2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Sezeryan olan arkadaşlar ne zaman banyo yaptınız dikişler alındıktan sonra mı? Bi de bant falan yapıştırdınız mı su geçirmez
Ben ptsi doğum yaptim sali duş aldım hemşireler pansumani yeniledi cumaya kadar dus alma dedi doktor o gün kontrolde bandaji aldı ve artık duş alabilirsin dedi cumadan beri de gün aşırı duş alıyorum bandajim mandajim da yok yaranin üstünde
Mrb arkadaşlar doktor bebişime devit3 verdi hergün damlat dedi ama gaz yapabilir dedi.kullanan varmı ve gaz yapıyomu gerçdkten??

Bnm doktorum da saglik ocağında verecekler dedi topuk kanı icin gidince ebe verdi devit3 15 günlük olunca her gün 4 damla ver dedi ben de vercem inşallah gaz maz yapmaz

bende papatya çayı aldım ama senin gibi tedirginim daha vermedim hiç.çok zor durumda kalmazsam da vermem ben kendim rezene çayı içiyorum günde 2 kere

selam arkadaslarinsaallah yarin sabah sezeryanla bebegime kavusacam.ins cok kolay gecer.bu gece uyku yok...
ilk emzirme icin ne dersiniz tavsiyeleriniz varmi. meme uclari hic belirgin degil.

selam arkadaslarinsaallah yarin sabah sezeryanla bebegime kavusacam.ins cok kolay gecer.bu gece uyku yok...
ilk emzirme icin ne dersiniz tavsiyeleriniz varmi. meme uclari hic belirgin degil.

Canım bnm de hic göğüs ucum yoktu neredeyse ilk gün cok zorlandim ameliyattan çıkınca karnimin üstüne kalkamadigim icin iyice geriye kaciyordu ucu bebek de cekemiyor iyice damagina deysin istiyor sadece hemşire verebildi ilk emzirmede sonra silikon göğüs ucu alıp geldi annem ilk 4-5 gün onun yardımıyla emzirdim ama arada da kendi gogsumu verdim ucunu siringayla cektirerek siringa dediğim hamile kalmadan önce aldığım avent göğüs ucu cikarici çok şükür bebeğim emdikce çıktı ucu ve şimdi silikonsuz ve tek seferde alabiliyor göğsümü

herkeze günaydın biz bugün 22 günlük olduk minik kızımla 15 günlükken devit3e başladık ve terlemeyen kızımın başı sürekli terlemeye başladı yarın ilacımızı değiştireceğiz. gaz problemimiz yok başta vardı ilk kızımda istanbuldaki doktorum biogaia isimli bitkisel gaz damlası vermişti duruda gaz sıkıntısı hiç çekmemişti derin içinde aynı ilacı aldırdım aynı etkiyi gösterdi hiç sorunumuz yok ki duruyu sadece anne sütüyle beslemiştim derin'i 3 saat arayla besliyorum önce emziriyorum şuan sütüm yetmeye başladı ama emzirdikten sonra 30cc mama veriyorum bazen içiyor bazen içmiyor dışarda işim varsa eğer annem 60cc mama veriyor içiyor 3 saat içinde eğer ağlarsa yine meme veriyorum ama düzene alıştı uykumuzda bozulmuyor 3 saat olmadan gece gündüz kendisi uyanıyor emdikten sonra tekrar uyuyor ilk kızımda biraz tecrübesizdim her ağladığında meme veriyordum emsede emmesede 2 aylık olduktan sonra ve uykusuz kalmaya başladığında çok düzensizdik tok olsada memeye yapışık bi bebek kendi kendine uyumayı istemeyen mızmızlanan gece gündüz uyku düzeni olmayan bi bebişti biberona alıştırmamıştım ki 2011 aralık topiğindeki arkadaşlarım emzir ama mama verme tamam lakin sütünü sağ 2 saat arayla bi emzir bi biberon ver demişlerdi yapmamıştım pişman oldum 3 aylık dönüm noktoları var bebeklerin yani meme bırakma dönemi benim kızımda nedensiz emmeyi bıraktı biberon almadı kaşıkla besledim memede uyumaya alışıktı durmadı hopladım zıpladım emmedi uyumadı ayakta uyumadı en son çare doktorum battaniye arasında dene dedi ve elde sallayarak uyudu memur olduğum için kimsem yoktu eşim gece bazen uyanıyo bazen uyanmıyodu deliksiz bi uykuda yok minik bebeklerde en son çare hamak aldık salladım uyudu emzirdim 1 yaşına kadar duru uyudu ben emzirdim o beni bıraktı ama ben onu bırakmadım zaten yaşında sütten kestim diğer ay derine hamile kaldım duru şuan 21 aylık uyuduğu zaman biberon veriyorum onuda ayıkken almıyor süt içiyor kısmetse derinde aynı durumları yaşamayız diye düşünüyorum meme emzik biberon herşeyi verdim derinde emmeyi bırakırsa aç kalsın istemiyorum en azından biberon alır duru bıraktığında meme dışında hiç birşey almıyordu tavsiyem biberonada alıştırın bi öğün meme bi öğün biberon ben mamada verdiğim için 3 saatte bi biberon meme istediğinde veriyorum uyanık kalmaya başladı gündüz gece ayrımını bilsin diye evin içinde gezdiriyoruz ara ara uyanık kalmasını sağlıyoruz gecede karanlık odada kısık bi ışıkta yatıyoruz geceyi anlasın diye en çok büyüme hormonu karanlıkta salgılanıyor. bebeğim zayıf doğdu diye endişe etmeyin duru 4 kilo doğmuştu başta hızlı sonra yavaş kilo aldı derin 3220 kilo doğdu 20 günde 1 kilo civarı almış zayıf bebek daha çabuk toplar dedi doktorum galiba doğru olacak

Hiç sorma canım. Benim de ikinci bebeğim. Nedense rahat olacağımız yerde, daha çok pimpirikleniyoruz. Belki de daha bilinçli olduğumuz için. Bebeğini sağlıkla mutlulukla büyüt canım

amin cnm saol sende aynı şekidlesin demek:)ilki kaç yaşında ben arayı kısa tuttum inş ii olur herşey buarada ekim annesi olucakken 13 eylülde geldi miniğim:)hepimiziin yavrularını korusun Rabbim sağlıkla büyüsünler inş

ilki 3,5 yaşında canım. Senin ikincisi baya hızlı davranmış Allah hepimizin çocuklarını korusun; biz annelere de sabır ve güç versin

kızlar merhaba hepinize bende dogum yaptım 10 günlük olduk .ablası grip oldu bebege bulaştırmaz inşallah derken bugün burnu hafiften akıyor gibi oldu.hemen doktora götürdüm birşeyi yok dedi.ama çocuk yutkunurken acı çekiyor geniz akıntısı başladı galiba neyapacam kızlar ben ya ((

hepinize selamlar biz oğluşumla 19 günlük olduk sarılığımz vardı atlattık kilo alımımızda gayet iyi bide silikon ucsuz göğsmü alsa başka bişe istemem hepinizi öpüyorum

arkadaşlar hala doğum yapamadım, kramp da yok, yavaş yavaş gerilmeye başladım

ben de senin gibi bekliyorum canım. stres tavan yaptı.yarın çatı muayenesi yapacak doktorum. bebek 4 kilo zaten. büyük bir ihtimalle cumartesi sezeryan olacağım. hayırlısı olsun hakkımızda.

kızlar ya benım bebegımın gozlerı çapaklanıyo devamlı dr sıl ve masaj yap dedı uyguluyorum ama gecmıyo tekrarlıyo ..bu durum benı çok uzuyo ne yapıcam bılmıyorum

kızlar ya benım bebegımın gozlerı çapaklanıyo devamlı dr sıl ve masaj yap dedı uyguluyorum ama gecmıyo tekrarlıyo ..bu durum benı çok uzuyo ne yapıcam bılmıyorum
Aynı şeyi biz de yaşıyoruz. Doktor bize damla verdi 5 gündür kullanıyoruz, çok azaldı. Ben de masaj yapıyorum.

bende papatya çayı aldım ama senin gibi tedirginim daha vermedim hiç.çok zor durumda kalmazsam da vermem ben kendim rezene çayı içiyorum günde 2 kere

vıtamıne basladık ama bu da gaz yapıyo bebegım daha çok kıvranmaya basladı allah yardımcımız olsun ıns

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…