2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım inşallah yazarım eşime haber vermeden yazacağmmm buraya:KK19::KK53:
sizin yolculuk nereyeydi unutmuşum bu ara aklım hep tayindde:KK17:

Ankara'ya gideceğiz kısmetse canım. bizim okuldan da iki öğretmen tayin istedi. onları da merak ediyorum. ne zaman açıklanır acaba..

Cok sessizsiniz bugun gelen giden yok..

Bizimkininde burnu tikali klima falan derken hasta ettik galiba..:2:

Hipp i icmedi aptamil aldim bakalim sevicekmi..sutum yetmiyo artik ek gida almadigi icin

Vaveyla yi özledim ya gelse artıkın..2 hafta olcak nerdeyse gün sayiyoss:KK53:

geçmiş olsun canımm... burnunu hüptür bol bol annesi... :KK52: hakkaten bugün çok sakin. gelen giden yok.

eylemsevcan cok gecmis olsun.
Ruza ve kagan hakkinizda hayirlisi neyse o olsun.
Bu arada kaganin annesi ben 2 kilo verdim yalniz ekmek felan yemiyorum.bol su iciyorum.yarin diyete baslayali bir hafta olcak.haftada 2 kilo iyi heralde.sen ne yaptin.

Gecmis olsun canim keske yardimci olabilsek..film icin neden prof ariyosunki? Arastirma hastanelerine git en iyileri ordadir..capa cerrahpasa falan..

slm geçmiş olsun bizim yeğen 2,5 aylık ve q37 sendromu ile dünyaya geldi şimdi kalbnde üfürüm delik-nefes borusu gelişmiyor- akciğerler gelişmiyor- filan ama Marmara eğitim araştırmada çocuk çerrahı var çok memnunuz çok alakadar Göktuğ bey bi araştır istersen Anadolu yakasında..allah şifa ve sabrını versin.

Hüpturdum ruzacim ilerlemez isallah..artik aspirede yapamiyorum durmuyo fena dayak yiyorum öz oglumdan ahh ahh:KK4:

Kızlarrr giremiyorum iki üç gündür, dedim ki oku oku bitiremem şimdi bir baktım doğru dürüst ilerlememiş! Nerelerdesiniz bakem? Bizim olayları biliyorsunuz, k.valide, k. peder ve görümcemle karşılaşmamız hiçbir şeycikler olmamış gibi oldu! Hatta görümceciğim sarılıp öptü ve ben soğuk yapınca "ne oldu bir şey mi var" der gibi baktı. Kızının doğumgünü sebebiyle bizi evine davet etti, ben de onu kendi yeğenim gibi sevdiğim için tatsızlık çıkmasın diye gittim. Kayınvalidem ve kayınpederim de oradaydı. Herkes benim yüzümü gözetliyor, ben bütün akşam buzdolabı gibiydim. Herkes söyleyeceğini söylemiş, kusacağını kusmuş, ben de okka gibi lafları yediğimle kalmışım yani. Eşim boşver ben söylenmesi gereken her şeyi söyledim, uzatırsan yine saçma sapan konuşurlar sen kırılırsın, bundan sonra mesafeli davranırsın diyor. Zaten eskisi gibi olmam mümkün değil.

Ben uzuuuuun bir tatilin ardından bugün işe başladım. Oğluşum da babaannesiyle kaldı. Yaramazlık yapmamış, günü iyi geçmiş. Kendime hakim olurum gibi geliyordu ama evden çıkarken çok fena koydu, hüngür şangır indim merdivenlerden :KK14: Kuaföre gittim, fönümü çektirdim, giydim kocaman topukluları savulun ben geldim dedim :KK52:

Babamız da oğluşum adına bir sürpriz yaptı, ağlattı beni:

$IMG_2274.jpg $IMG_2282.jpg

Bu arada hala konuşamamakla beraber bol bol da da da daaa de de de deee diyoruz, biri popomuzdan tutarsa kısa süreli ayakta duruyoruz :KK9: Alkııış deyince alkışa başlıyoruz. Haaaala dişimiz yok, benim de 8,5 aylıkken çıkmış herhalde bana benzeyecek.

$IMG_2094.jpg $IMG_2220.jpg $IMG_2257.jpg $IMG_2258.jpg

Yine de çok şükür düşündüğüm kadar zor geçmedi bugün. İnşaallah bundan sonrası da böyle olur.

Bizim tv bozuldu, şu an ben netteyim, kociş kitap okuyor, ne güzel oluyormuş yavv:KK52: Hatta yeni almasak mı acaba diye konuşuyoruz, gayet huzurlu bir ortam yani.

Merhabalar alıntı yapamadım. Hasta bebeklere geçmiş olsun yemeyenlerin iştahı açılsın inş;-)
Ferda hayırlısı olsun inş kısa zamanda bebegin büyür uzaaaak bi ev alıp kaçarsın oralardan:-)
Dün piknige gittik kızıma hamak kurduk püfür püfür uyudu:-) kalkınca köfte patlıcan yedi. Bu sabah bi kaka yaptıki boynundan çıktı:KK1: patlıcanlar yediği gibi çıktı :KK1: bugünde pilav yedi. Çok yemiyo emdigi için ama bikaç kaşık yiyo. bu aralar depresifim ya hiçbiiş yapasım evde durasım yok sizdede oluyormu?
Ferda maşalkah pekte tatlı yumak.
Ocak bebeklerıde çok güzeller yahu

Son düzenleme:
Merhabalar alıntı yapamadım. Hasta bebeklere geçmiş olsun yemeyenlerin iştahı açılsın inş;-)
Ferda hayırlısı olsun inş kısa zamanda bebegin büyür uzaaaak bi ev alıp kaçarsın oralardan:-)
Dün piknige gittik kızıma hamak kurduk püfür püfür uyudu:-) kalkınca köfte patlıcan yedi. Bu sabah bi kaka yaptıki boynundan çıktı:KK1: patlıcanlar yediği gibi çıktı :KK1: bugünde pilav yedi. Çok yemiyo emdigi için ama bikaç kaşık yiyo. bu aralar depresifim ya hiçbiiş yapasım evde durasım yok sizdede oluyormu?
Ferda maşalkah pekte tatlı yumak.
Ocak bebeklerıde çok güzeller yahu

Sağol canımm Allah hepsinin kaderini kendileri gibi güzel yapsın inşallah. Bebekler güzeldir zaten ama hakikaten bizim bebeler pek bir tatlılar yahuuu :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: Annelerine çekmişler herhal :KK52::KK52::KK52: Patlıcan dokunmadı mı cimcimeye, ben bir biberle onu vermeye korkuyorum bir yaşından önce yasakmış ya. Ama bir şey olmadıysa problem yok demek ki.

Valla yasak oldugunu bilmiyodum yerken agzıma bakıyo maymun kıyamadım tereddüt ettim ama verdım sevdide, dokunmadı ama hiç sindirememiş bütün bütün çıktılar:-)

herkese selamlar :) hastalara sifalar, dertlilere devalar... kisa tatilimizden donduk, dinlenmeyi gectim yorgunluktan oluyoruz resmen. tamamini koy evinde gecirmedigimize pisman olduk. oglum da cok yoruldu, huysuzlandi. kavanoz mamalarini da yemedi. bazen burnumuZdan gelse de . iyi bir deneyim oldu. hergun disarida olcaksak, bir daha asla uzun yola cikmam. uzun yola ciktiysam bir yerde sabit kalir eve donerim..

evim evim guzel evim :KK31:

ah kızlarrr yavrum sütü bıraktı yemiyo içmiyor uyumuyo idrar yolu enfeksiyonu, kalpte üfürüm derken böbrek filmi istendi şimdi de :KK43: İstanbul da acill prof. çocuk nefroloğu önerisi rica ediyorum sizden... üzüntü , uykusuzluk ,yorgunluk, stres perişan durumdayım

Allah sifa versin cok uzuldum.

Delikiz nettin dügunde, durdumu seninkiler, gelin damat kadar ilgi cekmislerdir:KK16:
düğün güzeldi ,sorun çıkmadı ,kızım uyudu oğlan uyumadı ama arıza çıkarmadı ,hava çok serindi 1930 da gittik 2100 de kalktık zaten :) ay heryerde olduğu gibi ikiz olunca herkesin ilgisi maşallahı çok çok fazla oluyor,düğünde herkesin ilgisi bizdeydi ,çıkarken çocuklar üşüştü başımıza çıkamadık :) palyaçolar filan geldi yanımıza hep beraber resim bile çektirdik :) yarın eklerim
Kızlarrr giremiyorum iki üç gündür, dedim ki oku oku bitiremem şimdi bir baktım doğru dürüst ilerlememiş! Nerelerdesiniz bakem? Bizim olayları biliyorsunuz, k.valide, k. peder ve görümcemle karşılaşmamız hiçbir şeycikler olmamış gibi oldu! Hatta görümceciğim sarılıp öptü ve ben soğuk yapınca "ne oldu bir şey mi var" der gibi baktı. Kızının doğumgünü sebebiyle bizi evine davet etti, ben de onu kendi yeğenim gibi sevdiğim için tatsızlık çıkmasın diye gittim. Kayınvalidem ve kayınpederim de oradaydı. Herkes benim yüzümü gözetliyor, ben bütün akşam buzdolabı gibiydim. Herkes söyleyeceğini söylemiş, kusacağını kusmuş, ben de okka gibi lafları yediğimle kalmışım yani. Eşim boşver ben söylenmesi gereken her şeyi söyledim, uzatırsan yine saçma sapan konuşurlar sen kırılırsın, bundan sonra mesafeli davranırsın diyor. Zaten eskisi gibi olmam mümkün değil.

Ben uzuuuuun bir tatilin ardından bugün işe başladım. Oğluşum da babaannesiyle kaldı. Yaramazlık yapmamış, günü iyi geçmiş. Kendime hakim olurum gibi geliyordu ama evden çıkarken çok fena koydu, hüngür şangır indim merdivenlerden :KK14: Kuaföre gittim, fönümü çektirdim, giydim kocaman topukluları savulun ben geldim dedim :KK52:

Babamız da oğluşum adına bir sürpriz yaptı, ağlattı beni:

Eki Görüntüle 786968 Eki Görüntüle 786970

Bu arada hala konuşamamakla beraber bol bol da da da daaa de de de deee diyoruz, biri popomuzdan tutarsa kısa süreli ayakta duruyoruz :KK9: Alkııış deyince alkışa başlıyoruz. Haaaala dişimiz yok, benim de 8,5 aylıkken çıkmış herhalde bana benzeyecek.

Eki Görüntüle 786976 Eki Görüntüle 786977 Eki Görüntüle 786978 Eki Görüntüle 786979

Yine de çok şükür düşündüğüm kadar zor geçmedi bugün. İnşaallah bundan sonrası da böyle olur.

Bizim tv bozuldu, şu an ben netteyim, kociş kitap okuyor, ne güzel oluyormuş yavv:KK52: Hatta yeni almasak mı acaba diye konuşuyoruz, gayet huzurlu bir ortam yani.

çiçek ii gelmiştir ,zamanla alışırsın merak etme ,en azından gözün arkada değil aileden biri var yanında çok şükür.. maş. hareketlenmeler de artmış ,herşey güzel yani ,hep böyle devam etsin inş.

Günaydın herkese ve online olan delikız ferda..çalışan anneler damlamış sabah sabah:KK1:

Ferda tatsızlık çıkmamasına sevindim, aranızda geçenleri hatırlamıyorum ama büyüklük sende kalsın boşver eşinle aran bozulmasın düzelir işallah zamanla..nihahaha fotoya çok güldüm borcamlara dalmış bile yaramaz ohoo işin var:KK1:

Delikız kokoşun resmini bekliyorum evet, kız anneleri döktürüyo valla sokaktada görüyorum 2013 bebekleri pek süslüler:KK12:

Son düzenleme:
Günaydın herkese ve online olan delikız ferda..çalışan anneler damlamış sabah sabah:KK1:

Ferda tatsızlık çıkmamasına sevindim, aranızda geçenleri hatırlamıyorum ama büyüklük sende kalsın boşver eşinle aran bozulmasın düzelir işallah zamanla..nihahaha fotoya çok güldüm borcamlara dalmış bile yaramaz ohoo işin var:KK1:

Delikız kokoşun resmini bekliyorum evet, kız anneleri döktürüyo valla sokaktada görüyorum 2013 bebekleri pek süslüler:KK12:
evde vakit olmuyor bakmaya burda bakıyorum :) bizimkiler nane molla bugün doktora götüreceğim bi baksın bakalım ,öksürük filan var ,ben de hastayım sağ tarafım iptal ,klima çarptı sanırım :KK43:( tamam inş. yüklerim fotoyu , evet kız bebek demek kokoşluk demek ,bu düğün değil de ilerde asıl bir düğün var ondaki kıyafeti leoparlı o çok hoşuma gidiyor hevesle onu giydirmeyi bekliyorum :)) senden naber biraz da sen anlat :KK31:

merhaba kızlar ;

malumunuz eylüle az kaldı uzun uzun düşündüm ders saatlerim az olacağından alt komşuya bebeğimi bırakıp çalışmaya karar verdim iyi bir kadın şimdiye kadar bir zararı dokunmadı bana 4 yıllık komşum. 2 genc var evde bi kız bi oğlan muhtemelen onun evine bırakacğım benim ki kalabalığı seviyo çünkü onlarda benim bebeği seviyolar tabi benim gibi bakamazlar imkan yok ama bilmiyorum işte yaa.... kendimi çok kötü hissediyorum maddi manevi hiç bir mecburiyetim yok aslında ama işte derslerim az olacağı için başlayayım dedim. kadını şunu yap bunu yap diye sıkboğaz etmek istemiyorum zaman içinde gerek gördükçe konuşurum tabi herşeyini kendim ahzırlayıp eline vericem . işte bir tek uyuması sorun emerek uyuyor sizce ayakta sallamaya alışır mı? ooof kızlar off kendimi çok suçlu hissediyorum..........

Bu arada kaganin annesi ben 2 kilo verdim yalniz ekmek felan yemiyorum.bol su iciyorum.yarin diyete baslayali bir hafta olcak.haftada 2 kilo iyi heralde.sen ne yaptin.

BEN DİYET YAPMIYORUM SÜTÜM İYİ ÇOK ŞÜKÜR KIYANIYORUM AZALIRS diye
ama çok da yemiyorum süt olsun diye ben de 2 kg verdim 2 daha versem yeterr bana

Gecmis olsun distenmi acaba:KK59:

geçmiş olsun aynı durum benim kızımda da var ,3-4 gündür ateşi 37,5-38 arası gdip geliyor ,calpol veriyorum düşüyor yine çıkıyor ,genel durumunda bir şey yok ,biraz halsiz ,biraz da uykusunda sorun var ,ben de dişten diye düşünüp doktora götürmedim ama tekrarlıyor ateş durumu ,ben de ne yapsam bilemiyorum

günaydın kızlar..

bugün büyük gün bizim için. eşim işten ayrılıyor, işlerini bitirebilirse bugün yola çıkacağız, Ankara'ya gideceğiz. bitmezse yarına kalacak. dua edin herşey gönlümüzce olsun.. izine de ayrıldım. evde olmak ne güzelmiş.. oğlumla kahvaltı yaptık. oyunlar oynuyoruz. özlemişim.

canım çok geçmiş olsun. inşallah iyileşmiştir. iyi haberlerini bekliyoruz.

İyi günler kızlar kkya sinir oldum sabahtan beri 2 kere alıntılayıp uzun uzun yazdım hep silindi aklımda kalanlara kısaca yazayım
gökcenin annesi canım maşallah kızına:nazar: insan gelişimlerini gördükçe çok mutlu oluyor
benim oğlum iştahsız canım dediklerini uyguluyorum ama biz de bir işe yaramadı iştahı açılsın diye vitamin ve balık yağı veriyorum bir türlü açılmadı umarım büyüdükçe iştahı artar

bituful canım oğluşunu görmüş ama yazamamıştım maşallah çok güleç hiç mızmız görünmüyor :nazar:

eylem ve delikız umarım diştendir ve bir daha ateşlenmezler

ruzacım hayırlı yolculuklar canım umarım çok eğlenirsiniz

tuğbacım inşallah gönlüne göre olur canım

Malesef ama malesef diş değilmiş keşke diş olsaydı
yavrucağım biyerden bir virüs kapmış
Allahtan doktor tecrübeliymişte tam teşhisi koydu
6. hastalık diye bir hastalıkmış
netten detaylarına bakın dedi aşşa yukarı bütün çocuklar geçirir dedi
ilk ateşin nüksettiği günden saydı ve
çarşamba günü vücudunda pul pul dökülmeler olarak hastalığı atlatacak dedi
getirin görmem lazım atlatıyormu diye dedi
inşallah atlatırdaaaa kurutuluruz
dualarınızı eksik etmeyin ne olurrrrrrrr

Son düzenleme:
X