmaya korkuyorum dışarıya. ama spor iyi geldi belim ağrımıyor birde kalçadan sol bacağıma doğru batık oluyordu o olmuyor en azından. geceleri de daha rahat uyuyorum esneme hareketleri insanı rahatlatıryor.

benim daha fazla spor yapmam gerekli galiba, maşallah herkes yeterli kilo alıyor, ben almış başımı gitmişim :KK1:

Canım, günlük egzersiz yapıyorum yaklaşık 2 haftadır. yürüyüş sık olmamakla birlikte işte haftada 3 gün 20 şer dak. yapıyorum. benim kilom göbeğimde. 18 haftalıkken sağlık ocağındaki hemşire karnımı görünce 20 haftalık sandım dedi :KK53: :KK53:

ya hemşirelere bakma insanın moralini bozuyorlar ilk başlarda ses çıkarmıyordum artık bende onların moralini bozuyorum :) banada çık basküle dedi kaban atkı koca postal botlarla çıktım o kilomu yazdı :)

Kizlar daha erken belki ama bebek mevlidi yapacakmisiniz.ne zaman yapilir bebek mevlidi

X