2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
paradokss cnm ben şuan hatim indiriyorum Rabbim kabul ederse.
birde her namazdan sonra ayetel kürsi okuyorum karnımı tutup.günde bir kez felak nas ihlas surelerini okuyorum yine.
ayrıca günde bir kez la havle,subhannallahi ve bihamdi,rabbi hebli mines salihin,hasbinallahi..,rabbi yessir vela tuassir... tesbihatları ile el muhyi el mubdiu,ya hayy ya kayyum,el fettah el rezzak esmalarını 33er defa çekmeye çalışıyorum.
ayrıca kuranın mealini de bu süreçte okumanı tavsiye ederim...

edit:bunlar hamilelikte değil aslında bir müslüman olarak her zaman yapmamız gereken şeyler.tek başına meryem yusuf surelerini okuyarak çocuğa birşey geçeceğine değil de,o sureleri okuyup anlayarak yaşayarak önce kendimize sonra evladımıza hayırlı amel yapmamız gerektiğine inanıyorum...

Son düzenleme:
Herkese selam kızlar ve bebişleri :))
Bende gün sayıyorum hala hem amniyosentez saonucu almak için hemde haftaya cumartesi 4 boyutlu için.... Neyse ki düşündüğümden daha iyiyim ve kesinlikle negatif birşey olacağını düşünmüyorum.. garip bir rahatlık benimkisi neyse..
Bu arada ben dr değiştiriyorum, bu yüzen şu şeker yüklemeyi ne zman yapmak gerekiyordu ben onu unuttum gitti....
Herkese iyi hafta sonları :)

Canlarım..
dualariniza ihtiyacım var..
zira heyecanlıyım cok..ama bir o kadar da korkuyorum...
sizlere bahsetmiştim sanırsam..
biz yarin ailecek maldiv aadalarına tatil yapmaya uçuyoruz..
bu kadar uzağa 9 saat uçak yolculugu ve bambaşka diyarlara gideceğimiz icin hheyecanlı ve sevincliyim ama bir o kadar da ya bebeğime bı şey olursa diye cok korkuyorum..
lutfen dualariniza bize de ekleyin..lutfen..minik prensesim ve beni..Allah onu benden ayırmasın elin memleketinde.caresiz koymasın bizi..z
aten daha hareket filan hissetmedigim icin cok korkuyorum...
hersey yolunda gidiyor diyor doktor ama cok korkuyorum ya her an bı şey olursa ona diye...
daha demin telefonda yakın bı arkadaşımın 12 haftalık bebeğini kaybettiğini öğrendim..
allah im bebegimi koru..hepimizin bebeklerini..
İcim buruk bu aldığım haberden dolayı...
sagsalim gidip gelelim..
maddi manevi yapalım tatilimizi çekirdek ailemizle insallah...

Kalbim sizlerle..
denizbank reklamlarını görünce bı dua edileverin bize hatırlayın da..sagsalim gidip gelelim olur muu...:KK54:

aman cnm sen içini ferah tut rahat ol biraz herşey yolunda gider iyi yolculuklar :KK16:

Kızlar İstanbul anadolu yakasında ayrıntılı ultrason çektiren var mı acaba? Hangi hastanede kaç liraya yaptırdınız?

Çok derin bir araştırma içindeyim bu aralar:KK52::KK52::KK52::KK52:

cnm çamlıca erdem hast 200-300 arası
afiyet hastanesi 150*200 arası
koşuyolu görüntüleme merkezi(kampanya varmış fiyatı bilmiyorum)
zeynep kamil hastanesi beleş :) randevunu şimdiden almaya çalış ama

Son düzenleme:
cnm çamlıca erdem hast 200-300 arası
afiyet hastanesi 150*200 arası
koşuyolu görüntüleme merkezi(kampanya varmış fiyatı bilmiyorum)
zeynep kamil hastanesi beleş :) randevunu şimdiden almaya çalış ama

Teşekkür ederim cnm:KK16::KK16::KK16::KK54:

Bende gün sayıyorum hala hem amniyosentez saonucu almak için hemde haftaya cumartesi 4 boyutlu için.... Neyse ki düşündüğümden daha iyiyim ve kesinlikle negatif birşey olacağını düşünmüyorum.. garip bir rahatlık benimkisi neyse..
Bu arada ben dr değiştiriyorum, bu yüzen şu şeker yüklemeyi ne zman yapmak gerekiyordu ben onu unuttum gitti....

canım inşallah sonucun iyi çıkar amniosentez için karar verilen değerlerini yazarmısın zahmet olmazsa benden de istediler ama ben yaptırmadım bide yaşını kaç ben 34 yaşındayım bu işlemi yaşlada bağdaştırıyorlar doktorunu neden değişiyorsun ço soru sordum ama inşallah seni darlatmamışımdır:))

ya kızlar bişi sorcam gebelerin yusuf suresini okuması iyidir diye duymuştum ama hepsinimi okuycaz yoksa belli ayetlerinimi? bide kendiniz ve bebeğiniz için düzenli okuduğunuz dualar varmı? :KK31: paylaşırmısınız pls :KK54:

canım hamileyken 70 defa 'İnsan suresi' okunursa çocuk güzel ahlaklı olurmuş--- bunu babama okutuyorum

ilk 4 ay içinde 70bin defa 'Subhanallahi ve bihamdihi' çekilirse çocuk salih olurmuş-- bunu yaptım Allah kabul ederse

çocugun hayırlı olması niyetiyle her gün 1 tane 'Yasin suresi' okunurmuş

çocugun azalarının tam olması için her gün 2 rekat namaz kılınırmış

dogumun kolay olması için her gün 1 'Fatiha' okunup Hz. Fatıma'nın ruhuna hediye edilirmiş

bunları bendeki bi kitaptan alıp yazdım kızlar işinize yaricaktır eminim :) diğerlerini de yapmaya çalışıyorum işte tam bi başlayabilsem...

hımmm anladım canım... banada ayın sonunda getir dedi doktorum.. burtom 300 dedi ultramed de en son sağlık çalışanıyım die 250 e bıraktı... gerci rentıp da emin olmamakla beraber 70 dedi.... karar veremedim..

Çok yüksekmiş fiyatlar.
Bana 60 tl dediler. O da doktor yönlendiriyor diye. Yoksa daha fazla oluyormuş.

ya ben dün naptım yaa? öğleden sonra çıktım havada yağmurluydu çok biliyosunuz. komşumda gidicekmiş markete ıslanmasın diye onuda aldım beraber çıktık. bide hgs bakıcaktım postaneden,hoş, istanbulda hgs lere kıran girmiş postanede bankalarda hiçbiyerde kalmamış. neyse tam dönerken eve doğruuuu oda ne sağlık ocağı? :KK9: komşum dedi gel vurduralım aşını bende yanındayken. ben tabi tırsıyorum nası hemde? abla dedim bak hava yağmurlu boşver haftaya hava güzel olunca yaptırırım. hem şimdi kolum ağrır arabayı nası kullancam sonra :KK9: :KK9: :KK9:
bahaneninde bu kadarı olmaz yani, hiç beceremiyosun dedim içimden :KK8: az destekli bahane uydurur insan demi :KK9: :KK9: :KK9:

Geçici bir çözüm olmuş canım. Er ya da geç olucaz o aşıları :KK52:
Bende çok korkuyorum. İğneden değilde çok ateş baş ağrısı yapar diye korkuyorum

Kizlar gecmisi okuyamadan direk daliyorum dün kontrolümüz vardi
Veee oglumuz oluyor :-)))) pipi gördük :-) kocamin agzi kulaklarina geldi..
Ben kiz istiyodum yalan yok ama bu öyle bi duygu ki benimde agzim kulaklarimda dünden beri oglum diye seviyoruz yavrumuzu.
Kollarini yüzüne bacaklarini karnini cekmis kivrilmis uyuyordu yavrum (anasida öyle yatar:-)) detayli ultrason oldugu icin gördük ama pipimizi :-) hersey yolunda dedi dr ama tahmini dogum tarihi bir hafta ertelendi yeni tarihimiz 10 temmuz oldu.bacaklari kisa dedi dr nasil korktum sonra yok vücudun herseyi orantili sadece gelisime bakarak d tarihini bir hafta ileri aliyoruz dedi yumurtlama günü farkli olabilir herzaman dedi.ben tahmin ettigim gibi 5 ayda 2.5 kilo almisim :-( biraz azmis ama alirsin daha dedi.kalca agrilari genislemekten olur ancak suan bu kadar olmasi fazla dedi.hem o agrilar icin hemde varis catlat olmasi riski icin su varis coraplari varya özel ölcümlü onlardan yazdi sigorta iki cift ödüyomus zaten.bidahaki randevumuz 2 nisanda seker ölcümü olacakmis ac karnina gidecekmisim 1-2 saat orda kalacakmisim.oglum suan tekmeliyor yazarken :-))
Rabbim hepimizin bebeklerini bize bagislasin

Çok şükür bir annişimiz daha ayrıntılıdan müjdeli haberlerle dönmüşş :nazar::nazar:
Darısı bizim başımıza inşallah :KK1:
Bu arada hayırlı olsun canım oğluşun. :KK16::KK16:

Rahat ol zaten canım. İyi haberler alıcaksın hayırlısıyla :KK16:
Daha çok güvenebileceğin iyi bir doktor bulabildin mi canım?

Şeker yüklemesini 24. haftadan sonra diye biliyorum tatlım ben.

Bugün bebeğimi gördümmm...Geçen kontrolde erkek demişti ama bu sefer garantiye alacaktık...Bacaklarını bir an bile açmadı terbiyeli çocuğum benim...
Boyumuz 17 cm...Kilomuz 150 gram olmuş...Elime aldım cetveli bakıp bakıp duruyorummm ne acayip birşey yaaa
:KK49:
Kanama görmüştü geçen sefer ultrasonda bu sefer tertemizdi içerisi çok şükürrrr...
İkili testimi geçen ay yaptırmıştım ama dr ile daha bugün görüşme fırsatı bulabildim....Kimyasallar normalse normaldir yaşa sakın ola takılma dediii...
Allahım Allahımmm yok böyle bir rahatlamaaa...4'lüyü verdik haftaya öğreneceğim sonucu...
İşte böyleee
İKİZİZ ve ZAMANKULESİİİİ

Bugün bebeğimi gördümmm...Geçen kontrolde erkek demişti ama bu sefer garantiye alacaktık...Bacaklarını bir an bile açmadı terbiyeli çocuğum benim...
Boyumuz 17 cm...Kilomuz 150 gram olmuş...Elime aldım cetveli bakıp bakıp duruyorummm ne acayip birşey yaaa
Kanama görmüştü geçen sefer ultrasonda bu sefer tertemizdi içerisi çok şükürrrr...
İkili testimi geçen ay yaptırmıştım ama dr ile daha bugün görüşme fırsatı bulabildim....Kimyasallar normalse normaldir yaşa sakın ola takılma dediii...
Allahım Allahımmm yok böyle bir rahatlamaaa...4'lüyü verdik haftaya öğreneceğim sonucu...
İşte böyleee
İKİZİZ ve ZAMANKULESİİİİ

maşallah cnm allah başka sıkıntı vermesin :nazar:

İşte böyleee
İKİZİZ ve ZAMANKULESİİİİ

Canım hayırlı olsun. Güzel haberlerle dönmüşsün. maşallah boyu kilosuda güzelmiş :KK1::KK16:
Ne güzel her gün büyüyor bebişlerimiz. Her kontrolde daha büyük :KK16:
Hamişliğin yarısı bitti. Bundan sonrası daha bir heyecan verici.
İnşallah bundan sonrada güzel geçer günlerimiz hep birlikte.

can_sın hayırlı olsun güzel şeyler duymuşsun.

ben bu kaç haftalık kaç ay? hesabı yaparken hep ikilemde kalıyorum benim hamilelik takvimimde nedense şaşırdı biraz zaten. artık şu listeye bakıyorum :KK9::KK9::KK9:

Hafta = Ay
1-6 = 1. Ay
7-10 = 2. Ay
11-14 = 3. Ay
15-18 = 4. Ay
19-22 = 5. Ay
23-26 = 6. Ay
27-31 = 7. Ay
32-35 = 8. Ay
36-40 = 9. Ay

Son düzenleme:

ben bu kaç haftalık kaç ay? hesabı yaparken hep ikilemde kalıyorum benim hamilelik takvimimde nedense şaşırdı biraz zaten. artık şu listeye bakıyorum :KK9::KK9::KK9:

Hafta = Ay
1-6 = 1. Ay
7-10 = 2. Ay
11-14 = 3. Ay
15-18 = 4. Ay
19-22 = 5. Ay
23-26 = 6. Ay
27-31 = 7. Ay
32-35 = 8. Ay
36-40 = 9. Ay

aa böylemiymişş ben bilmiyordum :26:

saygın eser ayaz çağan inanç bu isimlerde de anlaşamadık:KK19:

Hafta = Ay
1-6 = 1. Ay
7-10 = 2. Ay
11-14 = 3. Ay
15-18 = 4. Ay
19-22 = 5. Ay
23-26 = 6. Ay
27-31 = 7. Ay
32-35 = 8. Ay
36-40 = 9. Ay

O zaman 5 aylık hamileyim :KK9::KK9:
Normalde zaten hamilelik ay olarak değil hafta olarak hesaplanırmış. Doğrusu öyleymiş.
Bu tabloyu sen kendin mi hazırladın canım?

paradokss cnm ben şuan hatim indiriyorum Rabbim kabul ederse.
birde her namazdan sonra ayetel kürsi okuyorum karnımı tutup.günde bir kez felak nas ihlas surelerini okuyorum yine.
ayrıca günde bir kez la havle,subhannallahi ve bihamdi,rabbi hebli mines salihin,hasbinallahi..,rabbi yessir vela tuassir... tesbihatları ile el muhyi el mubdiu,ya hayy ya kayyum,el fettah el rezzak esmalarını 33er defa çekmeye çalışıyorum.
ayrıca kuranın mealini de bu süreçte okumanı tavsiye ederim...

edit:bunlar hamilelikte değil aslında bir müslüman olarak her zaman yapmamız gereken şeyler.tek başına meryem yusuf surelerini okuyarak çocuğa birşey geçeceğine değil de,o sureleri okuyup anlayarak yaşayarak önce kendimize sonra evladımıza hayırlı amel yapmamız gerektiğine inanıyorum...

caınm nasıl namaz kılıyorsun oturarak mı sandalyedemi ben netten baktım secde şeklinde oturarak kılınıyormuş ama ben sandalyede kılıyorum acaba olmuyor mu:KK43:(

günaydııınnnnn :KK16::KK16::KK16:
ya bu öksürük ve grip beni öldürcek 1 haftadır mahvetti grip felan önmli değil öksürükk felaket artık karnıma ağrılar giriyor neler denedim geçmedi.. :44: sizin fikriniz varmı ne yapabilirim.???
ayyyy 17+2 olmuşuz :KK9: baya büyümüşüz ne kaldı ki 159 gün :KK1::KK1::nazar:

benim fikrim şu yönde daha öncede yazmıştım 1 ay önce bende yaşadım. bi doktora görünmelisin muhakkak. hamile olduğumuz için atlatamıyoruz bende çok çektim önemsemedim bronşit oldum mecbur antibiyortige başladım Allah'a şükür geçti. hatta kendi doktorumada sordum kullanabilirsin değilse fazla öksürük de bebeğe zarar veriri dedi. ama sen bilirsin yineden çok geçmiş olsun

ben pek anlamadım açıkçası ya ,pipi die bişe gösterdiler ama:):)babasıyla doktor anladı ama:):)

walla babalar bizden daha iyi anlıyor. detaylıda bende anlmadım pek tek tek gösterdi baktım öyle saf saf eşim monitöre girecekti doktor kadar bilgiliydi nerdeyse çıkınca bide o anlattı ama bu benim çok hoşuma gitti bizden daha heycanlılar :)

O zaman 5 aylık hamileyim :KK9::KK9:
Normalde zaten hamilelik ay olarak değil hafta olarak hesaplanırmış. Doğrusu öyleymiş.
Bu tabloyu sen kendin mi hazırladın canım?

yok tatlım ben hazırlamadım netten hamilelikle ilgili bilgiler veren bi siteden aşırdım :KK9:
ya evet esasen bende haftadan gidiyorum kafamı karıştırmak istemiyorum ama hep soruyolar gören kaç aylıksın dio mecburen bişi demek gerekiyo hafta olarak cevap verince pek anlaşılmıyorum :KK9: :KK9: :KK9:

X