2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

saçlarım düz olsa ben de bob yapardım valla
cok da begenirim insanlarda görünce.

kızlar aranıza benıde alın daha baslayamadım ben yarın baslıycam bransım edebıyat ve ıkıncı kez gırıcem sınava bu sene gıremedım hazırlanamadım dogru duzgun bu sene son olsun ıstıyorum yenı evlıyım ve esım okadar cok ıstıyorkı atanmamı kendı aılemden cok esım ve aılesı ıstıyo dersaneye gıtmıycem adada yasıyorum ve dersane olayı cok zor burda oyusden gıdemıyorum uzaktan egıtım dusunuyorum ama napıcam bılmıyorum bı turlu motıve olamıyorum :KK43: yarın baslıycam egıtımle ınsallah

hoşgeldin hayalcik :KK3:
tabii ki gel hep gel, hiç aksatma burası sistemli olmanı sağlar. :KK31:
aileler anlayamıyor canım. benim anneme de kalsa kpss yi boşvereymişim, başka işlerde de mutlu olabilirmişim vs.. kimse zaten istediği mesleği yapmıyomuş ben niye ısrar ediyomuşum öğretmenlikte bilmemne..
ama öğretmen olma isteği çok farklı bişey işte. şimdi ben bi işletme mezunu olsam, muhasebeyi de isteyebilirim, bankayı da..
öğretmenlik aşkı başka bişey.
ne mutlu ki evlisin ve eşin seni anlayabiliyor.
bazen evli olsam çok daha huzurlu bi şekilde hazırlanabilirdim diyorum. tabii ki evliliğin sorumluluğu vardır ama çocuk yapma gibi bi hayalim de olmadığı için sevdiğim adam anlayışlı olduktan sonra şu anki halimden daha iyi olurdu eminim
şanslısın bunu unutma. motive de zamanla olucak bişey. yarın heves ederek çalışmaya başla. gerisi kendiliğinden gelecek zaten.
uzaktan eğitim ben geçen yıl ihtiyacınkine bakmıştım. bi tarih güzeldi. hakan dede nin anlatımıydı. onun videoları nette de var zaten.
zorlu eğitim.com un coğrafyacısı nihan akar çok çok iyi. bence en iyi coğrafyacı o.

sırf banyodan sonra 2 tarakla işi bitirmek için yapabilirim bunu :KK70: çok karışıyor yahu güzel görünüyor ama :106:

Tuğba kısayı bilmem ama o açık renk sana çok yakısmıs :KK6:

Sedefim sen o uzunlukta ve siyahta kal kendini bulmuşsun tam olarak :KK9:

teşekkür ederim canım :KK17:

uzun saçın bakımı zor ama çok seviyorum ya ben :21:
saçlarını kestirmeden önce bir kere daha düşün badecim :KK34:

sırf banyodan sonra 2 tarakla işi bitirmek için yapabilirim bunu :KK70: çok karışıyor yahu güzel görünüyor ama :106:

Tuğba kısayı bilmem ama o açık renk sana çok yakısmıs :KK6:

Sedefim sen o uzunlukta ve siyahta kal kendini bulmuşsun tam olarak :KK9:

ayy ben bi ara karamel yapmıştım kuzu, atayım sana foto. aslında şu sıralar aklıma giriyo karamel yapmak ama her ay boyamak çok zor geliyo. nasılsa saçlar beyazlayınca hep boyucaz. bari şimdi doğal rengim kalsın diyorum

tuğbam sana karameli çok yakıştırmıştım ben

renginam bizim bi komşunun saçları kıvırcık ve bob model kestirdi. onları hafif köpüklüyo. harika duruyo sanki yaptırmışsın gibi. bence sana da yakışır

ayy ben bi ara karamel yapmıştım kuzu, atayım sana foto. aslında şu sıralar aklıma giriyo karamel yapmak ama her ay boyamak çok zor geliyo. nasılsa saçlar beyazlayınca hep boyucaz. bari şimdi doğal rengim kalsın diyorum

renginam bizim bi komşunun saçları kıvırcık ve bob model kestirdi. onları hafif köpüklüyo. harika duruyo sanki yaptırmışsın gibi. bence sana da yakışır

sagol kuşum:KK48: simdi pek saclarıı yapırasım yok ama bakayım:KK1:

teşekkür ederim sedefim :KK16:
ben her iki saç rengini de yakıştırdım sana kuzum :KK19:

sagol kuşum:KK48: simdi pek saclarıı yapırasım yok ama bakayım:KK1:
ben de saldım çok kendimi :KK1:
aslında bakımlı olmayı çok seviyorum. yüzümde fln maskelerdir kremlerdir saatlerce uğraşmayı severim. ama konu saç olunca yıka tara kurut o kadar :KK1:
teşekkür ederim sedefim :KK16:
ben her iki saç rengini de yakıştırdım sana kuzum :KK19:

sağol tuğbimmm :KK19: uğraşmak zor geliyo karamelle :KK1:

Günaydın herkese :KK16: sedef öğretmenim kapatmış sayfayı,ben yapayım açılışı:KK76:

dün annemin ölçümleri vardı 8-16 arası hastanede geçti,erkenden uyudum çalışamadım,bu gün 10 gibi tekrar gideceğiz sonra gün benim:KK6:

bu arada rejim ve spora ara vermiştim ona da bu gün başlıyorum:KK4:

başlangıçlar ayı oldu Ekim:KK9:

çalışma planı yapmadım daha onu hazırlayacağım ilk önce aylık bi plan olsun elimde

güler yüzünüz için hepinize teşekkürler kızlar iyi ki buradayım:13:

günaydın kızlar
sedefim süpersin ayrıca başlamadan deneme çözmekte süper fikir
kızlar ben dün çalışamadım :KK17::KK17: gittim bayramlık aldım daha tamamlanmadı üstelik alışveriş :KK53:
bugün evi temizlicem ama ara ara yarımşar saat oturayım ders başına diyorum eşimde nöbetçi zaten :KK31: neyse ben kaçar
kızlar bende merak ediyorum görmediklerimiiii facedennnn:KK24:

sedefonur çok iyi yapmışsın bende senin gibi yapabilsem keşke

kaçıncı girişin ve günde ne kadar soru çözüyorsun yardımcı olabilir misin?? yapabilirmiyim korkusu sarmaya başladı beni biraz da

tünaydınlar kızlar 11de uyandım bugün. erken uyanayım diye alarm kurdum ama erteleye erteleye 11 oldu:KK14: şimdi bulasıkları yıkayacağım ve plan yapıp çalışmaya başayacağım inşallah:KK55: bugün 1 Ekimmm:KK8:

ben de saldım çok kendimi :KK1:
aslında bakımlı olmayı çok seviyorum. yüzümde fln maskelerdir kremlerdir saatlerce uğraşmayı severim. ama konu saç olunca yıka tara kurut o kadar :KK1:

sağol tuğbimmm :KK19: uğraşmak zor geliyo karamelle :KK1:

ben de kuzum ya bu sınav yüzünden saçlarımla pek uğraşamıyorum ama:KK4:

Son düzenleme:
Günaydın herkese :KK16: sedef öğretmenim kapatmış sayfayı,ben yapayım açılışı:KK76:

dün annemin ölçümleri vardı 8-16 arası hastanede geçti,erkenden uyudum çalışamadım,bu gün 10 gibi tekrar gideceğiz sonra gün benim:KK6:

çalışma planı yapmadım daha onu hazırlayacağım ilk önce aylık bi plan olsun elimde

geçmiş olsun canım :KK3:
umarım güzel bir başlanğıç yaparsın ders çalışmaya :KK16:
kolay gelsin :KK55:

tünaydınlar kızlar 11de uyandım bugün. erken uyanayım diye alarm kurdum ama erteleye erteleye 11 oldu:KK14: şimdi bulasıkları yıkayacağım ve plan yapıp çalışmaya başayacağım inşallah:KK55: bugün 1 Ekimmm:KK8:

tünaydınlar efem :101:
kolay gelsin kuzuma :KK54:

Son düzenleme:
ben geldiiimmmmmmm :KK55:
kızlar bi kaç gündür üstümüze yeni taşınan bir astsubayın buzdolabının çıkardığı ses yüzünden uyuyamıyodum zaten. sürekli bi dıııttt sesi var sanki siren gibi. o nasıl uyuyo hayret vallahi :KK53: bizim annemle başımız tutuyo geceleri bu sesten. neyse babamla bugün anlaştılar. babamın da bahçede eski bi buzdolabı vardı. o da bunu 2. elden almış. değiş tokuş yapıcaklar. sabaha kadar uyumadım
sabah da teyzemle yengem geldi köyden. bize köyden kuru domates, makarna, tarhana getirmişler. düğün için de bi kaç yiyecek. sonra gittiler. bi daha düğünden bi gün önce yemek yapımı için gelcekler.
tam onları geçirirken parmağımı kapıya sıkıştırdım. şişti mor oldu tırnağım. ama yine de çalışıcam bugün dedim :KK15:
geçtim masama. eğitim bilimleri denememi çözdüm.
sonucu paylaşıyorum: 101 doğru 15 yanlış 4 boş
eski sisteme göre olduğu için 120 soru, çözerken çok sıkıldım. özeleştirimi yapayım
gelişim psikolojisi: 10 doğru 2 yanlış (yanlışlarımın biri erkeksi kadınsı belirsiz tiplerden :KK1:, diğeri de saplantılı çelişkili korkulu tiplerden :KK1: şu tipleri iyi çalışmam lazım)
öğrenme psikolojisi: 26 doğru 4 yanlış (aslında çok kolaydı ama unutmuşum. mesela bi sönme ile alışma şıklarında arasında gidip geldim. çok fazla düşündüm. halbuki farkları bariz belli ama unutmuşum kavramları. pekiştirme tarifelerinden yanlışım çıktı. yalnız bi soru var ondan emindim ama yanlış çıktı. onu birazdan foto çekip sorucam size)
rehberlik: 14 doğru 2 yanlış 2 boş ( tipik rehberlik sorularıydı, kolay gibi duran ama şaşırtan, bireyi tanıma tekniklerinde zayıfım. bi de kim kimin görevidir, sınıf öğretmenin ayrı, sınıf rehber öğretmenin ayrı, rehber öğretmeninin apayrı, nerden bileyim ben onları hepsi birbirine benziyo)
program geliştirme: 9 doğru 3 yanlış (program türleri, analiz sentez vs onlardan yanlışım çıktı. pg çok kolaydı. ama yine de o soruları yapamadım. ilerde inş yaparım :KK1:)
öyt: 25 doğru 3 yanlış 2 boş (çokkk kolaydı ki benim öyt de kavram bilgim eksik. hoca geçen yıl belirli kavramları verip bi bunlar çıkıyo demişti ama kpss de hiç de öyle olmamıştı metafor fln şıklardan eleyerek yapmıştım :KK19: ama bu denemede hep belirli kavramları sormuşlar onları yaptım. yine geçen yıldan da yapamadığım şu yansıtıcı eleştirel hipotetik vs o sorum yanlış. 5 e modeli sıfır bende onu yapamadım. sokrat semineriyle sokratik tartışmayı karıştırdım :26: bi de panelle zıt paneli :26:)
ölçme: 17 doğru 1 yanlış. (ölçmede bi sıkıntım yok çok şükür. bi de çok seviyorum bu dersi, biraz da sayısala kayıyo ya bayılıyorum. sözel kısmından bi yanlışım vardı)

genel olarak orta derecede buldum eğitim bilimlerinden kendimi. ama birazcık çabayla bile bu denemedeki sorular fullenebilirdi. çünkü gerçekten ayırt edici sorusu yok. pegem denemesini tavsiye etmiyorum kızlar.

bu arada kargomdan mesaj geldi, yarın teslim ediceklermiş kitaplarımı
birazdan besmelemi çekerek gelişim psikolojisinin ilk konusuna başlıcam. :KK31:

Merhaba kızlar:KK3: Bakıyorum herkes birbirinin facesini ekliyor.Ben de sizleri merak ediyorum,ama ben facemi kapattım.Fake bir hesabım var.Ordan edebiyat sitelerine falan giriyorum.Face bana çok zaman kaybettiriyor.Yıl sonunda facemi MEB'de çalışıyor yazarak açıcam inş.:KK23: Yıl sonunda hepinizi görmek istiyorum kızlar:KK16:MEB'li olarak görüşmeye devam edicez Allah'ın izniyleEn Büyük TÜRKİYE
Sedefcim maşallah denemen çok iyi:nazar: Ben deneme yapmaya korkuyorum,daha doğrusu hevesimi kırmak istemiyorum.
Monalisacım saat 10.30 sularında raporumu yazıcam inş.:KK34:

tatlım geçmiş olsun :KK71:
bugün hepimize verimli olucak galiba :KK1:
günaydın kızlar
sedefim süpersin ayrıca başlamadan deneme çözmekte süper fikir
kızlar ben dün çalışamadım :KK17::KK17: gittim bayramlık aldım daha tamamlanmadı üstelik alışveriş :KK53:
bugün evi temizlicem ama ara ara yarımşar saat oturayım ders başına diyorum eşimde nöbetçi zaten :KK31: neyse ben kaçar
kızlar bende merak ediyorum görmediklerimiiii facedennnn:KK24:
ahh benim süslü ablam :KK1: güle güle giy cicişlerini :KK12:
bence önce tüm evi temizle, hiç iş kalmasın sana, ondan sonra otur masana kuzum :KK31:
beni görmüştün sen dimi? face im yok ama burdan özel mesajla atmıştım diye hatırlıyorum
sedefonur çok iyi yapmışsın bende senin gibi yapabilsem keşke

kaçıncı girişin ve günde ne kadar soru çözüyorsun yardımcı olabilir misin?? yapabilirmiyim korkusu sarmaya başladı beni biraz da
canım at o korkuyu bi kenara at. korkucak bişey yok ki. çalışmadıkça insan daha huzursuz oluyor. ama çalıştıkça o korku gidiyor yerini huzur kaplıyor. ben son günlerde neler yaşıyorum bilsen. ama dün deneme çözdüm bugün de artık çalışmaya başlıyorum diye kendimi çok iyi hissediyorum. :KK31:
ben 2. ye giricem canım. geçen yıl okuldu stajdı ailevi problemler fln pek verimli bi yıl olmadı benim için. bugün ilk ders çalışma günüm. o yüzden ne kadar soru çözerim bilmiyorum. şu an konu ağırlıklı çalışıcam. konu sonu testlerle götürücem. denemeyi başlamadan önceki halimi bilip ne kadar ilerlediğimi görmek adına yaptım canım :KK31:

geçmiş olsun canım :KK3:
umarım güzel bir başlanğıç yaparsın ders çalışmaya :KK16:
kolay gelsin :KK55:

tünaydınlar efem :101:
kolay gelsin kuzuma :KK54:

heyyyyyy rengoş tuğbiş başladınız mı bakiimmmmm :KK52:

Merhaba kızlar:KK3: Bakıyorum herkes birbirinin facesini ekliyor.Ben de sizleri merak ediyorum,ama ben facemi kapattım.Fake bir hesabım var.Ordan edebiyat sitelerine falan giriyorum.Face bana çok zaman kaybettiriyor.Yıl sonunda facemi MEB'de çalışıyor yazarak açıcam inş.:KK23: Yıl sonunda hepinizi görmek istiyorum kızlar:KK16:MEB'li olarak görüşmeye devam edicez Allah'ın izniyleEn Büyük TÜRKİYE
Sedefcim maşallah denemen çok iyi:nazar: Ben deneme yapmaya korkuyorum,daha doğrusu hevesimi kırmak istemiyorum.
Monalisacım saat 10.30 sularında raporumu yazıcam inş.:KK34:

canım benim de face im yok, gereksiz buluyorum :KK6:
sağolasın canım. çok çok iyi yapmam lazım atanabilmem için. çalıştıkça olcak inşallah
aslında ben de konular bitmeden deneme çözme taraftarı değilim. ama dershanelerde bile konu bitmeden 10 günde bir deneme yapıyolar. hem deneme psikolojisine alışırsın. test çözmek gibi olmuyo. hızını ayarlarsın. hem de denemelerde daha orjinal sorular oluyo. zararı olmaz. ama önceliğini konulara ver. arada bir kafana eserse yaparsın canım. zaten çok vakit alıyo ilk başlangıçta her zaman yapılcak bişey değil.

Son düzenleme:
X