2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Ben hak verdim malesef canım,okudum o konuyu...

Anne babalar çok ilgisiz...Bunun yükünü de eğitimciler çekiyor.

ben de hak verdim kuzum. gercekten öğretmenlik tahammül isteyen bir meslek.
aile kendi cocugundan bıkıyor okula gönderiyor ailesinin ilgilenmediği cocukla öğretmen ilgilenmek zorunda kalıyor

ben de hak verdim kuzum. gercekten öğretmenlik tahammül isteyen bir meslek.
aile kendi cocugundan bıkıyor okula gönderiyor ailesinin ilgilenmediği cocukla öğretmen ilgilenmek zorunda kalıyor

Yüklenmişler bi de konu sahibine..

Yahu ben 5.sınıflara giriyordum stajda,5.sınıf öğrencisi bi film izlemiş gerdekle ilgili...Kaypak kaypak gelmiş bana onu anlatıyor.

Şok oldum ya...

Yüklenmişler bi de konu sahibine..

Yahu ben 5.sınıflara giriyordum stajda,5.sınıf öğrencisi bi film izlemiş gerdekle ilgili...Kaypak kaypak gelmiş bana onu anlatıyor.

Şok oldum ya...

biri de yan gelıp yatılan bir meslek demiş
o yüzden suan bizim psikoloimiz süper ötesi
o yüzden öldürülen tahdit edilen öğretmenler var.
cok sinirlendım gercekten
cevap verirse tutamıcam kendimi.

kızlar bugün baya moralim bozuktu. o yüzden gelemedim topiğe. dün gece sabah 5 e kadar üst komşuyla annesi sohbet muhabbet.. tv, saç kurutma, çamaşır mak. kilimler silkildi.. yanlış duymadınız. saat sabahın 4 ünde kilimler silkildi evet. uyarınca babam kızıyodu biliyosunuz. bişey yapamadım. sinirimden ağladım. sonra saat tam 5 ti, dış kapıları açıldı. kapının gözünden baktım ki bavullarla aşağı indiler. demek ki annesi ve babası gidiyomuş, son geceleriymiş. kadın son kez silkeyim kilimi dedi herhal sinirlerim bozulmuş çok, 6 ya kadar fln ağladım. sonra dalmışım. öğlen kalktım, sersem gibiydim. başım çatlıyodu. bütün gün yataktaydım. annesi babası gitti ama şimdi de sevgilisi gelir, tekrar aynı sesleri kaldıramam. onurun aklına gelmiş, annemler odayı değiştirmiyolar ama, benim çalışma masamla annemlerin şifoniyerin değiştirebiliriz. söyledim anneme. tamam dedi. zaten babam salonda sabaha kadar maç izliyo. annem tek yatıyodu yatak odasında. o benim yatağımda yatar. ben onunkinde. yarın onur gelicek değiştiricez ve sonunda kurtuluyorum kızlar, çok mutluyum. çok boşladım dersleri. ama hala geç değil sanırım. bomba gibi bi sedef gelicek. size söz çok çalışıcam Allah bi engel çıkarmadığı sürece
oyy maşallah fıstığıma, videolar artmış ne güzel kolay gelsin.
aynen tuğbam :13: vitrinden nefret ediyorum. o nedir öyle tamamen yer kaplamak için üretilmiş bişey ben boş ferah hiçbi fazlalık olmayan şeyleri seviyorum. o yüzden çeyizimde de çok aşırıya kaçmamak istiyorum. eksikler evlenince de alınır zaten. temel şeyler olsun yeter
aynen monam. bdv çok etkiliyo beni de.. evlilik güzeldir de evliliğe giden yol dikenli
monam tabii ki de bir evlat anne babasına yardım edicek; ama her şeyin bi sınırı vardır. öncelikle siz ciddi bi ilişki içindesiniz. bunun için sevdiceğin artık kendini bireysel olarak görmekten çıkmalı. biz olarak düşünmeli. onlar ailesi ise, sen de onun ailesi olacak eş adayısın. bazı sorumlulukları var sana karşı artık. mesela benimki de evlenince ailesini hacca götürmek istiyo. bunu ben de istiyorum ama dur bakalım önce bi evlenelim bakalım durumlar nasıl olcak. borçsuz evlenilmiyo ki bu devirde. bizim borcumuz varken ailesini hacca nasıl gönderelim? durumumuz elverirse tabii ki göndeririz. her şey öyle 4 4 lük olmuyo malesef. bazı önceliklerin belirlenip onların yapılması, daha sonra duruma göre hareket edilmesi gerekiyo. sen de tatlı bi dille anlat bunu sevdiceğine. en azından bilsin eğriyi doğruyu kuzum
RENGİŞİM,SEDOM,MONAM,TUBİM,diğer kızçelerim nasılsınız?Nasıl moraller?Geceleri sohbetler pek koyu bakıyorum daNasıl gidiyor çalışmalar?
tubimmmm sen nerelerdesin yahuuu
aynen katılıyorum fıstığım

biri de yan gelıp yatılan bir meslek demiş
o yüzden suan bizim psikoloimiz süper ötesi
o yüzden öldürülen tahdit edilen öğretmenler var.
cok sinirlendım gercekten
cevap verirse tutamıcam kendimi.

Rengiş paralama kendini...

Öyle düşünen insanlara yırtınsan anlatamazsın malesef,boş yere ban yeme...

Rengiş paralama kendini...

Öyle düşünen insanlara yırtınsan anlatamazsın malesef,boş yere ban yeme...

yok ban yıyecek şekilde yazmam ama haddini bilsin ya zerre kadar anlamayan herkes yorum yapıyor.

Sedefimm...

Ne imtihanlardan geçiyoruz,biri bitmeden diğeri başlıyor malesef...

Nihayet kurtulmusşun çok sevindim...

Rabbim güzel yüzüne baksın bitanem.

kuzum sıkma canını elbet anlar o da bir gün sömürüldüğünü..
bazı erkekler böyle oluyo malesef
ama sen bunları kafana takma monam su akar yolunu bulur fıstığım

RENGİŞİM,SEDOM,MONAM,TUBİM,diğer kızçelerim nasılsınız?Nasıl moraller?Geceleri sohbetler pek koyu bakıyorum daNasıl gidiyor çalışmalar?

teşekkür ederim canım sen nasılsın ?
özlettirme kendini daha sık gel olur mu tubişim

Çalıştım bugün çok şükür Ama rapor veresim yok,rapor görmeyince ben de vazgeçtim

maşallah kuzuma çalıştıysa o zaman
benim verilcek bi raporum yok gibi. bugün çok başım ağrıyodu. zorlayarak 20 rehberlik, 20 ölçme, 23 gelişim çözdüm.

sedefim kıyamam ben sana yaa niye aglıyorsun yazık değil mi sana? ağlamak cok etkiliyor insanı gün gidiyor o bas agrısıyla flan neyse ki kurtulmussun kuzum cok cok sevindim. insan ne diyecegını bilemiyor ya
Kimi bulamaz kimi bilemez
kuzum kadın haklı aslında. bir de lise öğretmeni. zor yanlarından bahsetmiş ama tabi bazı kelimeleri yanlış kullanmıs

Sedefimm...

Ne imtihanlardan geçiyoruz,biri bitmeden diğeri başlıyor malesef...

Nihayet kurtulmusşun çok sevindim...

Rabbim güzel yüzüne baksın bitanem.

ahh monam çok sağol bütün gece ben de onu düşündüm. kpss sürecinde bu kadar engel bu kadar imtihan, Allahım bunlar işaret mi dedim. son çarem bu kalmıştı. bi de değiştirip denicem bakalım
şu anda iyi mi sevdicekle durumlar?

Sedefim sevindim kurtulacak olmana canım,bizim de yan komşu bangır bangır müzik açıyordu,çalışırken çok rahatsız oluyordum.Uyardım.Allahtan anlayışlı çıktılar,özür falan dilediler.

Sen ne zaman evlenmek istersen o zaman evleniriz ve babama iş ayarlıcam sıkma canını dedi.

Babasnın günahını ona ödetemem ki...

sedefim çok iyi akıl etmiş onur
çok sevindim kuzum inşallah rahat rahat çalışırsın bundan sonra

Yemin ediyom ilaç gibisiniz siz.

Rabbim hepinizin gönlüne göre versin.

Canım benim,ben kadının yazısını okuyunca direkt lisedeki tarih öğretmenimi hatırladım.Bir öğretmenin öğrencilerimden tiksiniyorum deme gibi bir hakkı yok.İstifa etsin o zaman.Ben lisedeyken hocanın(!) biri sınıfımıza her girdiğinde susun geri zekalılar derdi.Sizden hiçbir şey olmaz derdi,siz okumazsınız derdi.Ben çocukluğumdan beri öğretmen olmak istedi ama o dönem o kadın yüzünden öğretmenlik idealimden vazgeçtim.Sonra tabi çok şükür düşüncemden vazgeçtim.Daha sonra ne oldu biliyor musun takdir-i İlahi: Ben üniyi bitirince dershanede öğretmenlik yapmaya başladım ve o kadının kızının dersine girmeye başladım ama ben tam tersine kıza çok iyi davrandım.Öğretmenlik çok zor bir meslek canım.

evet canım tiksinç demesi yanlış zaten oraya da yorum yaptım söyledim mesela.
ya sizin öğretmen de numunelikmiş valla

renginam konuyu pek okuyamadım sadece ilk mesajını okudum, o yüzden tam anlayamadım. roman okulunda staj yaptığım dönem geldi aklıma. okula girdiğin anda leş gibi bir koku, okulda fareler geziniyo, öğrencilerin saçları bit dolu, birbirlerine tükürerek kavga ediyolar, sigara ve hap kullanıyolar, sınıfta çişlerini yapıyolar vs. ki bunlar 4.sınıflardı. ilk gün direkt kendimi wc ye atıp kusmuştum. o kadar zor şartlar vardı ki.. ama bana sarılıp mari çok güzelsin beya deyişleri, öğretmenler gününde bana roman havası yazıp beni de ortalarına alıp oynamaları, hiçbir zaman yanlarından eksik olmayan çekirdek ve sakızlarından bana da ısrarla vermeleri, bana tüm o pislikleri unutturuyodu. çünkü yürekleri öyle saf öyle sıcaktı ki. benim onları tanıyana kadar çingelere ön yargım vardı. ama onları tanıyana kadar.. aileleri bana evli misin diyolardı, evliyim diyodum hee bizim oğlanı sölicektim ama o zaman bacımızsın diyolardı bak aklıma geldi şimdi çok güzel anılarım var. 2. dönem edirnenin en iyi 2.okulunda yaptım stajımı. şartlar süper, her türlü araç gereç akıllı tahta, okul temiz, öğrenciler temiz.. ama onların saçma sapan şımarık hareketleri, velilerin karşı sokaktaki apartmandan arabasına binip okula gelmeleri, full makyaj topuklu ayakkabılarla tak tak tak sınıfa gelip tabletlerle gülümse prensesim çekiyoruummm deyip foto çekmeleri, bi havalar fln.. öğretmenler benim sigara içmeme ve elbise giymeme takmıştı. hepsi birbirinden şık ve yarış halindeydiler. sanırım bi de beni gözleri götürmedi. öyle yani bak nerden nereye geldim konu sahibi şartlardan yakınmış ama bunun pek şartla ilgisi yok diyorum. bi de bizim meslek aşırı özveri istiyo. zaten öğretmenliği sevmeyen biri bu mesleği asla yapamaz, hayatı işkence olur. ben de bugün haberlerde gördüm. işte şu öğretmene helal olsun diyorum. Öğrencileri için cebinden 50 bin lira harcadı

kuzum bu arada sağol =) ben de çok sevindim. inşallah artık çalışabilcem =)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…