2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

slm canlarım atamalar da yapıldığına göre bundan sonra yolumuza bakabiliriz:KK55:
bugün aylık çalışma planı hazırlayıp haftalara böleceğim:KK6:

Aynen öyle görünüyor canım:KK19:Dersaneyi düşünmüyorum:26:Evde yapabilirim gibi geliyor, Geçen yıl boşu boşuna bisürü para verdim:KK5:Ücretlide yaparsam ikisi yorara gibi:26: Bide kasımda isgyi kazanırsam belki özelde çalışmya başlayabilirim başka şehrde:26: İnş başlarız yarın çalışmaya:KK24:
Hakkında hayırlısı olsun canım , bende ücretliye başvurdum bi okul geldi ama bana daha çok sorun getirecek diye kabul etmedim hayırlısını bekliyorum bende :KK1: sabah erken kalkıp çalıştım , inşallah verimli bir gün olur hepimiz için :KK16:

sucum ben de lisedeki arkadaşlarımdan kazık yiyince bi daha kolay kolay güvenemedim kimseye. ünide bile 1 tane arkadaşım oldu. az olsun öz olsun bence yeter. benim çevremde de hiç arkadaşım yok şu an. ama sizler varsınız. bi de harmonyy cim var o da burdan. bi de sevdicek en iyi arkadaşım. sizler bana yetersiniz. başka kimseyi kendim istemiyorum zaten. yoksa bir bir kazıklar geliyor :KK14:

Aynen canım bende kardeşim dediğim sırtımı dayadığım arkadaşımdan öyle bir kazık yedim ki ondan sonra kimseye güvenmedim dediğin gibi az ve öz arkadaşım var bide siz kader yoldaşlarım :KK16:
Annenle aranızda geçen olaya üzüldüm , bende abimle kavga ettim iki gündür konuşmuyorduk bugün konuşmaya başladı. Ailenle yada sevdiğinle bir sorun çıkınca hayat yaşanılmaz çekilmez geliyor. İkinizde stresli günler geçiriyorsunuz sorunlar çıkması normal, atlatırsınız birbirinize destek olarak canım , belki senin konuşmanı bekliyordur annen

gözünüz aydın monam
benim sevdicekle aynı yere atanmış:21:
Seninkidemi yeni atandı canım :44:Öyleyse hayırlı olsun:KK16:

Hakkında hayırlısı olsun canım , bende ücretliye başvurdum bi okul geldi ama bana daha çok sorun getirecek diye kabul etmedim hayırlısını bekliyorum bende :KK1: sabah erken kalkıp çalıştım , inşallah verimli bir gün olur hepimiz için :KK16:

Aynen canım bende kardeşim dediğim sırtımı dayadığım arkadaşımdan öyle bir kazık yedim ki ondan sonra kimseye güvenmedim dediğin gibi az ve öz arkadaşım var bide siz kader yoldaşlarım :KK16:
Annenle aranızda geçen olaya üzüldüm , bende abimle kavga ettim iki gündür konuşmuyorduk bugün konuşmaya başladı. Ailenle yada sevdiğinle bir sorun çıkınca hayat yaşanılmaz çekilmez geliyor. İkinizde stresli günler geçiriyorsunuz sorunlar çıkması normal, atlatırsınız birbirinize destek olarak canım , belki senin konuşmanı bekliyordur annen
Amin canım:KK16::KK16:Hayırlısı olsun hakkımızda:KK54: Ben diyetisyene falan gittim çalışamadım daha:KK30:

Beğen butonu nereye kayboldu ya:44::44:

Benimkiyle bakakaldık atananların arkalarından
:KK31: o Keşke askere gitmeseydim bende çalışsaydım diyor bende keşke çalışsaydım sen askerdeyken diyorum:KK14:

Beğen butonu nereye kayboldu ya:44::44:

Benimkiyle bakakaldık atananların arkalarından
:KK31: o Keşke askere gitmeseydim bende çalışsaydım diyor bende keşke çalışsaydım sen askerdeyken diyorum:KK14:

seninkinin bölümü neydi canım?

kızlar biz annemle tartıştık moralim çok bozuk. :KK14:
geçenlerde bi gün kahve içmeye gittik. sana bişey sölicem dedi
söyle dedim.
önce şunu anlatayım kızlar. ben kendi ilimdeki ünide okudum. ama össye hazırlanırken annem hep ''ya burdaki bölümleri kazanırsın ya da fabrikaya gidersin dışarda okutamam seni ve össye 1 kere girme hakkın var'' diyodu.
daha o zamanlar aklımda aslında pdr vardı. ama burda olmadığı için sınıf öğretmenliğini tercih ettim. ben de zaten devlet yurdunda yapamazdım vs. hem biraz tırsağım hem titizim rahatıma düşkünüm vs. neyse okudum burda 4 yıl
mezun olduktan sonraki annemle konuşmamız:
''benim aslında kenarda seni okutcak kadar param vardı, işte x bin tl kadar. ama senin dışarı gitmeni istemedim, artık mezun olduğuna göre söyleyebilirim.'' dedi.
''neden dışarda okumamı istemedin'' dedim.
işte biliyosunuz öz babam ist da. ben ist da okusaymışım o beni bulurmuş bana zarar verirmiş. ya da ordaki akrabalarımı fln hiç tanımıyorum koskoca ist da yanlışlıkla sevgili olursaymışız. ya da benim kötü arkadaşlarım olurmuş da ben kötü yola düşermişim bu yüzden istememiş.
şok oldum ama o an çaktırmadım. zaten olan olmuştu. kapadım konuyu.
bugünlerde de sürekli bizim evi arıyolar benim sonucumu soruyolar. en son dün gene biri aradı. kimin aradığını bilmiyorum. annem açtı teli. ben de bağrındım. olmıcak diyorum tekrar tekrar arayıp olcak mı diye soruyolar ya yeter dedim.
sonra annem teli kapadı arayan kuzenindi dedi rezil oldum ona bağırdıklarını duydu dedi. seni düşünmesi de kabahat dedi.
kuzenime gene daha geçen gün olmıcağını yüzyüze söyledim yani. bi de bu kuzenimle de 2 sene önce aramız bozuldu. kendisi eskişehirde okuyodu. orda çok değişmişti üzdü beni fln. neyse o beni zamanında düşünmedi şimdi mi düşünüyo dedim. annem de aynen şöyle dedi ''sus, sen de dışarı okumaya gitseydin sen de onun gibi olurdun'' dedi.
artık daha fazla dayanamadım. sen de beni çanakkaleye pdr ye yollsaydın şu anda atanıyo olcaktım dedim.
yollsaydım da o.. mu olsaymışım.. böyle dedi. bi de bi komşumuzun kızı da çanakkaleye ing öğret. gitmişti. o da yarıda bırakıp geldi başına kötü bişey gelmişti. hep bunları söylüyo. seni korumak suç muydu diyo. ama ben çok üzüldüm yani nasıl insan evladına güvenmez. benim de çok arkadaşım vardı ünide ist dan gelmiş burda kendini şaşırmış.. ama düzgün bi şekilde okuyan da vardı. anne olunca anlarsın diyo. ben de kızımı güle oynaya yollamam herhalde tedirginliklerim tabii ki olur. ama iyi bi üniversiteyi kazanınca da gururla yollarım onu
şimdi artık herkesin sinirleri bozuldu sen en iyisi git keşana da rahat et dedi. tek umudum orası ztn.
Bi kaç gün hiçbişey olmamış gibi konuştuk. Ama bugün sabahtan beri hiç konuşmadı. Az önce de düğünden geldi. Gene hiç konuşmadı. Tek tutunduğum annem ve sevgilimdi şu hayatta. Bu zor günlerimde bana böyle yaptığı için çok üzülüyorum. Eğer ücretlim keşana çıkmazsa bittim ben burda. bi daha da bana biz anne kızdan öte arkadaşız nutukları çekmesin. gerçekten anlamıyorum. çok çok üzülüyorum
canım ben de 6 saat uzakta okuyorum ailemden Allaha şükür 4.seneme giriyorum ne kişiliğimden ne de başka başka bir şeyden ödün vermedim ama öyle insanlar gördüm ki hem okuduğum şehirde hem de başka şehirlere giden tanıdıklarda gerçekten de bambaşka insanlar neler neler yapanları gördüm tabi ki aileler bunları görünce endişeleniyorlar normal olarak ki senin anladığım kadarıyla ailevi durumlarından dolayı annen çok daha hassas olur böyle şeyler sen bozma moralini annen de anlar hatasını bence belli ki stresli bir zamandan geçiyor.:KK17:

Erzurum'a atandı sevdiceğim.:KK16::KK16::KK16:
hayırlı olsun canım:KK16:

ben de faceden bakıyorum da özellikle bizim okuldan bu sene mezun olanlar yazmış nereleri kazandıklarını o kadar atanan var ki böyle içim bir garip oldu acaba seneye ben de yazabilecek miyim böyle diye düşünmeye başladım gördükçe gaza geldim neden olmasın ki değil mi onlar yapıyorsa biz de yaparız :KK52::KK52:

Son düzenleme:
kızlarrrrr sanki moralim bozuldu yahuuuu :KK43:
kızlar alan ve mat çalışmaya karar verdim ilk dönem sonuna kadar.
alan için bana yayın önerir misiniz?? hiç fikirim yok çünkü benim:KK43:
kızlarrrr bir de sorum olacak ilk atanmada 3 yıl mı aynı ilde çalışmamız gerekiyor????

kızlarrrrr sanki moralim bozuldu yahuuuu :KK43:
kızlar alan ve mat çalışmaya karar verdim ilk dönem sonuna kadar.
alan için bana yayın önerir misiniz?? hiç fikirim yok çünkü benim:KK43:
kızlarrrr bir de sorum olacak ilk atanmada 3 yıl mı aynı ilde çalışmamız gerekiyor????
yere ve okula göre değişiyor diye biliyorum ben ama:26:

Memuruz.Net -
2013 KPSS için geri sayım başladı…Kamu personeli olmak için memur adayların sınavda dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir ?
Adaylar KPSS’ye nasıl hazırlanmalı? Neler yapmalı ? İşte yanıtı…
* KPSS profesyonelce hazırlanması gereken bir sınavdır…
* Bu nedenle öğrencilerin, ciddi ve özverili bir hazırlık aşaması geçirmesi gerekir.
* Uzun vadeli çalışmalar her zaman başarı getiririr.
* Okul hayatı edinilen bilgilerin alt yapılarının tam olması gerekir.
* Alt yapısı güçlü olan öğrencilerin ileri düzey ders teknikleriyle kendilerini tamamlaması gerekir.
* Geliştirilen ileri düzey ders tekniklerinin yanında KPSS’de çıkan soru formatlarının da etüt edilmesi gerekir.
* Sınavın genel soru formatının yanında çıkabilecek sürpriz sorular için de adayın fazlasıyla soru çözmesi gerekmektedir…
* KPSS’ye çalışmaya karar vermeden önce mutlaka bir program yapınız.
* Günlük programınızda hangi derslere ne kadar ağırlık vereceğinizi, ne kadar soru çözeceğinizi vs kararlaştırmanız gerekir.
* Sevilmeyen ya da çalışması sizin için daha zor olan dersleri her zaman ilk çalışın. Sevdiğiniz dersleri programın sonuna koymaya özen gösteriniz.
KPSS sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz…

X