2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

öyle deme monam ya sonra bizi kimse toparlayamaz topikçek azer bülbüle bağlarız valla dardayım aneyyy aneyy

Napıyosunuz bakalım sevgi pıtırcıkları

Sizlere bir sorum var kafam karıştı soru şöyle:
1.annelik içgüdüsel bir davranıştır
2.refleksler karmaşık davranış örüntüleridir
3.içgüdüler türe özgüdür
4.insanlarda içgüdü vardır
Yukardakilerden hangileri doğrudur?

senin vicdanın rahatsa sessizlikte kal o zaman. bırak kendisi istiyosa zaten çabalar. o zaman ona göre ilişkini tekrar gözden geçirirsin kuzum
kızlar siz seneye eylülde atama sonuçlarınızı öğrenceksiniz ben eylül sonu sınava giricem

aa niye ki? seninki de bizim gygk nin ertesi günü olmuyo mu :26:

öyle deme monam ya sonra bizi kimse toparlayamaz topikçek azer bülbüle bağlarız valla dardayım aneyyy aneyy

Olmazsa diplomalı ev hanımı olcem sanırsam.

Ben 1 ve 3 diyorum ama 1'den çok da emin değilim.:44:

sadece 3. doğru diyorum

Merhaba canlar…Eksik olsa da bugünkü raporumu vermeye geldim. Bugün olasılık konusunu çalıştım. Böylece sayısal mantık hariç matematiği bitirdim.Üzerimden az da olsa bir yük kalktı vallahi.

Olasılıkla ilgili uzaktan eğitim videosunu izledim.Konuyla ilgili 2 soru bankasından 100 soru çözdüm. Başka da bir şey yapamadım maalesef.Çünkü bu permütasyon kombinasyon ve olasılık üçlüsü benim en çok nefret ettiğim konu. Bu soruları çözene kadar bayağı bir mücadele verdim.Ben mi olasılığı çözdüm yoksa olasılık mı beni çözdü karar veremedim vallahi.:44:Bu konuyu halletmem epey vaktimi alınca benim deneme çözme işi de yalan oldu vallahi. Birazdan da geometrik kavramlardan video izleyip geometriye giriş yapacağım.

Yapamadığım sorular var yine kuzularım.Bakarsanız sevinirim.Biraz fazlalar.O yüzden benim sorularımdan bunabiliriz.Şimdiden özür dilerim vallahi bundan dolayı.

1)İki torbanın her birinde 5 kırmızı, 4 sarı bilye vardır. 1.torbadan bir bilye alınıp ikinciye ve sonra da 2.torbadan bir bilye alınıp 1.torbaya atılıyor. Renk bakımından 1.durumu elde etme olasılığı kaçtır?
A)5/9
B)4/9
C)5/18
D)2/9
E)1/18
Cevap:A

2)1.torbada 4 kırmızı, 3 sarı, 2.torbada 3 kırmızı, 2 sarı top vardır. Torbaların birinden rastgele bir top çekildiğinde topun sarı renkte olduğu bilindiğine göre, 2.torbadan çekilmiş olma olasılığı kaçtır?
A)20/41
B)21/41
C)1/29
D)15/29
E)14/29
Cevap:E

3)Bir fabrikada bir ürün, makinelerin ürünü yapma olasılıkları eşit olmak üzere 3 ayrı makine tarafından üretilmektedir.1.makinenin bu ürünü bozuk üretme olasılığı 1/20, 2.makine için bu olasılık 1/25 ve 3.için 1/30’dur. Ürünlerden bir tanesi rastgele alınıyor ve bozuk olduğu görülüyor.
Bu ürünün 3.makine tarafından üretilmiş olma olasılığı nedir?
A)5/37
B)10/37
C)12/37
D)15/37
E)25/37
Cevap:B

içgüdü türe özgüdür datlum

maaşalah canım
ya sen hep mat soruyorsun kuzum ben anlamadıgım için çözemıyorum kusura bakma e mi:26:

mantarkayacım maşallah
benim de matta en sevmediğim konu budur. soru tarzlarını hatırladım ama mantığını nasıl kurduğumuzu hatırlayamadım canım

İçimden geldi bi akşam itiraf gecesi yapcam size.

Hakkımda merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Eteğimdeki taşları dökesim geldi.

maaşalah canım
ya sen hep mat soruyorsun kuzum ben anlamadıgım için çözemıyorum kusura bakma e mi:26:

Ne kusuru canım olur mu öyle şey.Ben de pek anlamıyorum zaten.Bitiyor artık matematik az kaldı.Kurtuluyorum.1 haftaya kadar geometrisi de sayısal mantığı da her bir şeyi bitiyor.Ben de lanet olası matematik de biraz rahat nefes alalım değil mi?

Yok be....

Nevi-i şahsıma münhasır mevzular.

hmm tamam o zaman aslında canımız sıkıldıgında mesela birgün birini alırız ortaya
sorular sorarız hem canımız sıkılmaz ne güzel olur oyun gibi:118:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…