2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

kuzum ben eğitimi 3 aya yaydım. her ay 2 eğitim dersi olmak üzere; ekimde gelişim ve öğrenme, kasımda rehberlik ve ölçme, aralıkta öyt ve pg çalıştım. çalışırken 7iklim konu anlatımlıdan okudum, altını çizdim vs. ekstra not çıkarmadım. geçen yıldan eğitim temelim vardı, o yüzden bu kadarı yetti. sonra konu sonu bi kaç test oluyo, onları çözüp 2. konuya geçtim. mesela ayın ilk haftası gelişimi böyle çalıştım. 2. haftası öğrenmeyi bu şekilde çalıştım. ayın son 2 haftasında da yargı 5555 teki gelişim ve öğrenme sorularını çözdüm. bu şekilde 1 ayda 2 eğitim dersi konu çalışması+konu sonu testleri+karma test çözmüş oldum. bu 3 ay içinde eğitim dışında başka ders çalışmadım. önce eğitim bi adamakıllı bitsin istedim. çok şükür bitti. şimdi ocak ayındayız. haliyle gygk ye geçtim artık. fakat eğitimi unutmamak adına da şöyle düşündüm. haftaiçi tarih + haftasonu eğitim tekrarı yapmayı düşündüm. bunun için de; haftaiçi sadece tarih çalışıyorum. çünkü benim tarihim kötü, sadece ona odaklanmak için başka ders sokmuyorum. haftasonu da x yayıncılığın eğitim ders notlarından mesela gelişim psikolojisini alıp 1. üniteyi okuyorum. zaten kısa ve öz anlatmış. ama tekrar için yeterli oluyor. sonra pegemin 5000 soru bankasından ilk ünitenin sorularını çözüyorum. yaklaşık her üniteden 100 er soru var. o 100 soruyu bitirince bu sefer x yayıncılıktan gelişimin 2. ünitesini okuyorum. pegemden 2. ünitenin sorularını çözüyorum. tekrarlarımı da böyle yapıyorum kuzum. şimdi bu tekrarlardan gelişim bitti, diğer eğitim dersleri de bitince beyaz kalemin karma eğitim bilimleri soru bankasını aldım. bu kez de ona başlıcam. yine eğitimi unutmamak adına. ama bu süreçte tabi gygk çalışmaya da devam edicem. :KK31:

kuzum 90 tl yi geçersen kargo ücretsiz oluyo :KK31:

sağol canım:KK16: bende hemen başlasam anca, çok zaman kaybettim:KK50::KK50: Bende ihtiyaç şampiyon soru bankası var onu bitirmeden almak istemiyorum.yargı 5555 karma ,pegem ünite ünite sorular dimi canım yanlış anlamamışım.

sağol canım:KK16: bende hemen başlasam anca, çok zaman kaybettim:KK50::KK50: Bende ihtiyaç şampiyon soru bankası var onu bitirmeden almak istemiyorum.yargı 5555 karma ,pegem ünite ünite sorular dimi canım yanlış anlamamışım.

seninki benim gibi 3 ay bile sürmez kuzum. merak etme eğitim çabuk bitiyor. ben bilerek yaydım o kadar. alan sınavı yok dedim, iyice pekişsin dedim. ama alan geldi o ayrı.. aynen kuzum yargı karma, pegem konu konu. 2 kitaptan da çok memnun kaldım. tavsiye ederim.

renginam kuşum üzme kendini. ne güzel sonunda tatlılıkla halletmişsiniz ya.. önemli olan da bu zaten. çok uzatmadan saygıyı yitirmeden barışmak. yoksa tartışmalar her daim hepimizde oluyo zaten. ve bu tartışmaların tek sebebi hepimizde olduğu gibi aynı konu malesef. şimdi biz nişanlancaz diye hayal kuruyoruz ya, ama nişandan sonrası sisli bi görüntü. ne olup biticeği hiç belli değil. evlilikle ilgili korka korka konuşuyoruz görmelisin. tam hayallere dalıcakken hoopp acı gerçek dank ediyo. daha atanamadım ki, koleje giriceğim kesin değil ki, girsem çıkmayacağım kesin değil ki vs.. derken insanın tadı tuzu kalmıyo. cümlelerimizin hepsi ''dur bakalım bi nişanı yapalım da..'' diye başlayıp bitiyo. çevremizdekilerle de böyle konuşuyoruz. yemin ederim insanın içindeki tüm hevesi alıp götürüyo bu lanet sistem. çünkü hiç normal bişey yaşamıyoruz. bi öğretmeni ortalama 7-8 yıl uğraştırıyolar. ve yaş olarak 22-30 arasında tam da bişeyleri yola sokacak vakitte öğretmeni belirsizlikler içinde ölü gibi yaşatıyolar. hayatımızdaki mutlulukları çalıyolar. hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. bu arada kuzum sevdiceğin seni sevmeseydi çoktaaan başka birini bulurdu. onca yıl seninle elele, seni atanamıyosun diye neden bıraksın, daha çok sana destek olur. aynılarını o da yaşadı çünkü. siz şimdilik bunları sınavdan sonra düşünün. zamana bırak her şeyi, önceliğin derslerin olsun. şu sınavlara bi girip çıkalım da Allah'ım inşallah hepimize hayırlısını verir

Rengim, noldu sana :KK48: Üzme tatlı canını oda farkında senin stresli olduğunun.
Yalnız bu düşündüklerini ona da söyleme üzülür gerçekten
Bizim suçumuz değil ki atanamamak
Stres maalesef kaçınılmaz
Üzmeyin birbirinizi :KK48:
sağ ol kuşum :KK48: bazen söylüyorum ona da böyle üzülüyor dediğin gibi bana böyle şeyler söyleme diyor.
ama işte o da farkında her şeyimizin atamaya bağlı olduğunu bana yansıtmamaya çalışıyor:KK14:

seninki benim gibi 3 ay bile sürmez kuzum. merak etme eğitim çabuk bitiyor. ben bilerek yaydım o kadar. alan sınavı yok dedim, iyice pekişsin dedim. ama alan geldi o ayrı.. aynen kuzum yargı karma, pegem konu konu. 2 kitaptan da çok memnun kaldım. tavsiye ederim.

renginam kuşum üzme kendini. ne güzel sonunda tatlılıkla halletmişsiniz ya.. önemli olan da bu zaten. çok uzatmadan saygıyı yitirmeden barışmak. yoksa tartışmalar her daim hepimizde oluyo zaten. ve bu tartışmaların tek sebebi hepimizde olduğu gibi aynı konu malesef. şimdi biz nişanlancaz diye hayal kuruyoruz ya, ama nişandan sonrası sisli bi görüntü. ne olup biticeği hiç belli değil. evlilikle ilgili korka korka konuşuyoruz görmelisin. tam hayallere dalıcakken hoopp acı gerçek dank ediyo. daha atanamadım ki, koleje giriceğim kesin değil ki, girsem çıkmayacağım kesin değil ki vs.. derken insanın tadı tuzu kalmıyo. cümlelerimizin hepsi ''dur bakalım bi nişanı yapalım da..'' diye başlayıp bitiyo. çevremizdekilerle de böyle konuşuyoruz. yemin ederim insanın içindeki tüm hevesi alıp götürüyo bu lanet sistem. çünkü hiç normal bişey yaşamıyoruz. bi öğretmeni ortalama 7-8 yıl uğraştırıyolar. ve yaş olarak 22-30 arasında tam da bişeyleri yola sokacak vakitte öğretmeni belirsizlikler içinde ölü gibi yaşatıyolar. hayatımızdaki mutlulukları çalıyolar. hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. bu arada kuzum sevdiceğin seni sevmeseydi çoktaaan başka birini bulurdu. onca yıl seninle elele, seni atanamıyosun diye neden bıraksın, daha çok sana destek olur. aynılarını o da yaşadı çünkü. siz şimdilik bunları sınavdan sonra düşünün. zamana bırak her şeyi, önceliğin derslerin olsun. şu sınavlara bi girip çıkalım da Allah'ım inşallah hepimize hayırlısını verir

sağ ol sedefim :KK16:
evet önceliğim dersler olmalı.
ya bugün işte evde tektim zaten babamlar var diye rahatça konuşamıyorum duyacaklar vs diye. bugün kimse olmayınca hevesli hevesli konuştum.
sonra birden kavga etmeye başladık:KK14:
zaten o sesini yükseltince birden ben o an anladım hatamı tokat yemiş gibi oldum yani ben ne yapıyorum diye :KK14:
normale hiç bağırmaz ama işte yine benim yüzümden çileden çıkı artık anlatamayınca başka türlü de ben anlamazdım heralde .

sağ olun hepiniz güzellerim desteğiniz için:KK16::KK16::KK16::KK16:
Niye sadece okuyorsunuz arkadaşlar ? :KK31:

Bi selam verin bari...
onlar okursever kuzum :KK53:

arkadaşlar merhaba uzun süredir giremiyordum memleketteydim ve ok hastaydım. aman dikkat edin gripten korunun. ben faranjit olmuşum gribe de yakalandım zaten migren hiç gitmiyor tam bir haftadır yataklardayım. aman kızlar dikkat edin iyi beslenin. hatırlatayım ben son sınıf SINIF ÖĞRETMENLİĞİ okuyorum. biliyorsunuz ki bize de ALAN geldi. ve hala ne yapcaz ne etcez hiç bişey belli değil.. aslında moralimi düzeltti çünkü tarihten nefret eden bir insan olaraktan tarih çalışmaktansa alan alışırım daha iyi diyorum. sizce mantıklı mı düşünüyorum kızlar.

arkadaşlar merhaba uzun süredir giremiyordum memleketteydim ve ok hastaydım. aman dikkat edin gripten korunun. ben faranjit olmuşum gribe de yakalandım zaten migren hiç gitmiyor tam bir haftadır yataklardayım. aman kızlar dikkat edin iyi beslenin. hatırlatayım ben son sınıf SINIF ÖĞRETMENLİĞİ okuyorum. biliyorsunuz ki bize de ALAN geldi. ve hala ne yapcaz ne etcez hiç bişey belli değil.. aslında moralimi düzeltti çünkü tarihten nefret eden bir insan olaraktan tarih çalışmaktansa alan alışırım daha iyi diyorum. sizce mantıklı mı düşünüyorum kızlar.

Alanın içeriği bile belli değil ki...:44:

Tarihi bu kadar yabana atma,sillesini sınavda fena yersin benden söylemesi.:KK34:

rengişim sıkma canını olur böyle şeyler..:KK34: sınav stresi, ayrı yerlerde olup ilişki sürdürmek bunlar zor ama ne güzel ki telafi edip hatalarınzın farkına varabilmişsiniz..:nazar:hatta ilişkiye ekşın :) katmışsınız diyelim:KK16:

ben hala öyt ye devam.bitmedi meret son konulardayım.bugün heryerim ağrıyor, sanki dayak yemişim gibi:KK37: vitamin yuttum da öyle yemek yapacak güç buldum:KK8:

evet biliyorum en çok da bundan korkuyorum aslında. galiba bu yüzden seneye kalcam. kafamı taşlara ancak o zaman vurcam

Korkularının üstüne git...:KK6: Bak ben matematik kazmasıydım resmen.:KK53::KK53:

Emek verince ve isteyince yapılmayacak ders yok.Yeter ki bi kenara atma.:KK28:

rengişim sıkma canını olur böyle şeyler..:KK34: sınav stresi, ayrı yerlerde olup ilişki sürdürmek bunlar zor ama ne güzel ki telafi edip hatalarınzın farkına varabilmişsiniz..:nazar:hatta ilişkiye ekşın :) katmışsınız diyelim:KK16:

ben hala öyt ye devam.bitmedi meret son konulardayım.bugün heryerim ağrıyor, sanki dayak yemişim gibi:KK37: vitamin yuttum da öyle yemek yapacak güç buldum:KK8:

sağ ol tatlışım :KK16: evet en güzeli hatanın farkına varabilmek
vardım sonunda :KK30:

geçmiş olsun kuzum dikkat et kendine kıyamam narin hatunsun ondan hassassın böyle:KK48:

Korkularının üstüne git...:KK6: Bak ben matematik kazmasıydım resmen.:KK53::KK53:

Emek verince ve isteyince yapılmayacak ders yok.Yeter ki bi kenara atma.:KK28:

ben üniversiteye sadece matematik yaparak geldim . ciddi söylüyorum lys de 4 yanlışım vardı sadece. ve bölümümü de çok isteyerek okudum ve seçmiştim. ama kpss tamamen sözel işi. ben sayısalcıyım. eğitim derslerini yapıyorum çünkü öğretmenliği çok sevdiğim için severek çalışıyorum çalıştığım yeri de halledip gidiyorum. ama tarih hiç yapamıyorum. ama tatil de inkilap çalışacağım 1 ay bakalım neler yapabilcem :KK43:(

ben üniversiteye sadece matematik yaparak geldim . ciddi söylüyorum lys de 4 yanlışım vardı sadece. ve bölümümü de çok isteyerek okudum ve seçmiştim. ama kpss tamamen sözel işi. ben sayısalcıyım. eğitim derslerini yapıyorum çünkü öğretmenliği çok sevdiğim için severek çalışıyorum çalıştığım yeri de halledip gidiyorum. ama tarih hiç yapamıyorum. ama tatil de inkilap çalışacağım 1 ay bakalım neler yapabilcem :KK43:(

Erteleme bak...Hata yapıyorsun.:KK50:

canım alanın içeriği belli değil ki, tamam tarih yerine alan çalışırım diyosun, iyi güzel de şu an alan çalışabiliyo musun? hayır. ee haliyle günlerini boş geçirmiş oluyosun. bence en azından içerik açıklanana kadar tarihte çalışabildiğin kadar çalış :KK31: bi de matım iyi ben matla hallediyorum diyosun; ama şunu da unutma ki sınıfçıların zaten çoğunun matı iyi ve tarihi kötü. yani sen sınıfçılara farkı mat yaparak değil, tarih yaparak atabilirsin :KK31:

canlar tarih yükselme dönemini çalıştım ve 31 sorucuk çözdüm :KK17:
bi de eğitimde yeni yaklaşımlar kitabımdan gelişimi okudum :KK31:

X