2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bende malesef çalışacağım 10 yıldır çalışıyorum bırakmakta istemiyorum benim annem bakacak oğluşuma inşallah olduğunda:)) yan binada oturuyoruz zaten o aıdan şanslıyım sanırım bakalım o günler gelsinde ayrılabilirsek tabii :KK43:

günaydın anneler ve kuzucukları :KK16:

dün buhranlardayım ,canım sıkılıyor diyordum,sanırım hasta oluyorum ,burnum akıyor,üşüyorum çok :KK43:

kafam kalkmadı sabah bir türlü sürünerek geldim işe.

baykuş gibi bakıyorum :KK25:

karabiberim kuzum çok geçmiş olsun.sürekli sıcak bişiler iç.bende 1 haftadır öyleyim daha yavaş yavaş geçiyor.

bende malesef çalışacağım 10 yıldır çalışıyorum bırakmakta istemiyorum benim annem bakacak oğluşuma inşallah olduğunda:)) yan binada oturuyoruz zaten o aıdan şanslıyım sanırım bakalım o günler gelsinde ayrılabilirsek tabii :KK43:

Allah yardımcımız olsun inşallah canım. çok zor olucak :KK14: Bende pek bırakmak istemiyorum hem maddi açıdan hemde çok emek harcadım biranda bırakmakta olmuyor işte.

Kızçelerim günaydın,günaydın,günaydın
Nasılsınız annelerim benim,güzel göbüşlü,güzel fikirli
annelerim benim kızçemle yeriz sizi :KK1::KK1::KK56::KK56:
Kahvaltımızı yaptık ve sizin yanınıza geldik.Babamız
naneli lokumum tekmelerini bir türlü hissetmiyordu.Taa ki dün akşama
kadar.Sağolsun bebişim babamıza kendisini hissettirdi hem de hissettirmek
Tekme üstüne tekme.Çok şaşkındı babamız,suratındaki ifade anlatılmazdı.Öpüp
okşadı bizi ve ''bir an önce gel kızım da seveyim seni ''dedi ağlamamak için
zor tuttum kendimi.Hayallar kurmak bebemle,eşimle anlatılmaz bir duygu:KK31::KK31::KK31:
Çoğu kez kendimi gülerken yakalıyorum:KK49::emir_bebek::KK1::KK1::KK1:
Dün gece de bebişimi gördüm rüyamda ama erkekti çok tatlıydı,çok gerçekçiydi.
Masmavi gözleri,bembeyaz teni,gülen suratıyla kucağımdaydı bebişim resmen aşık
oldum:KK31::KK31::KK31::KK31:Çok konuştuk biz yine,kızçemle dışarıya çıkıp,babamızın
doğum günü için birşeyler aramaya gideceğiz...Gün gelecek koluma takıp ALLAH'ın izniyle
kızçemle gezeceğim.Hepimiz gezeceğiz parklarda,sokaklarda,avmlerde,sahilde.....
Ben yine düştüm hayallere:KK1::KK1::KK1::KK1:öpüyorum sizi

evet ya o kadar emek ver et sonra bırak git olmuyo işte.Bazen uyuz olmuyo değilim.mesela ben 4 ay olmayacağım için sanırım bana zamn yapmadı bu ay.Neyse bakalım kısmet doğumdan sonra ne olur ne olmaz sağlığımız el versinde :)

Temmuz annelerinin alışverişlerini yeni gördüm de bayıldım ya
ben de aldıklarımı,internetten gelecek siparişlerimi eklerim.Gelsinler
bayıldım kızlar herşeyinize..Bebişlerimizi Rabbim korusun:nazar::emir_bebek:

kızlar ben 3 hafta once yanı dr kontrolunden once memlekete gıtmıstımyaa ablamlarda gelmıstı orayaa ve ablamın oglu cıcek cıkartıyorduu sımdı aklına gelmı ablamında bırsey dedımı dr unn dıye aklıma takıldı sorayım dedım sızede olsa memleketen gelınced r gıttık dr solerdı dımı:26::26::26::26:

canım doktoruna söyledin mi bunu?

eğer hamilelik öncesi geçirmediysen,hamilelikte bebek için tehlikeli olabiliyor çiçek hastalığı.

hamilelik öncesi yapılan testlerde pozitifse eğer birşey tehlike yoktur ama doktoruna danış bence atlama bu konuyu şekerim.:KK34:

iyiyim suzancım çok sağol sen nasılsın bakalım :)

ya bilmiyorum ama yemek yemeye oturunca birden feleğim şaşıyor çok hızlı yiyorum sanki biri önümden alacakmış gibi :KK1::KK1:

sonradanda işte bulantı yaşıyorum..birde bende süt çok gaz yapıyor ya ne yapıcam hiç bilmiyorum:44:

sütü ısıtıyorum dilersen azıcık da şeker koy asitini alır diyorlar

arkadaşlar ben sabahları demir ilacı içiyorum ya 1-2 saat bekliyorum mecbur
ondan sonra kahvaltımı yapıyorum.
pek açlık hissetmiyorum ama bebişime bi zararı dokunur mu ki açıkıyodur belki o :/

ben gece yatmadan atıyorum, doktor yemekten 1-1,5 saat sonra da alabilrisin demişti ama ağzım boş durmadğından denk getiremiyorum en iyisi akşam yemeği falan derken gece 12 gibi uyumadan alıyorum

iyi aksamlar kizlar benim ellerim ayaklarim baya baya sismeye basladi sizde durumlar nasil ???

benim de şişlik varmış dr aldığın 10 k,lonun en az 3ü ödem dedi

çok güzeller güle güle giyinsin minnoş

kızlar ben 3 hafta once yanı dr kontrolunden once memlekete gıtmıstımyaa ablamlarda gelmıstı orayaa ve ablamın oglu cıcek cıkartıyorduu sımdı aklına gelmı ablamında bırsey dedımı dr unn dıye aklıma takıldı sorayım dedım sızede olsa memleketen gelınced r gıttık dr solerdı dımı:26::26::26::26:

ama dr çiçek çıkardığını biliyor muydu? gerçi bende de kızamık için oldu aynısı sen geçirdiysen sorun olmaz dediler bana

Kizlar muyeneye gittigimde bebekin basi asagidaymis bu bebek sana cektirir dedi dr bazen asagi dogru basiyomus gibi geliyo bunu bilen varmi bisey olurmu

canım benimki de geçen sefer ters duruyordu dr birşey demedi zor bir pozisyon dedi ama sonra detaylı usg de yan yatmıştı sen yine de fazla ayakta durma uzanırken ayakları kaldır

Kizlar bende rahim sarkmasi var 3ayindan baslamisdi yavas yavas artdi simdi ayakta duramiyorum bebek asagiya iniyor sanki kasiklarimda hiss ediyorum cok agri veriyor hele geceleri hic ayaga kalkamiyorum, cok korkuyorum tehlikelimi? bebegimi kaybedebilirmiyim? 1 hafta sonra doktora gidicem, yardim plsssss :KK43:((( (2.hamileligim)

bence de ayaklarını havada tutmaya çalış endişelenme dru bekleyemiyorsan en azından ara :)))

canım hamileyken göğüsü sıkmanın sakıncalı olduğunu duymuştum.kendi kendine sıvı gelmesi ise gebelikte normal kabul ediliyormuş.yine de druna danış

benim de göbek çizgisi çok koyulaştı.inşallah doğumdan sonra rengi açılır

benim de son günlerde iştahım açıldı.ayrıca ben de sık sık k flakes yiyorum.mısır gevreklerinin normal zamanlarda da sakıncalı olduğunu biliyorum ama tam tahıllı buğday gevreği masum gibi geliyor bana.drun cevabını bizimle de paylaşırsan sevinirim..

o çizgi geçiyormuş sonra

benim bulantım tiksinmem kusmam olmadı hiç hatta hiç sıkıntı yaşamadım Allaha şükür, hayırdır niye sordun kötü birşey yoktur umarımm

canım sitem etmeden hakkımızı yemeden önce keşke sayfaları okusaydın takip etseydin!!!:KK5: aldığım araba ve eşyalar hakkında defalarca cvplar yazdım açıklamalar yaptım birkaç tanesini bulabildim bir bak istersen;

http://www.kadinlarkulubu.com/temmuz-anneleri/592775-2013-temmuz-anneleri-paylasim-alani-82.html
http://www.kadinlarkulubu.com/temmuz-anneleri/592775-2013-temmuz-anneleri-paylasim-alani-141.html
http://www.kadinlarkulubu.com/temmuz-anneleri/592775-2013-temmuz-anneleri-paylasim-alani-72.html

hatta bir de aldıklarımızı burada paylaşıyoruz;

http://www.kadinlarkulubu.com/temmu...basladiniz-bebislerinize-neler-aldiniz-7.html
http://www.kadinlarkulubu.com/temmu...basladiniz-bebislerinize-neler-aldiniz-9.html

benim arkadaşımda memnun değil twistten 1 yaşına kadar zor kullandı (pratik değil zahmetli diye) sonra küçücük ucuz bir bastona geçti, maxi-cosi bence yada bebeconfort -zaten aynı yerde üretiliyormuş siemens-bosh gibi-

görümcem de maxi cosinin ana kucağı var ona uygun araba alabilriiz ya da arkadaşlar o kadar tavsiye etti ki twist şaşırdım olumsuz yorumlar görünce, bastonu minikken kullanamıyormuşuz iki yaşında anca dediler

[h=5]Bazı anlar gelir deli bir fırtına gibi tutar kolundan savurur...
Bazen kışın ortasında baharı yaşatır gönlüne çıkmazlara girersin..
Patika dan yürürsün ... Yokuşları tırmanırsın ...
Bir gün bakmışsın düz yola çıkmışsın...
Kocaman bir kutu gibidir hayat...
İçi sürprizlerle dolu....
Tahmin Etme Yanılırsın Hayal Et !!
Yüreğiniz hangi sevgi, arzu, umut için atıyorsa
dilerim yeni gün size onları getirsin.
Mutlu Olun, Sağlıklı Olun, Sevgiyle Kalın
Günaydın, günaydın herkese.
[/h]

günaydıınn ya canım bir şey soracağım sen şair misin yazar mısın tr dilbilimci misin çok güzel şeyler bunlar

inşallah kendin büyütürsün canım.
ben kirada olduğum için birde borçlar var yeni evlendim zaten o yüzden çalışmak istiyorum. kv yede güveniyorum gönlüm rahat bırakıcam ona.öyle içimi rahatlatıyorum bende işte

ben de kv bakacak da evime karışacak diye korkuyorm :))

Günaydınlar güzel yurdumun güzel insanları :KK3: Bugün bomba gibi başladık güne çok şükür! herkes iyidir umarım? karabiberim geçmiş olsun canım dikkat et kendine. Bu arada lash duanı okudum canım! Neyse ben kaçıyorum Misafirlerimiz gelecek hemen hamur işi faslına geçeceğiz cimcimemle! Hepinize sağlıklı huzur dolu bir gün diliyorum arada girmeye çalışacağım..

oy maaşallah, hamur işi dedin aklımı aldın :)))) kolay gelsin afiyet olsunn

ahh canım geçmiş olsunn.
Çok yormamaya çalış bari kendini. iş yerindekiler anlayışlı insanlar mı bari ??

sağol canım.
yok zaten yormuyorum,istesem de olmuyor 1-2 gündür halsizlik ,kırgınlık vardı üzerimde ,uyuşuk uyuşuk hareket ediyordum demek ki hasta olacakmışım :KK43:

işyerindekilerse bir kısmı insan bir kısmı odun sınıfından :KK1: idare ediyorum.

Günaydınlar güzel yurdumun güzel insanları :KK3: Bugün bomba gibi başladık güne çok şükür! herkes iyidir umarım? karabiberim geçmiş olsun canım dikkat et kendine. Bu arada lash duanı okudum canım! Neyse ben kaçıyorum Misafirlerimiz gelecek hemen hamur işi faslına geçeceğiz cimcimemle! Hepinize sağlıklı huzur dolu bir gün diliyorum arada girmeye çalışacağım..

Geçmiş olsun canım, inşallah biran önce toparlarsın,
sağlıklı günler dilerim.

ahh canım geçmiş olsunn.
Çok yormamaya çalış bari kendini. iş yerindekiler anlayışlı insanlar mı bari ??

karabiberim kuzum çok geçmiş olsun.sürekli sıcak bişiler iç.bende 1 haftadır öyleyim daha yavaş yavaş geçiyor.

sağolun kızlar teşekkür ederim hepinize.Allah razı olsun.arada atladıklarım varsa özür dilerim.:KK42:

olmadı öğleden sonra izin alırım.

bende teleke gidiyorum tuanazehra metin beyemi gidiyorsun. ayrıntılı usg yaptırdınmı sanırım yokmuş bu hastanede başka yere yönlendiriyormuş.

Canım meraba yeni gördüm mesajını evet Telek Metin beye gidiyorum canım şevki bey veya mehmet beyde var birde park hastanesinde varmış orlarda yaptırabilirsin dedi bana bakalım bu ayın sonunda düşünüyorum şevki beye gitmeyi direk giriş yaptırıp ayrıntılı için yapıyorlarmış ücretsizmiş canım

Bu arada afyonlumusun ne güzel bir tane daha buldum memleketlimi çok mutlu oldum hemen ekliyorum canım senii:KK9::KK9::KK9::119::119::119::119::119::119::119::119:

Kızçelerim günaydın,günaydın,günaydın
Nasılsınız annelerim benim,güzel göbüşlü,güzel fikirli
annelerim benim kızçemle yeriz sizi :KK1::KK1::KK56::KK56:
Kahvaltımızı yaptık ve sizin yanınıza geldik.Babamız
naneli lokumum tekmelerini bir türlü hissetmiyordu.Taa ki dün akşama
kadar.Sağolsun bebişim babamıza kendisini hissettirdi hem de hissettirmek
Tekme üstüne tekme.Çok şaşkındı babamız,suratındaki ifade anlatılmazdı.Öpüp
okşadı bizi ve ''bir an önce gel kızım da seveyim seni ''dedi ağlamamak için
zor tuttum kendimi.Hayallar kurmak bebemle,eşimle anlatılmaz bir duygu:KK31::KK31::KK31:
Çoğu kez kendimi gülerken yakalıyorum:KK49::emir_bebek::KK1::KK1::KK1:
Dün gece de bebişimi gördüm rüyamda ama erkekti çok tatlıydı,çok gerçekçiydi.
Masmavi gözleri,bembeyaz teni,gülen suratıyla kucağımdaydı bebişim resmen aşık
oldum:KK31::KK31::KK31::KK31:Çok konuştuk biz yine,kızçemle dışarıya çıkıp,babamızın
doğum günü için birşeyler aramaya gideceğiz...Gün gelecek koluma takıp ALLAH'ın izniyle
kızçemle gezeceğim.Hepimiz gezeceğiz parklarda,sokaklarda,avmlerde,sahilde.....
Ben yine düştüm hayallere:KK1::KK1::KK1::KK1:öpüyorum sizi

Benim kocişte yeni hissetti. gerçekten çok harika bi duyguydu. Gözleri doldu eşimin.
Çok güzel aşklardan çok güzel bebelerimiz olur inşallaahh :nazar::nazar:

herkese günaydın kızlar :) sabah arkadaşımı doğuma yolladık gülerek gidiyordu elinde boş bi tane pusetle çok duygulandım ağladım hatta tabi benle dalga geçtiler sen doğurmuyosun sakin ol diye :) şimdi haber bekliyoruz dua ediyoruz sağlıkla kurtulsun diye.

gece yatmadan soda içmeye çalış bende yok pek şişlik ama yineden akşamları yatmaya yakın soda içiyorum bi tane.

ah canim burada soda yok ki:KK50: sadece yemek sodasi var eritip icsem zarari olurmu ki

herkeze selam arkadaşlar, neler aldınız bebişlere,alışverişe başlayan varmı :emir_bebek::emir_bebek:

le bebe yatak bariyeri kullanan varmı,hangi markanınki daha kullanışlı tavsiye lütfen :KK49:

günaydın anneler ve kuzucukları :KK16:

dün buhranlardayım ,canım sıkılıyor diyordum,sanırım hasta oluyorum ,burnum akıyor,üşüyorum çok :KK43:

kafam kalkmadı sabah bir türlü sürünerek geldim işe.

baykuş gibi bakıyorum :KK25:

gecmis olsun canim dikkat et kendine icebilirsen limonun suyu icmeye calis soguk alginligina birebir geliyor

sütü ısıtıyorum dilersen azıcık da şeker koy asitini alır diyorlar

ben gece yatmadan atıyorum, doktor yemekten 1-1,5 saat sonra da alabilrisin demişti ama ağzım boş durmadğından denk getiremiyorum en iyisi akşam yemeği falan derken gece 12 gibi uyumadan alıyorum

benim de şişlik varmış dr aldığın 10 k,lonun en az 3ü ödem dedi

çok güzeller güle güle giyinsin minnoş

ama dr çiçek çıkardığını biliyor muydu? gerçi bende de kızamık için oldu aynısı sen geçirdiysen sorun olmaz dediler bana

canım benimki de geçen sefer ters duruyordu dr birşey demedi zor bir pozisyon dedi ama sonra detaylı usg de yan yatmıştı sen yine de fazla ayakta durma uzanırken ayakları kaldır

bence de ayaklarını havada tutmaya çalış endişelenme dru bekleyemiyorsan en azından ara :)))

o çizgi geçiyormuş sonra

görümcem de maxi cosinin ana kucağı var ona uygun araba alabilriiz ya da arkadaşlar o kadar tavsiye etti ki twist şaşırdım olumsuz yorumlar görünce, bastonu minikken kullanamıyormuşuz iki yaşında anca dediler

günaydıınn ya canım bir şey soracağım sen şair misin yazar mısın tr dilbilimci misin çok güzel şeyler bunlar

ben de kv bakacak da evime karışacak diye korkuyorm :))

oy maaşallah, hamur işi dedin aklımı aldın :)))) kolay gelsin afiyet olsunn

yok kuzum değilim ama olmak isterdim:))) güzel bir sayfa var bazılarını ondan alıntı yapıyorum.

herkeze selam arkadaşlar, neler aldınız bebişlere,alışverişe başlayan varmı :emir_bebek::emir_bebek:

selam cnm,
ben işten ayrılacağım için yavaş yavaş başladım.beşiği kaldı birtek birde ufak tefek eksikleri onlarıda son ayımda alıcam kısmetse

evet ya o kadar emek ver et sonra bırak git olmuyo işte.Bazen uyuz olmuyo değilim.mesela ben 4 ay olmayacağım için sanırım bana zamn yapmadı bu ay.Neyse bakalım kısmet doğumdan sonra ne olur ne olmaz sağlığımız el versinde :)
Benim iş yerimdekiler bana çok anlayışlı davrandılar.hiç sorun etmediler hamileliğimi. hatta doğum iznim için hazırlıklarada başladım yerime birini hazırlıyorum ve onlarda destek oluyorlar. o yüzden de işi bırakıcam diyemiyorum. ben çok emek verdim onlarda karşılığını veriyorlar çok şükür :KK16:

selam cnm,
ben işten ayrılacağım için yavaş yavaş başladım.beşiği kaldı birtek birde ufak tefek eksikleri onlarıda son ayımda alıcam kısmetse

oh ne güzel kalmamış bişey,bende başlamayı düşünüyorum yavaş yavaş,temmuzda havalar sıcak olur,ince şeylere bakıcam ,beşik olarak park yatak tavsiye ederim,ben kızımda çok rahat ettim

X