2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydın kızlar.:KK3:benim kızda geceleri huysuz.uyanıyor emziriyorum yatırıyorum 2 dk sonra gözü kapalı ağlıyor.gece belki 20 kere kalktı.:KK37:eşim de uyuyamadı.sabah gidecekti işe.aldım kızı salona geçtim bende.sabah yine durmadı.sürekli mız mız durumu var.bahçeye indirdim biraz.eve geldik az önce uyudu şok şükür.:KK53:yoksa dişlerin devamı mı geliyor anlamadım gitti.:KK53:

günaydın kızlar.:KK3:benim kızda geceleri huysuz.uyanıyor emziriyorum yatırıyorum 2 dk sonra gözü kapalı ağlıyor.gece belki 20 kere kalktı.:KK37:eşim de uyuyamadı.sabah gidecekti işe.aldım kızı salona geçtim bende.sabah yine durmadı.sürekli mız mız durumu var.bahçeye indirdim biraz.eve geldik az önce uyudu şok şükür.:KK53:yoksa dişlerin devamı mı geliyor anlamadım gitti.:KK53:

benimki de aynen boyle, çok feci ağlıyor, ilk dişimiz gelir diye bekliyorum ben de :KK25:

Benimki evvelki gece rüya görmüş gibi birden ağlamaya başladı. Sabahına dişinin ucu çıkmıştı. Acaba tomurcuk gibi birden mi patlıyor bunlar :KK9:

Bugün kereviz tavuk patates havuç bulgur ve domatesten yaptığım çorbayı yoğurtla beraber yedi ve pek sevdi, hatta fazla yedi. Belki seven bebiş olur bilginize :KK66:

Evet bizimkide 6.hastaliga yakalandi %90..cunku bugun atesi yok ama butun vucudunda döküntüler basladi..sebebi ogrendigim icin sevincektim nerdeyse..sebepsiz yere atesinin yukselmesi kotuydu cunku..
Herkesin sikayeti ayni ya bizimkide cok mizmiz 1 dk bisey yaptirmiyo gecede hic uyuyamadim..sabah belgrad ormanina gittik temiz havayi aldi bayildi simdi, tabi oncesinde 1 saat agladigi icin su an uykusunda bile icini ceke ceke uyuyo haylaz..bende kivrilcam yanina uyanmazsa..sizler napiyonuz??

Delikiz gozelmis, onemli olan senin rahat kullanman herseyden once..bu hantal pusetlerden be de biktim rahat uyuyo ama agirlar..otursada bastona gecsem..

Evet bizimkide 6.hastaliga yakalandi %90..cunku bugun atesi yok ama butun vucudunda döküntüler basladi..sebebi ogrendigim icin sevincektim nerdeyse..sebepsiz yere atesinin yukselmesi kotuydu cunku..
Herkesin sikayeti ayni ya bizimkide cok mizmiz 1 dk bisey yaptirmiyo gecede hic uyuyamadim..sabah belgrad ormanina gittik temiz havayi aldi bayildi simdi, tabi oncesinde 1 saat agladigi icin su an uykusunda bile icini ceke ceke uyuyo haylaz..bende kivrilcam yanina uyanmazsa..sizler napiyonuz??

Delikiz gozelmis, onemli olan senin rahat kullanman herseyden once..bu hantal pusetlerden be de biktim rahat uyuyo ama agirlar..otursada bastona gecsem..

Sebebin belli olmadi cok guzel getcekten.bana da duyan herkes ayy krese basladilarya artik hep hasta olurlar demiyormu duami ediyorlar bedduami sinir olyrm sanki evde olan hasta olmuyor.salgin var herkes hasta dyrm yok illa beni kotu anne yapacaklar . Ben zaten en hafif olani aldim ons cok dikkat ettim cunku malum 2bebeyle bide agir olani hic suremezdim.bu cok hafif heryere rahatlikla gtryrm.bu arada bu ara hayatimin korkusunu yendim ve cok buyuk bir is basardim:)) cok mutlym:))

Millet moral bozsun yeter bosver..
Neymis o korkun merak ettim..benim bocek fobim var onun gibi biseymi hihihi:)))

Eylem, Bituful; döküntü dediğiniz böyle bir şey mi? Sadece kollarında ve bacaklarının bir kısmında var, bedeninde yok. Sıcaktan diye tahmin ediyorum ama... Ateşi de çıkmadı. Alerji mi onu da bilmiyorum. Değişik bir şey de vermedim, hem de giderek artıyor :KK43:

$fotoğraf.jpg

Millet moral bozsun yeter bosver..
Neymis o korkun merak ettim..benim bocek fobim var onun gibi biseymi hihihi:)))

Yok
Ula:)) ehliyetim var ama kac yildir araba suremyrm.direksiyon dersi aliyordumya bir haftadir 3gundur heryere gidiyorum arabayla:)) bugun ankaranin bir ucuna dugune bile gittim geldim:)) cok buyuk ozgurluk ya .bunun da ustesinden geldim alimallah:)) zaten hoca bana sasyrdu hep 2bebeye tek bakiyorsun da su arabayi nasil cozmdn sana gore cok basit isler bunlar diyordu:)) gozumde buyuttugum kafar zor degilmis gercekten

Sebebin belli olmadi cok guzel getcekten.bana da duyan herkes ayy krese basladilarya artik hep hasta olurlar demiyormu duami ediyorlar bedduami sinir olyrm sanki evde olan hasta olmuyor.salgin var herkes hasta dyrm yok illa beni kotu anne yapacaklar . Ben zaten en hafif olani aldim ons cok dikkat ettim cunku malum 2bebeyle bide agir olani hic suremezdim.bu cok hafif heryere rahatlikla gtryrm.bu arada bu ara hayatimin korkusunu yendim ve cok buyuk bir is basardim:)) cok mutlym:))

Ya kreşe giden çocuk hasta oluyor ama kreşe gittikleri için değil, yıllarca gayet steril bir ortamdan birden birçok çocuğun olduğu bir ortama girdikleri için. Kreşe gitmeyenler de okula başlayınca hasta oluyorlar. Boşveeer herkes bir laf söylesin iş olsun diye işte...

Arkadaşlar bi akıl verin noolur. Ocakta doğum yaptım. 6 ay sonra yani haziranda adet oldum, temmuzda 2. Adeti oldum, ağustos sonu adet tarihinde yine sancılarım oldu adet olacakmışım gibi birkaç gün sancıdan sonra 2 damla leke gibi kan geldi ve şimdi hiç bile yok... Sizce test yapmalımıyım yoksa adet düzensizliğimidir? Bebeğim daha çok küçük :KK43:

Kizlar 2gunluk bebegim var.zor emmeye basladi.ilk gun kakasini cok yapti ancak bugun hic yapmadi.sutum az oldugumu dusunerek mama verdik.kabizmi oldu acaba.basina nu olay gelen varmi.ne yapabilirim.agliyor bu yuzden..

Slm uykusuzz annelerrr...
Valla kafayı sıyırmak üzereyım uykusuzluk yorgunluk tavan yaptı.diş yeni çıktı.3 gundur uyku falan yok.sabaha kadar mır mır mır .sallıyorum istemiyor kendını bi dikiyor arkaya doğru mumkun değil sallamak bırakıyorum ağlıyo.kucağıma alıyorum istemıyor sözde 3 gunluk tatil vardı uykusuz geçti bitti oda :KK43:( canları sağolsun tabii ki ama gerçekten çok zorlu bi süreç bu yaaa:KK43:(
Dışarı çıkışlarımız bi faciaya dönüşüyor resmen.gezsin diyorum çıkınca 5 dk iyi sonra arabasında durmak istemiyor kucak istiyor inmek istiyor.dolmuş taksiye biniyoruz burnumuzdan getiriyor.hiç bişeyle oyalanmıyor sürekli kımıl kımıl çok aktif ..bugun arkadaşlara gidelim 40 günlük bebeleri var görelim dedik.rezil olduk yollarda mır mır mırr.halbuki uyutup doyurup çıkmıştımm:KK43:(( napıcammm yaa fikri olan varmı arabasında 5 dk dan fazla oturmuyor ,asla arabasında uyumuyor, otobüse dolmuşa taksiye binince afakanlar basıyorr, kuduruyor, bi avm ye gidemıyorum alışverişe falan kapıdan geçip gidiyoruzz:))))
Beatiful ateşin sebebi belli olmuş en azından için rahatlar.çokk geçmiş olsun.
Ferdacım bence senınkı daha çok alerji gibi ama doktora göstersen daha iyi olur.bu 6. Hastalıkta en belırgın şey tekrarlayan ateş diye biliyorum ben.

Teshisi yalnis koymusum 6.hastalik degil kizamikcik gecirmis:KK43:( az once tekrar gittim doktora oyle dedi atlattik cok sukur ama cok ishal niye bilmiyorum ek gidada yokki bisi dokunsun diyim anlamadim gitti..gozlerimizde enfeksiyon kapti 1 haftadir damla kullaniyoruz gecmedi..eve geldik bide bidaha yataktan atti kendini tam ustune tuz biber oldu, kafayi yicem..

Ferdacim seninki alerjiye benziyo bizimki boyle degil cok sık yuzunde ve vucudunda kol ve bacaginda yok..ateside 39-40 arasiydi..

Tutku Allah yardimcimiz olsun valla cok huysuzlar disarda aglayinca panik oluyo insan cok iyi anliyorum..

Son düzenleme:
bu ara butun bbebeklermi huysuz ya:KK50:bizimkide turkiyeden geldigimizden beri huysuzlasti surekli kucakta gece dakka basi uyaniyor off

Slm uykusuzz annelerrr...
Valla kafayı sıyırmak üzereyım uykusuzluk yorgunluk tavan yaptı.diş yeni çıktı.3 gundur uyku falan yok.sabaha kadar mır mır mır .sallıyorum istemiyor kendını bi dikiyor arkaya doğru mumkun değil sallamak bırakıyorum ağlıyo.kucağıma alıyorum istemıyor sözde 3 gunluk tatil vardı uykusuz geçti bitti oda :KK43:( canları sağolsun tabii ki ama gerçekten çok zorlu bi süreç bu yaaa:KK43:(
Dışarı çıkışlarımız bi faciaya dönüşüyor resmen.gezsin diyorum çıkınca 5 dk iyi sonra arabasında durmak istemiyor kucak istiyor inmek istiyor.dolmuş taksiye biniyoruz burnumuzdan getiriyor.hiç bişeyle oyalanmıyor sürekli kımıl kımıl çok aktif ..bugun arkadaşlara gidelim 40 günlük bebeleri var görelim dedik.rezil olduk yollarda mır mır mırr.halbuki uyutup doyurup çıkmıştımm:KK43:(( napıcammm yaa fikri olan varmı arabasında 5 dk dan fazla oturmuyor ,asla arabasında uyumuyor, otobüse dolmuşa taksiye binince afakanlar basıyorr, kuduruyor, bi avm ye gidemıyorum alışverişe falan kapıdan geçip gidiyoruzz:))))
Beatiful ateşin sebebi belli olmuş en azından için rahatlar.çokk geçmiş olsun.
Ferdacım bence senınkı daha çok alerji gibi ama doktora göstersen daha iyi olur.bu 6. Hastalıkta en belırgın şey tekrarlayan ateş diye biliyorum ben.

merhabalar. yazdıklarınızı okuyunca konuyla ilgili fikrimi paylaşmak istedim, öncelikle önceki yazılarını okumadığım için diş vb. bir sıkıntısı yoksa bence çocuğunuz merakını yenemiyor.. yani çevresine olan bakışlarını sıkı takip edin, nelere fazla bakıyor nelere ilgi duymuyor.. baktığı şeylere ulaşabiliyor mu vb. benim ufaklık uyanmak üzere yazım yarım kalabilir.. çok bildiğimden değil ancak 7,5 aylık oğlumdan anladığım kadarıyla öncelikle onların küçük birer birey olduklarını kabul etme vaktimiz geldi, tabi bu durum dişti, emeklemeydi,yürümeydi vb zor işlere denk gelmiş olabilir ancak nacizane tavsiyem onu bunaltmadan ve ağlamasına fazla izin vermeden isteklerini yerine geitrmeniz, yani eğer arabada oturmayı sevmiyorsa oturmasın, kucağınıza alın ilginizi istiyor olabilir, çevrede birşey onu tedirgin ediyor olabilir.. inanın oğlumla olan deneyimlerinden şımarma gibi bir hisleri yok bence.. istedikleri tek şey bu hayata alışma aşamasında destek..eminim zaten istediği çoğu şeyi yapıyorsunuz, hepimiz bunun için çabalıyoruz, ama her bebek aynı rutine uymak zorunda değil, iyi ki de değil.. onları olduğu gibi kabul edip, biraz sabır dileyip günleri geçirmeye devam etmemiz lazım.. müsadenizle benim ufaklık uyandı.. sevgilerimle..

not: benim oğlum avm de olmayı pek sevmiyor bende zorda kalmadıkça pek gitmiyorum, gitsemde 1 saate işimi halledip çıkmaya çalışıyorum.. ama bu durumu artık kabullendim..

Son düzenleme:
Uzun zamandır girmiyordum kk'e benim oğlumun 4 dişi çıktı ve emeklemek üzere. Şimdilik sürünerek ilerlemekte :) Diş çıkartırken de şimdi de hiç sorunumuz olmadı şükürler olsun.. Çok mülayim kendini oyalayabilen bir bebek.. Bu arada 7. ayımız bitti.

Son düzenleme:
selam genç kızlar hatunlar sevişgenler :KK52:

ben dügündeydim yoktum kele farketmediniz mi gacılar :KK52:gerçi geçmişi okuyamadım amaaannnnnnn yemişim geçmişi derrmişiimmm:KK52:

bitiful geçmiş olsun yaaaa nerden kapmış kızamıkcıgı senin ogluş acep :18:delikız banada herkes çok hasta olur keşke kreşe vermeseydin diyoo bende hasta olsun kızımın hastalıgı hoşuma gidiyo onun için kreşe verdim diyorum:KK23: sanki evde olunca hasta olmuyoo şimdi grip mesela :KK19:

eee ne yapıyonuz ne var ne yok ? bizde uyku sorunu var artık ilgilenmiyorum diş mi yoksa çiş mi saldım valla hergece başka bi gece güzel uyuyooo bi gece 5 -6 kez uyanıyooo aglıyoo sebepsiz anlamadım ben bu kızı çözemedim kullanma klavuzu eksik benim kızın :KK52:zaten yemek artık yok denecek kadar az yiyoo mamasını da çomk acıkırsa içiyoo nasıl besleniyoo bilmem saatlerce yemese aglamıyoo mama diyeeee diyette zanımcaaa:KK52::KK52::KK52:

Kizlar 2gunluk bebegim var.zor emmeye basladi.ilk gun kakasini cok yapti ancak bugun hic yapmadi.sutum az oldugumu dusunerek mama verdik.kabizmi oldu acaba.basina nu olay gelen varmi.ne yapabilirim.agliyor bu yuzden..

Benim oğlum da 3 gün kaka yapmamıştı ama düzeldi. Oluyor böyle fakat 3 günü geçerse dr. götür derim..

X