2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Biz geldik biz geldik :KK55::KK55::KK55::KK4::KK4::KK4:
Sabah doktor teyzemizi ziyaret ettik ve kızçemi gördük
babamızla.Çok ama çok hareketliydi kendileri edepsiz
bir türlü durmadı yerinde:KK52::KK52::KK52:Herşey yolunda gidiyor
dedi.27 cm ve 400 gr olmuş benim küçük meleğim:KK54::KK54::KK54:
Dörtlü test yaptırmadık ayrıntılı ultrason için gidebileceğimiz
yerleri söyledi AHMET GÜL dedi sanki kızçeler sizden bu doktoru
duymuştum:26::26:2 hafta sonra için
gün alacağım doktordan.Tansiyonumuz gayet iyi,kilomuzda iyi
Şükürler olsun Rabbime:21::21::21:Analı kızlı iyiyiz biz.Kocaman öpücükler
sizlere:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

canım ahmet güle ben ve graf arkadşaımız gidecek.ben ondan bekliyorum gelişmeleri sende 2 mizden beklerisin artık:))

tünaydınnnnnn teyzoşlarrrr...:KK3: oğluşumla biz geldikkkk:KK16::KK16:
Nasılsınız.???

$IMAG0021.jpg $IMAG0023.jpg

günaydın kızlarr... nasılsınız bakalım?
biz iyiyiz hamd olsun.
bebişim arada hafif kayma ve alttan minik minik mıncıklama tarzında hareketlerle kendini hissettiriyor.
ama gün içersinde 2 veya 3 defa belki.
nezaman kuvvetlenicek bu hareketler aceba :44:
birde bende plasenta previa oldugu için belki az hissediyor olabilirmiyim s,zce?
alakası olabilirmi?
bu çocuk nekadar aşağıda yaa.ilk dogumumdan hatıra olan sezeryan yerinin oralarda hissediyorum bebişimi :KK53:
uyuşuk bi çocuk olsa gerek :KK70: hareketlenmeye niyeti yok

Herkese günaydınlar , umarım herşey yolundadır çok uzun zamandır üyeyim ama hergün yazılanları okuyorum ama çok sık yazamıyorum.Yazılanları okudukca mutlu oluyorum benimle aynı duyguları paylaşan arkadaşların düşüncelerini okumak bazen gözlerimi dolduruyor.İş arkadaşlarım da alıştılar artık:) Ben bu günlerde çok sıkıntılıyım 36 yaşındayım bu ikinci gebeliğim 19. haftanın içindeyim .Tarama testlerim kötü çıktı 2 li testim 1,508 3 lü testim 1,19.İnanın 1 haftadır yerdemiyiz göktemi belli değil okumadığım makale kalmadı. Yarın Amniyosentez yapılacak çok korkuyorum testten değil de sonucundan .
Sizler yada çevrenizde benim gibi olanlar var mı biraz moral ve bolca duaya ihtiyacım var .Yorumlarınızı bekliyorum sevgilerimle derya...

Canım sakın moralini bozma ve sıkıntıya girme bebeğin de etkileniyor çünkü. İçini ferah tut. Benim teyzemin kızı da hamileydi 3 yıl önce İkili ve üçlü test riskler çok yüksekti. Hatta down sendromlu demişlerdi bebeği için. Yemiş bitirmişti kendini üzüntüden. Amniyosentez yapıldı tertemiz çıktı. Yanılma payı çok yüksek testlerin. şimdi maşallah süper zeki bir kızı var. Bol bol dua et biz de Dua ederiz yarın sabah senin için..

Hamilelik döneminde prolaktin (süt hormonu)yüksek çıkar neden doktorun prolaktınıne baktı onu anlayamadım daha once bununla ilgili bir şikayetin varmıydı?
Ayrıca prolaktin hormonunun normal zamanda (hamilelik dısında)yüksek çıkmasının nedenleri vardır strese dayalı bir hormondur göğüsten ucunu sıktıgında süt gelir adet kanamaların düzensiz olur bu gibi şikayetleri vardır diğer bir sebebi ise hipofiz bezi denilen hormonlarımızın ana merkezi olan yerde ufak adenom olusmasıdır bunun ıcın doktor hemen mr (kafa filmi )ister prolaktini yüksek cıkan kadınların hamile kalması cok kolay değildir.hamile kalmak istiyorsa ilk önce prolaktin hormonunu ılaç tedavisi ile normal seviyelere indirmesi gerekir
Neticede prolaktin hormonu hamile kadınlarda yüksek cıkar ..hamile olmasaydın ozaman tedirgin olabilirdin şimdi kafayı takmana gerek yok bence

Prolaktin hormonu hamile kalmadan önce yüksek çıkarsa
hamile kalma riski de düşüyor aynı snein belirttiği gibi. Ben hamile
kalmadna önceki ay kansızlık için doktora gitmiştik.Herşeye bakıldı
her detayına testlerle,tahlillerle.Sonra doktorumuz bebek istiyor musunuz dedi
ben de istiyoruz dedim ama öyle çok değil.Bana dedi ki prolaktin hormonun öyle
demiyor ama dedi vücudun şimdiden hazır yavrum dedi.Bir ilaç vereceğim ve
değerlerini düşüreceğiz dedi.1 ay kullandım ve sonra düşer düşmez hamile kaldım:KK52::KK52::KK52::KK52:
Şaşkındım bir hormon nelere kadirmiş.Meğer vücudum hazırmışta ben hep erteliyormuşum.:emir_bebek::emir_bebek:

Herkese günaydınlar , umarım herşey yolundadır çok uzun zamandır üyeyim ama hergün yazılanları okuyorum ama çok sık yazamıyorum.Yazılanları okudukca mutlu oluyorum benimle aynı duyguları paylaşan arkadaşların düşüncelerini okumak bazen gözlerimi dolduruyor.İş arkadaşlarım da alıştılar artık:) Ben bu günlerde çok sıkıntılıyım 36 yaşındayım bu ikinci gebeliğim 19. haftanın içindeyim .Tarama testlerim kötü çıktı 2 li testim 1,508 3 lü testim 1,19.İnanın 1 haftadır yerdemiyiz göktemi belli değil okumadığım makale kalmadı. Yarın Amniyosentez yapılacak çok korkuyorum testten değil de sonucundan .
Sizler yada çevrenizde benim gibi olanlar var mı biraz moral ve bolca duaya ihtiyacım var .Yorumlarınızı bekliyorum sevgilerimle derya...

merhaba;
benim de amniyosentez sonucum pazartesi günü çıktı. çok şükür bir problem yok. üstelik benim yaşım (her seferinde yazıyorum) 43. ve ikili testimde daha çok risk vardı. Allah'a şükür bir şey çıkmadı. hiç merak etme eminim senin de iyi çıkacaktır. Zaten korkutucu bir test değil, bu testte önemli olan ehil kimsenin yapması. Rabbim onun ruhunu yazmışsa bu dünyada yaşamak için hiçbir şey engel olamaz. Allah yardımcınız olsun. gönlünüzü ferah tutun...

annecikler size bir sorum olucak bu haftalarda tetenoz aşısı oldunuzmu ? Bir arkadaşım oda 19 haftalık falan hamile aile hekimi tetenoz aşısı ol demiş oda olmuş ama benim doktorum henüz hiç böyle bişey söylemedi ve duymamıştımda.. Duyan yada yaptıran varmı ?

Beni aradilar gecen hafta.19. Un sonunda gel dedi...

kuduruk kızımla ben geldiiiiiimmmm:KK9: yaw ben işi çözdüm kızlar ,artık yenidoğan düzenine girmeye başlıyormuş uykuları, kızım gece benle beraber uyuyoooorrr, sabah 8-9 gibi bi iki tık tık , saat 10u geçince dee akşama kadar allah ne verdiyse içerde vur allah vur :KK60: :KK60: eskiden pıt pıt şeklinde olan hareketleri artık pat pat olarak hissediyorum :KK60: ne güzelde anlattım demi :KK60:

geçmişide okudum birçok anniş kontrole gitmiş, hepinizin gözü aydın. allah hayırla sağlıkla kavuştursun meleklerimize inşallaahhh :KK9:

balımmm hoşgeldınn
cok sevındım kızçenın ıyı olmasına
Ahmet Gül benım gıdeceğim dr canım
pazartesı gıdıces gelişmeleri yazarım buradan bıde blgn arkadasımızda gdecek herkes pek met edıyor.
bakalım :KK49:

Hoşbulduk kuzum
Kağıda bakıp inceledim de Bakırköy'de
AHMET Gül.Çok iyi olduğunu doktorum söyledi
Seni,Rüzgar'ı ve detyaları heyecanla bekliyorum
en ince ayrıntısına kadar:KK49::emir_bebek::nazar:

merhablar hayırlı bır gun ıdlıyorum hepımız ıcınnnn bol tekmelıı olsun hemdeeee oglumla namazımızı kılıp dısarı cıkacagız hava cok gusell burdaa sabah 6 da uayndım aklıma cıns cıns mevsım dısı myveler geldıı sulu suluuu marketen cok az da olsa almaya gıdeceızz uyy agzım sulandııı hehe optuk hepınızıııııııı

bu arada bebek susulerımızz nasıll sızce hangısıı??

Eki Görüntüle 643276 Eki Görüntüle 643281 ıkısıde cok tatalıı ark.. ablası yapıcakkk ıkısıde cok gusell aksam babamızda beyenesın hangısı olursa hehehe sızceeeeeeeeeeeeeeee

Günaydın güzel annelerr...
Nasılsınız görüşmeyeli?
Biz sabah erkenden babamızı istanbul a gönderdik. 2 gün yok...
Bende kardeşimle takılıcam 2 gün :KK9:

Yine bir mesai gününe başladık. Stresli birgün beni bekliyor bugün.
Bana dua edin kızlar bugün işlerim iyi olsuunn :KK16:

önce ki kontrolde yüzde 90 kız bidahaki ay kesinlestiririz dedi 20 hftada kız dedi önünde kordon var dedi ben onu pipi sandım ve heycanlandım sonra göbeğimi salladı ve kız dedi ya umut pek yok sadece kendime işkence ediyorum baska çocuk istemiyorum erkek olsa iyi olurdu bide malum kaynana görümce var görümcemin daha çocuğu yok yeni evlendi ve kaynanan diyomuş onun oğlu olucakmış buda beni çok sinirlendiriyo onlara bu konuşmayı nasip ettiğim için kızıyorum birtek torun bizde var yani 2 kız üzerine sevgili görümcem erkek doğurucakmış ya işte az çok beni anlıyosunuzdur senin kaçıncı hatada erkek denmişti

3. çocuk için cesaretim yok 2 sini okutalım iyi yetiştirelim yeter ama işte basit bişey değil yani aldım beğenmedim gibi bişeyde değil çocuk yani bilmem bazen deli oluyorum allahım bu kadar fesat insanları dilekleri oluyoda ben hayırlısıysa diye dua etmeye baslıyorum yinede olmuyo bu hep böyle ama bebek olayı beni ççok uzdu şuan dha iyiyim alıştım bebeğimide çok seviyorum ama insanın içinde uhte kalıyo

canım ben seni çok iyi anlıyorum seninle belirtilerimiz aynıydı hatırlarsan... benimde dr net olamadı ama kıza olabilir hazırlık yapma dedi bende erkek bebeğe kendimi çok alıştırmıştım çünkü hamileliğim kızımdkinden çok farklıydı bir kızım var aynı senin gibi.... benimde yeni kayınvalidem ve annesi daha önce kaybettiğim bebeğim için kendi gelinlerine benzeterek erkek bebek karnında durmuyor diye konuşmuşlardı. Onların gelinleri hamile kalıp sürekli düşük yapıyor onunda 2 tane kızı var ve amcasının oğluyla evli demiyorlar bunlar akraba evliliği diye hemen olayıı hurafelere bağladılar bende bunların bu hurafelerine gülerek ''aaa benimde erkekmiydi yoksa'' dedim güldüm ve o ciddiye alıp ''evet yaaa annemde öyle dedi buda bizim gelin gibi dedi'' tabi ben şok oldum erkek bebeği karında boğarlarmışşş töbe yarabbim sen akıl ver...''Allahın ol dediğine onun yarattığını düşündüğünüz bir varlık mı son verecek hurafe bunlar'' dedim. o zamanlar çok üzülmüştüm onların bu cahilliğine bana ve kaybettiğim bebeğim hakkında arkamdan yaptıkları cahil yorumlara ve bu bebeğime hiç adet görmeden kürtajdan sonra hamile kaldım... süpriz oldu.... çok istedim sağlıklı bir erkek çocuk hem onların bu cahilliğine bu bebekle cvp vermek istedim lafımı söylemek istedim. İnata bindirmiştim artık...Belki çok şey konuşacaklar yine arkamdan ama artık umrumda bile değil allah kızıma cici bir arkadaş yoldaş yolladı umarım sağlıkla kucaklarız...

hz Alinin güzel bir sözü vardır: Allahım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle hakkımda hayırlı olanlarınıda gönlümde razı eyle

bugün doktor teyzemize gittik... ayrıntılı ultrasonumuz yarım kalmıştı, çünkü nazlı kızım bize hep totosunu döndüğünden doktor teyzesi kalbinin 4 odacığını detaylı inceleyememişti... bugun saat 14,30 randevumuza gittik... yarım saat uğraştı doktorumuz, tabi bizimki yine dönmüş sırtını zıplıyo :nazar: neyse dedi biraz su iç dolaş tekrar bakalım... bu arada babamızın da diğer eve gitmesi gerekiyodu ustalar gelmiş... neyse yemek yedik su içtik yürüyüş yapıyoruz hastane koridorunda... sonra tekrar girdik ultrasona bizimki yine dönmüş totoyu... tabi ben strese girdim, sinirlendim, gerildim, korku da kapladı ister istemez... sonra tekrar çıktık... bi elimde su şişesi bi elim karnımda turluyoruz koridorda... kızıma anlatıyorum, sen diyorum kendini güzelce göster, sağlıklı sıhhatli ol, burdan çıkıp sana ciciler alıcaz söz veriyorum diye konuşup durdum 45 dakika boyunca... sonra tekrar girdik ultrasona... aman yarabbi bizimki pozisyon veriyo... doktor teyzesi kalbini güzelce inceledi Allah'ıma şükürler olsun ki bi sorun yok... hastaneden çıktık civilin mağazası vardı hemen alt sokakta... hemen girdik tabi, sözümüzü tutmak için... bi cici elbise... iki tane bebe ayakkabısı... ayaklı pijama... çıtçıtlı kolsun bady... külotlu çorap... iki tane kısa çorap... emzik tutacağı... bi tane uzun kollu çıtçıtlı bady... aldık çıktık... sonra atladık minibüse halama gittik... sonra da babamız gelip bizi aldı... şimdi yeni evimize gelebildik çok şükür...

hemende dinlermiş annesiniii akıllı bıdııııkkkk:))

slm canlarım
2-3 gündür ırtımın sağ tarafında zorlayıcı bir ağrı var ceryanamı tutuldum hamilelikten mi bilmiyorum ama bir an önce hamile yastığı almayı düşünüyorum int te araştırdım bana en rahat bu gözüktü karnıma belime destek için

Hamile Yast11, Hamilelere Özel Yast1k, Sweet Dreams Hamile Yast11

bu modelde emzirme yastığı hediyeli

Hamile Yast11, Hamilelere Özel Yast1k, Sweet Dreams Hamile Yast11

alttaki çok yer kaplıyor gibi ama hediyeli bilemedim hangisini alsam :26:

ay bu da var

Avantgarde Hamile & Emzirme Yast Hamile, Emzirme ve Bebek Yastklar - E-hamile.com

canım bendede bir hamile yastığı var bu yastıkların tek sorunu benim gibi sürekli sağa sola dönenler için problem yastığı diğer tarafa döndürücem diye gece sürekli uyanıyorsun bilgine

arkadaşlar doktor kontrolumuzde plesantanın rahıme yakın oldugunu gördü doktor amcamız kötü bişey söylemedi bıraz daha kapatırsa normal dogum yapamazsın dedi fakat ınternetten araştırdıgım kadarıyla erken doguma veya gelişim geriliğine neden oluormuş önde gelen plesanta oysaki biz daha çok küçüğüz:KK43:((çok endişelendım açıkçası daha önce böyle bı durumla karşılaşan varmı aramızda..

Benim arkadaşımın hamileliğindede aynı problem oldu o önemsemedi işe gitti dinlenmedi sonra kanamaları başladı ama onunki çok aşağıdaydı dr sürekli yatıcaksın demişti erken doğum oldu şimdi öle tatlı yakışıklı bir oğluşu varki topaç gibi tombik tombik sana tavsiyem mecburi durumlar haricinde çok ayakta kalma ayaklarını uzat dinlen ve stres yapma

Canım bunlar olasılık testleri yaş faktöründen dolayı düşük çıkmış olabilir. hangi şehirdesin bilmiyorum ama su aldırma olayını çok tecrübeli ellerde yaptırmalısın.... etrafımda tanıdığım çok kişi var down sendromlu dediler sıvı alana kadar birde onun kocasının özürlü yakın akrabası vardı kız çok ağladı sonucu alana kadar bebek problemli değildi... sapasağlam doğdu oğluşu diğer birinede sağlam dediler down sendromlu doğdu sadece birinin testi doğru çıktı down sendromu dediler gerçektende kızı downsendromlu o kadında 42 den fazlaydı yaşı bence kendini hiç üzme allah sağlıkla kucaklatacak sana inşallah bebeğini... amniyosentez kesin sonuç verir ama sonucu aldığında bebek 6 aylık olucak bebeği aldırmayacaksan bence hiç riske girme sonuçta sağlıklı doğan bebeklerede bir hastalık geliyor çocuk ömrünün sonuna kadar özürlü olarak hayatını sürdürüyor.

kuduruk kızımla ben geldiiiiiimmmm:KK9: yaw ben işi çözdüm kızlar ,artık yenidoğan düzenine girmeye başlıyormuş uykuları, kızım gece benle beraber uyuyoooorrr, sabah 8-9 gibi bi iki tık tık , saat 10u geçince dee akşama kadar allah ne verdiyse içerde vur allah vur :KK60: :KK60: eskiden pıt pıt şeklinde olan hareketleri artık pat pat olarak hissediyorum :KK60: ne güzelde anlattım demi :KK60:

geçmişide okudum birçok anniş kontrole gitmiş, hepinizin gözü aydın. allah hayırla sağlıkla kavuştursun meleklerimize inşallaahhh :KK9:
aynen olee ben sbh gece namzına kalktıgımda sesı yok ama babayı gondermeye kalkıyorumm 6,5 gıbı kıpır kıpır ee mıdem de gurull gurull yemek ıstıyorr bızımkı yemek yıyoruz az baba ılee sonr agerı uyuyorrr heheh az oncede öle yeemgı yedık hopp cosmaya basıyorr hele dun cnmın ıstedıgı vardıı onu yaptımm yedıkk kaca bır tabak doyamasın hh-keyfınee ya ılk defa bu kaa costunu hıssettımmm cok sukur rabbım herkese yasatsın bu duyguları ınsll

canım bende 27 yaşındayım ve ilk gebeliğim. ben ikili üçlü fln yaptırmadım direk cvs yaprtırdım,5-10dk. sürüyo yapılması. ama 1 ay bekledim sonucunu, gerçekten çok zor ve stresli bir dönem, sen elinden gelen herşeyin en iyisini yaptın zaten tüm anneler gibi, geri kalanı allahın takdiri, o yüzden biliyorum zor ama moralini en azından bebeğin için yüksek tutmaya çalış, olumsuz şeyleri sil at kafandan, ben kendimi harab ettim engel olamadım, kendimi telkin edemedim bitürlü, test sonuçları normal çıkıncada çok pişman oldum bebeğimde benimle üzüldü diye. allah herşeyin hayırlısını versin hakkımızda, dualarımda olacaksın :KK54:

annecikler size bir sorum olucak bu haftalarda tetenoz aşısı oldunuzmu ? Bir arkadaşım oda 19 haftalık falan hamile aile hekimi tetenoz aşısı ol demiş oda olmuş ama benim doktorum henüz hiç böyle bişey söylemedi ve duymamıştımda.. Duyan yada yaptıran varmı ?
canım 20. haftayı doldurunca yaptırabiliyomuşsun. sağlık ocaklarında yapıyolar. bazı dr.lar pek söylemiyo aile hekimliğinde takip ediliyo ya aşılar. bende yarın yaptırcam korka korka bugüne kadar bekledim :KK9:

X