2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
gunaydin arkadaslr malesef benim oglumlda hasta oldu:KK5:gece hic uyuyamadi nefes almakta zorluk cekti yavrum burnu akiyor oksuruyor cok moralim bozuk keske ben hasta olaydim onun yerine:KK5::KK5:

geçmiş olsun canım... başladı hastalıklar.. :KK50: ıhlamur falan ver bol bol.. Allah şifa versin bütün bebeklere..

burçak nehircik nasıl oldu?

Burçakçım gunaydınn, işe başlamadan bi bakımayım dedim.sabahları limonlu çay yada ıhlamur,İçiyorum boğazlarım nispeten daha iyi ama burnum sürekli akıyor.inş.çabuk atlatırız.sen niye gitmedin kahvaltıya kızzzz:KK23:

Bende duydum fatih beyi hatta giden bi arkadaşım var o da ocak annesi. Ya bende bi ara değiştirmeyi düşündüm çunku bızım doktorun da hatırlama sorunları var.ama bi türlü fırsat bulup araştrmadım başka birini, alışkanlık oldu aynı yere gitmek.çok şükür bi hastalıkta olmadı :nazar::nazar:gözümüzdeki geçmek bilmeyen sulanma ve çapak durumu hariç :nazar: sadece boy kilo kontrolune gidiyoruz.

aman maşallah de.. :nazar: hasta olmasınlar çok zor oluyor. :KK50: bana çok yakın yıldırım doruk. deneyebilirim. :KK51:
ben şevket yılmazda orkun beye götürüyorum. kayınpederimin arkadaşının oğlu. ilgileniyor, istediğim zaman gidiyorum. ama bazen hastanede olmuyor, nöbette falan oluyor. yedekte doktor iyi olur. :KK15:

senin tüm gerginliklerine ragmen farkinda isen hala alttan alınıyorsun.. burada sevecen arkadaslarimlala muhabbet ederek geyik yaparak günün yorgunlugunu atiyorum ben. Basindan beri yazdiklarima karsilik bile gelmiyor ama ben hesabini yapmiyorum onemsemiyorum.burdaki arkadaslari ciddiye almadigimdan degil herkesin kendine gore bir zamani oldugundan. Ben o ayrilan zamanin;icine denk gelmemesimdir o kadar.
Bos konusurum cunku yaptigim geyiktir o da normaldir.cocukluk da ederim yakisir.en azindan kendimle barisik biriyim kimse ile karsilastirmam kendimi.esit tutarim.bu da mutluluk icin yeterli sebeplerden biri.surekli gerginlik yaparak insanlarin muhabbetini bolmem,polemik cikartmam.ha bana laf soyleyen olursa da altinda kalmam.resim koyanlar populermis seviliyormus ya "asya"i gormedim ben ama icimin isindigi sevdigim arkadaslardan biri.
Aman neyse kimse kusura bakmasin cevap weririm yazarim cizerim tekmelerim.mimik yapamiyorum teknik sebeplerden oturu.herkesi ayiricimlik yaparak operim.
Tutku kestane sekeri dedin bitirdin beni surdaaaa

canım yeme içme olayını ne yaptınız,genel anestezi ya 6 saat önce ve sonra açlık oluyordu
yanlış biliyorumdur umarım bebek nasıl dayanabilir,
:KK52:

Nettin kız sen öldürdün çocuğu açlıktan:KK53: öncesinde kalıyoda sonrasında yiyebilir kısa bi süre sonra..püskevit falan yimiştir o çaktırmadan..oyy o önlüklü hali geldi gözümün önünde yirim onları ya minnacık minnacık:KK43:

canım yeme içme olayını ne yaptınız,genel anestezi ya 6 saat önce ve sonra açlık oluyordu
yanlış biliyorumdur umarım bebek nasıl dayanabilir,
:KK52:

6 saaten daha fazla canim. 11saat kaldi ac olarak.ciktiktan 2 saat sonra emzirdim.onu da tam doyurmadan.benim ki gece 2 den sabah 10 a kadar his aglamadi acliktan cok sasirdim.ac susuz bekledi.ciktiktan sonra 2 saat zor dayandi ama uyudu da rahatladim
Ekleyeyim canim, sabah 8 dedikleri icin 2 de emzirdim en son. Ama gec alindi maalesef.
Bitiful yetiskinlerde yarim saat sonra ye diyorlar yada bir saat ama cocuklarda iki saat bekletiyiyorlar maalesef.caktirmadan biskuvi verdim cunku tek tarafi emzir cok doyurma dedi hainler.

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım... başladı hastalıklar.. :KK50: ıhlamur falan ver bol bol.. Allah şifa versin bütün bebeklere..

burçak nehircik nasıl oldu?

cok saol canim ihlamur icmiyorki sipa.amin cok kotu insanin bebbisi hasta olunca ALLAH hepsine sifa versin senin pasayida korusun:nazar:

cok saol canim ihlamur icmiyorki sipa.amin cok kotu insanin bebbisi hasta olunca ALLAH hepsine sifa versin senin pasayida korusun:nazar:

amin canım. inşallah.. burçak söylemişti. kahvaltısını ıhlamurla hazırlıyorum diye. çok hoşuma gitti bu fikir. ama hala deneyemedim. sen bi dene istersen.. :KK34:

Vave nettin ya o kadar aç kalıyomu, benimki sinirli hayatta dayanamaz o kadar:KK53: şimdi nasıl iyimi nabıyo??

Ruza benimkide ıhlamur içmiyo ilk aylar rezene falan veriyodum içiyodu şimdi ağzına sürmüyo paris gibi..içirebilenler kış ayında içirsin valla her derde deva..

Hayırlı cumalar bu arada herkeşe..

Bu kadar alıngan olmayın ya, evet insan kendini kötü hissediyor bazen bir şey sorduğu veya bir şey paylaştığı zaman cevap alamadığında ama bunu gruplaşmaya, kasıtlı olarak cevap vermemeye bağlamaya gerek yok. Bana da oldu defalarca, cevap beklemedim mi bekledim, ama gelmediği zaman da küsmedim, arada kaynamıştır dedim. Hepimiz bebekli insanlarız, bazen de alıntı yapıyorsun yapıyorsun, ufaklık bir ağlıyor, telaşa düşürüyor, hepsi olduğu gibi gidiyor. Hiçbirimiz on dönüm bostan, yan gel yat Osman modunda değiliz maalesef :)

Güven farklı bir şey. Zamanla oluşuyor. Burada bana cevap yazmasa bile beni sevdiğini düşündüğüm arkadaşlarım oldu. En kötü ihtimalle sorarım, bilmeden bir şey mi yaptım, bir şey mi oldu diye. Bu arada kimseyle özelden sürekli yazışmıyorum ya da facebooktan görüşmüyorum. Galiba biraz da beklenti meselesi. Çok şey beklememek lazım.

Fotoğraf konusuna gelince, şimdiye kadar hiçbir siteye fotoğrafımı eklemedim. Buraya eklememin sebebi de yukarıda yazdığım sebepler dolayısıyladır.İyi niyetli olursan her şeye de iyi niyetli bakarsın. Özelimi ortaya döktüğümü de sanmıyorum, böyle bir şeyi silik bir insan gibi görünmek pahasına da olsa hiçbir platformda yapmamak için elimden gelen çabayı ortaya koyarım.

Bir şeye alındığınız, kızdığınız günler olabilir, hatta muayyen günleriniz bile sineye çekilir, yeter ki nazı dozunda bırakın. Yok naz yapmıyorum çatır çatır konuşuyorum diyorsanız da burada inşa ettiğiniz şeyleri kendi elinizle yıkmış olursunuz. Hem de hiçbir sebep ortada yokken...

allahım yarebbim yaa bir benim oğlum sünnetsiz kalacek büyüyünce de pişman olacek
o aaanamaz babası kafa devamlı geri sarıyor halbuki ikna etmiştim sünnete korkuyor heralde
:18:
kocamın numarasını veriyorum arayın da bir konuşun çünkü ben artık konuşamııcem
dövecemm
:KK4:şiddete hayır:KK20:
0506
........:KK24:

vaveee müsait olduğun da bir ayrıntılı anlat bana bacım çok korkuyomm:18:
bir de dikişsiz olanı varmış yapıştırılıyormuş olmadı kayseriye gitsem 3 saatlik dönüşte sıkıntı
olur mu ki?
offf be içim kalkıyor düşündükçe,mavi önlükk ameliyathanee
kesilen pipi...
allahım rüyalarıma girdi dün kocamı oğlum sandım yanımda sünnetle ilgi konuşarak seviyom

:KK17:bir kendime geldim bana :KK53::KK53::KK53:bakıyo

Bu kadar alıngan olmayın ya, evet insan kendini kötü hissediyor bazen bir şey sorduğu veya bir şey paylaştığı zaman cevap alamadığında ama bunu gruplaşmaya, kasıtlı olarak cevap vermemeye bağlamaya gerek yok. Bana da oldu defalarca, cevap beklemedim mi bekledim, ama gelmediği zaman da küsmedim, arada kaynamıştır dedim. Hepimiz bebekli insanlarız, bazen de alıntı yapıyorsun yapıyorsun, ufaklık bir ağlıyor, telaşa düşürüyor, hepsi olduğu gibi gidiyor. Hiçbirimiz on dönüm bostan, yan gel yat Osman modunda değiliz maalesef :)

Güven farklı bir şey. Zamanla oluşuyor. Burada bana cevap yazmasa bile beni sevdiğini düşündüğüm arkadaşlarım oldu. En kötü ihtimalle sorarım, bilmeden bir şey mi yaptım, bir şey mi oldu diye. Bu arada kimseyle özelden sürekli yazışmıyorum ya da facebooktan görüşmüyorum. Galiba biraz da beklenti meselesi. Çok şey beklememek lazım.

Fotoğraf konusuna gelince, şimdiye kadar hiçbir siteye fotoğrafımı eklemedim. Buraya eklememin sebebi de yukarıda yazdığım sebepler dolayısıyladır.İyi niyetli olursan her şeye de iyi niyetli bakarsın. Özelimi ortaya döktüğümü de sanmıyorum, böyle bir şeyi silik bir insan gibi görünmek pahasına da olsa hiçbir platformda yapmamak için elimden gelen çabayı ortaya koyarım.

Bir şeye alındığınız, kızdığınız günler olabilir, hatta muayyen günleriniz bile sineye çekilir, yeter ki nazı dozunda bırakın. Yok naz yapmıyorum çatır çatır konuşuyorum diyorsanız da burada inşa ettiğiniz şeyleri kendi elinizle yıkmış olursunuz. Hem de hiçbir sebep ortada yokken...

özel paylaşma meselesi benden çıkmadı zaten. ben foto koyduğunda daha fazla kaynaştıklarını söyledim.bu forum ya da başka forum karşındaki kim bildiğinde daha rahat olursun sonuçta. bence normal. bende foto eklemeyi düşünüyordum eğer aranıza katıldığımı gerçekten düşünseydim.2. durum ise asla naz yapmıyorum nazı kocama yaparım yani:) konuşuyorum tabiki. ama yıkacak birşey dediğimi de sanmıyorum. elbette herkes robot gibi bana yazsın benimle ilgilensin değildi kastım. hepimiz doluyuz kimse boş değil burada. ama anlaşılmayan şey mesela birşey yazıyorum kendimle ilgili ya da bir soru soruyorum burada bulunan o an için boş arkadaşlar kendi msjlarına cvp vermiş olsam dahi yada soru sormuş olsam dahi es geçip burada olmayan kiilerin isimlerini sayıp hatta yeni kişiler lazım deyip aşağıdaki isimleri kolluyorlar. 1 kere dahi benim ismim geçmemiştir.hayır yani bu çok büyük bir şey değil ama diğer arkadaşlarında alındığı konu o bence.elbette herkesin sevdiği bir yada birkaç arkadaşı olacak özeldende görüşecek ama burası serenat yeri mi ki özencik yapılıyor sürekli. dediğim yanlış anlaşılmasın tabi olacak ama dozu kaçtı gibi. tabi bence herkes memnunsa bana ne tabi.ben kendim tarafından olan şeyi söylüyorum.ayrıca görüşenler olduğunda cidden sevindim fotoları koymuşlardı. ne biliyim bebelere anlatacak tatlı anılar olacaktır.çok şey de asla beklemem.buraada arkadaşlar yazdı işte.. insanın yeri geliyor annesi dönüyorken sırtını merak etme ferdacım kimseden birşey beklememeyi öğretti hayat. ben sadece ben de dahil daha fazla katılan olsun istedim ama siz böyle mutluysanız bişey diyemeyeceğim

süt reçeli yapıyom şimdik meşgulüm sonradaaa süt reçelli kurabiye
yapcam misafirim gelcek soonaaa gelcem sevinn ve özleyin benii nolurr
:KK53:

vavem geceyi nasıl geçirdiniz.. buğracık nasıl oldu?

gece her zamankinden daha iyiydi, arada narkoz mu versem ne yapsam :KK53: bekledigim gibi gecmedi acikcasi.

Bitiful wall ben de dayanamaz diyordum ama gik demedi cocuuum.sizi saatinde alirlarsa.5-6 saat aclik ve sonrasinda 2 saatle kurtarirsiniz durumu.bu arada serumla besleniyor cocuklar.damardan besleme yani.onemli olan mide s olcek

vaveee müsait olduğun da bir ayrıntılı anlat bana bacım çok korkuyomm:18:
bir de dikişsiz olanı varmış yapıştırılıyormuş olmadı kayseriye gitsem 3 saatlik dönüşte sıkıntı
olur mu ki?
offf be içim kalkıyor düşündükçe,mavi önlükk ameliyathanee
kesilen pipi...
allahım rüyalarıma girdi dün kocamı oğlum sandım yanımda sünnetle ilgi konuşarak seviyom

:KK17:bir kendime geldim bana :KK53::KK53::KK53:bakıyo

korkma la ne azcık canın war senin :KK57: tedirgin oluyor insan ama yarım günde atlatıyorsun tüm kaygıların geçiyor. ertesi gün hiç birşey yok gibi oluyor.bugün maaşallahı war hızına hız eklendi :KK53: yerinde durmuyor bitirdi beni. adam oldum diye havalarda haspam.
bu arada bizim sünnet dikişsizmiş. ne yalan söyleyim benim için farketmez mecbura kaldık tek doktor diye sormadım, dikişli mi,nasıl olacak diye. dün hemşire arkadaşlar dedi artık dikişli yapılmıyor burda diye. bakalım düşsün ucundaki sargı nasıl yapıştırmış doktor görcez. ilk kez görceğim için heyecanlıyım :18: bakam dedikleri gibi ise(allahım ne kaygısız anneyim ben) kayseriye gitceğine tokat 1 saat mesafe gel burada yaptır.

Son düzenleme:
X