2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Kızlar ben bir karavan alayım hepinizi de geçerken alayım nasıl olur? :KK14::KK14:
ağzından bal damlıyo. süper ötesi olur :119:
zaten hep hayalimde karavanla tatil yapmak var. karavanla ders çalışmak da güzel olur. bana çifte mutluluk yaşatırsın :KK53:
Teşekkür ederim Sedef sağol canım:KK16:

oldu mu kuzum gözüküyo mu :44:

ağzından bal damlıyo. süper ötesi olur :119:
zaten hep hayalimde karavanla tatil yapmak var. karavanla ders çalışmak da güzel olur. bana çifte mutluluk yaşatırsın :KK53:

oldu mu kuzum gözüküyo mu :44:

İndiriyorum canım teşekkür ederim tekrar:KK19:Çok güzel hazırlamışsın.

Seneye de alım 15 bin muhabbeti dönüyor.:KK14: Doğrudur bence.Alan sınavını da evelediler gevelediler ve yaptılar.Söylenti deniyordu ve oldu da...:KK14:

Atanamazsam evlenicem lan.:KK14: Başlarım sınavına...:KK55: Sevdicek kadrolu nasılsa,ben de bi yerlerde çalışırım artık.:KK12:

süt yerine soda kullanacaz hocam. sıralaması yok demi. hepsini karıştırıp hamur haline getiriyoruz

hayır öyle değil. 1 bardak süt 1 tane küçük sodalardan birlikte yani istersen kendi yaptığım ölçüyü vereyim. o ölçünün yarısıyla 28 tane çıkıyor.
MALZEMELER
  • 1 su bardağı ılık süt
  • 1 şişe soda (200ml)
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 paket yaş maya
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 1,5 yemek kaşığı şeker
  • Aldığı kadar un (çok katı bir hamur olmayacak yoksa mayalanmaz)
  • Üzeri için 2 adet yumurta sarısı

HAZIRLANIŞI

1 paket maya geniş bir kaba alın.Ilık sütü ilave ederek mayayı iyice eritin. Sonra soda, yağ, tuz ve şekeri ekleyip karıştırın. Yavaş yavaş unu (elenmiş olursa daha iyi) ekleyin ve kulak memesinden biraz daha yumuşak bir hamur elde edin. Üzerini kapatarak hamurun iyice kabarmasını bekleyin. İçine peynir koyarak veya sade olarak şekil verin. Üzerine yumurta sarısı sürün ve 230-240 derecede üzerleri iyice kızarana kadar pişirin. (Bu ölçülerde 2 tepsi poğaça çıkıyor. Bir kaç gün geçse bile yumuşacık kalıyorlar. Misafir için bir gün önceden bile yapıp saklayabilirsiniz.) Afiyet olsun.

İndiriyorum canım teşekkür ederim tekrar:KK19:Çok güzel hazırlamışsın.
ayy ne demek kuzum benim her zaman yardımcı olmaya çalışırım. güle güle çalış işine yarıcaksa ne mutlu :KK19:
Seneye de alım 15 bin muhabbeti dönüyor.:KK14: Doğrudur bence.Alan sınavını da evelediler gevelediler ve yaptılar.Söylenti deniyordu ve oldu da...:KK14:

Atanamazsam evlenicem lan.:KK14: Başlarım sınavına...:KK55: Sevdicek kadrolu nasılsa,ben de bi yerlerde çalışırım artık.:KK12:
ben de evlenicem valla.. tek göz odamız olsa bile evlenicem. en azından huzurum olur. :KK14: ben de olmazsa kolej düşünüyorum, alırlarsa tabii :KK14:

ben de evlenicem valla.. tek göz odamız olsa bile evlenicem. en azından huzurum olur. :KK14: ben de olmazsa kolej düşünüyorum, alırlarsa tabii :KK14:

Erzurum'un bir köyünde şimdi...İkimizin ailesinden de saatlerce uzakta...Ne kadar istersen kalırız burda,ne zaman istersen de tayin isterim başka bir yere dedi...Şimdi de yani lojman yapılıyormuş.2+1 miş...:21: Üstelik ücretsiz...Maaşı da idare eder bizi.:KK31: Ben de onun okulunda ücretli yaparım çünkü açık çokmuş.Anneme de dedim ben bu evde kafayı yiyeceğim benden bir şey bekleme diye.:KK14:

Erzurum'un bir köyünde şimdi...İkimizin ailesinden de saatlerce uzakta...Ne kadar istersen kalırız burda,ne zaman istersen de tayin isterim başka bir yere dedi...Şimdi de yani lojman yapılıyormuş.2+1 miş...:21: Üstelik ücretsiz...Maaşı da idare eder bizi.:KK31: Ben de onun okulunda ücretli yaparım çünkü açık çokmuş.Anneme de dedim ben bu evde kafayı yiyeceğim benden bir şey bekleme diye.:KK14:
ben de aynısını anneme dedim kuzum. çok güzel hayaller kuzum. hatta planlar demek daha doğru olur. misler gibi geçinirsiniz yahu. ne olacak? insanın gözü yükseklerde olmadığı sürece o para yeter de artar bile. geçincek kadar olsun daha da istemem. çok para bozar zaten adamı.
ben seneye evlenemem malesef. benimki seneye haziranda mezun olcak. kasımda askere gitcek. onu aradan çıkarmak istiyo. 5 ay sonra geldiğinde evleniriz. anca 2015 te yani. zaten 8 yıldır bekliyorum. bu bana vız gelir. 1,5 seneyi de beklerim. yeter ki 2015 te kesin olsun :KK14:

Sedef ve Bade ikinize de çoook teşekkür ederim kızlar:KK16:

Bugünkü raporumu da yazayım: Alan konu,tarih 120 soru,coğrafya konu ve 60 soru,öğrenme konu..:KK42:

Sedef ve Bade ikinize de çoook teşekkür ederim kızlar:KK16:

Bugünkü raporumu da yazayım: Alan konu,tarih 120 soru,coğrafya konu ve 60 soru,öğrenme konu..:KK42:

Maşallah canım,çok iyisin.:nazar::nazar:
ben de aynısını anneme dedim kuzum. çok güzel hayaller kuzum. hatta planlar demek daha doğru olur. misler gibi geçinirsiniz yahu. ne olacak? insanın gözü yükseklerde olmadığı sürece o para yeter de artar bile. geçincek kadar olsun daha da istemem. çok para bozar zaten adamı.
ben seneye evlenemem malesef. benimki seneye haziranda mezun olcak. kasımda askere gitcek. onu aradan çıkarmak istiyo. 5 ay sonra geldiğinde evleniriz. anca 2015 te yani. zaten 8 yıldır bekliyorum. bu bana vız gelir. 1,5 seneyi de beklerim. yeter ki 2015 te kesin olsun :KK14:

Aynen canım huzur olsun yeter.:KK16::KK16: Bakalım biz böyle diyoruz da kaderde ne var...:KK31:

tarihten ilk üniteyi tekrardan çalıştım. 7iklim soru yağmurundan da 60 soru çözdüm
sanki çok uçuk sorular vardı. gerçi artık ösym de böyle soruyo
mesela
mazdek isyanını bastıran türk devleti? akhunlar
hz. osman döneminde müslümanlarla mücadele eden türk topluluğu? hazarlar
könilik nedir? adalet
komenton meclisi hangi türk topluluğunda görülmüştür? peçenekler

ben çalışamıyorum kızlar hiç çalışamıyorum:KK14:
yine babam evde huzurszluk çıkardı (siz bilmiyorsunuz genel hayatımı tabi ama )gecen yıl da bu yüzdn calışamadım çoğu kez:KK43:
kazanıp gitseydim böyle olmayacaktı işte
yok yani ypamıyrm hiçbir şey
defolup gideyim diyorum bir yere de gidemiyorum
off çok bunaldım çok yaaa:KK14::KK14:

yine babam evde huzurszluk çıkardı (siz bilmiyorsunuz genel hayatımı tabi ama )gecen yıl da bu yüzdn calışamadım çoğu kez:KK43:

Aynı durumdayım.:KK14::KK14:

çok üzüldüm renginam.. ne diyeyim bilemiyorum ki? aynı durumdayız çoğumuz. ve en kötüsü de bi çıkar yol yok. gitcek yer yok. :KK50: çaresizlik olunca susuyo kelimeler.. inan bu durum karşısında umutlu bişey söyliyemiyorum :KK14:
seni rahatlatıcaksa anlatabilirsin kuzum, dinleriz

çok üzüldüm renginam.. ne diyeyim bilemiyorum ki? aynı durumdayız çoğumuz. ve en kötüsü de bi çıkar yol yok. gitcek yer yok. :KK50: çaresizlik olunca susuyo kelimeler.. inan bu durum karşısında umutlu bişey söyliyemiyorum :KK14:
seni rahatlatıcaksa anlatabilirsin kuzum, dinleriz

yok kuzum rahatlatmıyor hiçbir şey14::KK14: sdece ağlıyorum baska bir şey gelmiyor elimden
kendimi bu eve ait hisssedemiyorum
bir insan yemek yerken bile çekinir mi evinde?
ben çekiniyorum işte:KK43::KK43:
her şeyin hayırlısı diyorlar da ne bileyim bu hayır mı mesela
off cok bunalddım:KK14::KK14:

X