2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Selam anneler ve bebeklerrr:emir_bebek:

Bugün kayinvalideme gittim az once geldim sahura ne yapicam bilmiyorum :KK31:

Ikinci çocuktan bahsetmissiniz walla ben hamile kalmadan once 3garanti diyordum hamileligim ilk aylari zor geçti sonrasinda rahatladim cok şükür doğum yaptiktan sonra (ben normal dogum yaptım) 1tane neyime yetmiyor dedim:KK53:

Doğumdan sonrasi dikişler vs beni cok yordu asla dedim yokkkkkk daha yapmam hatta ruyalarima bile girdi tekrar hamile kalicam diye piskolojim bozuldu :KK14: unutursun dediler yok dedim :KK19:

Veee unuttum oglum 2yasina gelsin Allahim nasip ederse bitane daha istiyorum yerim ben onlariiii :KK19:

Kizlar kilolariniz ne alemde yaaa ben cok çabuk kilo verirdim hamile kalmadan önce simdi veremiyorum ya 69da takiliyorummm :KK14:

Arkadasim sanki beni anlatmissin ayni seyleri yasamisiz.yalniz tek fark 2. bebek.bende unutmam diyordum hala da unutamadim:) cunku hamileligim dogumum ve sonrasi cok kotu gecti.ben hala da 3 cocuk istiyorum ama normal doguma hic cesaretim yok.bence cocuk bakmak daha kolay yasadiklarima gore.Allahim butun bebekleri korusun..

günaydın hayırlı cumalar hanımlar

yazdıklarını okudum azcıkta düşündüm benim bebeğim usluymuş dedim eşimdende Allah razı olsun çok yardımı oluyor geceleri bugüne kadar en fazla 3 yada 4 kez sabahladık maşallahı var kızımın onu bırakıop işe gelmek acı geliyor bana sadece evde olsam ne güzel olurdu ne yapalım nasip böyleymiş

Allaha şükür hepimizin bebeği sağlıklı bir arkadaşımız yazmış zihinsel engelli çocukların annesine zor bize ddeğil diye gerçekten öyle halimize hamd olsun sağlıklı bebişlerimiz var yaramaz olsunlar varsın yirim onları

bir arkadaşımızda normal doğum yapmış gıpta ettim ona ya çok isterdim normal olsun diye olmadı malesef normal doğurturum diyen doktor bulsam 5 tane bile yaparım :)

bugün kızım nohut çorbası yiycek nohutları suya koydum akşama çorbasını yapcam kuzuma :)

ben asla ikiz bebeklere sadece ben bakarım demedim ,ikiz bebeğe bakan tek ikiz annesi ben değilim ki ,hatta defalarca ben kendimi değil ikiz anneliği anlatıyorum da dedim ,mesajlarımda vardır bu ,üstüne basa basa kendi yaşadıklarımdan ikiz anneliğinin zorluğunu anlattım
ayrıca kimseye sen bakamazsın da demedim ,durumu anlattım sadece ve bebeklerle ilgili zorluktan bahseden bir arkadaş yazmıştı ona da bu işin sabır işi olduğunu ,benim sabırsız olduğumu ama bebeler doğduktan sonra ALLAhın bir anda sabır verdiğini ve bu yüzden ona şükrettiğimi yoksa bakamayacağımı da yazdım
bu kadar şeyi yazmışken olayın sen bakamazsına çekilmesi tamamen art niyetten başka bir şey değil ,bunları yazmasam o zaman niyetim kötü olabilirdi ama bunları yazmış olmam zaten herşeyi ortaya koyuyor
bana tek çocuğun çerez gelmesi doğru ama bu bir tabir ,yani çok zor aşamalardan geçtiğim için daha kolay geleceği ,2 kere düşünmektense artık 1 kere düşünmenin daha kolay olacağını ifade etmekti ..
ama kendi egosuna dokunan insanlar bunu başka yöne çekecekse bu onların sorunu
şu da var ki ben eğer kötü düşünseydim burdaki annelerin hepsi tek bebek sahibi ,buraya yazmazdım ,hakeza kendi ikiz konum da var oraya yazardım ,ama ben hem ikiz annesi hem ocak annesiyim ve 2 bebeğin zorluğunu yaşamış biri olarak asla hiçbir anneyi hor görmem .
zaten daha önce de bana nasıl 3.yü düşünüyorsun diyen ADDD arkadaşa verdiğim cevapta anneliğin kutsallığından benim için ne ifade ettiğinden de bahsetmiştim
tüm bunları yazmışken olayın bu kadar art niyete çekilmesi o yöne çeken şahsın art niyetidir
herkes mesajları okuyup kendi yorumunu yapacaktır zaten

forum yine karışmış... bi bıraktığımda da karışık bulmayım şu forumu... geçmişi okuyup geliyorum..

ayy ortada hiçbirşey yok arkadaşlar. herkesin yaşadığı kendine. zorluğu da kolaylığı da. bakın Allah ne güzel sağlıklı evlatlar vermiş bizlere de, yemesini içmesini uykusunu konuşuyoruz. benim yeğenim var. ablamın ilk çocuğu. %95 engelli. şu an 6 yaşında. yürüyemiyor, konuşamıyor, yemek yiyemiyor, midesinden besleniyor. sürekli nöbet önleyici ilaçlar kullanıyor. kimseyi -annesi dahil- tanımıyor. bağışıklığı zayıf olduğu için çok sık enfeksiyon geçiriyor. sürekli hastanede yatıyor. bi yattı mı en az 15 gün... hepimiz halimize şükrediyoruz, sağlıklı evlatlarımız olduğu için. ama benim gözümün önünde örnek olduğu için oğlumu her gördüğümde her anında rabbime bana sağlıklı evlat nasip ettiği için binlerce kere şükrediyorum... lütfen polemiğe girmeyin burada. güzel güzel paylaşımda bulunalım. buraya stres atmaya geliyoruz, strese girmeyelim... :KK24:

Kızlar bu durumu konu olarak konuşmamız bile cidden enteresan. Bence boşverelim. Allah bebeklerimize ve bizlere sağlık versin; zor imtihanlarla sınamasın, huysuzluklarında da bizlere sabır ve kolaylık versin deyip geçelim...

Ben bir dezavantajı avantaja dönüştürdüm. Bizim ufaklık gündüzleri sallayarak uyuyor, hatta genellikle uyanana kadar tamamen ayağımda uyuyor. Ben de o arada tel.den kaç tane kitap bitirdim. Sonra ayna cımbız yanımda, vakit harcamıyorum:) Dün mesela aldım bir kupa çay, bir de takip eden vardır herhalde Portakal Ağacı'nı, dergisi çıkmış, marketten onu almıştım, onu okudum. Gayet keyifliydi :)

Kızlar bu durumu konu olarak konuşmamız bile cidden enteresan. Bence boşverelim. Allah bebeklerimize ve bizlere sağlık versin; zor imtihanlarla sınamasın, huysuzluklarında da bizlere sabır ve kolaylık versin deyip geçelim...

Ben bir dezavantajı avantaja dönüştürdüm. Bizim ufaklık gündüzleri sallayarak uyuyor, hatta genellikle uyanana kadar tamamen ayağımda uyuyor. Ben de o arada tel.den kaç tane kitap bitirdim. Sonra ayna cımbız yanımda, vakit harcamıyorum:) Dün mesela aldım bir kupa çay, bir de takip eden vardır herhalde Portakal Ağacı'nı, dergisi çıkmış, marketten onu almıştım, onu okudum. Gayet keyifliydi :)

portakal ağacını ben de çok seviyorum takip ederim de ,tarif denemişliğim de vardır
bi ara bizimkiler güzel uyuyordu o ara her gün onlar uyuduğunda yatıp uyumak yerine pasta börek yapıyordum her gün :KK1:
herkes dinlensene filan diyordu ama benim stres atma şeklim de oydu ,o dönemde çok pasta börek tarifi denedim bir sürü tarifim oldu :)
tabiki boş zamanlarımız olacak 7/24 ayakta olacak halimiz yok ,aslında kendine fırsat yaratmak önemli olan yoksa hepimizin bir 5 dakikası oluyordur elbette ,her zaman olmasa da dönem dönem
şimdi mesela kıpırdayamıyorum çünkü onlarla oynamaktan ben de yoruluyor :) pasta börek işi rafa kaldırıldı :)
ama ben de boş vakitlerimde genelde karnımı doyurup bir fincan kahveyle biraz nete bakıyorum ,nette de mesela onların gelişimini ,almam gereken oyuncakları ,yapmam gerekenleri araştırıyorum

portakal ağacını ben de çok seviyorum takip ederim de ,tarif denemişliğim de vardır
bi ara bizimkiler güzel uyuyordu o ara her gün onlar uyuduğunda yatıp uyumak yerine pasta börek yapıyordum her gün :KK1:
herkes dinlensene filan diyordu ama benim stres atma şeklim de oydu ,o dönemde çok pasta börek tarifi denedim bir sürü tarifim oldu :)
tabiki boş zamanlarımız olacak 7/24 ayakta olacak halimiz yok ,aslında kendine fırsat yaratmak önemli olan yoksa hepimizin bir 5 dakikası oluyordur elbette ,her zaman olmasa da dönem dönem
şimdi mesela kıpırdayamıyorum çünkü onlarla oynamaktan ben de yoruluyor :) pasta börek işi rafa kaldırıldı :)
ama ben de boş vakitlerimde genelde karnımı doyurup bir fincan kahveyle biraz nete bakıyorum ,nette de mesela onların gelişimini ,almam gereken oyuncakları ,yapmam gerekenleri araştırıyorum

Evet ya, küçükler gerçi ama şu an eğitimleri için yapabileceğimiz şeyler var mı acaba? Rastlarsak bir yerlerde paylaşalım. Pasta börek işini ben de severim, özellikle sütlü tatlılar ve kekler kısmında bayağı deneysel aktivitem vardır :)

kimse beni yanlis anlamasin seninki zor benimki daha zor olayina girmedim ben. ben ikiz bakmaktan (delikizin ikizleri degil)ve ikiz hakkindaki tercihimden bahsederken. sen bakamazsin 2 gunde kafayi yersin, 5 dk aglasalar dayanamazsin gibi soylemlerle karsilastim. simdi olay cok baska yerlere cekiliyor.

bu arada bence de bakimi kolay cocuk yoktur, bakimi cok zor cocuk ve bakimi daha az zor olan cocuk vardir. allaha sukur benimki 2. gruptan (ama bugun bayagi cektirdi bana, kendi de cekiyor garibim :KK43:)

tartisma konusu yanlis anlasildi. benim konuyu uzatma sebebim delikizin kendinden baska kimsenin ikiz anneligini yapamayacagini dusunmesi, alintiladigim ilk mesajinda demis zaten cerez gibi gelirmis ona tek cocuk :KK1: iyi ama kimse annesinden ikiz annesi dogmuyor ki, basa gelen cekiliyor sonucta.

hic sevmedigim polemige de girmis oldum sonunda su topikte.

Polemik için yada cevap vermen için yazmıyorum.:KK45:

Bizim apartmanda bir komşum var. Oğlu 3 aylık olacak yakında.:nazar::nazar:Olamaz böyle bir bebek.Annesini emiyor, sonra bütün gün uyuyor.Uyanıyor,yine emiyor ve gece gündüz uyuyor.:nazar::nazar::nazar: Doğduğundan beri gazını kendi kendine çıkartıyor.

Bakımı kolay bebek yoktur demişsin ya.Bu bebeği bakmakta ne zorluk var.Öyle olsa ben 5 tane yaparım.

Benimki 6 aylık oldu hala gecede 10 kere uyanıp ağlıyor, ne gündüz ne gece doğru düzgün uyumuyor.,Az önce uyuttum,bilgisayarı açıp foruma girene kadar uyandı, 10dk.uyudu. kucağımda şimdi.

Sen şanslısın bebeğin 2.gruptanmış.

Benimki malesef 1.gruptan:KK43::KK43::KK43::KK43:

Anlıyoruz da boşveeeeer:) Taraf olmaya veya kutuplaşmaya gerek yok, boşuna sinirler gerilmesin, kalpler kırılmasın. Bebiş nasıl oldu daha iyi mi?

sordugun icin sagol :KK31: oksurugu biraz azaldi, atesi yok, burnu dolu. huysuzluga devam. uzun zamandir bu kadar miz miz olmamisti. agrisi var heralde. :KK43:
cingene karisi cocugumun hasta olmasindan degil huy kapmasindan korkarim demis :KK1: bizim ki de kucakci olur mu ki bu zamandan sonra :18:

Evet ya, küçükler gerçi ama şu an eğitimleri için yapabileceğimiz şeyler var mı acaba? Rastlarsak bir yerlerde paylaşalım. Pasta börek işini ben de severim, özellikle sütlü tatlılar ve kekler kısmında bayağı deneysel aktivitem vardır :)

İzmir'deyken yengemden mikrodalga keki öğrendim.8 dk. pişiyor.Gayet güssel oluyor.Aniden gelen misafirler için iyi yani.:KK56::KK56::KK56:

Kitap okumayı seviyorsan bir kitap önereyim.Canan Tan'ın kitabı adı Hasret.Okumadıysan tavsiye ederim.Ben çok beğendim.:KK14::KK14:

ben sürekli araştırıyorum .
mesela emekleme oyuncakları ,yumuşak kitaplar ,resimli peluşlar bu dönemde oynanabilecek oyuncaklar grubuna giriyor
ben kendim de çok basit az yazılı bol resimli bir iki kitap alıp ikisinin gözüne bakarak jest ve mimiklerle okumayı düşünüyorum
zaten beni izlemeyi ve dinlemeyi çok seviyorlar
gelişimi artıran şeyler bunlar
ben tatlının her çeşidini severim ,benim de yemek pasta börek olayım çok iyidir ama farklı şeyler ararım hep ,mesela lokantadaki gibi tabak hazırlamayı çok seviyorum ve genelde öyledir
benim hayalim de bebekler büyüyünce onlara rengarenk ,şekilli kurabiyeler ,pastalar yapmak ,onlar dışarda ngelince o kurabiyeler pastaları yediklerindeki gözlerindeki mutluluk pahabiçilmez..
bir de ben aslında girişimci olarak farklı pasta vs çeşitlerini kendimin yaptığı ufak bir dükkan açmak istiyorum ,şimdi değil ama ilerde bu düşüncemi gerçekleştirme isteğim var ,ufak ama az öz ve farklı ürünlerin yer aldığı bir dükkan istiyorum..
RABBİM inş. nasip eder de bu konuda kendimi geliştiririm ..çocuklarıma da bol bol pastalar yaparım :))

Polemik için yada cevap vermen için yazmıyorum.:KK45:

Bizim apartmanda bir komşum var. Oğlu 3 aylık olacak yakında.:nazar::nazar:Olamaz böyle bir bebek.Annesini emiyor, sonra bütün gün uyuyor.Uyanıyor,yine emiyor ve gece gündüz uyuyor.:nazar::nazar::nazar: Doğduğundan beri gazını kendi kendine çıkartıyor.

Bakımı kolay bebek yoktur demişsin ya.Bu bebeği bakmakta ne zorluk var.Öyle olsa ben 5 tane yaparım.

Benimki 6 aylık oldu hala gecede 10 kere uyanıp ağlıyor, ne gündüz ne gece doğru düzgün uyumuyor.,Az önce uyuttum,bilgisayarı açıp foruma girene kadar uyandı, 10dk.uyudu. kucağımda şimdi.

Sen şanslısın bebeğin 2.gruptanmış.

Benimki malesef 1.gruptan:KK43::KK43::KK43::KK43:

bu bebegi bakmakta ne zorluk var demissin ama sana oyle geliyor o bebekle kisitli zaman gecirdigin icin. o kolay dedigin bebegin de uyumadigi zamanlar olacak. hastaligi olacak. ek gidaya gececek annesi cesit cesit hazirlayacak belki yemeyecek. annesinin bir suru ozgurlugunubkisitlayacak vs vs, gunduz uyuyormus belki gece uyumuyordur, her ne olursa olsun en kolay bebege bakmak bile zor is ama bunu biz sectigimizden zaten bilincindeyiz.

ben de sansli oldugumu bildigimden bebegim gibi olmasi umidiyle 4 tane istiyorum mesela. ama esim 2. yi bile istemiyor. bebek bakimini zor buluyor. bebegimiz sorunlu bir bebek olmadigi halde. sorunlu olmayan bebek de saksi da buyumuyor tabii :KK1:

sana da allah kolaylik versin.

Kitap okumayı seviyorsan bir kitap önereyim.Canan Tan'ın kitabı adı Hasret.Okumadıysan tavsiye ederim.Ben çok beğendim.:KK14::KK14:

aman canan tan deme daha pirayeyi yeni okudum
spoiler---kitap hakkinda bilgi icerir.
kadinlar kulubunde bile kocasina bu kadar taviz veren kadin yoktur. gicik oldum resmen :KK1: sonunda da adam icin uzulmemiz bekleniyor :KK53:

spoiler

bir de surekli ayriminda kelimesini kullanmis, hasrette de var mi? yoksa okuyacagim. cabuk okunuyor kitaplari :KK53:

Son düzenleme:
Vaveylaaaaaaaaaa! Kardeşini buldun bizi unuttun di mi :)
Bu arada seslenişim de nick'inle uyumlu olmuş:)

sordugun icin sagol :KK31: oksurugu biraz azaldi, atesi yok, burnu dolu. huysuzluga devam. uzun zamandir bu kadar miz miz olmamisti. agrisi var heralde. :KK43:
cingene karisi cocugumun hasta olmasindan degil huy kapmasindan korkarim demis :KK1: bizim ki de kucakci olur mu ki bu zamandan sonra :18:

Yavrum inşaallah çabuk atlatır. Bizimkinin de öksürüğü geçmedi, iki yaşından önce şurup verilmiyormuş öksürük için, ben de limonlu ıhlamur kaynattım. Azıcık içti ama olsun. Bu saatten sonra çok kucakçı olmazlar herhalde iyice hareketlendikleri için.

İzmir'deyken yengemden mikrodalga keki öğrendim.8 dk. pişiyor.Gayet güssel oluyor.Aniden gelen misafirler için iyi yani.:KK56::KK56::KK56:

Nasıl yapıyorsun normal kek tarifi gibi mi? Aniden gelen misafirde ben usulca karşı bakkala telefon açıp hazır kek, kurabiye, susamlı çubuk söylüyorum getiriyor sağolsun:) Ne yapayım bizde öyle hazırlayıp kenara koyayım pek olmuyor, baba da ben de biraz fazla tatlıcıyız, evde öyle durdu mu batıyor yememiz lazım:) Bizimm oğlan da ekşici oldu nasıl olduysa :)

Selam anneler ve bebeklerrr:emir_bebek:

Bugün kayinvalideme gittim az once geldim sahura ne yapicam bilmiyorum :KK31:

Ikinci çocuktan bahsetmissiniz walla ben hamile kalmadan once 3garanti diyordum hamileligim ilk aylari zor geçti sonrasinda rahatladim cok şükür doğum yaptiktan sonra (ben normal dogum yaptım) 1tane neyime yetmiyor dedim:KK53:

Doğumdan sonrasi dikişler vs beni cok yordu asla dedim yokkkkkk daha yapmam hatta ruyalarima bile girdi tekrar hamile kalicam diye piskolojim bozuldu :KK14: unutursun dediler yok dedim :KK19:

Veee unuttum oglum 2yasina gelsin Allahim nasip ederse bitane daha istiyorum yerim ben onlariiii :KK19:

Kizlar kilolariniz ne alemde yaaa ben cok çabuk kilo verirdim hamile kalmadan önce simdi veremiyorum ya 69da takiliyorummm :KK14:

ben de kilo veremiyorm canım maalesef:KK43:doğumdan çıktığım kiloda duruyorum hala
oğum biraz daha büyüsünn sıkı bi diyetle eski formuma kavuşurum inşallah,

X