2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

umarım canım

cok sagol canım benim yaşımdakilerin çocuğu varken ben henüz sevgilimi kabullendirme aşamasındayım ne garip değil mi

Arkadaşım ben derim ki önce mesleğini eline al gerisini rabbim nasip ettiyse kim ne derse boş ben 7 yıllık evliyim severek evlendim benim ailemde istemedi ama benim göremediğimi onlar görmüş meğer ya nasip de bunlarla kafanı yorma önce kendini düşün şu sınavı kazanıp hayatını kur derim ben...

sağolun canlarım

ya ben sizi böyle kendi sıkıntılarımla meşgul etmek istemiyorum gercekten
hadi derse devam edin kızlarım siz

ben daha çalışmıyorum nasılsa rengina, istediğin kadar anlatabilirsin hem bu süreçte sadece ders konuşulmayacak ya, her şeyi paylaşcaz, hayat sadece kpss'den ibaret değil

ben de öyle düşünüyorum zaten canım ama sorun bu değil sevgilim var diye bana tavırlı olması evdekilerin.
ben daha çalışmıyorum nasılsa rengina, istediğin kadar anlatabilirsin hem bu süreçte sadece ders konuşulmayacak ya, her şeyi paylaşcaz, hayat sadece kpss'den ibaret değil

sağol canım. evet sırf ders de konuşulmaz elbette ama topiği bununla meşgul etmek istemiyorum

ben de öyle düşünüyorum zaten canım ama sorun bu değil sevgilim var diye bana tavırlı olması evdekilerin.

sağol canım. evet sırf ders de konuşulmaz elbette ama topiği bununla meşgul etmek istemiyorum

tamam canım üzülme, onlar da anlayacaklar eninde sonunda. sınava hazırlanırken en önemli şey moral aslında, moralini yüksek tutmaya çalış inşallah en kısa sürede düzelir ailenle aran...

Valla sedefim artık konuşmak da işe yaramıyor bak bugün karnım agrıyor diye calısamamıstım ardından bu da geldi
amann neyse sizin de canınızı sıkmayım bosverin kuzum valla

yok ben boşvermem. sen anlat bize. ama bu durumun tek çözümü iletişim ve zamandan geçiyor. çünkü çoğu aile önce bi garipser, kızar, inkar eder, olmaz öyle şey der. sonra alışır. etrafta seni anlayabilcek, bu durumu gayet doğal bulacak bi akraban varsa ona anlat istersen, bi de o konuşsun annenlerle. o zaman biraz daha ılımlı yaklaşıp kabullenmeleri kolay olur

holofiracım sana hoşgeldin diyemedim bi türlü kusura bakma canım, hoşgeldin aramıza
bence kasımda çalışmaya başla, zaman hiç anlamadan akıp gidiyo. konuları bir an önce bitirelim de rahat rahat soru ve deneme çözebilelim

kuzum öncelikle moralini yüksek tutmaya çalış bitanem böyle şeyler herkesin başına gelebiliyor sizinkiler şimdi senin bir sevgilin olduğuna mı tavırlı yoksa öyle kalabalık ortamda foton var diye mi ben kaçırmış olabilirim bazı noktaları

Aynen canım, biçoğumuz öyleyiz Allah kolaylık versin diyelim artık ne diyelim

tamam canım üzülme, onlar da anlayacaklar eninde sonunda. sınava hazırlanırken en önemli şey moral aslında, moralini yüksek tutmaya çalış inşallah en kısa sürede düzelir ailenle aran...
sağolun canlarım ilgilendiğiniz için

ben biraz sinirliyimdir kuzum çabuk parlarım. o yüzden gelip bana niye böyle diye soramıyorlar. çocuk da değilim sonuçta onun da etkisi var bana yansıtmamalarında.
burada akrabamız yok daha doğrusu bu durumu anlayacak akraba yok. vardır Allah'ın bir bildiği bu durumu yaşayacağım varmış demek ki.
hani bir süre sonra nötrleşirsin ya sorunlara falan aynen öyleyim şuan bomboş bakıyorum etrafa içim huzursuz o kadar..

hoş buldum sedef olur mu hiç öyle şey ne kusuru ben de en kısa sürede çalışmak istiyorum, acayip şevke geldim zaten, hevesimi yitirmeden başlamam lazım. şu dershane işine de karar verim de... kolaylıklar diliyorum çalışmalarında

canlarım 2 sorum var. bakabilir misiniz?

1- 4 yaşındaki bir çocuk, sokakta gördüğü ulaşım araçlarına kamyon,otobüs, taksi gibi kavram karşılığı vererek tanımlayabilmektedir. fakat bu araçların nasıl çalıştırılıp, hareket ettirildiğini kavrayamamaktadır.

çocuğun ulaşım araçlarının nasıl çalıştırılarak, hareket ettirildiğini kavrayamaması aşağıdakilerden hangisiyle açıklanır?

a) büyüme
b) hazır olma
c) öğrenme yöntemi
d) ilgi duyma
e) olgunlaşma

2) ''bireyler birbirlerine saygı göstermelidir. kimse başka birisinin özel eşyasını izin istemeden alamaz.'' şeklinde görüş bildiren birey kohlberg'in ahlak gelişim kuramına göre hangi ahlak gelişimi eğilimini gösterir?

a) itaat ve ceza
b) saf çıakrcı eğitim
c) kişiler arası uyum
d) yasa ve düzen eğilim
e) kontrat ve yasaya uyum

hazır olma ve kişiler arası uyum dedim sedefim emin olmayarak

sedefim hazır olma
yasa ve düzen diyorum:26:

Son düzenleme:
sedef ben bi yıl ara verdim, aklımda kalan bilgilerden yola çıkarak cevap veririm; ama açıklayamam. bu yüzden ben en iyisi susim

onlar da afallamış durumdalar bence. hem böyle bişey beklemiyolardır, hem de elbet olcaktı napsak falan diyolardır. yani ailene göre acı gerçekle yüzyüze bulunmaktalar şu an bence de vardır bi hayır. elbet öğrenmicek miydi zaten kaç yıllık ilişkiniz var yeni değil ki. belki de bu bahaneyle baban sevgili olmanızı istemicek, ama adı konsun isticek. senin öyle bi isteğin var mı bilmiyorum ama kim bilir bu da hayrınıza olabilir sizin. şimdilik zamana bırak. ben de senin gibiyim evde huzursuzluk olunca, çocuk gibi bana küsülünce ben de ders çalışamıyorum. ama şunu biliyorum ki sana kimseden fayda yok. kimse de aman onu üzmiyelim ders çalışsın huzurlu olsun diye düşünmüyo. seni düşünen bi tek sen varsın. işleyen zaman aleyhine.. gün sonunda kötü bi gündü ama en azından çalıştım deyip rahatlarsın.
sağol canım dershaneye yazılıp yeni yeni kitaplarını da aldın mı daha bi heves gelir. bomba gibi çalışmaya başlarsın her zaman aramızda görmek isteriz seni

annem kardeşime demiş aman üzülmesin dersine baksın siz bir şey söylemeyin diye.
ama işte ben kendi kulaklarımla duyduktan sonra ne fayda...
zaten ben de babama nasıl söyleyeceğim evleneceğim zaman diye düşünüyordum hep kuzum. bu bahane oldu aslında ama böyle olmamalıydı tabi
neyse artık hayırlısı diyorum bu olmasa başka sorun cıkardı kesin bizim evde.

inşallah canım sizin gibi tatlı kızlarla ders çalışmak daha da zevkli olcek rengina için söylediklerine de aynen katılıyorum :128:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…