2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Rengi beyaz oldukça bir sıkıntı olmaz diyorlar.Normalmiş günlük ped kullan bence rahat oluyor bir de çalışıyorsan daha iyi oluyor :))

evet calısıyorum eve kadar zor dayanıyorum ayıptır söylemesi ilk defa başıma böyle bir sey geldi....

bel agrısından ve böbrek agrısından cok sıkıntım var valla bi tosuncuk beni yorucak sanki... :emir_bebek:

Arkadaslar benimle aynı haftada olup akıntısı olan varmı??
halen devam ediyor
üşüttüğümden olabilir mi acaba...

Ayni hafta degiliz ama benim akintim devam ediyor.duracak gibi de degil.koyu sari ve koku olmadigi surece normal diye biliyorum canim.

Aynen canım benzer yollardan geçmişiz:)Alikahyanın iyi olduğunu bende duymuştum..Hatta ünv hastanesinin yenidoğan ünitesinin Türkiyede en iyilerden olduğunu biliyorum.

Benim zaman sorunum var işerden dolayı bekleyemiyorum.Sabırsızımda hastane bana uzak geliyor.Drdanda memnun kalınca Konağa karar verdim.Benim 2li 4 lü testler yapıldı

normal sonuç aldık.Şimdilik iyi gidiyor.Bu arada kokusuz akıntı gebelikte normalmiş ben ilk günden beri yaşıyorum.Kafana takma :)Benimki tosuncukmu bilemiyorum ama

sabırsız olduğum için ultrason günlerini beklemekte sorun yaşıyorum.Keşke yeterli imkan olsa Tom Cruise gibi eve ultrason cihazı alsak :KK52: Hergün görebilirdik :KK16:

gültekin bey bana 10 gün içinde bile 2 defa ultrasona girme cok yüksek ses dalgaları veriyoruz bebeği rahatsız etmeyelim bıdıbıdı söylemişti... ama ben nerdeyse 15 günde bir giriyorum ultrasona :))) hiç bi zararı yokmuş bugüne kadar ... ama o adam bi garip ....

bende vaktim yok diye tahsin özbek e gidiyordum ama zaten ayda bir hastaneye gittiğim için vakit sorun olmadı bi sekilde hallediyorum :))) izinlerim de var iş yerim rahat o yüzden iyioldu..

ama dediğin gibi özel daha rahat bende memnun kalsaydım tahsin özbek e devam edicektim ama malesef .. şimdi tahsin özbek e Özlem hanım dye biri gelmiş bakayım bu ay belki ona bi giderim...

Tetenoz aşını filan oldun mu ? ben bu hafta saglık ocagına gidicektim hep unuttum inşallah salı günü gidicem ...

Keşke öyle bi imkanımız olsa da bizde alsak eve valla ne güzel onu görmek :)))))

evet calısıyorum eve kadar zor dayanıyorum ayıptır söylemesi ilk defa başıma böyle bir sey geldi....

bel agrısından ve böbrek agrısından cok sıkıntım var valla bi tosuncuk beni yorucak sanki... :emir_bebek:

Bu ara benimde öyle canım. Üşütmüşüz büyük ihtimalle. O kadarda dikkat ediyorum oysaki nasıl üşütüyorum anlamıyorum :KK50::KK50:

Kizlar uclu testim geldi.bi anormallik goremedim.normal aralikta degerlerin hepsi.hersey de negatif yaziyor sanirim iyi cikti ne dersiniz.

gültekin bey bana 10 gün içinde bile 2 defa ultrasona girme cok yüksek ses dalgaları veriyoruz bebeği rahatsız etmeyelim bıdıbıdı söylemişti... ama ben nerdeyse 15 günde bir giriyorum ultrasona :))) hiç bi zararı yokmuş bugüne kadar ... ama o adam bi garip ....

bende vaktim yok diye tahsin özbek e gidiyordum ama zaten ayda bir hastaneye gittiğim için vakit sorun olmadı bi sekilde hallediyorum :))) izinlerim de var iş yerim rahat o yüzden iyioldu..

ama dediğin gibi özel daha rahat bende memnun kalsaydım tahsin özbek e devam edicektim ama malesef .. şimdi tahsin özbek e Özlem hanım dye biri gelmiş bakayım bu ay belki ona bi giderim...

Tetenoz aşını filan oldun mu ? ben bu hafta saglık ocagına gidicektim hep unuttum inşallah salı günü gidicem ...

Keşke öyle bi imkanımız olsa da bizde alsak eve valla ne güzel onu görmek :)))))

Dün sağlık ocağını aradım 20.haftada 1 doz 24.haftada 2.doz aşım yapılacakmış.Sende biran önce ol aşını.Bu aşı çok önemliymiş.

Hepimiz için hayırlısı olsun canım Dr seçimi çok önemli Gültekin Beyin tecrübesinden şüphem yok ama hani insan ısınacak dr una.Ben sana Konak hastanesinide tavsiye

ederim.En azından kontrollerini olursun cihazlarda dr larda çok başarılı

Kizlar uclu testim geldi.bi anormallik goremedim.normal aralikta degerlerin hepsi.hersey de negatif yaziyor sanirim iyi cikti ne dersiniz.

İyi çıkmış canım. Hadi gözün aydın. Çok sevindim senin adına.
Ayrıntılıya ne zaman gidiceksin

Günaydın günaydın günaydın
Hayırlı cumalar kızlar
Boğuk,sıkıcı İstanbul'dan selamlar...
Bebişimizle kahvaltı yaptık ama iştahım yok nedense bugün:26::26::26:
Su içerek geçireceğimiz bir gün olacak galiba:KK49::KK49::KK49::KK49:
Dün gece kendimi yağlarken aynaya bakayım dedim de anammmm
her yer damar olmuş damar:KK53::KK53::KK53:şaşırdım canavar gibiyim
Çok beyaz tenli de değilim ama ne kadar da belirginler...Süt bankalarım
zaten almış başını gidiyor.Hep büyük olsunlar isterdim artık dursunlar
Herkes görünce anam taş gibi olmuşsun diyorlar gerçekten taş gibi dokunamıyorsun:KK1::KK1::KK1::KK1:
Ne kadar da değiştik kızlar ya.Sadece değişen vücudumuz mu?Hayır...
Düşüncelerim,ideallerim,endişelerim,hayallerim,alışveriş merkezine gittiğimde
girdiğim dükkanlar vs vs vs...Seni veren ALLAH'a kurban olurum ben
Dualarınızı okudum kızçeler.Allah'ım kabul etsin:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

İyi çıkmış canım. Hadi gözün aydın. Çok sevindim senin adına.
Ayrıntılıya ne zaman gidiceksin

Bilmiyorum canim 19+3 de kontrolum var gitmeden ariyacam.alamayiz dersr 1 hafta sonra geliyim o zaman diyecem.bi de ben 220 tl muayene ucreti veriyorum.ayrintili icin ekstra para istiyorlar mi?

Bu ara benimde öyle canım. Üşütmüşüz büyük ihtimalle. O kadarda dikkat ediyorum oysaki nasıl üşütüyorum anlamıyorum :KK50::KK50:

ben kesin üşüttüm ama biliyorum ondan sanırım :KK36:

Dün sağlık ocağını aradım 20.haftada 1 doz 24.haftada 2.doz aşım yapılacakmış.Sende biran önce ol aşını.Bu aşı çok önemliymiş.

Hepimiz için hayırlısı olsun canım Dr seçimi çok önemli Gültekin Beyin tecrübesinden şüphem yok ama hani insan ısınacak dr una.Ben sana Konak hastanesinide tavsiye

ederim.En azından kontrollerini olursun cihazlarda dr larda çok başarılı

şuanda alikahyaya devam edicem konak a hiç gitmeyi düşünmedim cünkü Funda hanım yengemi mahveden bir doktor... ondan oraya gitmeyi düşünmüyorum ama sen memnunsan tabi bilmiyorum herkese göre değişiyor .. Tahsn özbekdeki özlem hanımı bi denerim:)))) denek olduk yawww

keşke bu hafta unutmasaydım tam haftamdaymışım neysee artık kısmet salı günü de cok gecmiş olmuyor en azından .
4 tane aşı varmış sanırım toplamda.....:44::44:

kızlar günaydın umarım herkes iyidir. dünden beri çok sinirim bozuldu. 1 haftadır diş apsesi için antibiyotik kullanıyordum dün dr gittim sadece kontrol için dr bana dişi çekmemiz gerek çok kötü olmuş dedi. gerçektende çok kötü durumda dişim basit bir apse değil:KK43: hem dişçi bişiy olmaz dedi hemde kendi kadın doğum dr ilk üç ay ve son üç ay tehlikeli dedi. benim için en uygun dönemmiş:KK43:

herkese hayırlı cumalaarr :KK1: dualarınızıda okudum allah kabul etsin inş.
akşam yine belgeselin sonunu getiremedik, eşim yorgunluktan uyuyakaldı yine kızlar, tam gebeliğin 6. ayına geldik baktımki sızmış garibim :KK9: onbuçukta gelmişti zaten :KK31: azimliyim kararlıyım,sonuna kadar izleticem hepsini :KK8:

merlin arkadaşım iyi haberler almışsın hayırlı olsun :KK16:
bugün 22. haftaya girdim bugün markete çıkıcam korkumla yüzleşirsem sağlık ocağına uğrıcam aşım için yoksa salı gününe sallıcam :KK9::KK9::KK9: bi ark. 7. aya kadar olunabiliyomuş dedi.
sizinle dertleşmek anlatmak çok rahatlatıyor ya, vallahi :KK9:

Bilmiyorum canim 19+3 de kontrolum var gitmeden ariyacam.alamayiz dersr 1 hafta sonra geliyim o zaman diyecem.bi de ben 220 tl muayene ucreti veriyorum.ayrintili icin ekstra para istiyorlar mi?
Ben medical e gidiyorum canım aradım sordum ücret alınıyor mu diye. Muayene ücreti haricinde de alıyorlarmış ücret.

kızlar gerçekten vitamin haplarının kilo aldırdığı doğrumu yaa?
ben ilk hamileliğimde devamlı olarak elevit kullandım. 16 kilo almıştım.
doktor yok öyle bişey kilo aldırmaz demişti o zamanlar.
şimdide kullanıyorum doktor kullan dedi. bu doktor da kilo yapmaz diyo.
ama şimdiden 5-6 kilo aldım acaba bıraksammı diye düşünüyorum
bende kullandım fakat hıc kg almaımmm kıı cnmmmmm

arkadaşlar hazır meyve suları , şerbetli talılar yemeyelim. sütlü tatlıları tercih edelim. meyveyi bile çok abartmadan yiyin. hamur işi tamam bende çok seviyorum ama ayarında tutalım. hem kendimiz sağlıklı olalım hem bebişler. doktorumdan aldığım tavsiyeleri yazıyorum ben uyguladım faydasını gördüm.. babalarıda düşünelim onlarda bizi güzel görmek ister.
yazdgın seyelerden sadece meyve ılgımı cekıyor dıgerlerını zaten yemıyorumm + gelişi gusel kg yapar dıye hehe meyveyıde ogle aksam ıkı prosıyon hehehe ekmegımıde kepeklı yemeye basladımmmmmmmmmmmmm:KK34:

geçmiş olsun kuşum.. patiklerini giy ayacıklarını sıcak tut birde günde 3 lt su içersen faydasını görürsün inşallah :)
ay sorma sıse bulunduuryorum yanımda 15 dk bır kos kos wc ye oluyorum er vakıt abdest alıyorummm cok sukurkı gaz lı evımmm scak su varrr allah olmayanalara versın ınlsl

Kızlar şu haberi okudunuz mu?

Down sendromlu bebek faciası-HABERTÜRK

Ya yazık down sendromlu diye ikizlerden birini öldürmüşler sonra kadında diger bebek de ölmüş
zaten ben bu down sendromuna inanmıyorum.. bebekde bir sorun varsa zaten kendisi ya dogumda yada ilerleyen zamanlarda Allah tarafından vefat ediyor.

O yüzden down sendromu testi mümkünse yaptırmamak lazım... ben yaptırmayı hiç düşnmüyorum...
Allah hepimizi doğru kararlar Almayı nasip etsin...
gelişi gusel bır durum daha herseyı veren rabbım o bebegı verırıken ıkı tane vermıs bırını sen haddınemıkı sonlandrmak na kalkısıyorsunn BEN DE HIC TEST YAPTIRMADIM DR SORDUM ILAC VS ILE TADEVI OLUCAKMI DEDIM YOK DEDI O ZAMAN HIC BRI TESTI YPATIRMAK ISTEMIYORUMM DEDİMM BGN DE AYRINTILI YI SORACAGIM EGER TADAVISI OLUCAKSA CEKTIRMEK ISTIYORUM YOKSAMM GERISI BOS RABBIM NE VERIRISE VERSIN KBULUMUZZ COK SUKUR SUANAA KDR SRUN SUZ GECTI INSLL TEMENNIMIZ SAGLIKLI OLMASI RABBIM DEN GELEN KABULUMUZZZZ

Arkadaslar benimle aynı haftada olup akıntısı olan varmı??
halen devam ediyor
üşüttüğümden olabilir mi acaba...
NORMAL CNM HORMANLARDAN OLUYOR EBE OLE DEDI BANAA VE USUTUTUGUZDEDE ARTIS GOSTERIYORRRR

Günaydın günaydın günaydın
Hayırlı cumalar kızlar
Boğuk,sıkıcı İstanbul'dan selamlar...
Bebişimizle kahvaltı yaptık ama iştahım yok nedense bugün:26::26::26:
Su içerek geçireceğimiz bir gün olacak galiba:KK49::KK49::KK49::KK49:
Dün gece kendimi yağlarken aynaya bakayım dedim de anammmm
her yer damar olmuş damar:KK53::KK53::KK53:şaşırdım canavar gibiyim
Çok beyaz tenli de değilim ama ne kadar da belirginler...Süt bankalarım
zaten almış başını gidiyor.Hep büyük olsunlar isterdim artık dursunlar
Herkes görünce anam taş gibi olmuşsun diyorlar gerçekten taş gibi dokunamıyorsun:KK1::KK1::KK1::KK1:
Ne kadar da değiştik kızlar ya.Sadece değişen vücudumuz mu?Hayır...
Düşüncelerim,ideallerim,endişelerim,hayallerim,alışveriş merkezine gittiğimde
girdiğim dükkanlar vs vs vs...Seni veren ALLAH'a kurban olurum ben
Dualarınızı okudum kızçeler.Allah'ım kabul etsin:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
AYY DUN BENDE KASIN KASINN GOGUSLERIMM SONRA KREMLEME K ICIN ACTIMKI DAMARLAR KARA YOLU GIBI OLMUS HEHEH ESIME DEDM SENN USAKK YOL CALISMALARINI BITIRMEK USERE:KK53:GÖBEGIMIN ALTINDANDA INCE CIZGI BELIRMIS O DOGUM DOGUNA KDR TA YUKARI CIKACAKKKKKKKKKKKK:KK15::KK15::KK15:

Kızlar şu haberi okudunuz mu?

Down sendromlu bebek faciası-HABERTÜRK

Ya yazık down sendromlu diye ikizlerden birini öldürmüşler sonra kadında diger bebek de ölmüş
zaten ben bu down sendromuna inanmıyorum.. bebekde bir sorun varsa zaten kendisi ya dogumda yada ilerleyen zamanlarda Allah tarafından vefat ediyor.

O yüzden down sendromu testi mümkünse yaptırmamak lazım... ben yaptırmayı hiç düşnmüyorum...
Allah hepimizi doğru kararlar Almayı nasip etsin...

Down sendromlu bebeğin yaşama hakkı yok mu hele ki maddi durum müsaitse! Benim şahsi fikrim ben kıyamam yaptırmadım da test, down da olsa sağlıklı da olsa benim bebeğim eşim de öyle düşünüyor,

ben kesin üşüttüm ama biliyorum ondan sanırım :KK36:

şuanda alikahyaya devam edicem konak a hiç gitmeyi düşünmedim cünkü Funda hanım yengemi mahveden bir doktor... ondan oraya gitmeyi düşünmüyorum ama sen memnunsan tabi bilmiyorum herkese göre değişiyor .. Tahsn özbekdeki özlem hanımı bi denerim:)))) denek olduk yawww

keşke bu hafta unutmasaydım tam haftamdaymışım neysee artık kısmet salı günü de cok gecmiş olmuyor en azından .
4 tane aşı varmış sanırım toplamda.....:44::44:

Funda şart değil canım özelde istiyorsan konakta çok dr var.Memnunsan Alikahyada devam etmen daha doğru tabiki...aynen deneğe döndük :)..Yengen ne yaşamış merak ettim canım çok geçmiş olsun? :44:

Ben medical e gidiyorum canım aradım sordum ücret alınıyor mu diye. Muayene ücreti haricinde de alıyorlarmış ücret.

Canim doktorun yardimcisi aradi simdi.sonuclar guzel dedi.ayrintiliyi da sordum.biz surekli ayrintilida bakiyoruz dedi.1 kere ayrintilida bakilinca hersey bitmiyor dedi.25. Haftada da bi problem cikabilir onu bilemeyix dedi o yuzden surekli ayrintili ile bakiyoruz dedi.cok mutlu oldum duyunca.

bende kullandım fakat hıc kg almaımmm kıı cnmmmmm

yazdgın seyelerden sadece meyve ılgımı cekıyor dıgerlerını zaten yemıyorumm + gelişi gusel kg yapar dıye hehe meyveyıde ogle aksam ıkı prosıyon hehehe ekmegımıde kepeklı yemeye basladımmmmmmmmmmmmm:KK34:

ay sorma sıse bulunduuryorum yanımda 15 dk bır kos kos wc ye oluyorum er vakıt abdest alıyorummm cok sukurkı gaz lı evımmm scak su varrr allah olmayanalara versın ınlsl

gelişi gusel bır durum daha herseyı veren rabbım o bebegı verırıken ıkı tane vermıs bırını sen haddınemıkı sonlandrmak na kalkısıyorsunn BEN DE HIC TEST YAPTIRMADIM DR SORDUM ILAC VS ILE TADEVI OLUCAKMI DEDIM YOK DEDI O ZAMAN HIC BRI TESTI YPATIRMAK ISTEMIYORUMM DEDİMM BGN DE AYRINTILI YI SORACAGIM EGER TADAVISI OLUCAKSA CEKTIRMEK ISTIYORUM YOKSAMM GERISI BOS RABBIM NE VERIRISE VERSIN KBULUMUZZ COK SUKUR SUANAA KDR SRUN SUZ GECTI INSLL TEMENNIMIZ SAGLIKLI OLMASI RABBIM DEN GELEN KABULUMUZZZZ

NORMAL CNM HORMANLARDAN OLUYOR EBE OLE DEDI BANAA VE USUTUTUGUZDEDE ARTIS GOSTERIYORRRR

AYY DUN BENDE KASIN KASINN GOGUSLERIMM SONRA KREMLEME K ICIN ACTIMKI DAMARLAR KARA YOLU GIBI OLMUS HEHEH ESIME DEDM SENN USAKK YOL CALISMALARINI BITIRMEK USERE:KK53:GÖBEGIMIN ALTINDANDA INCE CIZGI BELIRMIS O DOGUM DOGUNA KDR TA YUKARI CIKACAKKKKKKKKKKKK:KK15::KK15::KK15:

Canım bence ayrıntılıyı yaptır. Anne karnında tedavisi olmasa bile en azından sorun olduğunu bilirlerse doğumdan sonra neye müdahale edeceklerini bilirler. Diğer testler çok çok önemli olmasada bana ayrıntılı önemli geliyor.

Canim doktorun yardimcisi aradi simdi.sonuclar guzel dedi.ayrintiliyi da sordum.biz surekli ayrintilida bakiyoruz dedi.1 kere ayrintilida bakilinca hersey bitmiyor dedi.25. Haftada da bi problem cikabilir onu bilemeyix dedi o yuzden surekli ayrintili ile bakiyoruz dedi.cok mutlu oldum duyunca.

E çok iyimiş senin o zaman. Bebişin bütün detayını inceliyor doktorun her zaman. Sonuçların güzel olduğunu da duymuşsun iyice rahatlamışsındır. :KK16:

X