2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydın, hayırlı cumalar herkese..
add.. diş partiniz hayırlı olsun canım. kızını öp benim yerime çok tatlı maşallah. ben yapmadım diş partisi. inşallah doğum gününü güzel güzel kutlarız.

biraz canım sıkkın. halası oğlumu uyutmuş 5 dk sonra ağlayarak uyanmış. gözlerinden yaşlar aka aka ağlamış hem de. sonra aradan biraz geçmiş tekrar uyutmaya çalışmış, sıçramış sürekli. :KK50: sonra uyumuş, şimdi sıkıntı yok diyor görümcem ama Allah korusun insanın aklına kötü kötü şeyler geliyor. uyanmasını bekliyorum. doktora götüreceğim. :KK50: inşallah kötü birşey yoktur. :KK50:

cnm sıkma canını seni özlemiş olabilir bnce.. bızımkının aklına meme gelırse ortalıgı yıkıyor:KK37:

cnm sıkma canını seni özlemiş olabilir bnce.. bızımkının aklına meme gelırse ortalıgı yıkıyor:KK37:

günaydın, hayırlı cumalar herkese..
add.. diş partiniz hayırlı olsun canım. kızını öp benim yerime çok tatlı maşallah. ben yapmadım diş partisi. inşallah doğum gününü güzel güzel kutlarız.

biraz canım sıkkın. halası oğlumu uyutmuş 5 dk sonra ağlayarak uyanmış. gözlerinden yaşlar aka aka ağlamış hem de. sonra aradan biraz geçmiş tekrar uyutmaya çalışmış, sıçramış sürekli. :KK50: sonra uyumuş, şimdi sıkıntı yok diyor görümcem ama Allah korusun insanın aklına kötü kötü şeyler geliyor. uyanmasını bekliyorum. doktora götüreceğim. :KK50: inşallah kötü birşey yoktur. :KK50:

Bizim kide gece birden aglayarak uyandı ne oldugumu sasirdim ne aglamak ugundu resmen gozlerinden yas geldi yavrumun biraz kucagimda sırtını pıs pışladım gaz çıkardı agzından gaz surubu verdim uyudu belki senin kindede vardir gaz ben ilk kolunun uzerine yatti agrıttı sandım seninkide belki oyle bisey olmustur panik yapma derim ama icin rahat etmesi icin gotur istersen

Ayy kafayı yicem yin ederim bu ne ya sureklu aglayan bi bebisim var salon oyuncak dolu bakmiyo bile geli bacagimin arasina giriyo agliyo miz mz ne yapcam ya cok yorgun bitkin hissediyorum kendimi

tabii ihmale gelmez, insallah yoktur birsey

Bizim kide gece birden aglayarak uyandı ne oldugumu sasirdim ne aglamak ugundu resmen gozlerinden yas geldi yavrumun biraz kucagimda sırtını pıs pışladım gaz çıkardı agzından gaz surubu verdim uyudu belki senin kindede vardir gaz ben ilk kolunun uzerine yatti agrıttı sandım seninkide belki oyle bisey olmustur panik yapma derim ama icin rahat etmesi icin gotur istersen

inşallah öyle birşeydir. gerçi epilepsi de başka belirtiler de oluyor. morarma, belli bir yere dalma gibi. çok şükür öyle şeyler yok ama yine de öğleden sonra götüreceğim. Allah kimseyi korktuğuna uğratmasın. :KK50:

Ayy kafayı yicem yin ederim bu ne ya sureklu aglayan bi bebisim var salon oyuncak dolu bakmiyo bile geli bacagimin arasina giriyo agliyo miz mz ne yapcam ya cok yorgun bitkin hissediyorum kendimi

allah yardimcin olsun/ cok zor gecen hafta benimki de oyleydi/ uykusunu alamadigindan olmustu galiba/ bayramda bayagi yogunduk/

dis cikariyor dur belki bebisin/ ya da karni cabuk mu acikiyor acaba :26:

aglamak demisken dun misafirim vardi. adam esime cok tatli bi kere isirayim mi demis esim de isir demis. oglum bi aglamaya basladi ama nasil yaslar gozlerinde dudagini buke buke. ben de sandim ki operken sakal falan batti. bi de esime yengeye soyleme diye tembihlemis. esim onlar gittikten sonra soyledi cok kizdim :KK47: :KK47: :KK47:

allah yardimcin olsun/ cok zor gecen hafta benimki de oyleydi/ uykusunu alamadigindan olmustu galiba/ bayramda bayagi yogunduk/

dis cikariyor dur belki bebisin/ ya da karni cabuk mu acikiyor acaba :26:

Karnı tokkende aynı ne dişmiş be cikamadı bi çıksada kurtulsak

aglamak demisken dun misafirim vardi. adam esime cok tatli bi kere isirayim mi demis esim de isir demis. oglum bi aglamaya basladi ama nasil yaslar gozlerinde dudagini buke buke. ben de sandim ki operken sakal falan batti. bi de esime yengeye soyleme diye tembihlemis. esim onlar gittikten sonra soyledi cok kizdim :KK47: :KK47: :KK47:

Koca eşşek ne öyle ısırmıs çocugu gitsinde karısını ısırsın

izin mı almış bi de,ayy izin alan ayrı alem izin veren de ayrı alem:KK47:
cnm kızma ama sen de eşini ısırsaydın keşke bak izin verdiğin şey bu die:KK53:
gecende bnm annem baktım hırpalayarak sevio kızımı,bacaklarına şaplak atıyo,aklı sıra boğumlarını sevıyomuş,kızım da şaşkın şaşkın bakınıyo ağlamaklı alışkın dııl yavrum öyle sevilmeye,ben de anneme minik bi çimdik attım bı sarsıldı noluyo dıye,sevdim cnm senı sevdım ne korkuosun dedım bi çimdik daha attım:KK36::KK36: ayy tmm elleşmıorum diye gülmeye başladı:KK52::KK52::KK52:

izin mı almış bi de,ayy izin alan ayrı alem izin veren de ayrı alem:KK47:
cnm kızma ama sen de eşini ısırsaydın keşke bak izin verdiğin şey bu die:KK53:
gecende bnm annem baktım hırpalayarak sevio kızımı,bacaklarına şaplak atıyo,aklı sıra boğumlarını sevıyomuş,kızım da şaşkın şaşkın bakınıyo ağlamaklı alışkın dııl yavrum öyle sevilmeye,ben de anneme minik bi çimdik attım bı sarsıldı noluyo dıye,sevdim cnm senı sevdım ne korkuosun dedım bi çimdik daha attım:KK36::KK36: ayy tmm elleşmıorum diye gülmeye başladı:KK52::KK52::KK52:

isirdim zaten. en cok ona kizdim. gerci pisman olmustu benden beter uzuldu aglamasini gorunce. ben de oglumu biraz hirpalayarak severim. :KK17: isiririm tokatlarim falan ama hosuna gider, guler, hic aglamaz. bu kadar agladigina gore kesin ayari kacirdi adam :KK47::KK47::KK47::KK47:

selam kızlar,

çok üüzüldüm forum yine karışmış delikızıda vaveylayıda severim :26:

bende kzızımı 9 aylık oldugunda kreşe verecegim annem bakacaktı ama çok hasta bakamaz kv ve kp der de başka şehirdeler bakmak istiyolar ama o zamnda evime gelcekler ve hep beraber oturmak zorunda kalacagız o yüzden ben istemiyorum onlarda anlayışla karşıladılar ev üstüne ev olmaz ben mutlu olmazsam bebegimede mutluluk veremem o yüzden bnm içinde en mantıklısı kreş zaten evde bunalan biriyim işe gitmeyi seviyorum kafam dagılıyo arkadaşlarımla vakit geçiriyorum sürekli evde olmak bana zor geliyor :KK19:

tabii ki kızmı kendim büyütmek isterdim ama çalışmak zorundayım :KK6:

benim ev hanımı bir çok arkadaşımda çocuklarını kreşe veriyolar yada oyun gruplarına yazdırıyolar çocukların kişisel gelişimi için önemli hem anneyede kendine zaman ayırma fırsatı oluyoo :21:

önemli olan mutlu anne =mutlu bebek :KK52::KK52: geriisi yalan :KK52:

Ben çalışmıyorum ama büyük oğlumu çevremizde yaşıtı çocuk olmadığı için 4 yaşında yarım gün oyun grubuna vermiştim, yoksa bütün kış evde tv karşısında sıkılarak geçirecekti.Ben her ne kadar hadi gel boya yapalım oyun oynayalım desem de dediğin gibi tempolarına yetişilmiyor, kendi yaş grubunda çocuklarla oynamak daha çok zevk veriyor.:KK34::KK34:

Tatlım:) Sen bakıyorsan tabi vermeyebilirsin:) Ama benim kızıma zaten ilaçlarla yaşayan kalp yetmezliği olan annem bakıyor. Ben mecburum. Bu da bir sebep benim kreşe vermem için. Sence peşinde koşabilir mi annem kızımın. Düşünsene yürümeye başladıklarında hop orda hop burda peşinde geziceksin. ha şu da var. Ben kreşi de önemsiyorum. Ev de de olsam bir zaman sonra vermek isterdim:) dediğim gibi.

Bu forumu aynı zamanda anne olduğum kişilerle fikir alışverişi yapmak için, eksik yaptığım yanlış yaptığım şeyler olur buradan öğrenirim, tavsiyeleri okurum alışverişlerimi de kullanıcı yorumlarını bilerek yaparım diye takip ediyorum ama çalışan anne çalışmayan anne konusunun bu hale gelmiş olması gerçekten üzücü her ikisinin de çok avantajları ve dezavantajları var ben çalışan bi anneyim 2 yıl ücretsiz izinden 1 yıl annem baktıktan sonra çocuğumu kreşe vermeyi planlıyorum çalışarak bebeğime hasret kalsamda delikızın bahsettiği gibi ona çok iyi bir eğitim vermeyi hedefliyorum buda maddi imkanlarla olabiliyor okuldaki aldığı kaliteli eğitimi anneler kesinlikle veremez diye düşünüyorum grup psikolojisi,grup çalışması,paylaşma,birlikte hareket etmeyi öğrenme diye bişey var.Hepsi bi yana şu bi gerçek ki burada tartışmayı, farklı görüşlere saygı duymayı hiç becerememişiz:KK50:. Anneliğimizi daha bilinçli yapmayı diliyorum.

benimle aynı düşüncede olan insanların olduğunu biliyordum ,hakeza yazdıklarınızın hepsine katılıyorum ,benim anlatmak istediğim de zaten buydu ,birileri anlamış demekki :KK9: kreşe vereli 5 gün oldu ama çok şükür yemek yemeyen kızım kase kase çorba yoğurt kahvaltısnı götürüyormuş ,videosunu bile gördüm ,evde ben o kadar savaş verdim ,nazı banaymış meğer ,dün de erken aldım kreşten evde yedirdim maş. löpür löpür götürdü , helal olsun dedim öğretmenine ,baskın yaptım geçen ,şarkılar söylüyor oynuyordu öğretmeni ,içim bir rahat ettiki ,herşeyden önce kızıma yemeyi öğrettilerya hem de bu kadar kısa sürede ,daha ne isterim ki ,yanımda annem olsaydı bu kadar ilgilenemezdi ,yemiyorlar uğraşamıyorum kendin alıştır der bırakırdı kesin ,benim kimsem olmadığı için mecbur bıraktım kreşe ,yanımda birisi olsa ben de bırakmazdım bu yaşta ama yanımda birisi olsaydı belli yaştan sonra yine gönderirdim ,öyle ki tezimi ispatlamış durumdalar şuanda ,ani baskınlar yaptığım ve gördüğüm için gözüm arkada değil çok şükür ve daha rahatım ,özellikle kreşe az süt bırakıyorum ki yedirsinler diye ,umarım hep böyle devam eder ,öyle mutluyum ki ,ilk zamanlar korkarak verdiğim kreşteki öğretmeni çok şükür iyi çıktı ,zaten en küçük benimkiler olduğu için tüm öğretmenlerin elindeler ,biri alıyor öbürü bırakıyor ,3 tane öğretmen var başlarında ,inş. öğretmenlerini çok severler ve böyle devam eder ...

Kızmayın adamlara sizinkilerde tam ısırmalık olmasalarmış uyy yerim onları :KK16:

Senin yazdığın her cevabı okudugumda bu hatun taş gb bişe olmalı die aklımdan geçrdiğimi farkettım,profil foton ve nickin sanırım bunda cok etkılı :KK37: topikle alakasız ama napiim yazmadan edemedim :KK36::KK36:

genç kızlar,

kocasıyla yatanlar
kaynanasına kızanlar
çocuk yemiyo diye siniri tavan yapanlar,
ohhhhh akşam olsada totomu koltuga yaysam diyenler,

ne alemdeler acabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

repuuuuuuuuuuuu sende o adamın s.............. köpeklere ısıtır benceeeeeeeeee sapık herif :KK52::KK52:

delikızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ne yapan cnm bende ekim ayında kızı kreşe verecem ist.a gidince kreş araştırmaya başlayacam cnm inş.benimde şansım iyi gider :18:

Senin yazdığın her cevabı okudugumda bu hatun taş gb bişe olmalı die aklımdan geçrdiğimi farkettım,profil foton ve nickin sanırım bunda cok etkılı :KK37: topikle alakasız ama napiim yazmadan edemedim :KK36::KK36:

Ehehee alemsin valla daha öncede soylemistim rahmetli kibariyenin annesine benziyorum diye:KK53:

Javier berdam in bi filmi vardi biutiful diye onu izledigim gun girmistim kk ya ondan aldim nicki, monica belluciyide cok begenirim avatarda ordan,hic degistirmedim bugune kadar..güzellikten degil yani:KK1: eskiden fena degildim ama cocuktan sonra tir çarpmisa dondum insanlar cok sasiriyo bana degisimi görunce:KK53:

Rahat ol hep öyleler ilgi bekliyo annesi yanından ayırma bu aralar kaybetme korkusu yaşıyorlarmış öp sev az kdldı sabret yakında düzelqir uyursun sende. O istermi seni yormayı annesı:KK1:

genç kızlar,

kocasıyla yatanlar
kaynanasına kızanlar
çocuk yemiyo diye siniri tavan yapanlar,
ohhhhh akşam olsada totomu koltuga yaysam diyenler,

ne alemdeler acabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

repuuuuuuuuuuuu sende o adamın s.............. köpeklere ısıtır benceeeeeeeeee sapık herif :KK52::KK52:

delikızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ne yapan cnm bende ekim ayında kızı kreşe verecem ist.a gidince kreş araştırmaya başlayacam cnm inş.benimde şansım iyi gider :18:

:KK53::KK53::KK53: kıııız çok terbiyesizsin , terbiyemi bozma zilli :KK20::KK19::KK53:

Kızlarrrr nasılsınız burda bi Ferda vardı unuttunuz beniiii :) Haaaala evime dönmedim annem babamla memleketteyim, k.valideler de hala kendi memleketinde, daha yüz yüze gelmedik ama durum halen düzelmiş değil. Eşim yurt dışına çıktı iş için, döndüğünün ertesi günü işe başlamak zorundayım. Bugün k.pederle konuştum yine iyi niyetimle aramız düzelsin diye dedim ki, "Eşim gelmeden önce eve dönecekseniz geçerken beni de alın, beraber dönebiliriz." "Kim getirdiyse o alsın"a döndü laf. Bir şey diyemedim yine kötülük olmasın diye. Allah'ım çok eziğim ben yaa! Bir de hep kafama sonradan dank ediyor. Sanırım k.validenin yanına bakıcı tutacağım, minnet altında kalmak istemiyorum.

Bizimki iyice bana düştü, uyanınca yanında görmezse hemen ağlıyor, yanına yatınca kafamı gözümü tutuyor yapışıp uyuyor. İlk uyuturken de hep emerek uyuyor, sallamayı bile sevmiyor artık. Nasıl bırakıcam bilmiyorum. Pat diye başkasına bırakacağım, hiç alışma süreci olmadan. Yavrum görmeden akşama kadar nasıl yapacağım, ben yapsam o nasıl yapacak hep bunu düşünüyorum. Ama benim ruh sağlığımı korumam için çalışmam lazım, şu anki ortamda iyice psikolojim bozulacak yoksa. Sadece parayla ilgisi yok bunun bence. Yavrumu nasıl bırakıp gideceğim, dönünce bana nasıl davranacak hep bunu düşünüyorum ama çalışmaya başlayınca ben kendimi daha iyi hissedeceğim sanırım. Hem iki yaşı bitince kendi kurumumun kreşine vermeyi düşünüyorum ki gerçekten çok kaliteli bir yer, arkadaşımın oğlu oraya gitti ve çok şey öğrendi. Çalışmayı bırakırsam bu imkanı da elinden alacağım. İşimle 5 dk arası olacak, gidip dönerken beraber olacağız inşaallah.

İşte bööyle, artık eve dönünce sürekli yazarım inşaallah çok öptüm hepinizi.

X