2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Ben aldım canım. Daha 2 gün oldu playgro mutlu çiftlik bizimki. sevdi şimdilik. içinde dönüyo aynasına bakıyo

canım ne kadara aldın sen ben tınyl lovenın tekmele oyna halısından almak ıstıyorum ama oda 190 tl cok pahalı o ıyıymıs dıye duydum senın aldıgın ne kadar benım bebegım oyuncakları cok sevıyor senın bebegınde fayda gordun mu bıde benım bebegım 4 aylık oldu acaba gecmı kaldım

Merhaba eylül anneleri.Öncelikle Allah hepimizin çocuklarını sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. sizi takip ederek sizlerin deneyimlerinden faydalanıyorum.Ben37 gün önce doğum yaptım.Sizlere bir sorum olacak aynı durumda olan arkadaşlar varsa,cevaplarsanız çok sevinirim.Ben tam 37 gündür göğüs ucu acısı çekiyorum.Artık dayanılacak gibi değil.2 kez cildiyeciye gittim verdiği merhemleri kullandım.onun dışında lanolin içeren merhemler kullandım,bepanten kullandım.bitkisel şeyler denedim,ayvaçekirdeği jeli,e vitamini,kantoron yağı,zeytinyağı,soğansuyu v.b.Ama yok geçmiyor birtürlü.sanırım benimki çatlağın ileri derecesi çünkü dr egzama türü bişey dedi.Bebeğimi emzirirken ağlıyorum resmen.ve emzirdikten sonra göğüs ucum bembeyaz oluyor ve zonkluyor,yanıyor.iğne batıyormuş gibi.bir müddet sonrada kıpkırmızı oluyor.çamaşırm deyince bile sızlıyor.Bir anne için çok özel birşey bebeğini emzirmek ama benim için işkence. Lütfen durumu benimle aynı olan arkadaş varsa Allah rızası için bilgilerini paylaşsın.

Ilk once gozun aydin bebegini anali babali buyutursun ins.benzer sorunlari bende yasadim memeyle ilgili.hatta ara ara kanadi meme uclarim,bi donem mastit oldum hatta ki o donem dahada fenalastim.aklima gelen tum kremleri kullandim.sozde doguma iki aykala lanolinleri duzenli surdum ama sonuc buydu.daha sonra tamamen tesadufi elime travazol adinda bi merhem gecti.denemekten ne cikar diyerek geceden bolcana surdum yattim.sabah bol suyla durulayip masaj yaptim sicak suyla ve sanki gogus ucumdaki o agri ve hassasiyet ortadan kalkmisti.ikinci kez surdugumde agri tamamen kalkmisti.ve ara ara kullanmaya devam ettim.cok memnun kaldim.yalniz cok iyi durula gogsunu emzirmeden once.bu arada kesinlikle gogus pedi kullan.cunku meme uclari zaten cok hassas onlari camasirdan koruyacaktir.dilerim merhem sanada iyi gelir.gecmis olsun..

Oncelikle gozunaydin.hayirli evlat olur insallah.bir oneride bulinamiycam cunku bildigim herseyi denemissin.sadece sunu diyelim göğsünü havalandir.bide arkadasin dediği kremi kullanirsan tek gogsunu sagsan bir iki gun emdirmesen o sutu damlatmayan biberonlar var anne göğsü gibi bebek çekince geliyor onunla versen.tekrar çok geçmiş olsun.tez zamanda duzelir insallah.helal olsun emzirme yi birakmamissin.

kızlar sızınde bebişlerınızın boynu hava almadığı ıçın kıpkırmızı oluyormu. bazen gül suyuyla siliyorum.bazen bebe yağıyla.bepanten pişik kremı alsam sürsem olurmuki

Öncelikle bebeğin sağlıklı ve hayırlı olsun inşallah, gözün aydın...
Seni en iyi anlayanlardan biri ben olurum herhalde tam 2 ay her emzirmemde ağladım, sol mememdeydi sorunum, genel cerrahi gideceğin doktor ama o da bişey yapamadı, önerisi üzerine alkali su ile sildim, emzirmedim sağdım yara olan mememi, sağmamdan sonra alkali su ile silip medicassol diye bir krem var onu sürdüm, sağmadan önce de kremi yine alkali su ile sildim bu şekilde 10 günde geçti, boşu boşuna 2 ay çekmişim. Emzirmek kabus gibi oluyordu, bağıra bağıra ağlaya ağlaya bir hale gelmiştim, dediğin gibi bembeyaz oluyordu hala beyaz oluyo emdikten sonra ucu ama yara falan kalmadı, tavsiyem de elektrikli süt pompasıyla sağ. Umarım sen de en kısa zamanda iyileşirsin.

Canım ben de bahsettiğin halıdan almayı düşündüm başta ama bana da pahalı geldi zaten emekleyene kadar kullanacak diye bunu 99,9a kargo dahil aldık..daha bu 3.gün ama oyalanıyo içinde..zaten bu aylarda aynayla tanıştırın değişik kumaşlar verin bebeğinize dedikleri için oyuncaklarında bu özellekleri ve aynası var..hele aynaya gözü takılırsa onunla baya oynuyo

Canım bebeğini güle güle büyüt..benim oğlum 3,5aylık oldu daha yeni geçti göğüs yarası..sol göğsümdeydi benimd e sıkıntım ama böyle nasıl diyeyim yara açıldı göğüs ucum kopacak gibi oldu seni o kadar iyi anlıyorum ki bebeğim meme isteyecek diye çok korkuyodum işkenceye dönmüştü.eşim lansınoh diye bi krem getirdi eczacı vermiş krem yıkanmadığı için her emzirmeden sonra sürdüm yavaş yavaş yara kapanmaya başladı çok şükür şimdi iyi göğsüm rahat rahat bebeğim ne zaman istese seve seve emziriyorum sütüm de arttı..

Teşekkür ederim cevapladığın için:)
banada son gittiğim dr alkali su ile her emzirmeden önce ve sonra silmemi söyledi.Emzirme demedi.Aksine sık sık emzir dedi.sanırım tenim hassas ve alerjikmiş.Çekeceksin bir süre çaresi yok dedi Ama nereye kadar nerdeyse 1buçuk ay oldu.Bende emzirmedim3-4 gün sağdım.braz düzeldi gibi oldu ama bu seferde oğlum biberondan sonra göğüslerimi zor aldı.Korktum bu seferde almayacak diye sağmayı bıraktım.emzirmeye devam ettim.Acılar aynı şiddetiyle geri döndü
Bide medicassolu deneyeyim.Çok sağol canım..

Teşekkür ederim canım,ama lansinohu hamileliğim son haftalarından itibaren sürmeye başlamıştım.Malesef bende işe yaramadı

Çok teşekkür ederim.bende hemen alıp deneyeyim.inşallah iyi gelir,benimki dr un dediğinine göre egzama .

İlgin için teşekkür ederim.4-5 gün sağarak verdim dinlerdim bu esnadada drun verdiği kremleri kullandım.sonra geçer gibi oldu ama bu seferde şöyle bir sorun oldu.bebeğim mememi almakta zorluk çekti.biberonda ucunu emiyor ya göğsümüde öyle almak istedi.kahve rengi kısmın tamamını vermeye çalışınca almıyordu.:unutturacağım diye canım çıktı.Çünkü yaraların esas sebebi bebeğin memeyi doğru almaması.
Sağol canım oğlumda memeye öyle düşkün ki.çok küçük doğdu 2770kg.ama çok çbuk toparladı.güzel emiyor maşallah.bıraktırmak istemiyorum kıyamıyorum kiannelik işte

kızlar tekrar sorayım bebeğinizin boyun kızarıklığı için pişik kremı kullanıyor musunuz veya ne yapıyorsunuz
bırde kızım 2 eylul doğumlu.4 aylık nerdeyse.koltuğa yanına destek koyarak oturtabılır mıyım? sizler yapyyor musunuz.dra sormayı unuttumda

canım öncelikle geçmiş olsun kesinlikle hemen git ve kendine eczaneden silikon göğüs ucu al hemen işe yarayak bende senin gibiydim artık göğüslerimden kan geliyordu silikonla kurtardık olayı.canım birde emzirmediğin zamanlarda pamuğu zeytinyağına batırıp göğsüne koy devamlı yap bunu bak gör birkaç güne geçicek çünkü birkaç damla sürmek yetmiyo bende herşeyi denedim sadece bu şekilde geçirdim yararı

teşekkür ederim canım.göğüs uçlarım nasıl anlatsam böğürtlen gibi, iğne ucu gibi kabarıklıklar var.sadeece emzirirken değl emzirme snrasıda sızlama ve yanma oluyor,zonkluyor resmen.seninkide oylemiydi?Silikon uç denedim aventin.Ama bebeğim onu öyle hırslı ve damakları ile ezercesine emiyorki tenime deydikçe silikon uç canım çok fena yanıyor daha yumuşağı varmı acaba bu göğüs uçlarının.zeytinyağını tekrar deneyeyin bakalım işe yarar inşallah..

Ben kullanmadim cunku cok fazla kizariklik yok.saf zeytinyağı fayda eder diye düşünüyorum. Ben kizimi tam olarak oturtmuyom cok fazla oturtmamak gerekir diye dusunuyom.kucagimda yari oturur şekilde tutuyorum

canım benım kızımda da beyaz ıncısını 2bucuk aylıkken farkettık damak şiş bembeyaz ama 4.aya girecegiz cıkamadı dişleri ne bulsa agzında yagmur gıbı akıyo kıyafetleri battanıyesını emıyo bı cıksada rahat etsek

merhaba kızlar bısy sorcam sıze oyun halısı kullanıyormusunuz bende almayı dusunuyorum ama tavsıye edecegınız bısey var mı

Bende aldım 15 gün önce tinylove güneşli oyun halısı. 100 tlydi fiyatı sanırm. Beklentilerimin üzerinde gercekten biz çok begendik boyutu vs, güneşli oyuncakta müzik çalıyor, titreşimli kurbağa, kaplumbağa çıngırak ve yaprak kişilik v ar. Aynasıda var ayrıca. Üzerinde hışırtılı yerler var. Benim kızım çok severek oynuyor tvsiye ederim .cnm

Son düzenleme:
merhaba kızlar bısy sorcam sıze oyun halısı kullanıyormusunuz bende almayı dusunuyorum ama tavsıye edecegınız bısey var mı

Bende aldım 15 gün önce tinylove güneşli oyun halısı. 100 tlydi fiyatı sanırm. Beklentilerimin üzerinde gercekten biz çok begendik boyutu vs, güneşli oyuncakta müzik çalıyor, titreşimli kurbağa, kaplumbağa çıngırak ve yaprak dişlik v ar. Aynasıda var ayrıca. Üzerinde hışırtılı yerler var. Benim kızım çok severek oynuyor tvsiye ederim .cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…