2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

ah canım çok saol baya bir uzun mesele ama kısacası aslında birçoğumuzun yaşadığı ama hala insanlara güvenmeye inanmaya devam etme sorunu sonunda da üzülen ben oluyorum tabi şu 4 yıllık üniversite hayatımda etrafımda olan herkes bir silüetten ibaretmiş sadece bir tane bile arkadaşım diyeceğim insan olmamış bunu anladım ve daha neler neler hazmetmek zor oluyor doğrusu valla üzüntüden mi artık alerjiden mi vücudumda da böyle sivrisinek ısırığı gibi kaşınan kırmızı şeyler çıktı ona da moralim bozuldu geldi mi üst üste geliyor yani :KK50:

Hiç sıkma canını fıstık.:KK16: Sabret ve dua et. Ben de dün yarım saat ağladım.Çünkü torpille yine bir dersane hocamın memur olduğunu duydum.:KK35::KK36: O paralarda bizim gözyaşlarımız var.Çok ağladım ama sağ olsun sevdicek teselli etti.:KK16: Bir o var dertleştiğim bir sizler...Boşver sen...İnsan doğarken de yalnız ölürken de...Kimse senden değerli değil...:KK54:

Son düzenleme:
Kızlar sorularım var yinee:kk77::kk77::kk77:

Hangisi lozanda belirlendiği şekliyle günümüzde sorun olmuştur?
a.Türk-İran sınırı
b.bogazların idaresi
c.Türk Irak sınırı
d.savaş tazminatları
e.ege adaları idaresi

lozanda çözümü kesin sağlanan ancak günümüzde sorun olan konu?
a.Türk Yunan sınırı
b.patrikhane
c.dış borç
d.kapitülasyon
e.savaş tazminatları

ulusal kurtuluş savasında Türkiyeye silah cephane vs yardımda bulunan Sovyet Rusya daha çok hangisini amaçladı?
a)Türkiyede sovyet sempaizanlarının artırılması
b)Türkiyede bolşevik yönetiminin kurulması
c)Topraklarını batılı devletlere karşı güvenceye almak istemesi
(diğer şıklara gerek yok :KK70: )

a.Türk-İran sınırı
b.bogazların idaresi
c.Türk Irak sınırı
d.savaş tazminatları
e.ege adaları idaresi

a.Türk Yunan sınırı
b.patrikhane
c.dış borç
d.kapitülasyon
e.savaş tazminatları

ulusal kurtuluş savasında Türkiyeye silah cephane vs yardımda bulunan Sovyet Rusya daha çok hangisini amaçladı?

1.Ege adaları 2.Patrikhane 3. C diyorum lokumum.:KK25::26:

a.Türk-İran sınırı
b.bogazların idaresi
c.Türk Irak sınırı
d.savaş tazminatları
e.ege adaları idaresi

a.Türk Yunan sınırı
b.patrikhane
c.dış borç
d.kapitülasyon
e.savaş tazminatları

1- ege adaları hala sorun
2- b
3-c olabilitesi var:KK14:

3'e a diyorum o zaman.Ama 1'e çok şaşırdım.:KK14:

ya kuzum yediiklimden bu sorular. 1.ye tazminat demiş. ve bunun dışında hiçbir soruda ege adaları sorun diye göstermemiş hepsinde savaş tazminatı diye geçiyor
3. soru da b.

ah canım çok saol baya bir uzun mesele ama kısacası aslında birçoğumuzun yaşadığı ama hala insanlara güvenmeye inanmaya devam etme sorunu sonunda da üzülen ben oluyorum tabi şu 4 yıllık üniversite hayatımda etrafımda olan herkes bir silüetten ibaretmiş sadece bir tane bile arkadaşım diyeceğim insan olmamış bunu anladım ve daha neler neler hazmetmek zor oluyor doğrusu valla üzüntüden mi artık alerjiden mi vücudumda da böyle sivrisinek ısırığı gibi kaşınan kırmızı şeyler çıktı ona da moralim bozuldu geldi mi üst üste geliyor yani :KK50:

canım kıyamam ben sana. senin de dediğin gibi bu tarz olayları çoğumuz yaşadık. hepsi birer deneyim. bundan sonra araya sınır koymalı ve ona göre davranmalıyız. insan kaldıramıyo doğru diyosun. benim de bi zaman vücudumda öyle şeyler olmuştu. kaşınıyodum sanki alerji gibi. dahiliyeye gitmiştim. test yapmıştı ama bişey çıkmamıştı. büyük ihtimal strestendir kuzum. düşünmemeye çalış. insanlar çok bencil olmuş. sadece kendilerini düşünüyolar. :KK50:

ya kuzum yediiklimden bu sorular. 1.ye tazminat demiş. ve bunun dışında hiçbir soruda ege adaları sorun diye göstermemiş hepsinde savaş tazminatı diye geçiyor
3. soru da b.

Çok saçma...:KK51::KK53: Ben hiçbir kaynakta savaş tazminatını işaretlemem yeminle. Ve özellikle günümüzde demiş.:KK52::44:

Ve 3'te de hepsi doğru bence.:KK53::KK53:

Çok saçma...:KK51::KK53: Ben hiçbir kaynakta savaş tazminatını işaretlemem yeminle. Ve özellikle günümüzde demiş.:KK52::44:

Ve 3'te de hepsi doğru bence.:KK53::KK53:

şimdi yanlış mı diyorsun soru kuzum:26:
yediiklim 2013 soruları bunlar. bence de günümüzde tazminat almıyoruz ki:26:
3. de bir garip puff:KK14:

şimdi yanlış mı diyorsun soru kuzum:26:
yediiklim 2013 soruları bunlar. bence de günümüzde tazminat almıyoruz ki:26:
3. de bir garip puff:KK14:

Ya ilk soru yanlış bence Rengişim.Şimdi ne savaş tazminatı muhabbeti oluyor ki ? :44:

Üçüncü soruda da hepsi geçiyor kaynaklarda,konu anlatımlılarda,üçünü de veriyor.:KK24::KK1:

Ya ilk soru yanlış bence Rengişim.Şimdi ne savaş tazminatı muhabbeti oluyor ki ? :44:

Üçüncü soruda da hepsi geçiyor kaynaklarda,konu anlatımlılarda,üçünü de veriyor.:KK24::KK1:

tamam kuzum olmadı bir kızlarda baksın. onlar da tazminatı bilmiyorsa yanlış ilan ediyorum soruyu:KK51:
muharebeler ömrümü yedi:KK14:

rengoşum daha tarih çalışmadığım için bilemedim :26:

abim aradı az önce. uçağa binceklermiş. birazdan gelirler. bi de büyük halam onları yemeğe alcakmış. küçük halam da ''sen ne kadar midesizsin abla'' dedi :KK53: büyük halam ''olsun biz saygımızı koruyalım'' dedi. ama büyük halam dışında kimse gelini eve almama kararı aldı :nazar: gelince babamla amcam, abimle konuşcaklar gene gelişmeleri yazarım :KK6:

kafam bunda olduğu için hiç çalışamadım bugün.
bu ay ben gelişim,öğrenme ve türkçeyi bitirdim. bunlardan tekrar ve soru çözümü yapmam lazım.
coğrafya ve tarihin de ilk konuları bitti. bunlardan konu çalışmaya devam etmem lazım.
matematikte de canım istedikçe ilerliyorum işte :KK1:

abim aradı az önce. uçağa binceklermiş. birazdan gelirler. bi de büyük halam onları yemeğe alcakmış. küçük halam da ''sen ne kadar midesizsin abla'' dedi :KK53: büyük halam ''olsun biz saygımızı koruyalım'' dedi. ama büyük halam dışında kimse gelini eve almama kararı aldı :nazar: gelince babamla amcam, abimle konuşcaklar gene gelişmeleri yazarım :KK6:

bu ay ben gelişim,öğrenme ve türkçeyi bitirdim. bunlardan tekrar ve soru çözümü yapmam lazım.
coğrafya ve tarihin de ilk konuları bitti. bunlardan konu çalışmaya devam etmem lazım.
sedefim siz saygınızı koruyacaksınız ama saygı bilene saygı gösterilir kuzum:KK34: halan iyi niyetinden yapıyor doğrudur ama bazen iyi niyet işe yaramıyor.

ya ben de bu ay sadece coğrafya ve tarihi bitiriyorum vatandaslık bitmeyecek:KK5:
Çok da takılma,zaten soru gelmiyor.:KK14: Gelse de 1 tane gelir,onda da bunu soracaklarını sanmıyorum.:KK53:

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

Küçük halanı panpişim ilan ettim.:KK1::KK1::KK9: Ben de aynısını derdim.:KK9::KK8:

Tarih çok nankör çoook.:KK14: Moralim sinirlendi.:KK53:

3. soru da b.

yediiklimdense yanlış göstermesi normal onda yanlış oluyor maalesef
hadi 3. neyse de ..
Ege adaları hala sorun % 100 eminim

X