2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Evet dünyan değişiyor, sınırlı ehliyetli oluyorsun mesela :KK52: anayasa calisiyordum da:)

Bade ve ben önlisans mezunu olarak gireceğiz kpss sınavına. Ondan bizim sınav eylülün sonunda. Öğretmen adayı değiliz ama memur adayı olarak bu topikteyiz :KK51:

Güzel söz :KK19:
anladım canım bilmiyodum ben kaçırmışım orayı:kk77: fark etmez hepimiz birimiz birimiz hepimiz için burdayız:103:

kızlar raporumu vereyim :KK42:
maşallah tü tü :KK1:
100 öğrenme
100 gelişim soru çözdüm
rehberlikten rehberlik hizmet alanlarını ve iletişim becerilerini çalıştım
ölçmeden ilk üniteyi çalıştım
daha çalışırım belki ama üst komşunun sesinden çok başım tuttu. bi tülbentle başımı sıktım, yatak odasında yatak tepesinde ancak bu kadar çalışabildim.
üst komşu edirnenin soğuğundan korkuyomuş. onun kombisi ön balkonda, oturduğu oda yani benim üstüm arka taraf. babam daha iyi ısınmasını bahane ederek ön odaya geçmesini sölicek. inş kar yağar donar da ön odaya geçer. :KK50:
bu arada sevdiceğim uçak bileti bulmuş, hem daha erken yanımda olcak hem de bu gece uykusuz kalmıcam. :KK1: çok saf çıkarcıyım :KK23:

Sedefim Allah kavuştursun canım:KK16:Maşallah çalışmalarına:nazar: Hepinize maşallah kızlar:nazar:

Jokercim,ben Fem Akademiye gidiyorum canım,dershane denemesiydi.Girmemiştim geçen hafta alıp evde çözdüm canım.Satılıyordur herhalde ya da abone olabilirsin.Tavsiye ederim:KK34:

Deneme çözdükten sonra hiçbir derse çalışmadım.Kendimi dinlemeye ve dinlenmeye aldım:KK31:Yarın devam inş kızlar:KK55:

100 öğrenme
100 gelişim soru çözdüm
daha çalışırım belki ama üst komşunun sesinden çok başım tuttu. bi tülbentle başımı sıktım, yatak odasında yatak tepesinde ancak bu kadar çalışabildim.
üst komşu edirnenin soğuğundan korkuyomuş. onun kombisi ön balkonda, oturduğu oda yani benim üstüm arka taraf. babam daha iyi ısınmasını bahane ederek ön odaya geçmesini sölicek. inş kar yağar donar da ön odaya geçer. :KK50:
bu arada sevdiceğim uçak bileti bulmuş, hem daha erken yanımda olcak hem de bu gece uykusuz kalmıcam. :KK1: çok saf çıkarcıyım :KK23:

Maşallah balım,iyi çalışmışsın.:nazar::21:

kızlarım ben bugün hep tarih çalıştım.
bitirmeye çalışıyorum çünkü aradan çıksın diye.
önce baştan sona tekrar ettim, tekrarı biraz ayrıntılı yaptığım için bayağı zamanımı aldı şimdi de konu çalışıyorum. hala. ama test çözemedim:KK50:
100 öğrenme
100 gelişim soru çözdüm

En temiz saf çıkarcım:KK19:

Ben raporumu şimdiden vereyim kızlar: Sabah 1 saat alan çalıştım.Sonra klasik hafta sonu temizliği,yemek falan derken...Öğleden sonra GK GY Eğitim denemesi yaptım,Fem akademinin 1.denemesi.İnanılmaz zor bir denemeydi kızlar.Soruları çok kaliteli.Bana 2013 KPSS sorularını hatırlattı.Türkçenin yarısına yakını Ales tarzı hazırlanmış.Sınavım çok kötüydü.Ama sorular Gerçek sınav formatında.Kesinlikle çözmenizi tavsiye ediyorum.Eğitime üzüldüm.Ben KPSS'de 64 net yaptım.Bu sınavda 52 netim var:KK17:Çoğunu unutmuşum.Bundan sonra bütün denemelere girmek istiyorum kızlar.Farklı sorular görmek gerek özellikle de tarihte:KK76: Eğer kendime gelebilirsem(ancak saat 8 gibi olabilir)Eğitim çalışmayı düşünüyorum:KK37:
canım hiç sıkma canını. sonuçta bu daha ilk denemen. ilk deneme sonuçları her zaman düşük olur :KK34: zaten daha konuların başındayız. bitirdiğimiz bişey yok elimizde. git gide artıcak netlerin. hem sana en güzel katkısı yeni şeyler öğretmiş oldu. denemenin psikolojisi de gerçekten farklı oluyo. bu şekilde sınav psikolojisine de girersin. ders çalışmasan da soru değil. denemeler gerçekten zaman alıyo. az değil ki 120 soru ilk bölümde 80 soru eğitimde. 200 soru çözmüş oldun hem. :KK9:
Canlar bu vatandaşlığı 2. döneme atsam olurmuki:26:KK70:ersanede başlamadı daha anlatmaya:KK31:
Kitaptan okumak eziyet gibi geliyor:KK25: Tarihde zorlanacağım sanırdım ama vatandaşlık çalışasım gelmiyor:KK50:
canım bence bu dönem ihtiyacın 24 saatte vatandaşlık kitabından bitir. hem daha kısa sıkılmazsın. eğer böyle sıkılarak başlarsan zaten verimini alamazsın ve diğer derslere de bu durum yansır. önce sevdiklerinden başla. araya sevmediklerini sıkıştır ki motiven düşmesin. 2. dönem de ayrıntıları eklersin bilgilerinin üstüne :KK34:
Merhaba kızlar
Bugün başıma neler geldi :KK43:
Sabah uyandım lavobaya gittim bir baktım üstüm başım yerler kan. Baktım ki ameliyat yerim kanama yapmış
Aklım çıktı varya o an anlatamam
Kan gittikçe halsizleştim rengim soldu
Anacağım üzüldü garibim
Doktorum cerrahi müdahale şart dedi
Tüm gündür üzgünüm
Aynı şeyleri başa sarmak çok ürkütüyor beni

Ona rağmen 1 ünite çalıştım anayasaları bitirdim 100 soru çözdüm
Rabbim sağlık versin gerisi çok boş :KK50:
ahh badem neler olmuş öyleee :KK53::KK53::KK53: kuzum çok geçmiş olsun. çok doğru sağlıktan önemlisi yok. bence bir an önce ameliyat ol ve iyileş kuzum. hiç ürkme en azından çaren var. bir an önce ol bitsin. hem senin sınavına da daha çok var. geri kalcam diye de düşünme. çok çok geçmiş olsun. gelişmelerden haberdar et bizi. şimdi iyi misin?
Kızlar ben evliyim, dershaneye gidiyorum, gezmelere gidiyorum, misafir ayrılıyorum ama burayi da ihmal etmiyorum :)

Canım çok gecmis olsun, başka doktora da gorunsen ?

Vakit çok hızlı geçiyor, pazartesi ve çarşamba dershanem var bende haftalık plan yapıyorum, bu hafta ilk defa planima uydum gibi :KK52:
Tarihten hocanın geldiği kadar yeri tekrar ettim 2 matematik 4 türkçe, 2 sayisal mantık testi çözdüm. Bugün anayasa'nin ilk konu tekrarı yaptım. Akşam 2. Konuyu calisacagim yarın da kitaptaki soruları tararim arık. P.tesi de yeni plan yaparım :)
maşallahhhhhhhhhhh :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
iyi akşamlar canlarım sizlere haberim var cuma günü bana ücretli sosyal bilgiler çıktı kabul ettim bende pazartesi işlemleri bitirip salı başlıcam sizide dersleride ihmal etmicem Allahın izniyle yarın grmek üzere

niloşum ücretlin hayırlı olsun kuzum ama sen dershaneye yazılmamış mıydın :44:

Eheheheh zor oturdum başına ama bitirdim vatandaşlık ilk konuyu Temel hukuk kavramı :21: Birazda testinden çözdüm:emir_bebek:

Matematikten de 1 test ssz
Yarın full soru inşallah

iyi akşamlar canlarım sizlere haberim var cuma günü bana ücretli sosyal bilgiler çıktı kabul ettim bende pazartesi işlemleri bitirip salı başlıcam sizide dersleride ihmal etmicem Allahın izniyle yarın grmek üzere

Hayırlı olsun :KK16:

100 öğrenme
100 gelişim soru çözdüm

:nazar::nazar:Gözün aydın canım:KK54:

Sedefim Allah kavuştursun canım:KK16:Maşallah çalışmalarına:nazar: Hepinize maşallah kızlar:nazar:

Jokercim,ben Fem Akademiye gidiyorum canım,dershane denemesiydi.Girmemiştim geçen hafta alıp evde çözdüm canım.Satılıyordur herhalde ya da abone olabilirsin.Tavsiye ederim:KK34:

Deneme çözdükten sonra hiçbir derse çalışmadım.Kendimi dinlemeye ve dinlenmeye aldım:KK31:Yarın devam inş kızlar:KK55:

bence iyi yapmışsın kuzum. bize çok sevdiğim çok bilgili bi hocam geçen yıl diyodu ki, denemeye 1 tam gününüzü ayırın diyodu. o deneme bittikten sonra en az denemeyi çözdüğünüz saat kadar o denemedeki sorularınızın hepsini inceleyin diyodu. doğru yaptıklarınızı da yanlış yaptıklarınızı da. ancak o zaman deneme amacına ulaşır diyodu. ben de bu yıl öyle yapıcam. ilerde hafta sonlarımı deneme günü yapıp sadece denemeyle ilgilenicem. :13:

kızlarım ben bugün hep tarih çalıştım.
bitirmeye çalışıyorum çünkü aradan çıksın diye.
önce baştan sona tekrar ettim, tekrarı biraz ayrıntılı yaptığım için bayağı zamanımı aldı şimdi de konu çalışıyorum. hala. ama test çözemedim:KK50:

En temiz saf çıkarcım:KK19:

ahh benim çalışkanımmmm :KK48: en başından yapılan tekrarlar çok vakit alıyo; ama çok da yararlı oluyo. iyice pekiştiğini anlıyosun. çok iyi yapmışsın bence :21:

canım bence bu dönem ihtiyacın 24 saatte vatandaşlık kitabından bitir. hem daha kısa sıkılmazsın. eğer böyle sıkılarak başlarsan zaten verimini alamazsın ve diğer derslere de bu durum yansır. önce sevdiklerinden başla. araya sevmediklerini sıkıştır ki motiven düşmesin. 2. dönem de ayrıntıları eklersin bilgilerinin üstüne :KK34:

Bende senin gibi düşünüyorum canım:KK19: İlk konuyu kabataslak hallettim bakalım test çözerim sonra bir müddet kalsın vatandaşlık:KK37:

ahh benim çalışkanımmmm :KK48: en başından yapılan tekrarlar çok vakit alıyo; ama çok da yararlı oluyo. iyice pekiştiğini anlıyosun. çok iyi yapmışsın bence :21:

aynen kuzum cok zamanımı aldı ya:KK5:
test çözemediğim için utandım yazmaya buraya:26::26:

bence iyi yapmışsın kuzum. bize çok sevdiğim çok bilgili bi hocam geçen yıl diyodu ki, denemeye 1 tam gününüzü ayırın diyodu. o deneme bittikten sonra en az denemeyi çözdüğünüz saat kadar o denemedeki sorularınızın hepsini inceleyin diyodu. doğru yaptıklarınızı da yanlış yaptıklarınızı da. ancak o zaman deneme amacına ulaşır diyodu. ben de bu yıl öyle yapıcam. ilerde hafta sonlarımı deneme günü yapıp sadece denemeyle ilgilenicem. :13:

Canım tarihte o kadar çok duymadığım şey vardı ki :KK53: Dediğin gibi ben de bilinçli bir şekilde incelemeye aldım.Çözemediğim ve ilk kez duyduğum soruları kesip kenara ayırdım.Her denemeden sonra bunları biriktiricem.Matematik çözemiyorum canım,200 soru çözdüm sayılmaz yani :78:Ama gerçekten denemeyi hazırlayanları takdir ettim canım kendimi KPSS'ye girmiş gibi hissettim.:nazar:Deneme netlerimi not alıcam bakalım inşAllah dediğin gibi ilerlerim canım:KK19:

Bende senin gibi düşünüyorum canım:KK19: İlk konuyu kabataslak hallettim bakalım test çözerim sonra bir müddet kalsın vatandaşlık:KK37:

canım ben de geçen yıl kalın bi ders kitabından vatandaşlık çalışmaya başlamıştım. ama aynı senin gibi oldum. çok sıkıldım yani öyle böyle değil. ve kendimi zorlasam da konu bittiğinde hiç bişey bilmiyodum. bi ara vatandaşlığı sallayayım dedim. ama zaten tarihim de kötü bu sefer gk iyice kötüleşcek dedim. sonra dershaneyle götürürüm deyip bi süre erteledim. dershanedeki hoca da anlatıp çıkıyodu. her şey havada kalıyodu bende. aslında kadın da haklı, ezber bilgi olduğu için yapçak bişey yok. sonra abu kitabı edindim işte ihtiyaç 24 saatte vatandaşlık. her gün 1 konu bitirdim ondan. bi de şöyle yapıyodum. mesela bugün vatandaşlığın 1. konusunu çalıştım. bu akşam yatmadan önce o konuyu tekrar ediyodum. sabah kalktığımda da tekrar 1. konuyu okuyup, ondan sonra 2. konuya çalışıyodum. böyle böyle konuları bitirmiştim. ve çıkmış soruların hepsini çözebilmiştim. kitabın sonunda çıkmış sorular var, onları. ama işime yaramadı bu sınavda. çünkü 2013 kpss vat. sorularının bence geçmiş yıllardaki sorularla alakası yoktu. yoksa bu kitap bana çok katkı sağlamıştı. 2014 de de ne geliceği belli olmaz. o yüzden 2. dönem mutlaka ayrıntı da çalış. ama dediğim gibi sıkılmaman adına bence sevdiklerine yönel. en azından şu süreçte. çünkü yine de yolun başında sayılırız. şimdiden pes etmeni gerektircek şeylerden uzak dur :KK34:

hocanın da dediği gibi cevap anahtarindaki anlatım şekilleri çok bilgilendirici oluyor. Ben geçen sene oturup deneme sonrası kitapçığı bile inceleyemiyordum yogunluktan. Çünkü sinava girmeye sinava 2 ay kala karar vermistim. Ama bu sene dediğin gibi her deneme sonrasina deneme kadar vakit ayıracağım.

aynen kuzum cok zamanımı aldı ya:KK5:
test çözemediğim için utandım yazmaya buraya:26::26:
ama dün hiçbişey yapmamıştın. bugün düne göre ne kadar geliştin baaaakkkk :KK1:
Canım tarihte o kadar çok duymadığım şey vardı ki :KK53: Dediğin gibi ben de bilinçli bir şekilde incelemeye aldım.Çözemediğim ve ilk kez duyduğum soruları kesip kenara ayırdım.Her denemeden sonra bunları biriktiricem.Matematik çözemiyorum canım,200 soru çözdüm sayılmaz yani :78:Ama gerçekten denemeyi hazırlayanları takdir ettim canım kendimi KPSS'ye girmiş gibi hissettim.:nazar:Deneme netlerimi not alıcam bakalım inşAllah dediğin gibi ilerlerim canım:KK19:

mutlaka al canım. ne kadar ilerlediğini görür motive olursun. kuzum zamanla matematiği de yaparsın. sen mat çalışmaya devam et. geçen yıl feme giden arkadaşlarımdan da fem denemeleri hep zor diye duyuyodum zaten. ama kendimizi zora alıştırmak daha iyi. mesela bi arkadaşım fem denemelerinden hiç 80 alamıyodu. hep 65-75 arası takılıyodu. bu yılki sınavdan 86 aldı. ama 26 yı işaretlemediği için atanamadı. zora alışalım ki sınav kolay gelsin :KK1: netten bulabilirsem ilerde ben de alayım fem denemelerini

canım ben de geçen yıl kalın bi ders kitabından vatandaşlık çalışmaya başlamıştım. ama aynı senin gibi oldum. çok sıkıldım yani öyle böyle değil. ve kendimi zorlasam da konu bittiğinde hiç bişey bilmiyodum. bi ara vatandaşlığı sallayayım dedim. ama zaten tarihim de kötü bu sefer gk iyice kötüleşcek dedim. sonra dershaneyle götürürüm deyip bi süre erteledim. dershanedeki hoca da anlatıp çıkıyodu. her şey havada kalıyodu bende. aslında kadın da haklı, ezber bilgi olduğu için yapçak bişey yok. sonra abu kitabı edindim işte ihtiyaç 24 saatte vatandaşlık. her gün 1 konu bitirdim ondan. bi de şöyle yapıyodum. mesela bugün vatandaşlığın 1. konusunu çalıştım. bu akşam yatmadan önce o konuyu tekrar ediyodum. sabah kalktığımda da tekrar 1. konuyu okuyup, ondan sonra 2. konuya çalışıyodum. böyle böyle konuları bitirmiştim. ve çıkmış soruların hepsini çözebilmiştim. kitabın sonunda çıkmış sorular var, onları. ama işime yaramadı bu sınavda. çünkü 2013 kpss vat. sorularının bence geçmiş yıllardaki sorularla alakası yoktu. yoksa bu kitap bana çok katkı sağlamıştı. 2014 de de ne geliceği belli olmaz. o yüzden 2. dönem mutlaka ayrıntı da çalış. ama dediğim gibi sıkılmaman adına bence sevdiklerine yönel. en azından şu süreçte. çünkü yine de yolun başında sayılırız. şimdiden pes etmeni gerektircek şeylerden uzak dur :KK34:
Çok çok çok teşekkür ederim canım:KK19:Çok yardımcı oldun bana:KK16:

morisim burdaysan aç bir konu kuzum ya
topık bana bakıyor ben topiğe :KK60:

X