2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

canlarım sorularıma bakabilir misiniz :KK17:

$DSCF1342.jpg

AWihr.jpg

slm kızlar nasılsınız :KK3: ben bugün dersaneden çıkışta yağmurdan dolayı mahsur kaldım bir dükkanda :KK37: sabah çıkışta yağmur yağar diye şemsiye aldım yağmuru da çok severim dersaneden çıktım yağmurda yürüyorum tadını çıkara çıkara:KK30: yarı yolda bir yağmur bastırdı rüzgardan şemsiye de ters çevriliyor sırılsıklam oldum :KK53: yürüyemiyorum yağmurdan bir dükkana girdim bir saat dinmedi şakır şakır nasıl yağıyor her yer göl oldu. Yavaşladı hemen çıktım eve gideceğim göl olmuş yollar sular içinde yürüdüm artık zaten kuru bir yerim kalmadı, eve geldim ayakkabıların içinden su çıktı. :KK53: inşallah hasta olmam:KK31:

Naber kızlar kolay gelsin hepinize.

Dün annem bana kaç gecedir horluyorsun dedi :KK53: İlk defa biri bana horluyosun dedi :KK14:
Düştüğümde direk burnumun üzerine düşmüştüm ama şuan herhangi bir ters durum yok dr. verdiği kremleri kullanmıştım geçmişti şişlik v.s
Doktora gitsem mi tekrar. Ama ne dicem ki ben horluyormuşum mu :KK9:
Sinirlerim bozuldu yahu derse veremiyorum kendimi

slm kızlar nasılsınız :KK3: ben bugün dersaneden çıkışta yağmurdan dolayı mahsur kaldım bir dükkanda :KK37: sabah çıkışta yağmur yağar diye şemsiye aldım yağmuru da çok severim dersaneden çıktım yağmurda yürüyorum tadını çıkara çıkara:KK30: yarı yolda bir yağmur bastırdı rüzgardan şemsiye de ters çevriliyor sırılsıklam oldum :KK53: yürüyemiyorum yağmurdan bir dükkana girdim bir saat dinmedi şakır şakır nasıl yağıyor her yer göl oldu. Yavaşladı hemen çıktım eve gideceğim göl olmuş yollar sular içinde yürüdüm artık zaten kuru bir yerim kalmadı, eve geldim ayakkabıların içinden su çıktı. :KK53: inşallah hasta olmam:KK31:

ahh kıyamam kuzumm
ben de çok severim yağmuru, dün bütün gece yağdı, sabahta biraz yağdı sonra kesildi.
ee tabii rüzgarla olunca şemsiyenin bi önemi kalmıyo
kendinde bi kırgınlık bi halsizlik hissedersen hemen benical al, gribe çevirmesin

Dün annem bana kaç gecedir horluyorsun dedi :KK53: İlk defa biri bana horluyosun dedi :KK14:
Düştüğümde direk burnumun üzerine düşmüştüm ama şuan herhangi bir ters durum yok dr. verdiği kremleri kullanmıştım geçmişti şişlik v.s

Allah Allah acaba düştüğünde burnunda mı bi etki yarattı canım :26:
bence sen istersen gene de git bi doktora sor. böyle böyle düştüğünü de söyle. çünkü sen anlamasan da uyurken sana da zararı olur horlamanın

Cevap Adana canım.Süpürgenin sesi koşulsuz uyarıcı ama süpürgenin kendisi koşullu uyarıcı.Korkuların yavaş yavaş ortadan kaldırılması ise sistematik duyarsızlaştırma olur

evet ama orda şenayın elektrik süpürgesinden korkması diyo. yani korkmak bi tepki değil midir? ben o yüzden koşullu tepki dedim. :26:

ben geldiiimmmmmmm :KK55:
kızlar bi kaç gündür üstümüze yeni taşınan bir astsubayın buzdolabının çıkardığı ses yüzünden uyuyamıyodum zaten. sürekli bi dıııttt sesi var sanki siren gibi. o nasıl uyuyo hayret vallahi :KK53: bizim annemle başımız tutuyo geceleri bu sesten. neyse babamla bugün anlaştılar. babamın da bahçede eski bi buzdolabı vardı. o da bunu 2. elden almış. değiş tokuş yapıcaklar. sabaha kadar uyumadım
sabah da teyzemle yengem geldi köyden. bize köyden kuru domates, makarna, tarhana getirmişler. düğün için de bi kaç yiyecek. sonra gittiler. bi daha düğünden bi gün önce yemek yapımı için gelcekler.
tam onları geçirirken parmağımı kapıya sıkıştırdım. şişti mor oldu tırnağım. ama yine de çalışıcam bugün dedim :KK15:
geçtim masama. eğitim bilimleri denememi çözdüm.
sonucu paylaşıyorum: 101 doğru 15 yanlış 4 boş
eski sisteme göre olduğu için 120 soru, çözerken çok sıkıldım. özeleştirimi yapayım
gelişim psikolojisi: 10 doğru 2 yanlış (yanlışlarımın biri erkeksi kadınsı belirsiz tiplerden :KK1:, diğeri de saplantılı çelişkili korkulu tiplerden :KK1: şu tipleri iyi çalışmam lazım)
öğrenme psikolojisi: 26 doğru 4 yanlış (aslında çok kolaydı ama unutmuşum. mesela bi sönme ile alışma şıklarında arasında gidip geldim. çok fazla düşündüm. halbuki farkları bariz belli ama unutmuşum kavramları. pekiştirme tarifelerinden yanlışım çıktı. yalnız bi soru var ondan emindim ama yanlış çıktı. onu birazdan foto çekip sorucam size)
rehberlik: 14 doğru 2 yanlış 2 boş ( tipik rehberlik sorularıydı, kolay gibi duran ama şaşırtan, bireyi tanıma tekniklerinde zayıfım. bi de kim kimin görevidir, sınıf öğretmenin ayrı, sınıf rehber öğretmenin ayrı, rehber öğretmeninin apayrı, nerden bileyim ben onları hepsi birbirine benziyo)
program geliştirme: 9 doğru 3 yanlış (program türleri, analiz sentez vs onlardan yanlışım çıktı. pg çok kolaydı. ama yine de o soruları yapamadım. ilerde inş yaparım :KK1:)
öyt: 25 doğru 3 yanlış 2 boş (çokkk kolaydı ki benim öyt de kavram bilgim eksik. hoca geçen yıl belirli kavramları verip bi bunlar çıkıyo demişti ama kpss de hiç de öyle olmamıştı metafor fln şıklardan eleyerek yapmıştım :KK19: ama bu denemede hep belirli kavramları sormuşlar onları yaptım. yine geçen yıldan da yapamadığım şu yansıtıcı eleştirel hipotetik vs o sorum yanlış. 5 e modeli sıfır bende onu yapamadım. sokrat semineriyle sokratik tartışmayı karıştırdım :26: bi de panelle zıt paneli :26:)
ölçme: 17 doğru 1 yanlış. (ölçmede bi sıkıntım yok çok şükür. bi de çok seviyorum bu dersi, biraz da sayısala kayıyo ya bayılıyorum. sözel kısmından bi yanlışım vardı)

genel olarak orta derecede buldum eğitim bilimlerinden kendimi. ama birazcık çabayla bile bu denemedeki sorular fullenebilirdi. çünkü gerçekten ayırt edici sorusu yok. pegem denemesini tavsiye etmiyorum kızlar.

bu arada kargomdan mesaj geldi, yarın teslim ediceklermiş kitaplarımı
birazdan besmelemi çekerek gelişim psikolojisinin ilk konusuna başlıcam. :KK31:

sedefcim maşallah ya..çok güzel netler...ben inanıyorum sen çok daha iyilerini yapabilirsin temelin iyi bence..

Kötü olmuş canım,üzüldüm.Ani bastıran yağmurlara çok yakalanmışımdır.

ahh kıyamam kuzumm
ben de çok severim yağmuru, dün bütün gece yağdı, sabahta biraz yağdı sonra kesildi.
ee tabii rüzgarla olunca şemsiyenin bi önemi kalmıyo
kendinde bi kırgınlık bi halsizlik hissedersen hemen benical al, gribe çevirmesin

abim dersanede kaldı çalışmak için kızlarda kal dedi bende' hava çok güzel yağmurlu bu havada kahve içilip film izlenir' dedim kalmadım, havalı havalı çık sen sırılsıklam gir eve :KK37::KK1: hap içmem ben yataklara düşmeden canım ama alırım mecbur dersten kalmak istemiyorum hiç.

evet ama orda şenayın elektrik süpürgesinden korkması diyo. yani korkmak bi tepki değil midir? ben o yüzden koşullu tepki dedim. :26:

bende sedefe katılıyorum korkmak tepkidir..elektrik süpürgesi dememiş ki soruda..elektrik süpürgesinden korkması demiş

Bazen yatış pozisyonundan da kaynaklanabiliyor canım.Yastığın enginse falan olmuş olabilir:26: Ama tabi belli olmaz burnunda ağrı falan varsa bence doktora görün.

Allah Allah acaba düştüğünde burnunda mı bi etki yarattı canım :26:
bence sen istersen gene de git bi doktora sor. böyle böyle düştüğünü de söyle. çünkü sen anlamasan da uyurken sana da zararı olur horlamanın

Bazen yatış pozisyonundan da kaynaklanabiliyor canım.Yastığın enginse falan olmuş olabilir:26: Ama tabi belli olmaz burnunda ağrı falan varsa bence doktora görün.

burun spreyi ile losyon vermişti dr ağrı yok dokununca acı da yok neyse en iyisi gitmek bir randevu alayım ben netteyken sağolun canlar :KK16:

badecim bi doktara git istersen :26:
suyum sende ilaç iç istersen kuzum hasta olma :21:
sedefim maşallah kuzum artarak devam etsin netlerin inşallah :nazar::KK16:
birazdan odamı temizlicem duş alıcam.
perşembe günü arkadaşım geliyo bizde kalacak :KK8:
onun da sevdiceği benim bulunduğum şehirde gelmişken sevdiceğini de görecek :KK55:
bugün benim sevdicek de ben haftasonu geliyorum yanına dedi :KK52:
7, aydır görmüyordum çok heyecanlandım :KK69:

şimdi bana hani söz vermiştin başlayacaktın diyeceksiniz :18:
yarın bi göz atıcam yine de :KK55:

heyyyyyy rengoş tuğbiş başladınız mı bakiimmmmm :KK52:
başladım Allah'ın iznye kuzum akşam rapor vereyim inşallah. bu arada iki soruya da d diyorum kuzum. çünkü süpürgenin sesi demiyor da sesten korkmasından bahsediyor. doğal olarak tepkisi korkmak oluyor. ama sadece sesi deseydi uyarıcı olurdu. cevap a ise bir yanlışık var mutlaka. ikincide de androjen olmaz bence. erkek işini yapmıyor ya da erkek duygularını taşımıyor ki. hem yuusak hem girişken vs derken karısık kişilige sahip yani belirsiz oluyor. androjeni aradım ama yok yani bulamadım.

badem git tabi canım. söyle hem de horladıgını burnuna et falan gelmiş olabilir ne bileyim ya da düşmenin etkisiyle bir zorlanma olmuşur. ihmal etme aman
badecim bi doktara git istersen :26:
suyum sende ilaç iç istersen kuzum hasta olma :21:
sedefim maşallah kuzum artarak devam etsin netlerin inşallah :nazar::KK16:
birazdan odamı temizlicem duş alıcam.
perşembe günü arkadaşım geliyo bizde kalacak :KK8:
onun da sevdiceği benim bulunduğum şehirde gelmişken sevdiceğini de görecek :KK55:
bugün benim sevdicek de ben haftasonu geliyorum yanına dedi :KK52:
7, aydır görmüyordum çok heyecanlandım :KK69:

şimdi bana hani söz vermiştin başlayacaktın diyeceksiniz :18:
yarın bi göz atıcam yine de :KK55:
oooo kuzum cok sevindim:KK12: güzelce hasret giderirsiniz

kıyamam kuzuma. bir nane limon iç de önlemini al canım.
:nazar:

tatlım geçmiş olsun :KK71:
bugün hepimize verimli olucak galiba :KK1:

ahh benim süslü ablam :KK1: güle güle giy cicişlerini :KK12:
bence önce tüm evi temizle, hiç iş kalmasın sana, ondan sonra otur masana kuzum :KK31:
beni görmüştün sen dimi? face im yok ama burdan özel mesajla atmıştım diye hatırlıyorum

canım at o korkuyu bi kenara at. korkucak bişey yok ki. çalışmadıkça insan daha huzursuz oluyor. ama çalıştıkça o korku gidiyor yerini huzur kaplıyor. ben son günlerde neler yaşıyorum bilsen. ama dün deneme çözdüm bugün de artık çalışmaya başlıyorum diye kendimi çok iyi hissediyorum. :KK31:
ben 2. ye giricem canım. geçen yıl okuldu stajdı ailevi problemler fln pek verimli bi yıl olmadı benim için. bugün ilk ders çalışma günüm. o yüzden ne kadar soru çözerim bilmiyorum. şu an konu ağırlıklı çalışıcam. konu sonu testlerle götürücem. denemeyi başlamadan önceki halimi bilip ne kadar ilerlediğimi görmek adına yaptım canım :KK31:

heyyyyyy rengoş tuğbiş başladınız mı bakiimmmmm :KK52:
şirinem evet bana özelden gönderdin daha önce fotolarını :KK48:
tek bi odam kaldı diğer işler bitti şimdi yatakodasına gircem ders çalışamadım şimdilik kızlar bide bu ara evi taşıcam sanki neyse ne çalıştık o kar napalım :KK31: sizler çalışın ben yetişirim size kujucuklar :KK19:

X