2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

elinde bir dizi anahtar olan çocuk doğrusunu bulabilmek için hangisine sahip olmalıdır:26:
a.coklu tepkiler potansiyeli
b.dikkat çekici uyarcıcılar
c.tepknin çeşitlliği
d.öğrenci özelliği

iyi akşamlar kızlar

atanamadım

bugün 60 coğrafya çözdüm, tarih ilk konu tekrarı yapıp 1 test çözdüm. şimdilik bu kadar. akşam misafirlige gitmesek daha çok çalısırdım ama yarın telafi ederim inşallah.

Hayırlısı hocam aynen... Çalışmaya devam...

anlamadım kızcem

Bak şimdi...Çocuk kapıyı açmak için bir sürü anahtar deneyecek değil mi ? Buna ne diyorduk ? Bir sorunu çözmek için birden çok yol denenemek,tepki çeşitliliği değil mi ? Ama sana bunu sormuyor sonu. Tepki çeşitliliğini ortaya çıkaran sebep...Yani belki çocuğun zihinsel bir problemi var,belki aklına gelmiyor vs....Yani birden fazla çözüm deneyecek potansiyelin varlığını soruyor.

Şimdi oldu mu ?

Ticareti geliştirmek amacıyla tüccarlarla sözleşme yaparak zararlarını karşılama garantisi veren ilk Türk devleti hangisi?
A- Türkiye Selçukluları
B- Gazneliler
C- Karahanlılar
D- Memlükler
E- Akşitler

İkta sisteminin yukarıdaki alanlardan hangilerini doğrudan etkilediği söylenemez?
I-Ordu
II- Yönetim
III- Ekonomi
IV- Huku

A- Yalnız I
B- Yalnız II
C- III ve I
D- Yalnız IV
E- I ve II

Türk devletlerinden hangileri hanedanlarla saltanat mücadelesi yapmamıştır?
A- Karahanlılar
B- Büyük Selçuklular
C- Memlükler
D- a ve b
E- b ve c

Aşağıdaki dağlar oluşumlarına göre gruplandırıldığında hangisi tek kalır?
A-Yunt
B- Amanos
C- Binboğa
D- Hasandağ
E- Dedegöl

anladım kuzum
ama tepki çeşitliliğiyle çoklu tepki aynı değil mi:44:

1.Türkiye Selçukluları

2.Yalnız IV

3.Memlukler

4.Hasandağ

anladım kuzum
ama tepki çeşitliliğiyle çoklu tepki aynı değil mi:44:

Aynı canım.

1.a
2.d
3.c
4.a:26:

Son düzenleme:
Kızlar konusu Aşk olan, sonunda ne filmdi be diyebileceğim film öneriniz var mı? Ne zamandır aklımda fırsatım olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…