2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

renginam konuyu pek okuyamadım sadece ilk mesajını okudum, o yüzden tam anlayamadım. roman okulunda staj yaptığım dönem geldi aklıma. okula girdiğin anda leş gibi bir koku, okulda fareler geziniyo, öğrencilerin saçları bit dolu, birbirlerine tükürerek kavga ediyolar, sigara ve hap kullanıyolar, sınıfta çişlerini yapıyolar vs. ki bunlar 4.sınıflardı. ilk gün direkt kendimi wc ye atıp kusmuştum. o kadar zor şartlar vardı ki.. ama bana sarılıp mari çok güzelsin beya deyişleri, öğretmenler gününde bana roman havası yazıp beni de ortalarına alıp oynamaları, hiçbir zaman yanlarından eksik olmayan çekirdek ve sakızlarından bana da ısrarla vermeleri, bana tüm o pislikleri unutturuyodu. çünkü yürekleri öyle saf öyle sıcaktı ki. benim onları tanıyana kadar çingelere ön yargım vardı. ama onları tanıyana kadar.. aileleri bana evli misin diyolardı, evliyim diyodum :KK1: hee bizim oğlanı sölicektim ama o zaman bacımızsın diyolardı :KK1: bak aklıma geldi şimdi çok güzel anılarım var. 2. dönem edirnenin en iyi 2.okulunda yaptım stajımı. şartlar süper, her türlü araç gereç akıllı tahta, okul temiz, öğrenciler temiz.. ama onların saçma sapan şımarık hareketleri, velilerin karşı sokaktaki apartmandan arabasına binip okula gelmeleri, full makyaj topuklu ayakkabılarla tak tak tak sınıfa gelip tabletlerle gülümse prensesim çekiyoruummm deyip foto çekmeleri, bi havalar fln.. öğretmenler benim sigara içmeme ve elbise giymeme takmıştı. hepsi birbirinden şık ve yarış halindeydiler. sanırım bi de beni gözleri götürmedi. öyle yani bak nerden nereye geldim :KK1: konu sahibi şartlardan yakınmış ama bunun pek şartla ilgisi yok diyorum. :nazar: bi de bizim meslek aşırı özveri istiyo. zaten öğretmenliği sevmeyen biri bu mesleği asla yapamaz, hayatı işkence olur. ben de bugün haberlerde gördüm. işte şu öğretmene helal olsun diyorum. Öğrencileri için cebinden 50 bin lira harcadı
sedefim ya mari ne demek:KK1: cok merak etmişimdir de hiç araştırmadım:KK1:
Allah her şeyin hayırlısını versin kuzum evet cok zor bir meslek herkesin harcı değil. kadın öğrencılerın bazısından tiksindiğini yazmış o kelimeyi cok yanlış buldum:KK20:
ama anlatıyor diyor ki seni yaşatmayacagım diye tehdit aldım diyor öğrencimden. ki bu memlekette öldürülenler dahi var. hep aileden geliyor işte. aile cocugu yetiştiremezse böyle öğretmenin basına savarsa öğretmen ne yapsın?
çogu veli okulu cocugundan kurtulma yolu olarak görüyor. ben buna cok kızıyorum. zaten tüm sorunlar da buradan cıkıyor bence.

ben de fen lisesinde yaptım stajımı. ya hiç bırakmak istemedim orayı. o kadar akıllı cocuklar ki. cok da girişkenler. dersten baska ilgilendikleri aktiviteler de var ama asla kavga gürültü yok.
eğer atanabilirsem fen lisesi sınavına girip geçiş yapmayı düşünüyorum inşallah:KK16:.

Son düzenleme:
Çingeneler çok saygılı ve çok eğlenceli insanlar...

Çok özenirim onlara...

Mutlu,doğal,rahat.... İçleri dışarı bir...

Yarını düşünmez anı yaşarlar...:KK31:

Sedefim sevindim kurtulacak olmana canım,bizim de yan komşu bangır bangır müzik açıyordu,çalışırken çok rahatsız oluyordum.Uyardım.Allahtan anlayışlı çıktılar,özür falan dilediler.
ben de çok sevindim meleğim :KK16: tabii ki insanız bazen farkında olmadan müziğin sesini açabiliriz vs. ama bi insan saygılıysa aynen sizdeki gibi bi çözüme ulaşır canım :KK34:
Sen ne zaman evlenmek istersen o zaman evleniriz ve babama iş ayarlıcam sıkma canını dedi.

Babasnın günahını ona ödetemem ki...
süper demiş sevdiceğin :KK69: zaten kuzum her ailede gıcık tipler çıkar. hepsiyle anlaşmamız imkansız. burda önemli olan sevdiceklerin orta yolu bulması :13:

sedefim çok iyi akıl etmiş onur :KK28:
çok sevindim kuzum inşallah rahat rahat çalışırsın bundan sonra :KK16:

:KK70::KK70::KK70:
tuğbam ben de çok sevindim :KK8: inşallah kuzum. nihayet çalışabilcem diye ağlıcam nerdeyse, bu sefer mutluluktan :KK9:
Sedefim gözün aydın :KK64::KK64::KK64:

sağol morisimmmm :KK48::KK16:

sedefim ya mari ne demek:KK1: cok merak etmişimdir de hiç araştırmadım:KK1:
Allah her şeyin hayırlısını versin kuzum evet cok zor bir meslek herkesin harcı değil. kadın öğrencılerın bazısından tiksindiğini yazmış o kelimeyi cok yanlış buldum:KK20:
ama anlatıyor diyor ki seni yaşatmayacagım diye tehdit aldım diyor öğrencimden. ki bu memlekette öldürülenler dahi var. hep aileden geliyor işte. aile cocugu yetiştiremezse böyle öğretmenin basına savarsa öğretmen ne yapsın?
çogu veli okulu cocugundan kurtulma yolu olarak görüyor. ben buna cok kızıyorum. zaten tüm sorunlar da buradan cıkıyor bence.

ben de fen lisesinde yaptım stajımı. ya hiç bırakmak istemedim orayı. o kadar akıllı cocuklar ki. cok da girişkenler. dersten baska ilgilendikleri aktiviteler de var ama asla kavga gürültü yok.
eğer atanabilirsem fen lisesi sınavına girip geçiş yapmayı düşünüyorum inşallah:KK16:.
hımm anladım kuzum. evet kesinlikle olay ailede bitiyo. aile 0-7 yaş arası zaten çocuğun en önemli zamanı, çocuğu iyi yetiştiremiyo, çocuk onun istediği gibi biri olmuyo. öğretmene resmen postalayıp öğretmen onu düzeltsin istiyo. öğretmen de zaten eğitim vermekten öğretime geçemiyo. :KK14: zor vallahi. kadın da haklı şimdi. bu çingene okulunda da bi öğretmen bana anlatmıştı. bi gün derste bi çocuğa bağırmış. çocuk da öğretmene sen görceksin gününü demiş. sonra çocuk kendini arkadaşlarına bilerek dövdürmüş. evlerinin kapısına geldiğinde bayılma numarası yapmış. beni öğretmen bu hale getirdi demiş. ailesi de öğretmeni hayatıyla tehtit etmişler. Allahtan sınıftan bi kaç kişi öğretmenin lehine konuşmuşlar da öğretmenin suçsuz olduğu kanıtlanmış. bana da öğretmen anlatmıştı bunları, çok dikkat et bu öğrencilere diye. :26:
kuzum benim inş fen lisesinde öğretmenlik yaparsın :KK16:
kuzum mari hitap şekli. genelde seslenirken ayşe fatma demek yerine ismini söylemeyip herkese mari olarak sesleniyolar.
Çingeneler çok saygılı ve çok eğlenceli insanlar...

Çok özenirim onlara...

Mutlu,doğal,rahat.... İçleri dışarı bir...

Yarını düşünmez anı yaşarlar...:KK31:

aynen monam, aynı cennet mahallesindeki gibiydiler. bi kavgaya tutuşuyolar, sonra bi kapı gıcırtısına oynuyolardı, oynarken hepsi birbiriyle barışık :KK52:

hımm anladım kuzum. evet kesinlikle olay ailede bitiyo. aile 0-7 yaş arası zaten çocuğun en önemli zamanı, çocuğu iyi yetiştiremiyo, çocuk onun istediği gibi biri olmuyo. öğretmene resmen postalayıp öğretmen onu düzeltsin istiyo. öğretmen de zaten eğitim vermekten öğretime geçemiyo. :KK14: zor vallahi. kadın da haklı şimdi. bu çingene okulunda da bi öğretmen bana anlatmıştı. bi gün derste bi çocuğa bağırmış. çocuk da öğretmene sen görceksin gününü demiş. sonra çocuk kendini arkadaşlarına bilerek dövdürmüş. evlerinin kapısına geldiğinde bayılma numarası yapmış. beni öğretmen bu hale getirdi demiş. ailesi de öğretmeni hayatıyla tehtit etmişler. Allahtan sınıftan bi kaç kişi öğretmenin lehine konuşmuşlar da öğretmenin suçsuz olduğu kanıtlanmış. bana da öğretmen anlatmıştı bunları, çok dikkat et bu öğrencilere diye. :26:
kuzum benim inş fen lisesinde öğretmenlik yaparsın :KK16:
kuzum mari hitap şekli. genelde seslenirken ayşe fatma demek yerine ismini söylemeyip herkese mari olarak sesleniyolar.

aynen monam, aynı cennet mahallesindeki gibiydiler. bi kavgaya tutuşuyolar, sonra bi kapı gıcırtısına oynuyolardı, oynarken hepsi birbiriyle barışık :KK52:
sağol tatlım :KK16:
ya cok var öyle olaylar :KK50: cok dikkatli olmak lazım. Allah iyilerle karşılaştırsın hepimizi aminn

öğretmenler gününüz kutlu olsun canlarım :KK16::KK16:
inşallah seneye bugün içimizde burukluk olmaz :KK19:

Canım benim,ben kadının yazısını okuyunca direkt lisedeki tarih öğretmenimi hatırladım.Bir öğretmenin öğrencilerimden tiksiniyorum deme gibi bir hakkı yok.İstifa etsin o zaman.Ben lisedeyken hocanın(!) biri sınıfımıza her girdiğinde susun geri zekalılar derdi.Sizden hiçbir şey olmaz derdi,siz okumazsınız derdi.Ben çocukluğumdan beri öğretmen olmak istedi ama o dönem o kadın yüzünden öğretmenlik idealimden vazgeçtim.Sonra tabi çok şükür düşüncemden vazgeçtim.Daha sonra ne oldu biliyor musun takdir-i İlahi: Ben üniyi bitirince dershanede öğretmenlik yapmaya başladım ve o kadının kızının dersine girmeye başladım ama ben tam tersine kıza çok iyi davrandım.Öğretmenlik çok zor bir meslek canım.

ayyy :KK30: Allah öbür dünyaya bırakmıyo ve evladın varsa malesef senden değil canından kıymetli olanından çıkarıyo
benim de aklıma geldi ben de anlatayım. ay çenem düştü bütün gün konuşmadım da :KK53: bu arada ilginç bişey sıkıştırayım araya, az önce ailesi geldi üst komşunun :KK53: ee o bavullar neydi o zaman anlamadım. neyse ki son gecem bu odada :KK16: annem ben tv izliyorum zaten duymam dedi, yatarken de uyuyamazsam salonda yatarım dedi sağolsun. :KK16:
neyse kızlar anlatayım. ortaokuldaki sosyal bilgiler öğretmenimdi. derse her geldiğinde gerizekalılar sizden bi şey olmaz, kafanız bişey almıyo derdi. bi de haritadan bişeyler sorup kör müsün, göremiyo musun derdi hep. hiç konu anlatmazdı. ismimizi bilmez numaralarımızı ezbere bilirdi. her ders sözlü yapardı. 125 kalk tahtaya derdi bana. bilemeyince de hakaret diz boyu. onun oğluyla da yaşıttık ve aynı zamanda onurla ortak arkadaşımız hala.. kızlar oğluyla aynı lisede okuduk. sonra ben üniyi kazandım, üniden mezun oldum. şu an oğlu hala üniye hazırlanıyo, kazanamadı, küçük oğlu üniyi okumak bile istemedi, bi yerde çalışıyo. hocanın kendisinin de beyninde tümör vardı, ameliyat ettiler ama gözleri kör kaldı.

Ay evet öğretmenler günümüz kutlu olsun kızlarım :119::124::103::103:
Rabbim HAYIRLISIYLA diplomamızı tescillemeyi nasip etsin AMİN:KK16:

selam güzellikler :KK3: bugün günler sonra ilk kez gerçekten ders çalıştımmm :KK52::KK52::KK52: sabah mat dersi vardı, eve gelince baştan sona işlediğimiz yerleri tekrar ettim, soruları tekrar çözdüm, zaten sadece dört işlem anlatmıştı. bir de hocamız sağ olsun 150 soruluk fotokopi hazırlamış işlediğimiz yerlerden, ondan da 36 soru çözdüm :nazar::nazar::nazar: bu arada ablam da yazıldı dershaneye o da dgs'ye hazırlanacak, mat derslerine birlikte gidiyoruz, evde birlikte çalışıyoruz, çok iyi geliyor :KK16: aslında en çok bana destek olmak için yazıldı, bu arada hazırlanmış da olcek, canım ablammm :KK19:

sedefcim, üst komşunun verdiği rahatsızlıktan nasıl kurtulduğunu okuyamadım; ama çok sevindim :KK23: artık rahat rahat mutlu mesut istediğin saatte çalışabilirsin inşallah :KK16:

rengiş inşallah fen lisesinde görev yapmak nasip olur, hayırlısıyla :KK16:

iyi geceler morisi :KK54:

ayyy :KK30: Allah öbür dünyaya bırakmıyo ve evladın varsa malesef senden değil canından kıymetli olanından çıkarıyo
benim de aklıma geldi ben de anlatayım. ay çenem düştü bütün gün konuşmadım da :KK53: bu arada ilginç bişey sıkıştırayım araya, az önce ailesi geldi üst komşunun :KK53: ee o bavullar neydi o zaman anlamadım. neyse ki son gecem bu odada :KK16: annem ben tv izliyorum zaten duymam dedi, yatarken de uyuyamazsam salonda yatarım dedi sağolsun. :KK16:
neyse kızlar anlatayım. ortaokuldaki sosyal bilgiler öğretmenimdi. derse her geldiğinde gerizekalılar sizden bi şey olmaz, kafanız bişey almıyo derdi. bi de haritadan bişeyler sorup kör müsün, göremiyo musun derdi hep. hiç konu anlatmazdı. ismimizi bilmez numaralarımızı ezbere bilirdi. her ders sözlü yapardı. 125 kalk tahtaya derdi bana. bilemeyince de hakaret diz boyu. onun oğluyla da yaşıttık ve aynı zamanda onurla ortak arkadaşımız hala.. kızlar oğluyla aynı lisede okuduk. sonra ben üniyi kazandım, üniden mezun oldum. şu an oğlu hala üniye hazırlanıyo, kazanamadı, küçük oğlu üniyi okumak bile istemedi, bi yerde çalışıyo. hocanın kendisinin de beyninde tümör vardı, ameliyat ettiler ama gözleri kör kaldı.

:KK53::KK53::KK53:

Ay tövbe ya Rabbim,Allah her şeyin hayırlısını versin.

Bizim bir bölüm hocası da flörtçüler Freudçular derdi...Flörtleşiyorsunuz,Freudlaşıyorsunuz derdi.:KK60::KK60::KK60:

Bugün rapor vereyim, pek verimli calisamadim ama. Komşu asure yapacaktı yardım ettim, ev işleri, pazar, yemek derken az çalıştım. Birde diyeti bozdum bugün ona moralim bozuk baya :18:

2 saat tarih videosu izledim, ve kitapta calisip özet çıkardım. Yarın telafi ederim umarım.

slm kızlar..:KK34: bugünkü raporum gelişim 34 soru, tarihten türk islam devletleri ve türk islam devletlerinde kültür ve medeniyet konu çalışıldı:nazar:...bu ara evet okudum kimse rapor yazmaz olmuş..topicte bi durgunluk var...

Bugün rapor vereyim, pek verimli calisamadim ama. Komşu asure yapacaktı yardım ettim, ev işleri, pazar, yemek derken az çalıştım. Birde diyeti bozdum bugün ona moralim bozuk baya :18:

2 saat tarih videosu izledim, ve kitapta calisip özet çıkardım. Yarın telafi ederim umarım.

Ne oldu hocacımm ? :KK50:

X