2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

monam topiğini böyle terbiyesizliklerle işgal ettiğim için çok üzgünüm :KK14: istersen yazdığım mesajları sildir. bi daha anlatmıcam zaten gerçekten midem bulanıyo. inşallah bu durumdan bir an önce kurtulurum :KK14:

artık vicdan azabı duymuyorum zaten renginam. o kız dua etsin, onunla apt da karşılaşmıyayım, kendime hakim olamam, tokat atarım ona şöyle en hokkalısından. bana biri, benim ona dediğim lafları söylese, değil tekrar yapmak, kendime gelemem yahu kafayı yerim

haklısın kuzum etrafta hemen söz olur. :KK14: onur bize ilk geldiği zamanlar.. kendi ailem çağırıyodu mesela. o zamanlar mahalleden bir sürü kişi nişanımı tebriklediler. :KK53: biz nişan yok diyince de bi acayip gözle bakıyolardı :KK14: şimdi bi de erzurum da uzak bi yer işte :26: gitsen bi daha buraya gelmen de zor olur yıl içinde. ne diyim kuzum ya Allah hepimize sabır versin. geçicek elbet bu günler de.. hep böyle sürmicek. 1-2 bilemedin en çok 3 yıla kadar bi şekilde işimiz olcak, evlencez vs. hep bu şekilde evde denemicez ya? ama sabretmemiz gereken zamanın farkındayım. yıllardan bahsediyorum. çok zor. bir an önce bitsin bu işkence :KK50:

amin kuzum hayırlısıyla çabucak gelseydi güzel günlerimiz
vardır Allah.ın bir bildiği:KK31: ne diyeyim

Son düzenleme:
Merhaba ballarım.:KK16::KK16:

Sedefim niye öyle diyorsun onlar yaptıklarından utanmıyor da biz yazıp çizmeye mi utanacağız ?:KK20: Rabbim tez zamanda def eylesin başınızdan,arsız insan kadar kötü bir şey yok şu hayatta.:KK19::KK19:

Baya dertlenmişsiniz gece.Rengişim inanıyorum demişsin ya bana.:KK24: Hah ben inanmıyorum artık.Sabah babam geldi,bir dersaneye daha git alan için dedi,istemiyorum dedim.:KK31: Annemle balkonda sigara içerlerken duydum.''Benim çabalamamla olmuyor bu işler,biz uğraşıyoruz ama kendileri hiç çaba göstermiyor.''dedi babam.Ben de matematik çözüyordum o sırada içerde.:KK6: Yani şunu anladım ki,kazanamamak eşittir çaba göstermemek. Ben çalışmaya çalışıyorum ama bu psikoloji ile ne umudum kaldı ne inancım ne de gücüm. Atanmayı falan istemiyorum çünkü herkesin gerçek yüzünü gördüm bu sayede.:KK14:Def olup gitmek istiyorum.:KK50::KK50: Bu sene de olmazsa denemem bir daha,çekilmez çünkü bu stres.:KK14::KK14: Gerçekten bu kadar kaderi ortak insan nasıl bir araya gelmişiz hayret ediyorum.:KK30:

Bekleyip görelim,hayat neler hazırlıyor.:KK24:

Merhaba ballarım.:KK16::KK16:

Sedefim niye öyle diyorsun onlar yaptıklarından utanmıyor da biz yazıp çizmeye mi utanacağız ?:KK20: Rabbim tez zamanda def eylesin başınızdan,arsız insan kadar kötü bir şey yok şu hayatta.:KK19::KK19:

Baya dertlenmişsiniz gece.Rengişim inanıyorum demişsin ya bana.:KK24: Hah ben inanmıyorum artık.Sabah babam geldi,bir dersaneye daha git alan için dedi,istemiyorum dedim.:KK31: Annemle balkonda sigara içerlerken duydum.''Benim çabalamamla olmuyor bu işler,biz uğraşıyoruz ama kendileri hiç çaba göstermiyor.''dedi babam.Ben de matematik çözüyordum o sırada içerde.:KK6: Yani şunu anladım ki,kazanamamak eşittir çaba göstermemek. Ben çalışmaya çalışıyorum ama bu psikoloji ile ne umudum kaldı ne inancım ne de gücüm. Atanmayı falan istemiyorum çünkü herkesin gerçek yüzünü gördüm bu sayede.:KK14:Def olup gitmek istiyorum.:KK50::KK50: Bu sene de olmazsa denemem bir daha,çekilmez çünkü bu stres.:KK14::KK14: Gerçekten bu kadar kaderi ortak insan nasıl bir araya gelmişiz hayret ediyorum.:KK30:

Bekleyip görelim,hayat neler hazırlıyor.:KK24:
monam bence de 2.dersaneye gitme sonra Allah korusun kazanamazsan bunun lafını ederler. yani belki seninkiler etmez de benimkiler ederdi.
kuzum bak ciddi söylüyorum teselli amaçlı yazmam ben genelde ne düşünüyorsam onu söylerim. sen kendinde biliyorsun ki alan olmazsa kazanacaktın.
ee tek uğraşman gereken alan sınavı. bak önümüzde 9 ay var alanı hayli hayli halledersin. senin umutsuz olacağın bir durum yok kuzum. beni dersen matematiğim kötü tarihim kötü vs vs ama sen de sadece alan yoktu:KK31:

cupkekçim diyettesin sanırım canım. ben de sana çookk sevdiğim special k yı öneriyim. bi domatesli nanelisi var, bi de fesleğenlisi var. küçük bi paket hem de sadece 66 kalori ve 50 kuruş :KK1: böyle için kıyıldığında falan bundan ye hem doyurucu hem lezzetli hem de düşük kalorili :KK34:

aldım canım minikler ama baya doyuruyorlar bunlar yolda bi paketi yarıladım:KK56: favorim fesleğenli olan:KK34:

soru sayısı en az program geliştirme demek istedin galiba canım :44: bu hafta içerisinde gidip bakayım kitapçılara o halde.biraz başlayayım konu anlatım kısımlarına ilerleteyim denemelere öyle geçeyim

gelişim psikolojisi 12
ölçme ve değerlendirme 12
rehberlik ve özel eğitim 12
öğrenme psikolojisi 16
program geliştirme 4
sınıf yönetimi 4
öğretim teknolojileri materyal geliştirme 4
öğretim yöntem ve teknikleri testinde de 16 soru

dağılımlar böyle canım:KK3: konuların bitsin kavramlar yerleşsin yarım yamalak bilgiyle soru çözülmüyor ben çözemem ama her bünye tabi farklı tabi ben şubata kadar gky-eğitim bilimlerinden ağırlığı konuya vereceğim,alan da var ondan bol soru çözeceğim

hayır öyle değil. 1 bardak süt 1 tane küçük sodalardan birlikte yani istersen kendi yaptığım ölçüyü vereyim. o ölçünün yarısıyla 28 tane çıkıyor.
MALZEMELER
  • 1 su bardağı ılık süt
  • 1 şişe soda (200ml)
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 paket yaş maya
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 1,5 yemek kaşığı şeker
  • Aldığı kadar un (çok katı bir hamur olmayacak yoksa mayalanmaz)
  • Üzeri için 2 adet yumurta sarısı

HAZIRLANIŞI

1 paket maya geniş bir kaba alın.Ilık sütü ilave ederek mayayı iyice eritin. Sonra soda, yağ, tuz ve şekeri ekleyip karıştırın. Yavaş yavaş unu (elenmiş olursa daha iyi) ekleyin ve kulak memesinden biraz daha yumuşak bir hamur elde edin. Üzerini kapatarak hamurun iyice kabarmasını bekleyin. İçine peynir koyarak veya sade olarak şekil verin. Üzerine yumurta sarısı sürün ve 230-240 derecede üzerleri iyice kızarana kadar pişirin. (Bu ölçülerde 2 tepsi poğaça çıkıyor. Bir kaç gün geçse bile yumuşacık kalıyorlar. Misafir için bir gün önceden bile yapıp saklayabilirsiniz.) Afiyet olsun.
bu akşam yapıyorum o zman :)
çok teşekkür ederim :KK16: :KK16: :KK16::KK56:

Kızlar silkelenelim biran önce böyle hepimiz birden çökmeyelim elimizde bir 2014 fırsatı var en azından denemek zorundayız
Nasip olduğuna inanıyorum ben artık. 5 6 kere giren insanların olduğunu düşününce ümitsizlik elde değil ama napıcaz herkes başarısız, çabasız olarak görüyor en azından 2014te herkese göstermeliyiz yapabileceğimizi.:KK31:

kızlar başım çok ağrıyor grip mi olacağım nedir bilemedim
dün gece de uyuyamadım zaten 5 olmuştur heralde uyudugumda
erken uyanamadım haliyle kendime de gelemedim
hala pc başındayım puff:KK14:

bu akşam güzel rapor bekliyorum herkesten:KK19:

Hastaneden geldik annem iyi şükür uyuyor birazdan yemek hazırlayacağım...

Herkes dolmuş baya haklısnız aslında insanız bi yere kadar direnç gösterebiliyoruz...Ben en katlanamadığım karşımdakinin ailem olması anneye-babaya karşı haklı çıksam ne olacak diyip susuyorum.el olsa ağzının payını verirsn ama ailenle tartıamıyorsun bir işe yaramıyor haklı olman

ücretli çıktı ama merkeze uzak 30 km uzakta bi köy çıktı üstelik durak bile eve yarım saat uzaklıkta yetişemem uzak diye gitmek istemedim,gitmedim...o ara evde hiç yorum yapılmadı... bir hafta önce babam kız kardeşime demiş bir şeyler duyunca şok oldum:KK52: bi görüştüğü var o istemedi diye çalışmadı,atandıktan hemen sonra evlenmeye kalkarsa çok bekler gibisinden konuşmuş:KK30:

ağzım açık dinledim duyunca.erkek arkadaşım ağzını açmadı halbuki nasıl istersen öyle yap ama benim gönlüm yok çalışmana demişti,ders çalışayım diye.ben çok dikkat ederim ailem varken elime tel almam,saatlerce konuşmam,ev yemek falan ne varsa yapmaya çalışırım:44:

çok doluyum ama tek kelime etmedim çok kırıldım,daha oratda bişe yok atansam ve evlenmeye kalkışsam hemen tamam ama konusunu bile açmadım bu güne kadar

daha benzer bir sürü konu aile işte anlatamıyorsun her şeyi

kendime ve size tavsiyem umutsuzluğun içinize yerleşmesine izin vermeyin öyle çabuk büyüyor ki:KK4:

lisede yatılıydık nejla (tanımazsınız nasılsa isim vereyim):KK53: bayramlarda bile eve gitmezdi yurtta kalırdı,ev ortamları kötüydü babası alkolikti dövüyordu üç kardeşi vardı,o kız bunları yaşadığında 15 yaşındaydı.kazandı kız şimdi üniversitede hoca şu an

sınanıyoruz her türlü ama umutsuzluk yıkmasın kızlar sabrınızın inancınızın son damlasına kadar çırpınmaktan vazgeçmeyin

insan kendine sahip çıkmayınca dünya birleşse boş,ruhunuza iyi bakın iyi davranın:nazar:

bu arada bundan daha kötü ne olabilir ki diye düşünmeyin,cevap çok geçikmiyor :KK9:yaşadığınız şeyin daha kötüsünü yaşıyorsunuz, oluyor yaşadım gördüm:KK37:

seviyorum sizleri:KK16:

meraba canlar bugün dersaneye gittim geldim bünye alışık olmayıncada baya yoruldum ya :KK31: dersane fena değildi hiç yoktan iyidir biraz dinlenip evi toparlamaya başlıcam malum haftaya taşınıyorum gr kızlar kolay gelsin size :KK54:

Kızlar görüyorum ki ben de dahil herkesin bu aralar morali bozuk:KK43:Ama unutmayalım ki her karanlık gecenin bir aydınlık sabahı vardır. Elbet Rabbimin uygun gördüğü bir zamanda hepimiz selamete çıkacağız.Şu an için böyle olması gerekiyor demek ki yapacağımız başka bir şey yok.Bize düşen sabretmek.Ben inanıyorum ki bizler bu yaşadığımız günlerin mükafatını atandığımızda alacağız. O yüzden hiç canımızı sıkmayalım ve ders kitaplarına dört elle sarılalım.Şu an için bize onlardan başka hiçbir şeyin faydası yok.

Dün akşam raporumu vermeye gelememiştim.Şimdi yazayım bari.Dün noktalama işaretleri ve yazım kurallarını çalıştım. 2 soru bankasından konularla ilgili 445 soru çözdüm. Bir de her gün en azından 1 paragraf testi çözmeye çalışıyorum.Sınavda hız kazanmak için. 40 tane de paragraf çözdüm. Alandan konu tekrarı yaptım ve geçtiğimiz hafta çalıştığım konuları da yatmadan önce 1 kez okudum.Bugünkü planım da ondalık sayılar ve ses bilgisi çalışmak.Bakalım planımı uygulayacabilecek miyim?:44:

monam bence de 2.dersaneye gitme sonra Allah korusun kazanamazsan bunun lafını ederler. yani belki seninkiler etmez de benimkiler ederdi.
kuzum bak ciddi söylüyorum teselli amaçlı yazmam ben genelde ne düşünüyorsam onu söylerim. sen kendinde biliyorsun ki alan olmazsa kazanacaktın.
ee tek uğraşman gereken alan sınavı. bak önümüzde 9 ay var alanı hayli hayli halledersin. senin umutsuz olacağın bir durum yok kuzum. beni dersen matematiğim kötü tarihim kötü vs vs ama sen de sadece alan yoktu:KK31:

Kızlar silkelenelim biran önce böyle hepimiz birden çökmeyelim elimizde bir 2014 fırsatı var en azından denemek zorundayız
Nasip olduğuna inanıyorum ben artık. 5 6 kere giren insanların olduğunu düşününce ümitsizlik elde değil ama napıcaz herkes başarısız, çabasız olarak görüyor en azından 2014te herkese göstermeliyiz yapabileceğimizi.:KK31:

Hastaneden geldik annem iyi şükür uyuyor birazdan yemek hazırlayacağım...

Herkes dolmuş baya haklısnız aslında insanız bi yere kadar direnç gösterebiliyoruz...Ben en katlanamadığım karşımdakinin ailem olması anneye-babaya karşı haklı çıksam ne olacak diyip susuyorum.el olsa ağzının payını verirsn ama ailenle tartıamıyorsun bir işe yaramıyor haklı olman

ücretli çıktı ama merkeze uzak 30 km uzakta bi köy çıktı üstelik durak bile eve yarım saat uzaklıkta yetişemem uzak diye gitmek istemedim,gitmedim...o ara evde hiç yorum yapılmadı... bir hafta önce babam kız kardeşime demiş bir şeyler duyunca şok oldum:KK52: bi görüştüğü var o istemedi diye çalışmadı,atandıktan hemen sonra evlenmeye kalkarsa çok bekler gibisinden konuşmuş:KK30:

ağzım açık dinledim duyunca.erkek arkadaşım ağzını açmadı halbuki nasıl istersen öyle yap ama benim gönlüm yok çalışmana demişti,ders çalışayım diye.ben çok dikkat ederim ailem varken elime tel almam,saatlerce konuşmam,ev yemek falan ne varsa yapmaya çalışırım:44:

çok doluyum ama tek kelime etmedim çok kırıldım,daha oratda bişe yok atansam ve evlenmeye kalkışsam hemen tamam ama konusunu bile açmadım bu güne kadar

daha benzer bir sürü konu aile işte anlatamıyorsun her şeyi

kendime ve size tavsiyem umutsuzluğun içinize yerleşmesine izin vermeyin öyle çabuk büyüyor ki:KK4:

lisede yatılıydık nejla (tanımazsınız nasılsa isim vereyim):KK53: bayramlarda bile eve gitmezdi yurtta kalırdı,ev ortamları kötüydü babası alkolikti dövüyordu üç kardeşi vardı,o kız bunları yaşadığında 15 yaşındaydı.kazandı kız şimdi üniversitede hoca şu an

sınanıyoruz her türlü ama umutsuzluk yıkmasın kızlar sabrınızın inancınızın son damlasına kadar çırpınmaktan vazgeçmeyin

insan kendine sahip çıkmayınca dünya birleşse boş,ruhunuza iyi bakın iyi davranın:nazar:

bu arada bundan daha kötü ne olabilir ki diye düşünmeyin,cevap çok geçikmiyor :KK9:yaşadığınız şeyin daha kötüsünü yaşıyorsunuz, oluyor yaşadım gördüm:KK37:

seviyorum sizleri:KK16:

Kızlar görüyorum ki ben de dahil herkesin bu aralar morali bozuk:KK43:Ama unutmayalım ki her karanlık gecenin bir aydınlık sabahı vardır. Elbet Rabbimin uygun gördüğü bir zamanda hepimiz selamete çıkacağız.Şu an için böyle olması gerekiyor demek ki yapacağımız başka bir şey yok.Bize düşen sabretmek.Ben inanıyorum ki bizler bu yaşadığımız günlerin mükafatını atandığımızda alacağız. O yüzden hiç canımızı sıkmayalım ve ders kitaplarına dört elle sarılalım.Şu an için bize onlardan başka hiçbir şeyin faydası yok.

Dün akşam raporumu vermeye gelememiştim.Şimdi yazayım bari.Dün noktalama işaretleri ve yazım kurallarını çalıştım. 2 soru bankasından konularla ilgili 445 soru çözdüm. Bir de her gün en azından 1 paragraf testi çözmeye çalışıyorum.Sınavda hız kazanmak için. 40 tane de paragraf çözdüm. Alandan konu tekrarı yaptım ve geçtiğimiz hafta çalıştığım konuları da yatmadan önce 1 kez okudum.Bugünkü planım da ondalık sayılar ve ses bilgisi çalışmak.Bakalım planımı uygulayacabilecek miyim?:44:

Olduğu kadar,olmadığı kader...:KK14: Kendimi yıpratacak kadar çalışmayacağım.:KK6: Ne alana,ne eğitime ne de ilk bölüme.:KK8:

Akşama yazarım yine.:KK54:

kızlar moraller bozuk..dertler benzermiş...bende sizin gelecekteki halinizim:KK49:...bekarken çok sıkıntılar yaşadım ailemle.. sizler gibi ..eşim sevgilimdi, onun yüzünden de papaz olduk allah başlara vermesin..her gün hırgür..özellikle babamla..hem atanma sıkıntısı hem sevgilimle olan durum offf çıkmazdaydım..sonra bunce dertten sonra kavuştuk evlendik..mutlu bi yuva kurduk..babamda zamanla yumuşadı en çok beni sever dinler oldu..şimdi tek sıkıntım iş...eşim her zaman destek tabii bende ona..yani üzülmeyin gelecek her şeye rağmen güzel olacak...:21:

kafanızı dağıtayım biraz...bugün bebişi uyuttum tam çalışayım deyip tatlı tatlı kahvemi yudumlarken kv aradı yarın misafirlerin var diye:KK53:..tutuştum ona hazırlanıyorum şimdi..ne pişireyim ne yapayım diye...bu hengamede şimdi bide akşam yemeğini hazırlamaya gider ben...öptümm:KK54:

Kızlar yarım saattir yazdıklarınızı okuyorum.Çok üzüldüm.Allahım emeklerimizin karşılığını verecek inş. Herkesin derdi var kızlar,kimse tam anlamıyla mutlu değil.İmtihan dünyasındayız işte..Kimi eşiyle,kimi ailesiyle,kimi de çocuklarıyla imtihan ediliyor.Önemli olan sabretmek ve de dua etmek.:105::128:

Şubatta öğretmen ataması var mı?-SEVİLAY YÜKSELİR-Sabah

habere bakın arkadaşlar

Başbakan Erdoğan'a Televizyon programında Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir Şubat atamasını sordu

İşte kaleme alınan yazı:

Şubatta öğretmen ataması var mı?

Programda sordum Başbakan'a ama süre bittiği için cevabı arada güme gitti. Program sonrası bi daha sordum. Bi kere Başbakan bu konuda çok üzgün ve çaresiz. Şu anda 250 bin öğretmen varmış atama bekleyen ama yapılan planlamalara göre gelecek yıl ihtiyaç duyulan öğretmen sayısı sadece 15 bin! Biliyorum şimdi çok üzülecek genç öğretmen adayları bu yazdıklarım nedeniyle ama ne yapayım? Onlar sor dedi ve söz verdim sordum. O demedi öyle bi şey ama ben diyorum; Arkadaşlar bence başka alanlarda kendinize iş imkanı yaratmaya çalışın artık. Çünkü devlet hepimizi sırtına alıp gezdiremiyor maalesef. Bakın hukuk, iletişim fakültelerinden her yıl binlerce insan mezun oluyor ve hiçbiri sizin gibi devlet ataması beklemiyor. Binlerce gazetecilik, televizyon mezunu arkadaşımız şu anda işini yapamıyor ve çok başka alanlarda uğraş veriyor. Savcı, hakim olamayan da avukatlık yapıyor el mahküm! Siz de bence artık devletten atama yapmasını beklemek yerine artık geleceğiniz için kendi çözümlerinizi yaratın lütfen

habere bakın arkadaşlar

Başbakan Erdoğan'a Televizyon programında Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir Şubat atamasını sordu

İşte kaleme alınan yazı:

Programda sordum Başbakan'a ama süre bittiği için cevabı arada güme gitti. Program sonrası bi daha sordum. Bi kere Başbakan bu konuda çok üzgün ve çaresiz. Şu anda 250 bin öğretmen varmış atama bekleyen ama yapılan planlamalara göre gelecek yıl ihtiyaç duyulan öğretmen sayısı sadece 15 bin! Biliyorum şimdi çok üzülecek genç öğretmen adayları bu yazdıklarım nedeniyle ama ne yapayım? Onlar sor dedi ve söz verdim sordum. O demedi öyle bi şey ama ben diyorum; Arkadaşlar bence başka alanlarda kendinize iş imkanı yaratmaya çalışın artık. Çünkü devlet hepimizi sırtına alıp gezdiremiyor maalesef. Bakın hukuk, iletişim fakültelerinden her yıl binlerce insan mezun oluyor ve hiçbiri sizin gibi devlet ataması beklemiyor. Binlerce gazetecilik, televizyon mezunu arkadaşımız şu anda işini yapamıyor ve çok başka alanlarda uğraş veriyor. Savcı, hakim olamayan da avukatlık yapıyor el mahküm! Siz de bence artık devletten atama yapmasını beklemek yerine artık geleceğiniz için kendi çözümlerinizi yaratın lütfen

çok kötü ağzı mı bozasım var bu aklı veren kadına,biz daha önce niye düşünemedik bu çözümü tühhh:KK53:

Son düzenleme:
çok kötü ağzı mı bozasım var bu akılı veren kadına,biz daha önce niye düşünemedik bu çözümü tühhh:KK53:

motivasyonumu düşürsede elimden geleni yapacağım inşallah. herkes birşey söylüyo , inşşşşallah en güzeli olur diye avutuyorum kendimi

habere bakın arkadaşlar

İşte kaleme alınan yazı:

bunu bir yerde okudum ve çok ağır şeyler yazmıştım. Sanki insanlar keyfinden oturup bekliyor atamaları. Özel sektörde 5 kurusa 2 köfte hesabıyla adamın ümüğünü sıkıyorlar. Devlet torpillileri çok güzel taşıyor ama sırtında bize gelince 85-90 barajı! Kendileri alsında görelim.
Özelde başka alanlarda aramak için mi okudu bu insanlar bu kadar düşün be kadın. Sanki bizi kucak açmış bekliyorlarda biz illa devlet diyoruz.
Tabi özeldede TECRÜBE diğer adıyla torpil adam kayırma kalkarsa bizlerde belki bir yerlere girmenin sevincini yaşarız

X