2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Bizimki bugün biraz hapşırıp öksürüyordu, ben de ne olur ne olmaz diye P....tus şurup verdim. Üstüne de k.validemin ısrarlı bir şey olmaz telkinleriyle kabak-patates- maydanoz-domates-soğan ve hatta sarımsaklı sebze çorbası verdim, yarım kâseyi bir kere bile ikiletmeden yedi:) Çocuk bıkmış mamadan ondan yemiyormuş :) Ama yatırdım pat diye sızdı şimdi de korktum yani.

Şu sebze meyve lekelerini neyle çıkarıyorsunuz? Sabun tozu çıkarmıyor artık. Deterjan da kullanmak istemiyorum. Her şeyimiz lekeli oldu. Çözümü olan var mı?

evet ya bu konuda bende çok dertliyim daha kaç gün oldu ek gıdaya başlayalı kıyafetleri hep lekeli:) daha denemedim ama kosla leke çıkarıcıyı filan bir deneyeyim diyorum.[/QUOTE]

Peditus uyku yapmıstir korkma karnıda doydu ki iyice ama domatese ve sogana erken degil mi leke içinde ben aspirins sıkıyorum bekletip yıkıyorum elimde daha sonrada kendi çamaşırlarıyla yıkıyorum sabun olarak dalinin sıvısını kullandım ama hacışakirin rendelenmiş sabunu var bebekler için çok güzel ondan memnun kaldım benbeyaz yapıyo 2 yemek kaşıgı koyuyorum dalin yumuşatıcıylada çokda guzel oluyo tavsiye ederim bazı lekeride çıkarıyo bide dene derim

Saç dökülmelerine alemde kızlar benim ki acayıp derecede dökülüyo uzadıda baya kestirmeyede kıyamıyorum uçlarından aldırdım yine durmadı dökülmesi kel kalmazsam iyi :-)
Bide erkek bebekleri için yürüteç kullanmayı önermoyar amaa kullanan var mı almayı düşünüyorum ama karar veremedim mama sandalyesi ve otokoltugu tavsiyeleriniz var mı

kızlar bu yazıyı yazarken hüngür hüngür ağlıyorum neden mi?
eşime bebeği yatağına yatırda mutfakta beraber yapalım işimizi dedim
o da götürüp yatırmış bizimki dönmeye başladı ya çarşafının ucundan tutmuş dönmüş dönmüş
biz de mutfakta tabi,sonra içim sızladı gideyim de bakayım dedim eşim gel gel uyumuştur diyor
hala,gittim ne göreyim şok oldum kafası sarılmış nasıl açtığımı bilemedim
yavrum az daha neyse söylemeyim,offff binlerce şükür yarabbim onu bize bağışladı,

Geçmiş olsun kagan çok dikkat gerektire zamanları bebebişlerimizin kazasız belasız büyütmek nasip etsin allah bebebişlerimizi yerlerde sürünüp duruyo bizim ki agzina bisey alcak diye cok korkiyorum oyuncaklar sürekli agizda biseyi kacar diye korkuyorum tehlikeli olanları kaldırdım sepbaların üzerine ćay vs koymuyorum belli mi olur sürünerek gidiyo evde bi tehlikeliadde var valla :-) bu bıcır8klar felanna

evet ya bu konuda bende çok dertliyim daha kaç gün oldu ek gıdaya başlayalı kıyafetleri hep lekeli:) daha denemedim ama kosla leke çıkarıcıyı filan bir deneyeyim diyorum.

Peditus uyku yapmıstir korkma karnıda doydu ki iyice ama domatese ve sogana erken degil mi leke içinde ben aspirins sıkıyorum bekletip yıkıyorum elimde daha sonrada kendi çamaşırlarıyla yıkıyorum sabun olarak dalinin sıvısını kullandım ama hacışakirin rendelenmiş sabunu var bebekler için çok güzel ondan memnun kaldım benbeyaz yapıyo 2 yemek kaşıgı koyuyorum dalin yumuşatıcıylada çokda guzel oluyo tavsiye ederim bazı lekeride çıkarıyo bide dene derim[/QUOTE]

Ben Dalanınini kullanıyorum, Aspirixi çok duydum aldım ama çıkmadı hatta bugün artık Ariel'in leke çıkarıcısını aldım ama o da çıkarmadı. Galiba hiç bekletmeden yıkamak lazım. Hacışakir alayım bir dahakine. Soğan domates bence de erken canım ama ne bileyim k.validenin üç çocuk büyütmesine güvendim artık Allah'a emanet :)

Yürüteç düşünmüyorum bence çok da sağlıklı değil, ha kullanıp zarar görmeyen çok fazla ama bence gerek yok kendi öğrensin kalkmayı yürümeyi. Onun da zamanı var.

o da götürüp yatırmış bizimki dönmeye başladı ya çarşafının ucundan tutmuş dönmüş dönmüş
biz de mutfakta tabi,sonra içim sızladı gideyim de bakayım dedim eşim gel gel uyumuştur diyor
yavrum az daha neyse söylemeyim,offff binlerce şükür yarabbim onu bize bağışladı,

Çok büyük geçmiş olsun.gercekten Allaha emanetler bende ince penye battaniye örtüyordum artık kaldırdım döne döne dolanıyor. 1 haftadır ayrı yatırıyorum yan oda da bazen yüregım agzımda giriyorum odaya. Ya yüzüstü kaldıysa ya bişey olduysa diye.çok dıkkatlı olmak lazım Allahım korusun bebişlerimizi..

Saç dökülmelerine alemde kızlar benim ki acayıp derecede dökülüyo uzadıda baya kestirmeyede kıyamıyorum uçlarından aldırdım yine durmadı dökülmesi kel kalmazsam iyi :-)
Bide erkek bebekleri için yürüteç kullanmayı önermoyar amaa kullanan var mı almayı düşünüyorum ama karar veremedim mama sandalyesi ve otokoltugu tavsiyeleriniz var mı

Sac dökülmeleri tam gaz devam valla..bi çözüm bulamadım bulsamda uygulayacak zamanım yok :)) süt sağ biberon steril et ev topla.bebekle oyna temizlık yemek ütü....işe git gel offffffff
Mama sandalyesi aldım kraft motıon serisi 190 tl ye.çok memnunum biz yemek yerken hep yanımızda oluyor önune bazen bişeyler koyuyorum oyalanıyor bazen düşünüyorum ikea da daha uyguna varmış acaba almasamıydım dıye ama ikea dakıler sabit boy ve sırt ayarlaması olmuyo.almayı düşünüyorsan özelliklerine göre fiyatı iyi bence

Zaten bu ara kırkta bir giriyorum nerdesiniz yav kayboldunuuzzz! Ben gelince mi kaçtınız aşkolsun :)

benim saçlarım akıyordu resmen, son haftalarda bayağı azaldı.

mama sandalyesini yer kaplamasın diye portatif olanlardan aldım. ilerde tepsisini çıkarıp direk masada bizimle yiyebilir.

masa veya sandalye üstünde yerde, yatakta falan kullanabiliyorum. anneme kalmaya giderken de yanımda götürürm dedim. bir de restorana falan :KK1:

summer infant yükseltici mama sandalyesi
$prod_000000_13060A-Booster-Seat.jpg

amma reklam yaptım :KK9:

Gündüz en son uykusuyla gece uykusu arasında ne kadar uyanık kalıyor bebekleriniz.

Benimki her uyku arasında en fazla 2 saat duruyor.Az mı ki?

Acaba gece uyusun diye daha fazla uyanık tutsam mı?:44::44::44:

Benim ki 4hatta bazen 5saat uyanik kaliyor ben sallayip zorla uyutmasamda uyumaz aynen böyle :KK53: bakiyor gunduzleri uyku diye bisey yok sallayip uyutuncada en fazla yarim saat oda hic ses yoksa.

Allah korumus yavrunu canim bi kere bende öyle yakaladm yere 4kat ettim çarşaf serdim üstünede oglani yatirdim sen sürün tek katini cek çarşaf in kalmiş kafa icerde gelip gecerken bakiyodum arada şok oldum görünce. Öyle böyle buyucekler iste Allah en kazasiz korkusuz bi şekilde büyütmek nasip etsin yavrulaarimizi :emir_bebek:
geçmiş olsun, ne hissettiğini çok iyi anlıyorum, dün oğlumu kafa üstü düşürünce bağıra bağıra ağladım resmen :KK43:

ben de lastikli çarşaf takayım bari yatağına :18:

bu arada gece sürekli uyanan bebekler için diyorum, tabii bir çok sebebi vardır, ama bizimki çok sıcaklayınca sık uyanıyor, sık uyanınca sadece bez bırakıyorum, üzerini de boş nevresimle örtüyorum. uyanmıyor bir daha :emir_bebek:

son 3 gündür de desteksiz oturuyor artık 1-2 dk falan

Tatlim desteksiz oturmasi icin erken degil mi erkekse tabi beli ayrikli olur derler ağrirmis 7ayini doldurucakmis.. :18:

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ki 4hatta bazen 5saat uyanik kaliyor ben sallayip zorla uyutmasamda uyumaz aynen böyle :KK53: bakiyor gunduzleri uyku diye bisey yok sallayip uyutuncada en fazla yarim saat oda hic ses yoksa.

Allah korumus yavrunu canim bi kere bende öyle yakaladm yere 4kat ettim çarşaf serdim üstünede oglani yatirdim sen sürün tek katini cek çarşaf in kalmiş kafa icerde gelip gecerken bakiyodum arada şok oldum görünce. Öyle böyle buyucekler iste Allah en kazasiz korkusuz bi şekilde büyütmek nasip etsin yavrulaarimizi :emir_bebek:

Tatlim desteksiz oturmasi icin erken degil mi erkekse tabi beli ayrikli olur derler ağrirmis 7ayini doldurucakmis.. :18:

valla bilmem, kendi haline bıraktım ben. oturamasa oturmazdı herhalde :KK1: bir araştırmak lazım

allah korumuş canım bebişinizi size bağışlamış mevlam bence üstüne çarşaf koyuyorsan artık koyma ince bişeyler giydir öle yatır ben de çok korkuyorum benimkide çok çekiyor ondan ince bişeyler giydirip yatırıyorum tabi ki allaha emanet tüm bebişşlerimiz bide kışa tulum almayı düşünüyorum çünkü üzerindekini ya atar yada çok sarılır

Merhaba bişey sorucam ek gıdaya başlamanızı doktor mu söylüyor (neler yenecegi
ni) yoksa siz mi başladinız?

Bana dr söyledi bi ne yemesi gerektigibide tarifli bi şekilde verdi

intro_ela .!.:

Ya benim oğlan dört buçuk aylıktan beri destekli oturuyor, Reputable gibi şu an da kendi kendine kısa süre oturuyor. Ben de korkmuyor değilim ama hafif eğimli bir yere yatırınca bile kendi kendine doğruluyor, herhalde hazır olmasa kalkmaz diye düşünüyorum. Yani umarım :)

Bıdığım bütün gece mahfoldu, zaten kendini oradan oraya atıyordu, bir de burun tıkanıklığı ve öksürük tuz biber ekti, kıvranıp durdu yavrum. Ne zor bunların hastalığı, Allah beterinden korusun offf:KK43:

Ya benim oğlan dört buçuk aylıktan beri destekli oturuyor, Reputable gibi şu an da kendi kendine kısa süre oturuyor. Ben de korkmuyor değilim ama hafif eğimli bir yere yatırınca bile kendi kendine doğruluyor, herhalde hazır olmasa kalkmaz diye düşünüyorum. Yani umarım :)

Otuttursam benimkude oturur ama dr otutturma dedi kendi otursa bile ben duzeltiyorum ins bişey olmaz tabi bizimki önlem şekerim :KK16:

bebekler doğdukları andan itibaren bile oturduklarında sakınca yok ama tabi doğal olarak oturmak istemezler :) yani bize pek müsait gibi görünmezler :KK1: kemik yapıları buna uygundur diyeceğim :KK31: ayrıca kendini hazır hissettiğini belli eder.. kızım destekle bile 7. ayda oturabildi hiç oturmak istemedi ama oğlum 3. ayda kendi doğrulup oturmak istedi we bir restaurantta yan masada ortapedi hekimi wardı :) onlarında bebekleri 3. aydaydı we oturuyordu adam hiç bir sakıncası yok dedi. bebek istiyorsa oturabilir dedi :KK34: biz de yanlış olmadığını birkez daha anladık :KK51:

X